شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مهاجرت قاچاقی به سوئیس

مهاجرت قاچاقی به سوئیس

مهاجرت قاچاقی به سوئیس

مهاجرت قاچاقی به سوئیس یکی از راه­ های ورود به این کشور است که برخی از افراد به علت نداشتن شرایط لازم برای ورود قانونی به این کشور این راه را برای مهاجرت انتخاب می­نمایند. در این نوشتار سعی شده است به توضیح مختصری از مهاجرت قاچاقی به سوئیس و نحوه برخورد دولت سوئیس با افرادی که از این طریق وارد خاک سوئیس شده ­اند پرداخته شود.

درباره سوئیس

کشور سوئیس در اروپای غربی قرار گرفته است و از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و از جنوب با ایتالیا همسایه است. این کشور یک جمهوری فدرال است و 7.5 میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت آن بیش از 41.290 کیلومتر مربع می­باشد. این کشور دارای 26 ایالت می­باشد که “کانتون” نامیده می­شود. پایتخت کشور سوئیس برن است. کشور سوئیس از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می­شود و دو شهر جهانی زوریخ و ژنو قطب ­های اقتصادی این کشور می­باشند.

شرایط زندگی و امکانات رفاهی در کشور سوئیس

از امکانات و شرایط رفاهی موجود در کشور سوئیس می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

این کشور از لحاظ شاخص کیفیت، بهترین کشور جهان می­باشد.کشور سوئیس از زیباترین کشورهای جهان استهمان طور که در بالا هم اشاره شد این کشور از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می­شود.در این کشور هرکس می­تواند دین خود را آزادانه انتخاب نماید و در بیان عقیده ­اش هیچ گونه محدودیتی ندارد و به راحتی می­تواند عقیده­ اش را بیان نماید و مطابق با آن عمل نماید.مهم­ترین بخش کشور سوئیسبانکداری آن می­باشد و صنعت توریسم از بخش­های مهم اقتصادی این کشور محسوب می­گردد.این کشور امنیت بسیار بسیار بالایی دارد به گونه­ای که خلاف در آن کمتر دیده می­شود و قانون در آن جا بسیار سخت­گیرانه می­باشد.

این کشور یکی از بهترین مکان ها برای تولد و زندگی است و بعد از دانمارک شادترین مردم، سوئیسی ها می­باشند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به سوئیس

مزیت­های اقامت در کشور سوئیس

افرادی که اقامت سوئیس را داشته باشند از امکانات رفاهی زیادی برخوردار خواهند شد که در زیر به مواردی اشاره می­نمایم:

سکونت دائم در ایالت­ های دلخواه کشور

برخوردار بودن از امکانات رفاهی

داشتن حق رأی و شرکت در انتخابات

حق دفاع از قوانین عمومی و فردی

برخوردار بودن از شرایط تحصیلی در دانشگاه­ های برتر سوئیس

امکان سرمایه­ گذاری و توسعه کسب و کار در سوئیس

خرید زمین و خانه

امکان دریافت شغل در ارگان­های دلخواه خصوصی و دولتی

افتتاح حساب در بانک­های معتبر جهانی

امکان زندگی ایده ­آل

مهاجرت به کشور سوئیس

همان گونه که در بالا نیز اشاره شد این کشور یکی از کشورهای امن دنیا محسوب می­گردد و به علت این­که از نظر رفاهی و امکانات بسیار عالی می­باشد یکی از پر متقاضی ­ترین کشورها برای مهاجرت می­باشد.

لازم به ذکر است که در این کشور به دلیل مسائل امنیتی محدودیت­هایی برای مهاجرت وجود دارد و همین امر سبب شده است که مهاجرت به این کشور بسیار مشکل باشد و این امر سبب شده است که افرادی که متقاضی مهاجرت به این کشور هستند به جای متوسل شدن به راه­های قانونی تصمیم به مهاجرت قاچاقی و غیر قانونی بگیرند.

مهاجرت قاچاقی به سوئیس

مهاجرت قاچاقی نه تنها به کشور سوئیس بلکه به هر کشور دیگری یکی از پرخطرترین راه ­های مهاجرت می­باشد. بسیاری از افرادی که قصد پناهندگی سوئیس را دارند از طریق کشورهای همسایه مانند ایتالیا و فرانسه بخصوص ایتالیا و از راه ­های زمینی اقدام به این امر می ­نمایند به این صورت که این گونه افراد ابتدا از جنوب ایتالیا وارد خاک این کشور می­شوند و سپس از طریق دریای مدیترانه و از طریق زمینی خود را به کشور سوئیس می­رسانند و پس از آن برای پناهنده شدن در این کشور درخواست می­دهند.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در سوئیس

در باب مهاجرت قاچاقی باید این موضوع را مد نظر قرار داد که عده زیادی از این پناهندگان با خطراتی مواجه می­گردند و متأسفانه در برخی از موارد جان خود را نیز از دست می­دهند.

بعد از مهاجرت قاچاقی سوئیس تنها راه­ حل موجود برای ماندن در خاک این کشور پناهنده شدن و یا دارا بودن شرایط پناهندگی می­باشد. قانون اساسی کشور سوئیس صراحتاً به کنوانسیونی که مربوط به رسیدگی به وضعیت پناهندگان است و هم اکنون نیز در 147 کشور دنیا قابل اجرا می­باشد، اشاره می­کند و هم اکنون نیز در این کشور اجرا می­گردد.

در ماده یکم این کنوانسیون آمده است که برای فردی که در کشور خویش مورد آزار و اذیت قرار دارد و یا در معرض ترس از عواملی همچون ملیت، مذهب و یا عضویت در یک گروه اجتماعی خاص و یا بیان عقیده سیاسی قرار دارد و یا تحت حمایت کشور خویش قرار ندارد، تبعه خارجی صادر می­گردد.

کشور سوئیس کمپ­ هایی را برای افرادی که به صورت قاچاقی وارد این کشور می­شوند در نظر گرفته است که بعد از سپری شدن مراحل اولیه این افراد را تحت حمایت خود قرار می­دهد.

بعد از این­که فرد خود را در این کشور به عنوان پناهنده معرفی کرد، اداره مهاجرت اطلاعات فرد را در Application ثبت می­نماید البته باید این موضوع را نیز خاطر نشان کرد که معاینات فردی خاص نیز انجام می­گیرد و جای هیچ گونه سوء استفاده ­ای نیست به عبارتی مأمورین مربوطه، به بررسی وضعیت افراد می­پردازند تا متوجه شوند که علت مهاجرت قاچاقی این افراد مورد قبول است یا نه و در صورتی­که دلایل ذکر شده توسط فرد، مأموران را قانع نکند فرد باید این کشور را ترک نماید.

راه ­های مهاجرت قاچاقی به سوئیس

بیشتر افرادی که به صورت قاچاقی و یا از راه ­های غیر قانونی وارد این کشور می­شوند از طریق داشتن ویزای توریستی وارد این کشور شده­اند و بعد از اتمام زمان تعیین شده دیگر به کشور خویش باز نگشته ­اند. بیشتر ساکنان آمریکای جنوبی و مرکزی مانند بولیوی، اکوادور و پرو با اهداف اقتصادی وارد کشور سوئیس می­شوند و نهایتاً همین اهداف اقتصادی منجر می­شود که در این کشور اقامت غیر قانونی داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت از طریق کار در سوئیس

همان طور که قبلاً نیز اشاره شد کشور سوئیس پناهگاه و یا به عبارتی کمپ­ هایی را برای افرادی که به صورت قاچاقی وارد این کشور شده­اند در نظر گرفته است و این افراد موظف هستند تا زمانی­که درخواست پناهندگی آن­ها مشخص نشده است در یکی از این کمپ­ ها اقامت داشته باشند.

مشکلات مهاجرت قاچاقی به سوئیس

شرایط زندگی برای افرادی که به صورت قاچاقی وارد این کشور می­شوند بسیار دشوار بوده به گونه­ ای که زندگی این گونه افراد بسیار پیچیده می­باشد.

افرادی که از کشورهایی همچون آمریکای لاتین، یوگوسلاوی سابق، شرق اروپا و … بدون داشتن مجوز اقامت و به صورت قاچاقی وارد این کشور می­شوند به دلیل این­که قانون اتباع خارجه امید کمی برای دادن مجوز اقامت به این گونه افراد می­دهد مجبور به شاغل شدن در کارهای غیرحرفه ­ای می­شوند.

افرادی که قاچاقی وارد خاک این کشور شده ­اند حق ندارند از خدمات رفاهی بهره ببرند. البته در مواقع ناچاری بر اساس قانون این کشور حق برخورداری از امکانات رفاهی را خواهند داشت البته با توجه به این­که سازمانی که برای این گونه از افراد امکانات رفاهی فراهم می­نماید باید میزان کمک شده را به مقامات گزارش کند خطر بازداشت و حتی اخراج این گونه افراد از این کشور وجود دارد.

لازم به ذکر است که هیچ گونه تبادل اطلاعاتی مابین اداره مهاجرت و مدارس صورت نمی­گیرد بنابراین کودکانی که مجوز اقامت در این کشور را ندارند می­توانند در مدارس این کشور به تحصیل بپردازند.

منبع:سفارت سوئیس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ