مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت قاچاقی به آلمان

خلاصه مقاله : مهاجرت به آلمان می­تواند بدون شک موجب رشد و پیشرفت زندگی مهاجر شود ولی به این شرط که از راه قانونی انجام گیرد. در این صورت هم از لحاظ فرهنگی و هم مادی و اقتصادی می­تواند امتیازات بسیاری را برای فرد به همراه داشته باشد. در مقابل، مهاجرت غیرقانونی به آلمان یا هر کشور دیگری، چیزی جز رنج و سختی، خطر و ناامنی، بیماری و شکست برای شخص به همراه ندارد. این افراد با وجود تحمل سختی­های بسیار برای مهاجرت در نهایت باز هم شانس زیادی برای اخذ اقامت قانونی در این کشور نخواهند داشت.

مهاجرت قاچاقی به آلمان

فهرست مقاله

از آنجایی که ورود قانونی به کشور قدرتمند آلمان در بعضی شرایط، سخت و بسیار دشوار به نظر می­رسد، مهاجرت قاچاقی به آلمان مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و کسانی که هیچ­گونه اطلاعات حقوقی ندارند ممکن است این راه را به شما برای ورود به آلمان پیشنهاد دهند. آلمان کشوری است که به لحاظ اقتصادی بسیار قدرتمند و پیشرفته است و علاوه بر این دارای بازار کار بسیار خوبی است.

این عوامل باعث می­شود عده زیادی به مهاجرت به این کشور ترغیب شوند که متأسفانه برخی از این افراد از صحبت­ های غیرواقعی که در مورد مهاجرت قاچاقی به آلمان مطرح می­شود، تأثیر گرفته و این روش را روشی مناسب برای مهاجرت به این کشور می­دانند.

 

مهاجرت به آلمان به صورت قاچاقی چگونه انجام می­شود؟

 

اغلب افرادی که به مهاجرت قاچاقی به آلمان روی می­آورند، به صورت زمینی به این کار اقدام می­کنند. به این معنا که به کمک افرادی که قاچاقچی خوانده می­شوند و طبیعتاً به صورت غیرقانونی، ابتدا به صورت زمینی از مرز عبور کرده و وارد ترکیه می­شوند. پس از مدتی با مساعد شدن شرایط باز هم به طور غیرقانونی به آلمان مهاجرت می­کنند.

 

باید این نکته را حتماً در نظر داشت که مهاجرت قاچاقی به آلمان، روشی است که شاید به مراتب حتی دشوارتر از روش ­های قانونی باشد. افرادی که این مسیر را برای مهاجرت به آلمان یا سایر کشورهای اروپایی انتخاب می­کنند، در راه با مشکلات بسیاری مواجه می­شوند و هنگامی که به مقصد می­رسند می­بینند که دچار آسیب­های روانی، مادی و جسمی بسیاری شده ­اند که در ادامه به آن بیشتر پرداخته خواهد شد.

اگر مایلید که اقامت این کشور را دریافت کنید می توانید به مقاله ای با نام راه های مهاجرت به آلمان مراجعه کنید و شانس خود را در زمینه های دیگر نیز امتحان کنید.

آسیب­ های مختلف مهاجرت قاچاقی به آلمان

 

همان­طور که قبلاً به آن اشاره شد، کسانی که به صورت قاچاقی اقدام به مهاجرت به آلمان می­کنند، در مسیر با مشکلات بسیاری مواجه می­شوند اعم از مشکلات جسمی و روانی و یا مشکلات مادی. این سفر، سفری واقعاً خطرناک است که معمولاً شبانه صورت می­گیرد، شرایط آب و هوایی در طول سفر اصلاً مناسب نیست و مهاجرین باید هزینه ­های بسیار و غیرمنطقی را به قاچاقچیان انسان برای رسیدن به آلمان پرداخت کنند.

قاچاقچیان انسان همان کسانی هستند که بدون توجه به سلامت و امنیت مسافران، چه امنیت جانی و چه مالی و تنها در ازای دریافت مبلغ کلان، مهاجرین را از راه ­های خطرناک به آلمان می­رسانند. مسافران باید برای رسیدن به آلمان، از جنگل­ها عبور کنند که این مرحله خود یعنی در حدود 15 ساعت پیاده­ روی دشوار در شرایط سخت مانند سرما و تاریکی. علاوه بر این­ها مسافران باید دائم مراقب اموال و وسایل خود باشند زیرا در حین سفر، امنیت مناسبی وجود ندارد.

 

مهاجرت قاچاقی به آلمان و سایر کشورهای اروپایی برای همه خطرناک است اما کودکان و زنان در این مسیر آسیب بیشتری خواهند دید.

 

پس از رسیدن قاچاقی به آلمان، چه اتفاقاتی در انتظار مهاجرین است؟

مهاجرت قاچاقی به آلمان
مهاجرت قاچاقی به آلمان

اگر مسافرین پس از رویارویی با دشواری ­های سفر به سلامت به آلمان برسند، باید خود را برای مشکلات جدیدی آماده کنند. همان­طور که می­دانید، هر شخص برای ورود به کشوری دیگر باید ویزای آن کشور یعنی موافقت آن کشور را داشته باشد اما مهاجرت قاچاقی به آلمان یعنی زیر پا گذاشتن قوانین این کشور و بی ­احترامی به مقررات آن. در نتیجه مهاجرین قاچاقی به آلمان در این حالت با دو انتخاب روبرو هستند.

 

انتخاب اول

انتخاب اول این است که باید برای همیشه در خفا و پنهانی در آلمان زندگی کنند، برای گذران زندگی خود به کارهای سیاه (کارهای دشوار و حتی غیرقانونی) روی آورند و همواره در حال فرار از پلیس آلمان باشند زیرا در صورت دستگیر شدن به علت نقض قوانین، نداشتن مدارک اقامت و ورود غیرقانونی باید مدت 6 ماه را در زندان به سر ببرند و پس از آن نیز توسط این کشور به کشور خودشان برگردانده می­شوند (به اصطلاح دیپورت می­شوند.)

انتخاب دوم

انتخاب دوم برای این دسته از مهاجرین، پناهندگی است که این هم با دشواری­های بسیاری همراه است که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح داده خواهد شد.

 

بررسی مراحل قوانین پناهندگی به آلمان

 • ورود به آلمان و شرایط آن در قوانین پناهندگی در آلمان

پس از اینکه شما به آلمان ورود کردید از شما خواسته می شود درخواست پناهندگی خود را ثبت کنید که این در خواست شامل موارد نام ، کشور، شهر مبدا ، زبان ، قومیت ، تاریخ تولد می شود .همچنین بهمراه درخواست از شما یک قطعه عکس و همچنین اثر انگشت دریافت می شود .نیازی به اثر انگشت برای کودکان کوچکتر از 14 سال نمی باشد .هنگامی که درخواست پناهندگی شما ثبت شود ،برگه اثبات ورود به آلمان را دریافت می کنید .اثبات ورود برای پناهندگان به صورت مستقیم صادر خواهد شد .برای زمانی که شما اولین بار به آلمان ورود می کنید می توانید با ارائه مدارک شناسایی برگه اثبات ورود را دریافت کنید .

 

 • برنامه شما در قوانین پناهندگی در آلمان

هنگامی که درخواست خود را ارائه می دهید باید تمام اسناد و سوابق خود را بهمراه آن از گواهی تولد شما و همچنین گذرنامه یا سایر مدارک مورد نیاز شما باید همراه داشته باشید زیرا اداره مهاجرت فدرال آلمان اطلاعات شخصی و محل اقامت و اداره آموزش و پرورش و میزان مهارت ها و تسلط بر زبان آلمانی شما و اینکه چگونه و از چه طریقی وارد آلمان شده اید را خواهد پرسید .

همچنین شما باید به دولت آلمان اطلاع بدهید که اعضای خانواده شما در آلمان قبلا  ساکن بوده اند و یا نه و اینکه آیا شما از طریق آنها برای پناهندگی آلمان اقدام کرده اید .اگر شما برای پناهندگی آلمان اقدام کرده اید باید تصمیم بگیرید که ایا می خواهید اجازه اقامت موقتی دریافت کنید .که این موضوع طول مدت پناهندگی شما را معین می کند .

 • معاهده دوبلین و قوانین پناهندگی در آلمان

بر طبق قانون دوبلین قبل از اینکه به روند پرونده پناهندگی شما رسیدگی شود. اداره مهاجرت فدرال آلمان بررسی می کند که آیا مسئول پذیرش شما برای کشور خود خواهد بود یا نه .در واقع  بر طبق  این قانون  شما تعیین نمی کنید چه کشوری شما را پذیرش کند .بر همین اساس از شما می خواهند که زمان و مکان ورود به اتحادیه اروپا را برای آنها مشخص کنید. و همچنین بررسی می کنند که آیا شما قبلا برای کشوری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی کرده اید .یا نه و اگر درخواست برای پناهندگی داشته اید چرا آن کشور درخواست شما را رد کرده است .

اگر بر اساس شرایط شرح داده شده .در بالا اداره مهاجرت فدرال آلمان تصمیم بگیرد که کشور دیگری مسئول پذیرش پناهندگی شما می باشد. شما را به آن کشور معرفی کرده و همچنین شما می توانید .با اطلاع از زمان درج این مورد، پرونده ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل داده. و با درخواست وکیل ، خواهان رسیدگی به درخواست پناهندگی خود باشید .

 

پیشنهاد میکنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  قوانین پناهندگی در آلمان مراجعه کنید.

شرایط و مشکلات پناهندگی به آلمان

 

مهاجرین غیرقانونی بعد از مهاجرت قاچاقی به آلمان می­توانند درخواست پناهندگی کنند .و به کمپ­ های مهاجرین بپیوندند اما این بدان معنا نیست که تمام مشکلاتشان با پناهنده شدن حل می­شود. درست است که در صورت اعلام پناهندگی می­توانند از امتیازاتی برخوردار شوند. از جمله این که هر ماه حقوقی را دریافت کنند.بتوانند به راحتی عبور و مرور کنند، حق مسکن و سکونت داشته باشند و …  .اما تمام این امتیازات نمی­تواند از سایر مشکلاتی که با آن مواجهند بکاهد.

در هر صورت زندگی کردن به عنوان پناهنده چه در کشور آلمان و چه سایر کشورها سختی­ هایی دارد. به خصوص که در آلمان اردوگاه­ های مخصوص پناهندگان در مواردی امن نیست. زیرا گروهی که در آلمان به عنوان نئونازی­ها یا راست­گرایان افراطی شناخته می­شوند، گاهی این کمپ­ ها را مورد حمله قرار می­دهند و موجب ناامنی و خطر برای مهاجرین هستند.

علاوه بر این­ها باید عدم پذیرش از سمت مردم و جامعه را نیز به این مشکلات اضافه کرد. نه تنها در آلمان بلکه در بسیاری از دیگر کشورها نیز، مردم و جامعه نمی­توانند به طور کامل از لحاظ فرهنگی و اجتماعی با پناهندگان و مهاجران غیرقانونی سازگار شوند.

در هر حال کسانی که مهاجرت غیرقانونی به آلمان را انتخاب کرده­اند بر خلاف کسانی که به صورت قانونی وارد این کشور شده­اند، نمی­توانند به عنوان یک شهروند دارای اقامت و اجازه رسمی برای حضور در این کشور زندگی کنند و البته از بسیاری از امتیازات از جمله حمایت­های قانونی کشور آلمان نیز محروم می­شوند. می­توان گفت مهاجرین غیرقانونی باید بدانند که احتمالاً با آینده مبهمی روبرو خواهند بود حتی اگر به کشوری قدرتمند مانند آلمان مهاجرت کرده باشند.

 

مهاجرت قانونی جایگزین مهاجرت قاچاقی به آلمان

مهاجرت به آلمان می­تواند بدون شک موجب رشد و پیشرفت زندگی مهاجر شود .ولی به این شرط که از راه قانونی انجام گیرد. در این صورت هم از لحاظ فرهنگی و هم مادی و اقتصادی .می­تواند امتیازات بسیاری را برای فرد به همراه داشته باشد. در مقابل، مهاجرت غیرقانونی به آلمان یا هر کشور دیگری، چیزی جز رنج و سختی، خطر و ناامنی، بیماری و شکست برای شخص به همراه ندارد. این افراد با وجود تحمل سختی­های بسیار برای مهاجرت. در نهایت باز هم شانس زیادی برای اخذ اقامت قانونی در این کشور نخواهند داشت.

راه­های جایگزین برای مهاجرت قاچاقی به آلمان، متعدد هستند از جمله مهاجرت به واسطه تحصیل، اخذ ویزای کار آلمان ، کارآفرینی، ثبت شرکت و …

سوال های متداول

🙋‍♀️1.در چه مواقعی یک فرد از طریق پناهندگی وارد کشور آلمان می شود؟

 • موارد مختلفی برای پناهندگی وجود دارد. به نوعی پناهندگی آخرین راه برای مهاجرت است که در مواقعی از قبیل وجود مشکلات سیاسی, اجتماعی جنگ, عدم آزادی مذهبی , گرایشات خاص جنسیتی و …فرد تصمیم به پناهندگی میگیرد.

🙋‍♀️2.آیا پناهندگی آخرین راه برای مهاجرت است؟

 • خیر. راههای مختلفی وجود دارد از جمله مهاجرت از طریق کارع تحصیل , ازدواج و…که آینده ی روشن تری نسبت به پناهدگی دارند و شرایط بهتری هم برای پناهنده وجود دارد.

🙋‍♀️3.برای پناهندگی چه میزان باید هزینه کرد؟

 • هزینه های پناهندگی کم از سایر روش های مهاجرت ندارد. اما در پناهندگی خطراتی وجود دارد که گاه قابل جبران نیست.

🙋‍♀️4.اگر بعد از مهاجرت قاچاقی, فرد پشیمان شود امکان بازگشت به کشورش وجود دارد؟

 • در صورتی که فعالیت خاصی انجام نداده باشد با شرایطی امکان باز گشت وجود دارد.

🙋‍♀️5.چرا مهاجرت قاچاقی خطرناک است؟

 • در این روش به نوعی فرد خلاف قوانین عمل میکند وبه صورت غیر قانونی وارد کشور میشود و باید انتظار هر نوع برخورد را داشته باشد.

🙋‍♀️6.آیا امکان دارد درخواست پناهدگی فرد رد شود؟

 • بله. هیچ تضمینی برای پذیرش پناهندگی فرد وجود ندارد.

🙋‍♀️7.در صورت  پذیرش نشدن پناهندگی فرد چه اتفاقی می افتد؟

 •  در صورتی که پناهندگی او رد شد به کشور مبدا دیپورت میشود و قطعا در این کشور مشکلات خاص خودش را خواهد داشت.

🙋‍♀️8.اولین کار بعد از ورود به کشور آلمان به صورت  غیرقانونی چیست؟

 • در این صورت به فوریت معرفی کردن خود. و داشتن دلایل قانع کننده آن کشور حق بازداشت و مجازات آن فرد را نخواهد داشت.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
40 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
بهناز
بهناز
2021/04/29 21:38

سلام من میخوام برم کانادا یا آلمان میخوام از راه تحصیل برم چیکار کنم

aminmoghadam@awat
aminmoghadam@awat
پاسخ دادن به  بهناز
2021/05/05 19:36

با سلام
لطفا یا با موسسه تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی را تکمیل نمایید تا کارشناسان موسسه با شما تماس بگیرن و راهنمایی تون کنن.

محمد
محمد
2021/02/19 20:39

من یه رفیق دارم که میگه به ما پناهندگی نمیدادنند و وقتی که گفتیم ما مشکلات فراوانی زیاد داریم در ایران و کمی ازایران بد گفتن پناهندگی گرفتن راست گفته؟

Peshava
Peshava
2020/12/24 19:03

سلام برای رفتن قانونی به المان چه مدارکی لازم است و هزینه اش را بگویید ممنون میشم برای ۱نفر

mat
mat
2020/11/17 18:54

سلام به دوستان محترمی که این مقاله رو میخونند من به همراه خانواده ۴ نفر میخوایم از ترکیه بریم آلمان، اگر کسی میتونه ما رو ببره از طریق ایمیل به من اطلاع بده
m.matan85@yahoo.com

Alisaleh
Alisaleh
2020/11/07 02:24

سلام من خواهرم حدود ۶ ساله المان زندگی میکنه و از راه قاچاقی وارد المان شده در ضمن ی بچه کوچیک هم داشت به من میگه من میتونم برات زن بگیرم که از طریق اون بیای المان آیا واقعا همچنین کاری میشه کرد

Peshava
Peshava
پاسخ دادن به  Alisaleh
2020/12/24 18:57

سلام ببخشید المان چگونه کشوریه

محمد
محمد
2020/10/28 10:38

درود و وقت بخیر
من به دلیل اینکه نمیتونم ویزا یا پاسپورت تهیه کنم (نرفتن به خدمت سربازی) تصمیم به مهاجرت قاچاقی گرفتم
در کل نمیدونم باید چکار کنم؟
از طرفی نمیتونم قانونی برم!
از طرفی هم نمیشه یک زندگی خوب و آرام با رفاه کامل رو از طریق قاچاقی رفتن فراهم کرد!
مونده ام چکار کنم؟😞

ali
ali
2020/09/15 01:39

سلام
من تازه رسیدم المان قاچاقی
راه یکم سخت بود ولی الان کاملا خستگی در رفته
الان کمپ موقت هستم
امیدوارم بقیه هم بتونن از ایران نجات پیدا کنن

احمد
احمد
پاسخ دادن به  ali
2020/10/10 04:33

سلام لطفا توضیح بدید از کدوم کشور رفتید و هزینش چقدر بود

مبینا
مبینا
پاسخ دادن به  ali
2020/10/16 22:38

چجوری قاچاقی رفتی به ماهم بگو باید چیکار کنیم

afshin
afshin
پاسخ دادن به  ali
2020/10/23 19:16

سلام چطور قاچاقی رفتید به منم بگید لطفا

مسعود
مسعود
پاسخ دادن به  ali
2020/10/31 02:02

از چه راهی رفتین؟

سینا
سینا
پاسخ دادن به  ali
2020/11/04 23:55

سلام خوشبحالت منم دارم میام راه چقدر سخت بود خطرش چقدر بود ممنون میشم راهنمای کنی

پریسا
پریسا
پاسخ دادن به  ali
2020/11/05 11:33

سلام میشه ازتون مشاوره بگیرم @yasaman._.m82این پیج اینستاگرامم هست لطف کنید بهم کمک کنید

حمید
حمید
پاسخ دادن به  پریسا
2020/12/04 22:16

پیدا نمیکنه

mahan
mahan
پاسخ دادن به  ali
2020/11/17 02:40

be man rahnansee kon chejoori rafti
email kon

ستار
ستار
پاسخ دادن به  ali
2020/11/18 22:43

سلام چندروزتوی راه بودین وهزینه تون چقدشد؟؟

Osameh
Osameh
پاسخ دادن به  ali
2020/11/19 00:35

سلام
میشه توضیح بدین که چگونه بود وهالا چگونه وقتتان رو سپری می کنین
وهزینش
وهمچنین آیا الان حقوق ماهیانه میگیرین؟

reza
reza
پاسخ دادن به  ali
2020/12/02 23:41

سلام چقد هزینه شد چ کسی شمارو برد با مام بگید لطفاا اونجا خوبه بده چچ جوریه تو کمپ

mahdi
mahdi
پاسخ دادن به  ali
2020/12/26 13:42

داداش میتونی راهنمایی کنی و چقدر هزینت شد

SAM
SAM
پاسخ دادن به  ali
2021/02/20 09:20

چقد هزینت شد؟

مدرسی
مدرسی
2020/09/15 01:20

خب چرا واسمون درخواست نمیدید

Robabe
Robabe
2020/07/31 05:12

من قصد دارم پناهنده ی کشور آلمان بشم زبان آلمانی بلد نیستم دولت آلمان از لحاظ آموزش زبان و کار و همچنین معیشت مرا حمایت خواهد کرد ؟ اجازه ی کار می دهد به پناهجویان

محسن
محسن
2020/05/30 01:36

اینهمه توضیح دادید که آخرش بگید که بیایم از شما نظر بگیریم.
من چندین ساله دارم آلمان زندگی میکنم.
ولی همه ی حرف هایی که اینجا زدید رو رد میکنم و قبول ندارم.

پریسا
پریسا
پاسخ دادن به  محسن
2020/11/05 11:34

میشه کمکم کنید اقا محسن

محمود
محمود
2020/05/03 10:39

سلام و خسته نباشی .
آقا ما اگه پول داشتیم ملک بخریم یا سرمایه گذاری کنیم ، الان توی آمریکا یا کانادا زندگی می کردیم . مهاجرت کردن یعنی از بدبختی و فلاکت داریم فرار می کنیم . تو را خدا راست و حسینی بگید برای مهاجرت برای هر فرد ، چقدر هزینه لازم است . این سوال که نیازی به مشاور ندارم .

حامد
حامد
2020/04/02 12:39

دوست عزیزی که هرکی میگه قاچاقی هی مینویسی این راه توصیه نمیشود توصیه نمیشود
پول نداریم
ایران هم دیگه نمیتونیم زندگی کنیم با این شرایطی که درست کردن واسمون
میغهمی؟؟؟
من حداکثر ۸۰ تا ۱۰۰ ملیون داشته باشم
اگر راهی هست بگو اگرم نه برم دنبال قاچاقچی

فریبا خالقیان
فریبا خالقیان
پاسخ دادن به  حامد
2020/11/07 09:27

آیا سن در بناهندگی در نظر گرفته می‌شود 57 لیسانس عمران تجربه کاری 20سال

رضا
رضا
2020/03/11 17:05

سلام من زیر ۱۸ سال هستم میخوام با پاسپورت و ویزا برم آلمان و درخواست پناهندگی بدم ایا ایران میتونه من رو برگردونه ؟
یه سوال دیگم اینه که چطور میتونم پرونده مذهبی درست کنم تا اون جا راحت تر پناهندگیم قبول بشه

رضا
رضا
2020/02/28 10:47

سلام من میخوام به گرجستان برم برای کار باید از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی کنید.

امیر
امیر
2020/01/22 11:17

سلام ایا میشه قاچاقی رفت المان با این وصعیت وچه قدر تقریبی پول می خاد؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  امیر
2020/01/22 12:01

این کار توصیه نمیشه خطرات زیادی دارد

مسعود
مسعود
2020/01/15 23:57

سلام من داشتم در مورد آسون ترین روش خودکشی تو گوگل سرچ میکردم که اتفاقی لینک شمارو دیدم، از فردا صبح میرم میگردم دنیا قاچاقچی. واقعا ممنون

پارسا
پارسا
پاسخ دادن به  مسعود
2021/01/05 02:32

اگه پیدا چردی قاچاقچی بع منم بگو

امیر علی ریحانی
امیر علی ریحانی
2020/01/03 20:11

سلام من و همسرم قسد داریم پناهنده بشیم ولی هیچ اطلاعاتی در این مورد نداریم

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!