Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

مهاجرت قاچاقی به آلمان

مهاجرت قاچاقی به آلمان

از آنجایی که ورود قانونی به کشور قدرتمند آلمان در بعضی شرایط، سخت و بسیار دشوار به نظر می­رسد، مهاجرت قاچاقی به آلمان مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و کسانی که هیچ­گونه اطلاعات حقوقی ندارند ممکن است این راه را به شما برای ورود به آلمان پیشنهاد دهند. آلمان کشوری است که به لحاظ اقتصادی بسیار قدرتمند و پیشرفته است و علاوه بر این دارای بازار کار بسیار خوبی است. این عوامل باعث می­شود عده زیادی به مهاجرت به این کشور ترغیب شوند که متأسفانه برخی از این افراد از صحبت­ های غیرواقعی که در مورد مهاجرت قاچاقی به آلمان مطرح می­شود، تأثیر گرفته و این روش را روشی مناسب برای مهاجرت به این کشور می­دانند.

مهاجرت به آلمان به صورت قاچاقی چگونه انجام می­شود؟

اغلب افرادی که به مهاجرت قاچاقی به آلمان روی می­آورند، به صورت زمینی به این کار اقدام می­کنند. به این معنا که به کمک افرادی که قاچاقچی خوانده می­شوند و طبیعتاً به صورت غیرقانونی، ابتدا به صورت زمینی از مرز عبور کرده و وارد ترکیه می­شوند. پس از مدتی با مساعد شدن شرایط باز هم به طور غیرقانونی به آلمان مهاجرت می­کنند.

باید این نکته را حتماً در نظر داشت که مهاجرت قاچاقی به آلمان، روشی است که شاید به مراتب حتی دشوارتر از روش ­های قانونی باشد. افرادی که این مسیر را برای مهاجرت به آلمان یا سایر کشورهای اروپایی انتخاب می­کنند، در راه با مشکلات بسیاری مواجه می­شوند و هنگامی که به مقصد می­رسند می­بینند که دچار آسیب­های روانی، مادی و جسمی بسیاری شده ­اند که در ادامه به آن بیشتر پرداخته خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
سرمایه گذاری در آلمان 2019

درباره آسیب­ های مختلف مهاجرت قاچاقی به آلمان چقدر می­دانید؟

همان­طور که قبلاً به آن اشاره شد، کسانی که به صورت قاچاقی اقدام به مهاجرت به آلمان می­کنند، در مسیر با مشکلات بسیاری مواجه می­شوند اعم از مشکلات جسمی و روانی و یا مشکلات مادی. این سفر، سفری واقعاً خطرناک است که معمولاً شبانه صورت می­گیرد، شرایط آب و هوایی در طول سفر اصلاً مناسب نیست و مهاجرین باید هزینه ­های بسیار و غیرمنطقی را به قاچاقچیان انسان برای رسیدن به آلمان پرداخت کنند.

قاچاقچیان انسان همان کسانی هستند که بدون توجه به سلامت و امنیت مسافران، چه امنیت جانی و چه مالی و تنها در ازای دریافت مبلغ کلان، مهاجرین را از راه ­های خطرناک به آلمان می­رسانند. مسافران باید برای رسیدن به آلمان، از جنگل­ها عبور کنند که این مرحله خود یعنی در حدود 15 ساعت پیاده­ روی دشوار در شرایط سخت مانند سرما و تاریکی. علاوه بر این­ها مسافران باید دائم مراقب اموال و وسایل خود باشند زیرا در حین سفر، امنیت مناسبی وجود ندارد. مهاجرت قاچاقی به آلمان و سایر کشورهای اروپایی برای همه خطرناک است اما کودکان و زنان در این مسیر آسیب بیشتری خواهند دید.

پس از رسیدن قاچاقی به آلمان، چه اتفاقاتی در انتظار مهاجرین است؟

اگر مسافرین پس از رویارویی با دشواری ­های سفر به سلامت به آلمان برسند، باید خود را برای مشکلات جدیدی آماده کنند. همان­طور که می­دانید، هر شخص برای ورود به کشوری دیگر باید ویزای آن کشور یعنی موافقت آن کشور را داشته باشد اما مهاجرت قاچاقی به آلمان یعنی زیر پا گذاشتن قوانین این کشور و بی ­احترامی به مقررات آن. در نتیجه مهاجرین قاچاقی به آلمان در این حالت با دو انتخاب روبرو هستند. انتخاب اول این است که باید برای همیشه در خفا و پنهانی در آلمان زندگی کنند، برای گذران زندگی خود به کارهای سیاه (کارهای دشوار و حتی غیرقانونی) روی آورند و همواره در حال فرار از پلیس آلمان باشند زیرا در صورت دستگیر شدن به علت نقض قوانین، نداشتن مدارک اقامت و ورود غیرقانونی باید مدت 6 ماه را در زندان به سر ببرند و پس از آن نیز توسط این کشور به کشور خودشان برگردانده می­شوند (به اصطلاح دیپورت می­شوند.) انتخاب دوم برای این دسته از مهاجرین، پناهندگی است که این هم با دشواری­های بسیاری همراه است که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح داده خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای تحصیل آلمان بدون نیاز به مدرک زبان

شرایط و مشکلات پناهندگی به آلمان بعد از ورود قاچاقی به این کشور

مهاجرین غیرقانونی بعد از مهاجرت قاچاقی به آلمان می­توانند درخواست پناهندگی کنند و به کمپ­ های مهاجرین بپیوندند اما این بدان معنا نیست که تمام مشکلاتشان با پناهنده شدن حل می­شود. درست است که در صورت اعلام پناهندگی می­توانند از امتیازاتی برخوردار شوند از جمله این که هر ماه حقوقی را دریافت کنند، بتوانند به راحتی عبور و مرور کنند، حق مسکن و سکونت داشته باشند و … اما تمام این امتیازات نمی­تواند از سایر مشکلاتی که با آن مواجهند بکاهد. در هر صورت زندگی کردن به عنوان پناهنده چه در کشور آلمان و چه سایر کشورها سختی­ هایی دارد. به خصوص که در آلمان اردوگاه­ های مخصوص پناهندگان در مواردی امن نیست زیرا گروهی که در آلمان به عنوان نئونازی­ها یا راست­گرایان افراطی شناخته می­شوند، گاهی این کمپ­ ها را مورد حمله قرار می­دهند و موجب ناامنی و خطر برای مهاجرین هستند.

علاوه بر این­ها باید عدم پذیرش از سمت مردم و جامعه را نیز به این مشکلات اضافه کرد. نه تنها در آلمان بلکه در بسیاری از دیگر کشورها نیز، مردم و جامعه نمی­توانند به طور کامل از لحاظ فرهنگی و اجتماعی با پناهندگان و مهاجران غیرقانونی سازگار شوند. در هر حال کسانی که مهاجرت غیرقانونی به آلمان را انتخاب کرده­اند بر خلاف کسانی که به صورت قانونی وارد این کشور شده­اند، نمی­توانند به عنوان یک شهروند دارای اقامت و اجازه رسمی برای حضور در این کشور زندگی کنند و البته از بسیاری از امتیازات از جمله حمایت­های قانونی کشور آلمان نیز محروم می­شوند. می­توان گفت مهاجرین غیرقانونی باید بدانند که احتمالاً با آینده مبهمی روبرو خواهند بود حتی اگر به کشوری قدرتمند مانند آلمان مهاجرت کرده باشند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجران ایرانی چگونه در آلمان تحصیل کنند؟

مهاجرت قانونی جایگزین مهاجرت قاچاقی به آلمان

مهاجرت به آلمان می­تواند بدون شک موجب رشد و پیشرفت زندگی مهاجر شود ولی به این شرط که از راه قانونی انجام گیرد. در این صورت هم از لحاظ فرهنگی و هم مادی و اقتصادی می­تواند امتیازات بسیاری را برای فرد به همراه داشته باشد. در مقابل، مهاجرت غیرقانونی به آلمان یا هر کشور دیگری، چیزی جز رنج و سختی، خطر و ناامنی، بیماری و شکست برای شخص به همراه ندارد. این افراد با وجود تحمل سختی­های بسیار برای مهاجرت در نهایت باز هم شانس زیادی برای اخذ اقامت قانونی در این کشور نخواهند داشت.

راه­های جایگزین برای مهاجرت قاچاقی به آلمان، متعدد هستند از جمله مهاجرت به واسطه تحصیل، اخذ ویزای کار آلمان ، کارآفرینی، ثبت شرکت و … مشاوران حقوقی می­توانند اطلاعات کاملی در این باره در اختیار افراد بگذارند.(1)

منبع: سایت سفارت آلمان

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره