مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت قاچاقی به آلمان

خلاصه مقاله : مهاجرت به آلمان می­تواند بدون شک موجب رشد و پیشرفت زندگی مهاجر شود ولی به این شرط که از راه قانونی انجام گیرد. در این صورت هم از لحاظ فرهنگی و هم مادی و اقتصادی می­تواند امتیازات بسیاری را برای فرد به همراه داشته باشد. در مقابل، مهاجرت غیرقانونی به آلمان یا هر کشور دیگری، چیزی جز رنج و سختی، خطر و ناامنی، بیماری و شکست برای شخص به همراه ندارد. این افراد با وجود تحمل سختی­های بسیار برای مهاجرت در نهایت باز هم شانس زیادی برای اخذ اقامت قانونی در این کشور نخواهند داشت.

مهاجرت قاچاقی به آلمان

فهرست مقاله

از آنجایی که ورود قانونی به کشور قدرتمند آلمان در بعضی شرایط، سخت و بسیار دشوار به نظر می­رسد، مهاجرت قاچاقی به آلمان مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و کسانی که هیچ­گونه اطلاعات حقوقی ندارند ممکن است این راه را به شما برای ورود به آلمان پیشنهاد دهند. آلمان کشوری است که به لحاظ اقتصادی بسیار قدرتمند و پیشرفته است و علاوه بر این دارای بازار کار بسیار خوبی است.

این عوامل باعث می­شود عده زیادی به مهاجرت به این کشور ترغیب شوند که متأسفانه برخی از این افراد از صحبت­ های غیرواقعی که در مورد مهاجرت قاچاقی به آلمان مطرح می­شود، تأثیر گرفته و این روش را روشی مناسب برای مهاجرت به این کشور می­دانند.

 

مهاجرت به آلمان به صورت قاچاقی چگونه انجام می­شود؟

 

اغلب افرادی که به مهاجرت قاچاقی به آلمان روی می­آورند، به صورت زمینی به این کار اقدام می­کنند. به این معنا که به کمک افرادی که قاچاقچی خوانده می­شوند و طبیعتاً به صورت غیرقانونی، ابتدا به صورت زمینی از مرز عبور کرده و وارد ترکیه می­شوند. پس از مدتی با مساعد شدن شرایط باز هم به طور غیرقانونی به آلمان مهاجرت می­کنند.

 

باید این نکته را حتماً در نظر داشت که مهاجرت قاچاقی به آلمان، روشی است که شاید به مراتب حتی دشوارتر از روش ­های قانونی باشد. افرادی که این مسیر را برای مهاجرت به آلمان یا سایر کشورهای اروپایی انتخاب می­کنند، در راه با مشکلات بسیاری مواجه می­شوند و هنگامی که به مقصد می­رسند می­بینند که دچار آسیب­های روانی، مادی و جسمی بسیاری شده ­اند که در ادامه به آن بیشتر پرداخته خواهد شد.

اگر مایلید که اقامت این کشور را دریافت کنید می توانید به مقاله ای با نام راه های مهاجرت به آلمان مراجعه کنید و شانس خود را در زمینه های دیگر نیز امتحان کنید.

درباره آسیب­ های مختلف مهاجرت قاچاقی به آلمان چقدر می­دانید؟

 

همان­طور که قبلاً به آن اشاره شد، کسانی که به صورت قاچاقی اقدام به مهاجرت به آلمان می­کنند، در مسیر با مشکلات بسیاری مواجه می­شوند اعم از مشکلات جسمی و روانی و یا مشکلات مادی. این سفر، سفری واقعاً خطرناک است که معمولاً شبانه صورت می­گیرد، شرایط آب و هوایی در طول سفر اصلاً مناسب نیست و مهاجرین باید هزینه ­های بسیار و غیرمنطقی را به قاچاقچیان انسان برای رسیدن به آلمان پرداخت کنند.

قاچاقچیان انسان همان کسانی هستند که بدون توجه به سلامت و امنیت مسافران، چه امنیت جانی و چه مالی و تنها در ازای دریافت مبلغ کلان، مهاجرین را از راه ­های خطرناک به آلمان می­رسانند. مسافران باید برای رسیدن به آلمان، از جنگل­ها عبور کنند که این مرحله خود یعنی در حدود 15 ساعت پیاده­ روی دشوار در شرایط سخت مانند سرما و تاریکی. علاوه بر این­ها مسافران باید دائم مراقب اموال و وسایل خود باشند زیرا در حین سفر، امنیت مناسبی وجود ندارد.

 

مهاجرت قاچاقی به آلمان و سایر کشورهای اروپایی برای همه خطرناک است اما کودکان و زنان در این مسیر آسیب بیشتری خواهند دید.

 

پس از رسیدن قاچاقی به آلمان، چه اتفاقاتی در انتظار مهاجرین است؟

مهاجرت قاچاقی به آلمان

اگر مسافرین پس از رویارویی با دشواری ­های سفر به سلامت به آلمان برسند، باید خود را برای مشکلات جدیدی آماده کنند. همان­طور که می­دانید، هر شخص برای ورود به کشوری دیگر باید ویزای آن کشور یعنی موافقت آن کشور را داشته باشد اما مهاجرت قاچاقی به آلمان یعنی زیر پا گذاشتن قوانین این کشور و بی ­احترامی به مقررات آن. در نتیجه مهاجرین قاچاقی به آلمان در این حالت با دو انتخاب روبرو هستند.

 1. انتخاب اول این است که باید برای همیشه در خفا و پنهانی در آلمان زندگی کنند، برای گذران زندگی خود به کارهای سیاه (کارهای دشوار و حتی غیرقانونی) روی آورند و همواره در حال فرار از پلیس آلمان باشند زیرا در صورت دستگیر شدن به علت نقض قوانین، نداشتن مدارک اقامت و ورود غیرقانونی باید مدت 6 ماه را در زندان به سر ببرند و پس از آن نیز توسط این کشور به کشور خودشان برگردانده می­شوند (به اصطلاح دیپورت می­شوند.)
 2. انتخاب دوم برای این دسته از مهاجرین، پناهندگی است که این هم با دشواری­های بسیاری همراه است که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح داده خواهد شد.

 

شرایط و مشکلات پناهندگی به آلمان بعد از ورود قاچاقی به این کشور

 

مهاجرین غیرقانونی بعد از مهاجرت قاچاقی به آلمان می­توانند درخواست پناهندگی کنند و به کمپ­ های مهاجرین بپیوندند اما این بدان معنا نیست که تمام مشکلاتشان با پناهنده شدن حل می­شود. درست است که در صورت اعلام پناهندگی می­توانند از امتیازاتی برخوردار شوند از جمله این که هر ماه حقوقی را دریافت کنند، بتوانند به راحتی عبور و مرور کنند، حق مسکن و سکونت داشته باشند و … اما تمام این امتیازات نمی­تواند از سایر مشکلاتی که با آن مواجهند بکاهد.

در هر صورت زندگی کردن به عنوان پناهنده چه در کشور آلمان و چه سایر کشورها سختی­ هایی دارد. به خصوص که در آلمان اردوگاه­ های مخصوص پناهندگان در مواردی امن نیست زیرا گروهی که در آلمان به عنوان نئونازی­ها یا راست­گرایان افراطی شناخته می­شوند، گاهی این کمپ­ ها را مورد حمله قرار می­دهند و موجب ناامنی و خطر برای مهاجرین هستند.

علاوه بر این­ها باید عدم پذیرش از سمت مردم و جامعه را نیز به این مشکلات اضافه کرد. نه تنها در آلمان بلکه در بسیاری از دیگر کشورها نیز، مردم و جامعه نمی­توانند به طور کامل از لحاظ فرهنگی و اجتماعی با پناهندگان و مهاجران غیرقانونی سازگار شوند.

در هر حال کسانی که مهاجرت غیرقانونی به آلمان را انتخاب کرده­اند بر خلاف کسانی که به صورت قانونی وارد این کشور شده­اند، نمی­توانند به عنوان یک شهروند دارای اقامت و اجازه رسمی برای حضور در این کشور زندگی کنند و البته از بسیاری از امتیازات از جمله حمایت­های قانونی کشور آلمان نیز محروم می­شوند. می­توان گفت مهاجرین غیرقانونی باید بدانند که احتمالاً با آینده مبهمی روبرو خواهند بود حتی اگر به کشوری قدرتمند مانند آلمان مهاجرت کرده باشند.

 

مهاجرت قانونی جایگزین مهاجرت قاچاقی به آلمان

مهاجرت به آلمان می­تواند بدون شک موجب رشد و پیشرفت زندگی مهاجر شود ولی به این شرط که از راه قانونی انجام گیرد. در این صورت هم از لحاظ فرهنگی و هم مادی و اقتصادی می­تواند امتیازات بسیاری را برای فرد به همراه داشته باشد. در مقابل، مهاجرت غیرقانونی به آلمان یا هر کشور دیگری، چیزی جز رنج و سختی، خطر و ناامنی، بیماری و شکست برای شخص به همراه ندارد. این افراد با وجود تحمل سختی­های بسیار برای مهاجرت در نهایت باز هم شانس زیادی برای اخذ اقامت قانونی در این کشور نخواهند داشت.

راه­های جایگزین برای مهاجرت قاچاقی به آلمان، متعدد هستند از جمله مهاجرت به واسطه تحصیل، اخذ ویزای کار آلمان ، کارآفرینی، ثبت شرکت و …

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

12 نظر

 1. محسن

  اینهمه توضیح دادید که آخرش بگید که بیایم از شما نظر بگیریم.
  من چندین ساله دارم آلمان زندگی میکنم.
  ولی همه ی حرف هایی که اینجا زدید رو رد میکنم و قبول ندارم.

 2. محمود

  سلام و خسته نباشی .
  آقا ما اگه پول داشتیم ملک بخریم یا سرمایه گذاری کنیم ، الان توی آمریکا یا کانادا زندگی می کردیم . مهاجرت کردن یعنی از بدبختی و فلاکت داریم فرار می کنیم . تو را خدا راست و حسینی بگید برای مهاجرت برای هر فرد ، چقدر هزینه لازم است . این سوال که نیازی به مشاور ندارم .

 3. مدیر سایت

  سلام خدمت شما بزرگوار. برای بررسی شرایط مهاجرت شما باید با مشاورین ما تماس بگیرید و به صورت دقیق راهنمایی دریافت کنید.

 4. حامد

  دوست عزیزی که هرکی میگه قاچاقی هی مینویسی این راه توصیه نمیشود توصیه نمیشود
  پول نداریم
  ایران هم دیگه نمیتونیم زندگی کنیم با این شرایطی که درست کردن واسمون
  میغهمی؟؟؟
  من حداکثر ۸۰ تا ۱۰۰ ملیون داشته باشم
  اگر راهی هست بگو اگرم نه برم دنبال قاچاقچی

 5. رضا

  سلام من زیر ۱۸ سال هستم میخوام با پاسپورت و ویزا برم آلمان و درخواست پناهندگی بدم ایا ایران میتونه من رو برگردونه ؟
  یه سوال دیگم اینه که چطور میتونم پرونده مذهبی درست کنم تا اون جا راحت تر پناهندگیم قبول بشه

 6. مدیر سایت

  سلام و درود
  اگر قصد اخذ اقامت دارید میتونید از طریق خرید خانه و اقامت کاری اقدام کنید
  جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 7. رضا

  سلام من میخوام به گرجستان برم برای کار باید از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی کنید.

 8. مدیر سایت

  این کار توصیه نمیشه خطرات زیادی دارد

 9. امیر

  سلام ایا میشه قاچاقی رفت المان با این وصعیت وچه قدر تقریبی پول می خاد؟

 10. مسعود

  سلام من داشتم در مورد آسون ترین روش خودکشی تو گوگل سرچ میکردم که اتفاقی لینک شمارو دیدم، از فردا صبح میرم میگردم دنیا قاچاقچی. واقعا ممنون

 11. مرادی

  سلام این نوع مهاجرت به دلیل خطراتی که دارد به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود

 12. امیر علی ریحانی

  سلام من و همسرم قسد داریم پناهنده بشیم ولی هیچ اطلاعاتی در این مورد نداریم

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *