عمان, کاری

اعزام نیروی کار به عمان (درآمد دلاری و لیست مشاغل)

اعزام نیروی کار به عمان

اعزام نیروی کار به عمان و کار در عمان به عمان یکی از مباحث بسیار جذاب برای متقاضیانی است که مشتاق به اشتغال در کشورهای خاورمیانه هستند. متقاضیان کار در عمان و اعزام نیروی کار به عمان توجه داشته باشند که کار در این کشور برای افراد و نیروهای متخصص خصوصا متخصصان در حوزه های پزشکی، مهندسی و مدیریت مالی به وفور در دسترس می باشد.

از آنجایی که کشور ایران و سلطان نشین عمان در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس از نظر اقتصادی و سیاسی دارای رابطه بسیار خوبی با یکدیگر می باشند لذا باعث شده که ایران یکی از کشورهایی باشد که اعزام نیروی کار به عمان در آن بسیار جذاب و مورد استقبال باشد.

شرایط اعزام نیروی کار به عمان

اعزام نیروی کار به عمان
به دلیل اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس خصوصا کشور عمان از بازار کار بسیار مناسب و مطلوبی برخوردار هستند و علاوه بر این، این کشورها با کمبود نیروی کار متخصص بومی مواجه هستند لذا اعزام نیروی کار به عمان چه از ایران و چه از سایر کشورهای جهان بسیار رایج شده است.

از این رو شرایط و امکان استخدام و اخذ اقامت کاری نیروهای متخصص، فارغ التحصیلان دانشگاهی و همچنین ورزشکارانی که قصد ادامه ورزش در این کشور را دارند فراهم شده است.

شرایط اعزام نیروی کار به عمان بدین صورت است که ابتدا متقاضیان باید رزومه های خود را ارسال نمایند و پس از دریافت رزومه متقاضیان در زمینه های کاری مختلف این رزومه ها و فرم ارزیابی متقاضیان از طریق شرکت های اعزام نیروی کار به عمان به موسسات و شرکت های فعال در کشور عمان ارسال می شود.

لازم به ذکر است که بدانید مدت زمان لازم اعلام نتیجه برای وجود شغل پیشنهادی به متقاضی 90 روز می باشد. از دیگر شرایط اعزام نیروی کار به عمان می توان به این مطلب اشاره کرد که در صورتی که به متقاضی از سوی شرکت عمانی پیشنهاد شغلی ارائه شد یک جلسه حضوری با متقاضی تشکیل می شود که در آن جلسه شرایط شغلی اعم از حقوق ماهیانه، مدت زمان اقامت، مسکن و دیگر شرایط از طرف کارفرما به متقاضی توضیح داده می شود.

پس از توضیحات انجام شده و رضایت و موافقت متقاضی و در صورتی که به مصاحبه شغلی نیاز بود متقاضی به کارفرمای عمانی معرفی می شود و پس از اینکه شغل متقاضی از سوی کارفرمای عمانی یا شرکت عمانی مورد تایید واقع شد در این زمان کارهای مربوط به اقامت و استخدام متقاضی انجام می شود.

متقاضیان کار در عمان توجه داشته باشند که یکی دیگر از نکات در زمان اعزام این است که تا استخدام رسمی متقاضی هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی شود.

ولی بعد از استخدام رسمی متقاضی حقوق ماه اول متقاضی به عنوان کارمزد به وسیله نماینده شرکت اعزام نیروی کار به عمان دریافت می شود.

متقاضیان توجه داشته باشند در صورتی که شرکت اعزام  پس از 90 روز با آن ها تماسی نگرفت به این دلیل است که پیشنهاد شغلی برای آن ها موجود نمی باشد.

امروزه متقاضیانی که در جست و جوی کار در کشورهای دیگر هستند رو به افزایش است و از طرف دیگر کشورهایی که تمایل به جذب نیروی کار خارجی دارند بسیار محدود است.

مقاله پیشنهادی: شرایط ثبت شرکت در عمان چگونه است؟

شرایط کار در کشور عمان

اعزام نیروی کار به عمان
چرا که اساس کار اخذ ویزای کار هر کشوری داشتن تخصص و مهارت در زمینه شغلی خاص و یا رشته تحصیلی است. از آنجایی که کشور عمان از نظر جذب نیروی کار خارجی از سایر کشورها متفاوت و متمایز می باشد لذا اعزام نیروی کار از سوی کشورهای زیادی صورت می گیرد. از این رو اعزام نیروی کار به عمان از سوی ایران به راحتی امکان پذیر است.

همان طور که در بالا ذکر کردیم هر کشوری شرایط خاص خود برای جذب نیروی خارجی دارد و به همین علت این شرایط در هر کشوری متفاوت است. معمولا کشورهایی که ویزای کاری کشور خود را به متقاضیان جویای کار اعطا می کنند نیاز و اولویتشان نیروهای ماهر و متخصص می باشد.

به همین علت اعزام نیروی کار متفاوت می باشد به این دلیل که این کشور حتی به نیروی کار ساده و بدون تجربه و مهارت نیز نیازمند می باشد. متقاضیان کار در عمان در ابتدا باید به تحقیق در بازار کار عمان بپردازند و در مورد مشاغل مورد نیاز این کشور اطلاعات لازم را به دست آورند.

پس از اینکه متقاضی شغل مورد نظر خود در عمان را پیدا کرد باید از سوی کارفرمای عمانی دعوتنامه کاری معتبر دریافت کند. البته متقاضیانی که از سوی موسسات کاریابی اقدام به یافتن کار در عمان کنند شرایطشان متفاوت است.

بدین شکل که این موسسات از طریق کارگزاران و نمایندگان خود در عمان نسبت به اخذ دعوتنامه کاری متقاضی اقدام می کنند. پس از این مرحله اعزام نیروی کار به عمان به مرحله نهایی می رسد.

متقاضیان کار در عمان

در نتیجه در این مرحله متقاضیان می توانند با ارائه دعوتنامه کاری خود به کشور عمان و دیگر مدارک هویتی و شناسایی خود نسبت به اخذ ویزای کاری عمان اقدام نمایند که با این مدارک اخذ ویزای کاری این کشور به راحتی امکان پذیر می باشد.

از این رو با توجه به داشتن این ویزا اعزام نیروی کار امکان پذیر می باشد و متقاضی به واسطه این ویزای کاری می تواند در شغل یافته شده در کشور عمان مشغول به کار، آن هم به صورت قانونی شود. معمولا از دو نوع ویزا برای کار در عمان استفاده می شود:

 1.  ویزای کاری برای متقاضیانی که تمایل دارند در عمان کار کنند.
 2. ویزای سکونت برای همسر و اعضای خانواده متقاضی.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری عمان

اعزام نیروی کار به عمان

متقاضیان کار در عمان در ابتدا باید فرمی را به صورت آنلاین و به زبان عربی تکمیل نمایند و سپس باید مدارک زیر را ارائه دهند که عبارتند از:

 1.  2 قطعه عکس
 2.  ارائه کپی پاسپورت متقاضی به صورت و اینکه حداقل این پاسپورت دارای 6 ماه اعتبار باشد
 3.  ارائه اصل مجوز کار که تاییدیه وزارت نیرو را دارد و همچنین ارائه کپی این مجوز به همراه فرم درخواست
 4.  ارائه گواهی پزشکی و سلامت جسمانی متقاضی که تاییدیه وزارت بهداشت را دارد
 5.  متقاضیان برای حرفه خود باید کپی تاییدیه مقامات مربوطه برای حرفه های خاص را ارئه دهند.

لازم به ذکر است که بدانید مدت زمان اقامتی که به متقاضیان از طریق کار و با توجه به ویزای کاری اعطا می شود 2 ساله می باشد و پس از اتمام این مدت به راحتی می توانند آن را تمدید نمایند.

همچنین می توانید مقاله ویزای کار آذربایجان را نیز بررسی کنید.

نوشته های مرتبط

30 thoughts on “اعزام نیروی کار به عمان (درآمد دلاری و لیست مشاغل)

 1. زاهد دهقانی گفت:

  سلام بنده 36 سالمه دارای مدرک کارشناسی ارشد زمین شناسی گرایش مهندسی و حفاری می‌باشم سابقه کار هم دارم مسلط به تمامی نرم افزارهای آفیس هم هستم . تسلط کمی به عربی دارم و زبان انگلیسی هم در حد 40 درصد مسلطم. پدر بنده 27 ساله در کویت پیمانکاره. اما کویت ویزا نمیده میخواستم ویزای کاری دوساله عمان بگیریم. لطفا راهنماییم کنید.

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   شرایط سنی شما برای ویزای عمان دارای ریسک هست

   1. زاهد دهقانی گفت:

    ممنون میشم اگه بفرمایید چرا دارای ریسک هست؟ یعنی اصلا امکانش نیست؟

    1. مدیر سایت گفت:

     موارد مختلفی رو شامل میشه . میتونین برای توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

 2. حمید محمدی گفت:

  سلام من ورزشکار رشته بادی بیلدینگ ۱۰تا مقام داخل کشور دارم میتونم با ورزش کار تو کشور عمان پیدا کنم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   ما فقط میتوانیم در زمینه اخذ ویزای کاری شما را راهنمایی کنیم . برای توضیحات بیشتر تماس بگیرید

 3. اصغردرخشان گفت:

  سلام. بنده جوشکار هستم. میخوام در اوایل سال1400 به یکی از کشور های عربی بروم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که چگونه میتونم به کمک شما برای کار به خدمت شما برسم. ممنون

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   ویزای کاری دوساله عمان رو میتونید دریافت کنید و برای کاریابی نیاز به تخصص و دانش زبان دارید.

 4. سعید گفت:

  سلام وقت بخیر در زمینه کارهای ساختمانی آرماتوربند قالبند برش کاری بتن با دیپلم مهارتهای فنی آیا برای من در عمان کار است

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   باید زبان مسلط باشید و در ضمن به میزان تخصص شما بستگی دارد

   1. سعید شاهبازی گفت:

    با سلام و تشکر از شما باید به زبان عربی تسلط داشته باشم یا انگلیسی ودر ضمن اینجانب سابقه بیست سال کار در رسته ساختمان و کلیه کار های مربوط به ابنیه های بتنی دارم و قرارداد های متعددی هم تکمیل کرده ام هم شخصی و هم برای ارگان های دولتی

 5. سیاوش میلانی گفت:

  سلام برا جوشکار و صافکارماشین تو کشور عربی کار هست؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   شما میتوانید ویزای کاری عمان دریافت کنید و در زمان حضور با توجه به سطح زبان و تخصص شما بدنبال کار باشید

 6. سعید گفت:

  سلام
  بنده جوشکارco2 هستم با ده سال سابقه کاری ایا میتوانم برا کار در عمان اقدام نمایم
  ممنون میشوم بنده را راهنمای بفرمایید

 7. محمد گفت:

  سلام دانش هستم مدرک کارشناسی جوش لبردودارم ولوله کش صنعتی یعنی پایه فیتربا۲۵سالسابقه و نقشه خانی تردی پی دی اف ایزو وپلن فول هستم آیا میتوانی کاری برایم انجام بدین

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   میتوانید ویزای دوساله کاری عمان بگیرید

 8. مرتضی فیض الله زاده گفت:

  متقاضی کار درمان در عمان هستم تکنسین علوم ازمایشگاهی و ۲۵ سال تجربه کاری دارم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   میتوانید ویزای دوساله عمان بگیرید

 9. معصومه گفت:

  سلام خسته نباشید همسربنده عرب زبان هستن وکمی هم زبان انگلیسی بلدن،میخواستم ببینم ایا درخصوص شغلشون که تعمیرانواع چکش هیدرولیک هست میخوان کارگر؟ واگه میخوان کجاس وچه طوراقدام کنم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   میتوانید ویزای دوساله کاری عمان بگیرید و کاریابی را باید در عمان انجام دهید بعد از دریافت ویزا

 10. عبداله گفت:

  سلام وقت بخیررر
  شغلم لوله کشی ونصاب لوازم بهداشتی و… هستش میخواستم بدونم میشه کار پیدا کرد ??ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   میتوانید ویزای کاری عمان دریافت کنید و در زمان حضور اقدام به کاریابی کنید

 11. احمد گفت:

  سلام خسته نباشید بنده ۳۶ سال سن‌دارم و دانشجوی ترم آخر دکتری مهندسی شیمی هستم ده سابقه مدیریت کارخانه تولیدات پلیمری و ۷سال مهندس ناظر تاسیسات مکانیکی ساختمان و ۵ سابقه تدریس در دانشگاه دارم ایا با این شرایط می‌توانم در عمان استخدام بشم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   برای پیدا کردن کار مهم ترین عامل سوابق کاری شما و همچنین دانش زبانی شماست در صورتی که هر دو مورد رو داشته باشید احتمال پیدا کردن کار وجود دارد

 12. محمدرضا حبیبی گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده کارمند نمایندگی ایرتویا هستم و کارت بین المللی سرویس کاری دارم آیا در حال حاضر میشه برای اخذ ویزای کار عمان اقدام کرد؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   بله امکان پذیر هست
   برای ویزای ۲ ساله میتونید اقدام کنید

 13. حسین نام اور گفت:

  سلام وقت بخیر راننده پایه یک ویژه چرثقیل بلدوزر لودر بیل گریدر لیفتراک چند سال سابقه کاری در شرکتهای معتبر چه داخل وخارج کشورهای مختلف مشغول کار بوده ام خواهشمند است دراین مورد اقدامات لازم رامبذول بفرمایید باتشکر

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام خدمت شما بزرگوار. برای بررسی شرایط مهاجرت شما باید با مشاورین ما تماس بگیرید و به صورت دقیق راهنمایی دریافت کنید.

   1. مهدی گفت:

    سلام و عرض خسته نباشید
    من ۳۷ ساله دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستم سابقه کاری در زمینه رستوران کمک اشپز را دارم ایا امکان کار در زمینه کار در کشور عمان را دارم ایا موسسه شما در زمینه جاب افر اقدام میکند باتشکر از راهنمایی شما

    1. مدیر وب سایت گفت:

     با درود
     موسسه مهاجرتی آوات این امکان را دارد که برای شما ویزای کار 1 ساله عمان را دریافت کند و خودتان به عمان سفر کنید و به کاریابی بپردازید. به این موضوع هم توجه داشته باشید که باید به زبان انگلیسی یا عربی تسلط داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *