مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

امتیازبندی مهاجرت به استرالیا

امتیازبندی مهاجرت به استرالیا

امتیازبندی مهاجرت به استرالیا

فهرست مقاله
امتیازبندی مهاجرت به استرالیا
امتیازبندی مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا امروزه یکی از گزینه‌ های پرمتقاضی در این کشور محسوب می‌شود. داشتن امتیازبندی مهاجرت به استرالیا برای مهاجرت‌های کاری مورد نیاز است. برای دریافت ویزای استرالیا شرایط و امتیاز فرد برای مهاجرت، در انتخاب نوع مهاجرت موثر است. استرالیا برای مهاجران خود سیستم امتیازبندی مهاجرت به این کشور راه اندازی کرده است.

سیستم امتیاز بندی استرالیا بر روی حد نصاب ۶۵ قرار دارد. این امتیاز ابزاری است که برای اداره مهاجرت استرالیا که شرایط یک متقاضی اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا را دارد تخمین بزند. چنانچه متقاضی در سیستم امتیازبندی مهاجرت به استرالیا به زیر ۶۵ امتیاز دست پیدا کند شرایط مهاجرت به این کشور را ندارد.

امتیازبندی مهاجرت به استرالیا بر چه اساسی است؟

یکی از راه‌های مهاجرت به استرالیا اقدام از طریق داشتن مهارت و تخصص است. در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به قصد کار در استرالیا مهاجرت کند نیازمند داشتن امتیاز خواهد بود که این امتیاز چنانچه به ۶0 یا 65 برسد فرد متقاضی می‌تواند در زمینه مهاجرت اقدام کند.

بنابراین با داشتن تخصص در یک زمینه چنانچه کارفرمایی از شما حمایت کند، این مورد در سیستم امتیازبندی استرالیا تاثیر داشته و می‌توانید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.

اگر هم خودتان تمکن مالی دارید با داشتن ۶۵ امتیاز مورد نیاز، می‌توانید با ویزای ۱۸۹ برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید. امتیازبندی برای دریافت ویزا مثل برخی کشورهای دیگر بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار و میزان تسلط بر زبان انگلیسی حساب می‌شود. اگر فردی اسپانسر مالی داشته باشد و این حامی مالی یکی از اقوام وی یا فردی از ایالت‌های کم جمعیت استرالیا باشد می‌تواند برای فرد متقاضی ۱۰امتیاز به همراه داشته باشد و فرد با ویزای ۴۸۹ مهاجرت به استرالیا داشته باشد.

امتیازبندی مهاجرت به استرالیا

برای مشخص کردن امتیاز مورد نظر خود و اینکه آیا امتیاز فرد متقاضی به ۶۵ امتیاز می‌رسد یا خیر باید با موارد امتیاز آور برای فرد متقاضی آشنا بوده و بدانید که هر مورد در چه شرایطی برای فرد متقاضی چگونه امتیاز مهاجرت به استرالیا را محاسبه می‌کند. در ادامه موارد و نحوه محاسبه امتیازبندی مهاجرت توضیح داده می‌شود.

۱-تاثیر شرایط سنی در امتیازبندی

شرط سنی یکی از مواردی است که در امتیازبندی  استرالیا موثر است. در این مورد سنین ۱۸ تا ۲۴ سال دارای ۲۵ امتیاز، سن ۲۵ تا ۳۲ سال دارای  ۳۰ امتیاز است. سنین بین ۳۳تا ۳۹ سال ۲۵ امتیاز و متقاضیان دارای سنین۴۰ تا ۴۴سال ۱۵ امتیاز کسب کرده و افرادی که سن آنها بین ۴۵ تا ۴۹ سال است امتیازی از لحاظ شرایط سنی نخواهند داشت.

۲- امتیازبندی مدرک تحصیلی

مدارک تحصیلی افراد متقاضی در امتیازبندی مهاجرت به استرالیا موثر است. افرادی که مدرک فنی حرفه‌ای دارند، مدرک آنها با دیپلم استرالیا برابر بوده و در سیستم امتیازبندی  استرالیا، ۱۰ امتیاز خواهند داشت.

مدرک کاردانی برابر با دیپلم استرالیا نیز برای فرد متقاضی ۱۰ امتیاز به همراه خواهد داشت. مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز برای فرد متقاضی ۱۵ امتیاز داشته و مدرک دکتری امتیاز مهاجرت به استرالیا را ۲۰ امتیاز خواهد کرد. چنانچه مدرک کارشناسی ۱۵ امتیاز داشته باشد این مدرک معادل لیسانس استرالیا است. اما بهتر است بدانید در بعضی از موارد مدرک مقطع کارشناسی ۱۰ امتیاز برای فرد خواهد داشت.

۳-امتیازبندی با تسلط بر زبان انگلیسی

داشتن مدرک زبان انگلیسی جزو مدارکی است که در سیستم امتیازبندی  مهاجرت به استرالیا لحاظ شده است. داشتن این مدرک می‌تواند شرایط بهتری برای متقاضی ایجاد کند. در امتیازبندی مربوط به مدرک زبان، داشتن مدرک آیلتس۶ امتیاز ندارد اما مدرک آیلتس هفت دارای ۱۰ امتیاز و مدرک آیلتس هشت ۲۰ امتیاز برای فرد متقاضی خواهد داشت.

۴-امتیازبندی مهاجرت به استرالیا با سوابق کاری

در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا سوابق کاری مرتبط با حرفه خود در استرالیا داشته باشد برای وی امتیاز محسوب می‌شود. بنابراین به ازای یک سال سابقه کار امتیاز مهاجرت به استرالیا برای فرد ۵خواهد بود. چنانچه فردی سابقه سه ساله مرتبط با کار داشته باشد ۱۰ امتیاز و سابقه کاری پنج ساله برای فرد، ۱۵امتیاز به همراه خواهد داشت.

۵-امتیاز مهاجرت به استرالیا با اسپانسر شیپ

امتیاز مهاجرت به استرالیا با داشتن اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۱۹۰ در حدود ۵امتیاز و داشتن اسپانسر شیپ ایالتی ساب کلاس ۴۸۹ در حدود ۱۰ امتیاز برای متقاضی خواهد داشت. اسپانسرشیپ فامیلی نیز موردی است که در امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا را در حدود ۱۰ امتیاز افزایش خواهد داد.

۶- امتیازبندی استرالیا با سابقه کاری مرتبط با مدرک

داشتن سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی در امتیازبندی استرالیا برای متقاضیان قرار داشته و می‌تواند شرایط بهتری برای آنها فراهم کند. سابقه سه سال کار مرتبط با تحصیل برای فرد۵امتیاز به همراه داشته و پنج سال سابقه می‌تواند ۱۰ امتیاز داشته باشد. داشتن ۸سال سابقه کاری مرتبط با تحصیل فرد ۱۵ امتیاز در سیستم امتیازبندی مهاجرت به استرالیا برای فرد خواهد داشت.

۷-موارد دیگر در امتیازبندی

تحصیل در استرالیا به مدت ۲سال می‌تواند یاریگر فرد متقاضی بوده و در حدود ۵امتیاز برای وی داشته باشد. مهارت‌های همسر متقاضی ۵امتیاز برای فرد دارد.

در صورتی که همسر متقاضی در ویزای فرد ذکر شده و شهروند استرالیا نبوده و مدرک آیلتس ۶ داشته و کمتر از ۵۰ سال داشته باشد و شغل وی در میان مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده و ارزشیابی مدرک خود را دریافت کرده باشد، می‌تواند شرایط لازم را داشته باشد. گذراندن دوره‌های تخصصی سالانه نیز می‌تواند برای فرد ۵امتیاز را جمع کند.

چنانچه به زبان انگلیسی و ترجمه تسلط داشته باشید و مترجم ناتی محسوب شوید می‌توانید  پنج نمره در سیستم امتیازبندی  استرالیا دریافت کنید. در مورد مدارک دانشگاهی نیز فرد تنها می‌تواند از یکی از مدارک خود امتیاز کسب کند. برای مثال کسی که هم مدرک دکتری دارد و هم مدرک کارشناسی ارشد، تنها می‌تواند از مدرک دکتری خود امتیاز کسب کند.

برای محاسبه امتیازبندی مهاجرت به استرالیا، می‌توانید از سیستم آنلاین محاسبه امتیازبندی استرالیا استفاده کنید. این سیستم به گونه‌ای است که شما امتیازات خود را در بخش‌های مربوطه وارد می‌کنید و سیستم به صورت خودکار برای شما محاسبه می‌شود.

منبع:سفارت استرالیا

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *