تحصیلی, نروژ

شرایط دریافت بورس تحصیلی نروژ (2019)

بورس تحصیلی در نروژ

قبل از هر چیز باید بدانیم هدف ما از بورس تحصیلی نروژ چیست .با نگاهی گذرا به سایت وزارت علوم متوجه خواهید شد ،بسیاری از دانشگاه ها خارج از کشور که بورس تحصیلی می دهند حتی در رده های الف و ب و ج نیستند .پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیمی گیری برای اقدام به تحصیل در نروژ در هر مقطع و دانشگاهی از کیفیت آن و همچنین میزان درجه کیفیت دانشگاه مورد نظر اطلاع جامع کسب کنید .

انواع بورسیه تحصیلی نروژ

  1. بورسیه تحصیلی نروژ برای دانشجویان خارج اتحادیه اروپا
  2. بورسیه تحصیلی نروژ برای دانشجویان داخل اتحادیه اروپا
  3. بورسیه تحصیلی نروژ برای دانشجویان کشورهای آمریکا و کانادا

با توجه به اینکه برای ما دانستن شرایط بورس تحصیلی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا حائز اهمیت می باشد برای همین سعی در توضیح درباره همین موضوع و آگاهی بیشتر شما دانشجویان عزیز داریم .

شرایط بورسیه تحصیلی در نروژ دانشجویان برای دانشگاههای مختلف و رشته های گوناگون متفاوت می باشد . سعی میکنیم بیشتر موارد مهم و مشترک برای بورس تحصیلی نروژ بیان کنیم.

بیشتر نهادهای نروژی موافقت نامه های مختلف دو جانبه با نهادهای خارجی آموزشی عالی دارند .

این موافقتنامه ها معمولا برای تبادل دانشجویان ، محققان ،و معلمان طراحی می باشد .با این حال شرایطی برای دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل با اخذ بورس تحصیلی نروژ می باشند وجود دارد .

موارد مهم برای کسب بورس تحصیلی در نروژ

اقامت قانونی در کشور که شما از آن برای بورس تحصیلی نروژ اقدام میکنید اگر شما در کشور دیگری برای اخذ پناهندگی اقدام کرده باشید و به دنبال بورس تحصیلی در نروژ باشید . نمی توانید تا روشن شدن وضعیت پناهندگی از بورس تحصیلی نروژ استفاده کنید .دانشگاهی که شما اکنون در حال تحصیل می باشید

قبل از ورود به این کشور برای اخذ بورسیه تحصیلی در نروژ باید دو نکته مهم درباره مدرک تحصیلی خود که از دانشگاه دریافت کرده اید بداند . اول اینکه مدرک شما مورد تایید دانشگاه بورس دهنده شما باشد تا با تاید آن بتوانید برای مدارج بالاتر اقدام کنید . مورد دوم قبل از ترک کشور حتما مدارک خود را به تایید دانشگاه خود برسانید آموزش های که دیده اید در بورس تحصیلی برای نروژ موثر است

ویدیوی آقای جهانیان در مورد تحصیل در نروژ

همانطور گفته شد اینکه چه مدرکی و چه دانشگاهی اخذ شده برای دانشگاه های کشور نروژ بسیار مهم می باشد. همچنین باید بدانید در صورت داشتن مدرک زبان در دوره تافل با نمره حداقل 90 در آزمون اینترنتی و در دوره آییلس با حداقل نمره 6.5 باید داشته باشید .چه دانشگاهی، چه رشته ای و برای چه مقطعی درخواست بورسیه تحصیلی نروژ دارید.

 

یکی دیگر از موارد مهم برای داوطلبان دانستن دانشگاه مورد نظر و همچنین مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر می باشد . شما باید بدانید که بورس تحصیلی برای رشته های مختلف و مقاطع مختلف هر ساله تکرار نمی شود .با توجه به ظرفیت های محدود دانشگاههای نروژ در پذیرش بورسیه ،برای سالهای آینده بصورت چرخشی از میان رشته های خود دانشجوی بورسیه تحصیلی می پذیرند.

انواع بورسیه تحصیلی نروژ از نظر زمانی

  • بورس تحصیلی برای دوره های تابستان (iss)
  • بورس تحصیلی برای دوره های پاییز
  • بورسیه تحصیلی در نروژ دوره های تابستان
  • مهمترین نکته مهلت درخواست برای پذیرش بورسیه تحصیلی در نروژ 1 فوریه می باشد.
  • شرایط بورسیه تحصیلی نروژ دوره تابستان

الزامات علمی بورسیه تحصیلی در نروژ

شرایط پذیرش برای بورس تحصیلی تابستان در نروژ برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد یکسان می باشد . و اینکه دوره دکتری برای دوره تابستان برگزار نمی شود .

1.1 داوطلبان دوره های کارشناسی مهارت انگلیسی خود را برای اخذ بورس تحصیلی یا ارائه و یا ثابت کنند.

2.1 با توجه به سطح متفاوت آموزش در کشورهای مختلف شما باید مدارک خود را ارائه کنید تا مورد بررسی قرار گیرد در صورت پذیرفته شدن به شما اجازه تحصیل داده می شود .

قبل از اقدام برای بورسیه تحصیلی در نروژ می توانید ببینید که مدارک شما براساس فهرست (GSU) که در سایت (nokut.no) می باشد ایا حداقل الزامات را دارد برای اخذ بورسیه تحصیلی در نروژ دارد یا نه .

3.1 وضعیت پناهندگی برای بورس در نروژ

در حال حاضر شرایط پناهندگان با سایر متقاضیان برای اخذ بورسیه تحصیلی در نروژ برابر می باشد .کلیه مستندات برای متقاضیان لازم می باشد .

4.1 شرایط اخذ بورس تحصیلی در نروژ برای مقاطع کارشناسی ارشد همانند کارشناسی می باشد.

 

دوره های آموزشی بورسیه تحصیلی در نروژ

شما می توانید برای دو دوره کارشناسی یا یک دوره کارشناسی ارشد درخواست دهید .دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را نمی توان با هم ترکیبی انتخاب کرد .علاوه بر موارد فوق، برنامه ای وجود دارد برای شرکت در سمینار های بعد از ظهر که به صورت اختیاری می باشد .

 

1.2 قوانین حضور و غیاب بورسیه تحصیلی در نروژ

شما باید حداقل 75 درصد از دوره ه خود را برای امتحان نهایی بگذرانید .حضور روزانه برای همه دوره ها ضروری می باشد و فقط در صورت بیماری یا بستری شدن می توانید غیبت کنید .

 

بررسی کنید ایا حق بورسیه تحصیلی در نروژ دارید

توجه داشته باشید ،شما می توانید به عنوان کمک مالی متقاضی باشید و یا به عنوان بورس تحصیلی درخواست کنید ،نمیتوانید برای هر دو اقدام کنید . برای اینکار میتوانید مقاله چه کسانی نمیتوانند درخواست پناهندگی در نروژ داشته باشند را بررسی کنید.

 

شرایط مسکن برای بورس تحصیلی در نروژ

هنگامی که شما برای بورسیه تحصیلی در نروژ درخواست می کنید ،حق انتخاب دارید که آیا در محوطه دانشگاه زندگی کنید یا نه و چون فضای دانشگاه محدود می باشد ،شما در صورت پذیرش حق اعتراض به اسکان در خارج از دانشگاه ندارید .

 

5.جمع آوری اسناد اخذ بورسیه تحصیلی در نروژ

کلیه مدارک ذکر شده در بالا را جمع بندی نموده و قبل از ارائه بررسی کنید .فرصت شما برای ارائه مدارک هرگز تمدید نخواهد شد .بنابراین قبل از آپلود مدارک حتما از درستی آن اطمینان حاصل فرمایید .

سایر موارد که برای اخذ بورسیه تحصیلی نروژ باید بدانید

دانشگاه های ممتاز نروژ ،دانشگاه های علوم پزشکی و علم و صنعت و آگار همچنین اسلو و استاوانگر و دانشگاه ترومسو یا همان دانشگاه قطب شمال نروژ هستند .دانشگاه های نامبرده دانشگاه های دولتی و بین المللی کشور نروژ هستند ، باید بدانید دانشگاه های نروژ اولویت خاصی برای دانشجویان کشورهای آمریکا و کانادا دارند ،علت بسیار واضح میباشد به علت موافقتنامه دوجانبه بین دانشگاه های همان کشور و ارتقا سطح علمی خود برای جذب دانشجو از آن کشورها تمایل بیشتری دارند . بعد از کشورهای نامبرده ،اتحادیه اروپا در اولویت جذب دانشجو هستند و در نهایت سایر کشورها برای جذب دانشجو در لیست جذب قرار دارند .

منبع: دانشگاه اسلو                  

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *