مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

بورسیه تحصیلی در کشور روسیه

شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه

بورسیه تحصیلی در کشور روسیه

فهرست مقاله
شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه
علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به روسیه ممکن است گاهی به سبب هزینه های بالا از تحصیل در این کشور صرف نظر کنند. اما مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی در کشور روسیه امکان مهاجرت ارزان تحصیلی را برای شخص فراهم می کند.
آیا شما علاقه مند تحصیل در بزرگترین کشور جهان هستید؟ کشوری که دارای 55 دانشگاه با رتبه زیر 250دانشگاه ها در سال  2016 می باشد. پس اگر به دنبال اطلاعاتی در این زمینه هستید تا انتهای این مطلب را از دست ندهید.

بورسیه تحصیلی در کشور روسیه به دودسته تقسیم میشود.

دسته اول شامل دانشجویانی میشوند که از همان ابتدا میتوانند این بورسیه را دریافت کنند. ولی خوب شایان ذکر است که مقاطع و رشته های این نوع از بورسیه محدود است. و شامل تمامی رشته ها و مقاطع نمیشود.
 دسته دوم شامل دانشجویانی است که حداقل دو ترم را در دانشگاهای روسیه میگذرانند. و بعد از گذراندن تعدادی از واحد ها با توجه به بالا بودن معدل میتوانند از این بورس استفاده کنند. و لازم به ذکر است که تا زمانی که این سطح حفظ شود افراد دانشجویان میتواننداز مزایای این بورسیه استفاده کنند. و معمولا این مواردی که خدمت شما توضیح داده شد برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس میباشد و اگر موفق میشوید پذیرش در مقطع دکترا را کسب کنید معمولا این فاند به شما تعلق خواهد گرفت.

بورسیه تحصیلی در کشور روسیه (دولتی) برای دانشجویان بین المللی

فدراسیون دولت روسیه مجموعه ای از  بورسیه تحصیلی روسیه (دولتی) را برای تحصیل دانشجویان خارجی در  روسیه هر ساله اختصاص می دهد، این هزینه شامل شهریه رایگان، خوابگاه دانشجویی و کمک هزینه بهداشتی، که به 1300 روبل در ماه در سال 2015 (حدود 20 $) می باشد. 15000 نفر این کمک هزینهتحصیلی را در سال 2015 به دست آوردند.

بورسیه در کدام مقطع راحت تر است؟

معمولا بورسیه تحصیلی مقطع دکترا و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد روسیه راحت تر از بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی به دست می آیند. بورسیه تحصیل رایگان روسیه معمولا به افرادی با رزومه های بالا در مقاطع تحصیلی قبلی تعلق می گیرد.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام بورسیه تحصیلی

شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه
برای مقطع ارشد داشتن مدرک معتبر دانشگاهی کارشناسی یا معادل آن الزامی است. برای مقطع دکتراداشتن مدرک معتبر کارشناسی ارشد یا معادل آن الزامی است.
دانشجویان ترم اخر مقطع لیسانس و ترم اخر مقطع ارشد نیز می توانند ثبت نام کنند.تمرکز بر جذب دانشجویان با استعداد می باشد بنابراین باید حداقل از حداقل نمره ی لازم در هر رشته برخوردار باشید.
بورسیه تحصیلی روسیه (غیر دولتی) برای دانشجویان بین المللی
دانشکده های روسیه ای و آسیایی. لیست کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی جهت تحصیل در روسیه و دیگر کشورهای شوروی سابق می باشد، که اکثر آنها به طور خاص برای دانش آموزان برتر است.
 بورس تحصیلی دولت شامل:
آموزش رایگان برای مدت زمان کل برنامه.کمک هزینه تحصیل و زندگی (برای مدت زمان تحصیل). در سال 2016، بورس تحصیلی به طور متوسط به1300 روبل در ماه بود حدود 21 دلار.

بورسیه تحصیلی در کشور روسیه (دولتی) شامل موارد زیر نمی شود:

• هزینه های سفر؛
• هزینه های زندگی؛
• بیمه درمانی

انواع بورسیه های تحصیلی

بورسیه بنجامین گیلمن .بیش از 2700 کمک هزینه تحصیلی به دلار آمریکا 5000 $ برای شهروندان روسی در مقطع کارشناسی تحصیل یا کارآموزی در خارج از کشور اهدا می شود. به متقاضیانی که در حال تحصیل به یک زبان خارجی (مانند روسی) هستند تعلق می گیرد، در حالی که زبان مادر آنها روسی نباشد.
پژوهشی در روسیه درروسیه RUB 15،000 – 35،000 (US ~ 235-550 $). BP   بورس های تحصیلی برای هر ماه برای دانشجویان جهت پژوهش بر روی انرژی و اقتصاد در یکی از دانشگاه های روسیه می باشد. باید با این کمک های مالی دولتی تنها به پژوهش در موضوع تعیین شده بپردازید.
بورسیه شوراهای آمریکا. کمک هزینه تحصیلی مختلف آموزش زبان روسی و تحقیقی در روسیه، ازجمله تحقیقات پژوهشی به برخی دانشجویان تعق میگیرد، یک بورس تحصیلی برای دانش آموزان جهت انجام تحقیق مستقل برای سه تا هشت ماه در یکی از کشورهای منتخب آسیای مرکزی و شرق اروپا، از جمله روسیه وجود دارد.

دانشکده های روسیه ای و آسیایی(SRAS)

 لیست کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی جهت تحصیل در روسیه و دیگر کشورهای شوروی سابق می باشد، که اکثر آنها فقط برای دانش آموزان برتر می باشد.
BP   بورسیه برای پژوهش
بورس های تحصیلی پژوهشی در روسیه بین 235 تا 550 دلار آمریکاست. و فقط برای اهداف پژوهشی ارائه میشود و با این بورس تنها باید به پژوهش در موضوع تعیین شده بپردازید.

بورسیه تحصیلی روسیه دانشگاههای خاص برای دانشجویان بین المللی

 موسسه فیزیک و فناوری مسکو (MIPT): بورس تحصیلی برای دانشجویان عالی بین المللی در دسترس است که توانایی عملکرد عالی دانشگاه را نشان می دهند.
 سن پترزبورگ  دانشگاه ملی تحقیقات دانشکده اقتصاد : چندین بورس تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه سنت پترزبورگ HSE در دسترس است که 25 تا 100 درصد و هزینه های تحصیل دانشجویان برجسته بین المللی را در تمام سطوح تحصیلی پوشش می دهد.
دانشگاه ملی علوم و فناوری :  برای دانشجویان بین المللی. STEM MSc

به موارد زیرنیز توجه داشته باشید:

صرفا اگر در مرحله اول مورد پذیرش قرار گیرید. اطلاع رسانی خواهد شد تا ثبت نام نهایی را انجام دهید. به علت کثرت تعداد داوطلبان و حجم بسیار زیاد سایر امور رایزنی علمی، متاسفانه امکان و فرصت ارائه مشاوره و پاسخگویی به سوالات و ایمیل های داوطلبان وجود ندارد. اصولا یکی از شاخص های شایستگی شما، توانایی بهره برداری و درک صحیح اطلاعات و شیوه نامه های مکتوب است.
 مدارک مورد نیاز اگردر مرحله اول مورد پذیرش قرار گرفته باشید و بایستی ثبت نام نهایی را انجام دهید در  اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد.اگرکه تمایل دارید که تحصیلات نسبتا رایگانی را داشته باشید و به هر دلیل در اخذ بورسیه تحصیلی در سایر کشو رها موفقیتی را کسب نکرده اید میتوانید برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور روسیه اقدام کنید.کشور روسیه با توجه به نزدیکی به ایران و همچنین با دارا بودن نزدیک به 160 دانشگاه که مدارک ان مورد تایید دانشگاه های ایران هم میباشد .
شرایط بسیار خوبی را برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را  دارید را فراهم کرده است و همچنین با توجه به شرایط اقتصادی بسیار مناسبی که در کشور روسیه وجود دارد با توجه این مقاله شرایط خود را بسنجید و برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر  همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید.  همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

لینک مفید :سفارت روسیه
Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *