مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای شنگن

فهرست مقاله

ویزای شنگن یا شینگن در اصل پیمانی برای کشورهای اروپایی است که به‌موجب آن شهروندانی که خارج از مرز مشترک آن کشورها هستند با ویزای شنگن برای سفر یا اقامت اقدام کنند.

 

این کشورها قوانین یکسانی برای سفر وضع کرده‌اند. افرادی که خارج از آن محدوده هستند باید برای رفتن به یکی از کشورهای مربوطه برای دریافت ویزای شنگن اقدام کنند.

 

مدت اعتبار ویزای شنگن

 

اخذ ویزای شینگن به شما اجازه می‌دهد تا هر 6 ماه یک بار حداکثر تا 90 روز از دوره 180 روز آن در کشورهای عضو شنگن اقامت داشته باشید.اینکه هدف شما از سفر تجاری یا توریستی یا تنها توقفی کوتاه در یکی از کشورهای عضو شنگن باشد، نوع ویزا و مدت اعتبار آن را تعیین می کند.

 

اگر ویزای شنگن مولتیپل دریافت کنید، می‌توانید به مدت زمان 90 روز اقامت خود را در یک مهلت سه ماهه به پایان برسانید. همچنین می‌توانید این 90 روز را تقسیم کرده و به دفعات متعدد وارد منطقه شنگن شوید.

 

انواع ویزای شنگن

 

ویزای شنگن نوع A

 

این نوع ویزا درواقع ویزای ترانزیت فرودگاه است. مسافران نباید تحت هیچ شرایطی از فرودگاهی که در آن کشور مربوطه قرار دارد، خارج شوند.
اگر این نوع ویزا را دریافت کنید می‌توانید دریکی از فرودگاه‌هایی که عضو پیمان هستند هواپیمای خود را عوض کنید و به مقصد دیگری که خارج از محدوده‌ی شنگن است بروید.

 

ویزای شنگن نوع B

 

اگر ویزای نوع B را دریافت کرده باشید می‌توانید حداکثر تا 5 روز از خاک کشورهای عضو پیمان شنگن به مقصدی دیگر که خارج از منطقه می‌باشد، بروید.

ویزای شنگن نوع C

 

ویزای شنگن
ویزای شنگن

 

این ویزا یک ویزای کوتاه‌مدت است.اگر قصد اقامت در کشورهای عضو شنگن را دارید می توانید ویزای نوع C را دریافت ‌کنید.ویزای نوع C خود به چند دسته تقسیم می‌شود که شامل:

 

ویزای یک بار ورود

 

این نوع ویزایی است که فقط یک بار می‌توان از آن استفاده کرد. یعنی به‌محض خروج از کشوری که در آن حضورداشتید، ویزای شما باطل می‌شود.

 

ویزای دو بار ورود

 

با داشتن این نوع ویزا می توانید دو مرتبه به کشورهای عضو شنگن سفر کنید. که این عملیات باید در محدوده‌ی زمانی مشخصی صورت گیرد.

 

ویزای چند بار ورود

 

شما با داشتن این ویزا به‌طور مکرر می‌توانید وارد خاک کشورهای شنگن شوید. اعتبار این ویزا 90 روزه است که با رفتن به یکی از این کشورها محاسبه خواهد شد.

 

ویزای اعتباری منطقه محدوده (LTV)

 

با این ویزا می‌توانید فقط به محدوده‌ی مشخصی که هنگام اخذ ویزا مشخص‌شده است، سفر کنید. مناطقی که در این ویزا ذکر نشده‌ است فاقد اعتبار می‌باشد.به‌طورکلی ویزای LIV برای افراد دارای شرایط خاص مانند پناهندگان صادر می‌شود.

 

ویزای ملی

 

ویزای نوع یا ویزای ملی برای افرادی صادر می‌شود که در مدت‌زمان مشخصی قصد تحصیل، کار و هدف مشخصی برای رفتن به این کشورها را دارند.شرایط یک‌بار ورود یا چند بار ورود طبق شرایط برای این ویزا نیز درنظر گرفته می‌شود.جالب است بدانید اگر شما ویزای چند بار ورود D را داشته باشد می‌توانید به همه‌ی کشورهای خاک شینگن سفر کنید.

 

اگر قصد چنین کاری را دارید باید شرایط زیر را داشته باشید.

اگر برای زمانی مشخص یعنی حداکثر یک سال و برای به انجام رساندن پروژه‌های خود به این کشورها سفر می‌کنید.
اگر می‌خواهید یکی از دوره‌های تحصیلی که در خاک این کشورها وجود دارد را شروع کنید.

 

اگر می‌خواهید در موسسه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشورهای شنگن که دارای پژوهش علمی و آموزشی می‌باشند، شرکت کنید این ویزای مناسب شما می باشد.اگر می‌خواهید تخصص خود را در یکی از این کشورها به اشتراک بگذارید ورزشکاران و هنرمندان در این گروه قرار می‌گیرند.

مدارک ویزای شینگن

 

ویزای شنگن
ویزای شنگن

اولین مرحله‌ی اخذ ویزا تکمیل فرم مربوطه به آن است. این فرم از جانب سفارت کشور مقصد فرستاده می‌شود. ممکن است فرم‌ها کمی در جزئیات با یکدیگر تفاوت داشته باشند. لذا فرم را باید از سفارت کشور مورد نظر تان دریافت کنید.

فرم جامع درخواست ویزای شینگن

گذرنامه‌ی اصلی و همین‌طور پیشین باید موجود باشد و حداقل باید دارای شش ماه اعتبار باشد.

عکسی که برای ویزا مدنظر دارید باید دارای پس‌زمینه‌ای سفید و پرسنلی تمام‌رخ و رنگی باشد. نکته‌ی مهم این است که عکس موردنظرتان باید با ظاهر فعلی تان همخوانی داشته باشد.

مدرک‌های شغلی شما مانند فیش حقوقی، جواز، گواهی اشتغال به تحصیل و یا کار باید به‌طور کامل ارائه شود.منابع مالی شما هم باید به‌طور دقیقی مشخص باشد.همچنین گردش حساب تان نیز در اخذ ویزا ضروری می‌باشد.

لازم است بدانید تمامی مدارکی که در بالا ذکر شد باید ترجمه‌شود و به‌طور رسمی ارائه شود.
رزرو بلیط کشور مقصد نیز الزامی می‌باشد.

شما باید دارای بیمه‌ی مسافرتی چه به‌طور فردی و چه جمعی باشید. وجود نماینده‌ی معتبر در کشور مقصد برای شرکت بیمه‌گذار الزامی است.

شما باید دعوت‌نامه و یا برگه‌ی تأییدیه که شامل رزرو هتل است را به همراه داشته باشید. با رعایت کردن موارد بالا اخذ ویزا به‌آسانی انجام خواهد گرفت.

 

شرایط پذیرش مدارک ویزای شینگن

 

مدارک شما توسط کارشناسان بخش ویزا چک می‌شود.درصورتی‌که مشکل و نقصی در مدارک ارسالی شما باشد برای رفع مشکلات به شما فرجه داده خواهد شد.درصورتی‌که مشکلی در مدارک شما وجود نداشته باشد، از شما محدوده پرواز درخواست می‌گردد.

 

محدوده پروازی شما باید حدود یک ماه بعد باشد. به دلیل اینکه 14 تا 20 روز کاری برای پروسه اداری و انگشت‌نگاری فرصت لازم است.
پس از انگشت‌نگاری به شما درخواست وقت سفارت داده می‌شود.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات