مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مدت زمان اخذ ویزای شنگن

فهرست مقاله

ویزای شینگن یکی از معروفترین ویزاهایی است که به احتمال زیاد اسمش بارها به گوش شما خورده باشد این ویزا برای اروپا است اما شاید جزئیات چندانی از آن ندانید در این مقاله با مدت زمان اخذ ویزای شنگن آشنا خواهید شد.

 

مدت زمان اخذ ویزای شنگن

 

زمان اخذ ویزای شنگن به عوامل متعددی بستگی دارد. اطلاع از مدت زمان اخذ ویزای شنگن منجر به زمانبندی دقیق شما برای درخواست این ویزا می شود.

 

زمان اخذ ویزای شینگن به زمان حرکت شما برای درخواست ویزای فوری شینگن، تعداد درخواست های ویزای ارسال شده به سفارت و سرعت اجرای فرآیند توسط سفارتخانه و یا کارگزاری بستگی دارد که ممکن است در برخی از زمان ها به دلیل حجم بالای درخواست ها، تعیین وقت سفارت و زمان بررسی مدارک مدت زمان اخذ ویزای شما طولانی شود.

 

صدور ویزای شینگن در سفارتخانه هایی مانند آلمان، فرانسه، اسپانیا، و ایتالیا بیشتر از سایر کشورهای کم درخواست مانند لتونی، استونی و یا لیتوانی است.بدین ترتیب مدت زمان اخذ ویزای شنگن از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و به شرایط زمانی و کشور مدنظر شما بستگی دارد.

 

زمان لازم جهت اخذ ویزای شنگن

 

"<yoastmark

به طور کلی برای اخذ ویزای شنگن از زمانی که شما مدارک خود را تحویل کارگزاری یا سفارت خانه بدهید و مراحل انگشت نگاری و اسکن را انجام دهید تا زمان بررسی و صدور ویزای شما حدود ۲ تا ۴ هفته زمان می برد.

 

اگر مدارک شما تکمیل باشد و هیچ نقصی نداشته باشد و زمان کمی تا سفرتان باقی مانده باشد زمان درخواست شما را در اولویت در نظر می گیرد.اما ممکن است در برخی مواقع مدت زمان اخذ ویزای شنگن شما یک هفته زمان ببرد.

 

بعد از آن با توجه به اینکه درخواست صدور ویزای کلیه کشورهای شنگن بطور آنلاین و از طریق وب سایت صورت می گیرد، تعیین وقت سفارت شما ممکن است از ۱ روز تا چند ماه بطول بکشد.شما جهت اخذ ویزای شنگن از ۱۵ روز مانده به زمان حرکت می توانید برای اخذ ویزا و تحویل مدارک اقدام نمایید.

 

معمولا مدت زمان درخواست صدور ویزا ۳ ماه است. با توجه به این مدت زمان شما باید زمان بندی و برنامه ریزی لازم را برای اقدام انجام دهید.همچنین مدت زمان اقامت شما در منطقه شنگن بر حسب نوع ویزایتان متفاوت است.

 

ویزای توریستی شنگن حداکثر ۹۰ روزه بوده و دارای ۶ ماه اعتبار است. البته برای افرادی که برای اولین بار اقدام به ورود به منطقه شینگن بصورت توریستی می نمایند مهلت زمانی اقامت ۱۵ روزه صادر می شود.علائه بر آن لازم است بدانید مدت زمان اخذ ویزای شنگن برای تمام ویزاهای آن تقریبا یکسان است.

 

شرایط مدت زمان اخذ ویزای شنگن

 

"<yoastmark

در خصوص مدت زمان اخذ این ویزا باید زمان بندی لازم را در ارسال درخواست خود به سفارت در نظر بگیرید.در برخی مواقع بدلیل تاخیر در ارسال درخواست افراد ناچار به تغییر برنامه حرکت و سفر خود می شوند که هزینه و وقت زیادی را از آن ها می گیرد.

 

لازم است بدانید بر روی ویزای صادر شده شما دو تاریخ مشاهده می شود.یکی مدت اعتبار ویزایتان و دیگری مدت زمان اقامت تان در منطقه شنگن است که این دو با یکدیگر متفاوت است.

 

برای افرادی که برای اولین بار درخواست صدور ویزای شینگن توریستی می نمایند، ویزای ۱۵ روزه با اعتبار یک ماهه صادر می شود و مدت زمان ویزاهای دیگر متفاوت است.

 

لازم است بدانید شما در مدت زمان یک ماهه این ویزا مجور ۱۵ روز حضور در منطقه شنگن را خواهید داشت مدت زمان اخذ ویزای شینگن برای کشورهای راحت و کم تقاضای محدوده شنگن کمتر است که می توانید از طریق این کشورها درخواست اخذ ویزای شینگن نمایید.

 

برای اخذ ویزای شنگن توریستی معمولا ویزای ۹۰ روزه با مدت اعتبار ۶ ماهه صادر می شود. هزینه اخذ ویزای شینگن برای افراد بزرگسال بالای ۱۲ سال مبلغ ۶۰ یورو،و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.

 

نکته مهم برای اخذ ویزای شینگن

 

چنانچه شما از طریق سفارتخانه هر کشور اروپایی برای اخذ ویزای شنگن اقدام کنید و به هر دلیلی ویزای شما ریجکت شود (عدم پذیرش شرایط صدور ویزا از طریق سفارتخانه که به دلایل مختلف مثل کامل نبودن مدارک و … اتفاق می افتد)، تا مدت 6 ماه نمی توانید از طریق هیچ کدام از سفارتخانه های سایر کشورهای اروپایی برای اخذ ویزای شنگن اقدام کنید و این نکته ای است که خیلی باید به آن توجه داشته باشید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات

مقالات پیشنهادی ویژه شما