مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

راحت ترین کشور ها برای ویزای شینگن

راحت ترین کشور ها برای ویزای شینگن

فهرست مقاله

شینگن یا شنگن در اصل پیمانی برای کشورهای اروپایی است که به‌موجب آن افرادی که خارج از مرز مشترک آن کشورها هستند با ویزا شینگن برای سفر یا اقامت اقدام کنند.افرادی که در کشورهای اروپایی در تردد هستند حتماً با ویزای شینگن آشنایی دارند.این کشورها قوانین یکسانی برای سفر وضع کرده‌اند.افرادی که خارج از آن محدوده هستند باید برای رفتن به یکی از کشورهای مربوطه برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنند در ادامه با شینگن و کشورهای مناسب برای گرفتن ویزای شینگن و کشور های عضو ویزای شینگن آشنا خواهید شد.

تاریخچه شینگن

این ایده به سالیان پیش و پس از جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد. برای نخستین بار در سال 1957 کشورهای اسکاندیناوی شامل سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک پیمانی واحد را امضا کردند و مجوزی برای رفت‌وآمدهای همدیگر صادر کردند.

پس‌ازآن در سال 1984، فرانسه و آلمان این روش را برای کشورهایی که در اتحادیه‌ی اروپا عضو هستند مطرح کردند. سال‌ها پس‌ازآن، در کشور لوکزامبورگ این کشور و کشورهای آلمان غربی، فرانسه، بلژیک و هلند پیمانی به نام پیمان شینگن را امضا کردند.

سپس رفت‌وآمد در میان این کشورها آزاد شد. باگذشت زمان کشورهای دیگری نیز به این پیمان اضافه شدند و امروزه این پیمان در میان بسیاری ار کشورها معروف شده است.

کشور های عضو ویزای شینگن

مقاله پیشنهادی:اخذ ویزای شینگن ( شنگن )

لیست کشورها برای دریافت ویزای شینگن

کشور ایسلند

کشور کوچک و دوست‌داشتنی ایسلند بهترین کشور اروپایی برای اخذ ویزای شینگن است.نرخ رد درخواست ویزا در این کشور از ۷۶۱۰ فرم ارسال‌شده به سفارت‌های ایسلند تنها ۷۳ مورد رد شده و باقی درخواست‌ها قبول شده‌اند.بنابراین می‌توان از ایسلند به‌عنوان راحت‌ترین کشور اروپایی برای دریافت ویزای شینگن نام برد.

کشور فنلاند

کشور فنلاند یکی دیگر از کشورهای بسیار زیبای اسکاندیناوی است که بعد از ایسلند بهترین کشور برای دریافت ویزای شینگن است. نرخ ریجکتی ویزا برای این کشور تنها از ۸۲۷,۵۲۰ درخواست ثبت‌شده تنها ۹,۳۳۷ مورد از آن رد شده‌اند.

کشور لیتوانی

کشور های عضو ویزای شینگن
کشور های عضو ویزای شینگن

کشور لیتوانی با ۱٫۱۹% و استونی با ۱٫۲۱% جایگاه سوم و چهارم فهرست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن را به خود اختصاص داده‌اند.

کشور بعدی این فهرست با تنها ۱٫۵۵% نرخ ریجکتی ویزا کشور لتونی است لتونی و لیتوانی در صدر فهرست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن قرار دارند.

کشورهای استونی، اسلواکی، لهستان، یونان و لوکزامبورگ پنج کشوری هستند که بالاترین نرخ صدور ویزای شینگن را به خود اختصاص داده‌اند.

کشور مالت

کشور کوچک مالت برای سومین سال متوالی بیشترین تعداد رد درخواست ویزا را در حوزه شینگن به خود اختصاصی داده است.تقریباً از هر ۴ فرمی که سال گذشته در سفارت‌های مالت برای صدور ویزا ثبت می‌شود یک مورد رد شده است.

نرخ ۲۵٫۲۳% ریجکتی ویزا در این کشور از مجموع ۳۷,۸۸۱ فرم درخواست ویزا ۹,۵۵۷ فرم در سفارت‌های مالت ریجکت شده‌اند که آمار بسیار بالایی است.

کشور های عضو ویزای شینگن

کشور بلژیک

تا پیش از سال ۲۰۱۷ کشور بلژیک سخت‌گیرترین کشور اروپایی برای صدور ویزا محسوب می‌شد. این کشور در حال حاضر با نرخ ریجکتی ۱۶٫۰۱% جایگاه دوم این فهرست را به خود اختصاص داده است.

مقاله پیشنهادی:ویزای شینگن سوئیس [بهترین راه اخذ ویزا]

کشور پرتقال

کشور پرتغال سومین کشور سخت‌گیر اروپایی در سال برای صدور ویزا است که ۱۴٫۹۳%درخواست‌های ویزای شینگن از طریق سفارت‌خانه‌های پرتغال ریجکت شدند که در نوع خود عدد بالایی است. کشورهای فرانسه با ۱۳٫۶۴%و هلند نیز با ۱۰٫۱۰%به ترتیب رده‌های چهارم و پنجم فهرست کشورها با بالاترین نرخ ریجکت ویزا را به خود اختصاص داده‌اند.

 

البته باید توجه داشت که فرانسه در سال گذشته میلادی با ۳,۶۸۴,۴۰۴ درخواست ثبت‌شده برای صدور ویزا از منظر تعداد درخواست در صدر فهرست کشورهای اروپایی قرار گرفت و کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا و یونان به ترتیب رده‌های دوم تا پنج را به خود اختصاص دادند.

فرانسه در سال به‌تنهایی بیش از ۵۰۰ هزار درخواست اخذ ویزا را رد کرد درحالی‌که مجموع درخواست‌های رد شده در سفارت‌های آلمان، ایتالیا، اسپانیا و یونان از ۵۰۰ هزار مورد کمتر بود.

در این آمار کشور سوئد با داشتن ۱ درصد ریجکتی از میان تمام در خواست کنندگان خود در جایگاه نخست راحت ترین کشور برای دریافت ویزای شنگن قرار دارد.

بعد از آن لیتوانی و پرتقال با داشتن ۲ درصد ریجکتی به صورت مشترک در جایگاه دوم قرار دارند. کشور فنلاند در جایگاه چهارم و کشور مجارستان با داشتن ۴ درصد ریجکتی از میان درخواست کنندگان خود در جایگاه پنجم قرار دارند.

سخت گیر ترین کشوری ها برای اخذ ویزای شینگن

کشور های عضو ویزای شینگن
کشور های عضو ویزای شینگن

در میان کشور های عضو ویزای شینگن کشور بلژیک با داشتن ۲۰ درصد ریجکتی لقب سخت گیرانه ترین کشور برای صدور ویزای شنگن را دارد.
در جایگاه دوم به صورت مشترک آلمان و استونی با داشتن ۱۷ درصد ریجکتی در میان پرونده های خود قرار دارند.

کشور هلند با داشتن ۱۶ درصد ریجکتی در جایگاه چهارم قرار دارد جایگاه پنجم طبق چند ساله گذشته به کشور نروژ با داشتن ۱۳ درصد ریجکتی از میان پروندههای خود اختصاص دارد.

و سخت گیر ترین کشور برای صدور ویزای شنگن کشور یونان است که ۵۰ درصد از درخواست های ایرانیان را رد کرده است.بعد از آن اتریش با ۴۰ درصد ریجکتی و هلند با داشتن ۳۳ درصد ریجکتی در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته دارند.

بیشتر کارشناسان ویزا پیشنهاد میکنند افرادی که برای بار نخست درخواست ویزای شینگن میکنند بهتر است درقالب توریستی اقدام کنند.

براساس میزان آمار میزان رد شدن پرونده ایرانیان درخواست کننده برای کشور مجارستان از همه کمتر بوده است.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *