شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تمکن مالی ویزای شینگن

فهرست مقاله
تمکن مالی ویزای شینگن
تمکن مالی ویزای شینگن

با در دست داشتن گواهی تمکن مالی ویزای شینگن شما می توانید به راحتی در روز مصاحبه خود آن را به سفارت برده و طبق آن گواهی نامه شما اعلام می کنید که توانایی پرداخت هزینه های خود را در طول مدت اقامت خود در آن کشور را دارا هستید.

سوالی پیش می آید این است که چگونه می توان گواهی تمکن مالی ویزای شینگن خود را معتبر کرد و ثابت کرد که ما توانایی لازم مالی را داریم. در این مقاله تمام روشهای اثبات تمکن مالی در انواع ویزاها را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

3 روش برای اثبات تمکن مالی ویزای شینگن

 

۱. صورت حساب بانک

برای گرفتن این گواهی باید به بانک مراجعه کنید و برای دریافت گواهی Bank Statement درخواست دهید. این گواهی از طریق اداره بین‌الملل بانک بر اساس گردش حساب و موجودی روزانه شما به زبان انگلیسی صادر می‌شود. در این گواهی نامه موارد زیر قید می‌شوند.

 

۲. ضمانت نامه

 

ضمانت نامه همان طور که از نام او مشخص ات یعنی فرد دیگری می تواند هزینه های مالی شما را در طول اقامت و سفرتان بپردازد. این ضمانت نامه باید همراه با صورت حساب ضامن باشد و در آن گردش حساب سه ماه آخر قید شده باشد.

 

۳. ترکیبی از صورت حساب بانکی شما و ضمانت نامه.

 

مزایای ویزای شینگن

 

مهم ترین مزیت ویزای شینگن این است که با دریافت ویزا از یک کشور عضو اتحادیه، می‌توانید به 25 کشور دیگر نیز سفر کنید. در این حالت تنها یک بار مراحل دریافت ویزا را طی خواهید کرد.

ویزای شینگن برای مقاصد توریستی ایده ‌آل است. با داشتن این ویزا می‌توانید 90 روز را در بیست و شش کشور اروپایی سفر کنید و تمامی جاذبه‌های آن‌ها را تجربه کنید.

ویزای شینگن انواع ترانزیتی نیز دارد که با داشتن آن می‌توانید از محدوده کشورهای شینگن عبور کنید. در این حالت نیاز نیست برای عبور از هر کشور به صورت جداگانه درخواست ویزا بدهید.

ویزای شینگن برای پژوهشگران و دانشجویان نیز مزایای بسیاری دارد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مدت یک سال در کشورهای محدوده شینگن به تحقیق و یادگیری بپردازند.

ویزای شینگن برای موارد ضروری مانند وضعیت‌های اضطراری پزشکی نیز صادر می‌شود.اگر نمی دانید که مدت زمان ویزای شنگن چقدر است بهتر است مقاله ای با نام مدت زمان اخذ ویزای شنگن را مطالعه کنید.

اثبات تمکن مالی در انواع ویزاهای شینگن

1.تمکن مالی ویزای کاری شینگن

 

برای اثبات تمکن مالی ویزای کاری شینگن شما باید قرارداد کار خود همراه کپی آن و حقوق دریافتی را در محل اقامت خود مشخص کنید. در این نوع تمکن نیاز به یک معرف حتما نیاز هست پس آدرس یکی از دوستان و هتل ویا محل کار خود را داشته باشید. نکته دیگری که وجود دارد این است که قبل از اقدام برای سفر به کشور مقصد باید هزینه‌های بیمه درمانی را پرداخت کنید که حداکثر مبلغ آن ۳۰۰۰۰ یورو خواهد بود

 

2.تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری شینگن

 

اگر برای تجارت و سرمایه گذاری به اروپا سفر می‌کنید، علاوه بر مواردی که در بخش تمکن مالی ویزای شینگن به آن‌ها اشاره شد، باید یک نامه اضافی را به سفارت ارائه دهید. در این نامه شرکت کشور مبدأ یا شرکت موجود در کشور مقصد پرداخت هزینه‌های سفر کاریتان را بر عهده می‌گیرند.

 

3.تمکن مالی ویزای تحصیلی شینگن

 

اگر شما با بورسیه یا بدون بورسیه، از یکی از دانشگاه‌های اروپایی عضو منطقه شینگن پذیرش گرفته باشید، می‌توانید برای ویزای ملی درخواست دهید. برای گرفتن این ویزا باید گواهی تمکن مالی ویزای شینگن را همراه با مدارک دیگر به سفارت تحویل دهید. این گواهی اثبات می‌کند که شما در طول تحصیل می‌توانید هزینه‌های مالی خود را بپردازید. این گواهی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

بورسیه آموزشی (Scholarship): اصل گواهی بورسیه که باید حداقل ۶۳۱ یورو در ماه باشد.

صورت حساب بانکی (Bank Account Statement)

ضمانت نامه

 

4.تمکن مالی ویزای توریستی شینگن

 

برای اثبات تمکن مالی ویزای توریستی شینگن شما باید مدرک  «Means of Subsistence» به سفارت آن کشور ارائه دهید. در این مدرک مورد نظر منابع چرداخت هزینه های سفر و اقامت شما طبق استانداردهای کشور مقصد تعیین می شود.

 

ریجکت ویزای شینگن

 

بسیاری از درخواست ‌های ویزا شینگن توسط افسر مربوطه رد می‌شود. اگر درخواست ‌تان ریجکت شده باشد، همراه پاسپورت نامه‌ای دریافت می‌کنید که دلیل رد شدن درخواست را توضیح می‌دهد. البته در این نامه معمولا به توضیحات کلی اکتفا می‌شود و ممکن است کاملا متوجه دلایل ریجکت ویزای شینگن خود نشوید. این مسئله ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. موارد زیر بعضی از دلایل رایج ریجکت ویزای شینگن هستند:

 

مهم ترین دلیل معمولا این است که افسر ویزا شینگن قانع نشده است که مسافر قصد بازگشت به کشور خود را دارد.

 

  • سوء سابقه در مواردی مانند مواد مخدر، تروریسم و … .
  • ارائه مدارک جعلی به سفارت
  • گذرنامه نامعتبر یا آسیب‌دیده
  • عدم توانایی پرداخت هزینه های اقامت در منطقه شینگن
  • بیمه ‌نامه مسافرتی نامعتبر

 

رفع ریجکتی ویزای شینگن

 

اگر درخواست ویزا شینگن شما رد شده باشد، بهترین کار این است که شش ماه صبر کنید و سپس دوباره با مدارک کامل و معتبر درخواست بدهید. سفارت ‌ها به یک سیستم یکپارچه مجهز هستند و درخواست ‌تان دوباره رد می‌شود. در بعضی موارد به دلایلی درخواست اول رد می‌شود و سپس با درخواست دوم و تکمیل مدارک، موفق به دریافت ویزا می‌شوید.

زمانی که قصد دارید دوباره برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید، نامه ای به سفارت کشور مقصد بنویسید و در آن، تاریخ ریجکتی ویزای قبلی، اثبات تصمیم اشتباه سفارت مبنی بر ریجکتی و هدف سفر از منطقه شینگن را اعلام کنید.

معمولا اگر دلیل رد درخواست مواردی مانند سوء سابقه نباشد، امکان قبول درخواست‌های بعدی وجود دارد. داشتن سابقه دو مورد ریجکت، یک ویژگی منفی محسوب می‌شود که درخواست‌های آینده را دچار مشکل می‌کند. در این مورد پیشنهاد می کنیم مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای شنگن را مطالعه کنید.

 

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی