مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

روش استعلام ویزا شنگن

فهرست مقاله

در چند سال اخیر راه هایی برای پیگیری ویزای شینگن ایجاد شده و سازمان هایی در ایران به وجود آمده اند که از طریق آن ها می توان جواب ویزا را استعلام را دریافت کرد که در ادامه با روش استعلام ویزا شنگن آشنا خواهید شد.

 

پاسخ استعلام ویزا شنگن

 

ویزای شینگن، معمولا در بازه زمانی بین ۱۴ تا ۲۱ روز پس از انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت کشور شینگن اعلام می‌شود. به طور معمول، اگر ویزا برای شما صادر شده باشد، فقط پاسپورت خود را در یک پاکت تحویل می‌گیرید و در صورتی که یک نامه همراه پاسپورت تحویل بگیرید، ویزای شینگن شما ریجکت شده است.

 

قوانین ویزای شنگن

 

قوانین ویزای حوزه شنگن (اروپا) به قوانینی گفته می‌شود که توسط اتحادیه اروپا تعیین و در حوزه شنگن و دیگر اعضای اتحادیه اروپا به اجرا در می‌آید. این قوانین می‌گوید اگر فردی غیر اروپایی بخواهد به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، حوزه اقتصادی اروپا، سوئیس، کرواسی، بلغارستان، قبرس یا رومانی شود باید ویزای شنگن دریافت کند.

 

حوزه شنگن شامل ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و چهار کشور غیر عضو ایسلند، لیختن‌اشتاین، نروژ و سوئیس می‌شود. بلغارستان، کرواسی، قبرس و رومانی هنوز عضوی از شنگن نیستند اما قوانین ویزای آنها بر اساس قوانین ویزای شنگن بنا شده‌است.

 

منطقه شنگن ۲۶ کشور را شامل می‌شود. این کشورها عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

 

 

شرایط ویزای شینگن

 

شرایط دریافت  ویزای شینگن برای هر فرد با فردی دیگر متفاوت است. همچنین ممکن است شرایط هر کدام از سفارت‌ ها نیز با هم متفاوت باشند. از این ‌رو بسته به موقعیت فعلی متقاضی، نوع ویزا و سفارتی که می‌خواهد به آن مراجعه کند، شرایط متفاوت است. از جمله شرایط اخذ ویزای شینگن می‌توان به سابقه سفر، وضعیت تاهل، وضعیت اشتغال و سن متقاضی اشاره کرد.

 

استعلام ویزا شنگن

 

استعلام ویزا شنگن
استعلام ویزا شنگن

برای دریافت ویزای شنگن خود باید آن را بررسی کنید اگر خدمات پیگیری از طریق پیامک را انتخاب کرده باشید، زمانی‌که به درخواست شما رسیدگی شود یا ویزای شما آماده باشد از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

اگر در فرم درخواست اخذ ویزا قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری ویزای شینگن شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

 

استعلام ویزای شینگن فرانسه

 

برای دریافت ویزای شینگن فرانسه می‌توانید از نرم‌افزار رهگیری آنلاین infoVISA استفاده کنید. همچنین می‌توانید از ابزار سایت VFS برای رهگیری آنلاین ویزا استفاده کنید. وبسایت بعدی که برای پیگیری ویزای شینگن فرانسه می‌توانید استفاده کنید، TLS است. با وارد کردن اطلاعات و کد رهگیری مختص خودتان می‌توانید نتیجه درخواست ویزای خود را مشاهده کنید.

 

استعلام ویزای شینگن بلژیک

 

برای پیگیری ویزای شینگن بلژیک می‌توانید از سابت VFS GLOBAL استفاده کنید. وارد سایت مربوطه می‌شوید سپس با وارد کردن شماره مرجع یا رهگیری که از طرف سفارت به شما داده می‌شود و نام‌خانوادگی خودتان می توانید برای پیگیری ویزایتان اقدام کنید.

 

استعلام ویزای شینگن چک

 

برای دریافت ویزای کشور چک می‌توانید از VFS استفاده کنید. VFS یکی از ابزارهای آنلاین پیگیری ویزا است. البته توجه داشته باشید که جواب درخواست شما در این روش  از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

 

استعلام  ویزای شینگن نروژ

 

برای دریافت ویزای شینگن نروژ با استفاده از سایت VFS Global و کلیک کردن روی Tracking Link، لینک رهگیری برای شما باز خواهد شد، با وارد کردن شماره ارجاع، نام خانوادگی و حروف‌ امنیتی نوشته شده بر روی سایت می‌توانید به صفحه شخصی خودتان بروید و جواب ویزای شینگن خود را رهگیری کنید.همچنین از طریق پیامک نتیجه درخواست برای شما ارسال خواهد شد.

 

استعلام ویزا شنگن ایتالیا

استعلام ویزا شنگن
استعلام ویزا شنگن

برای دریافت ویزای ایتالیا از طریق سایت www.ckgsir.com باید اقدام کنید. بعد از وارد کردن تاریخ تولد، شماره ارجاع ویزا و شماره فرم سفر خود می‌توانید درخواست‌تان را پیگیری کنید.

 

استعلام ویزا شنگن آلمان

 

برای پیگیری درخواست اخذ ویزای آلمان باید از سایت ویزامتریک استفاده کنید. ویزامتریک مرکز درخواست وقت سفارت برای ویزای آلمان است که می‌توانید برای رهگیری ویزای خود از آن استفاده کنید.در این سایت، شما بعد از وارد کردن شماره گذرنامه و شماره بارکد خود می‌توانید وارد صفحه ی شخصی درخواست ویزای خودتان شوید.

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات