قزاقستان, مهاجرت

میزان رضایت مهاجران به قزاقستان چند درصد است؟

مهاجرت شرایط زیادی را دارد اما جدا از شرایط مهاجرت رضایت مهاجران نیز از عوامل مهم برای تصمیم گیری افراد برای مهاجرت است.که در این مقاله با اطلاعاتی راجع به رضایت مهاجران به قزاقستان آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

میزان رضایت مهاجران در قزاقستان

 

میزان رضایت مهاجرانی که به کشور قزاقستان سفر کرده اند بیشتر در زمینه هزینه زندگی است به طوریکه آن ها می گویند هزینه زندگی در این کشور ارزان است و هزینه های بالایی را در بر نمی گیرد حتی اجاره خانه نیز در این کشور از هزینه کمی برخوردار است.

میزان رضایت از تحصیل در کشور قزاقستان بیش از 78 درصد است و مهاجران زیادی از تحصیل در این کشور راضی هستند. اما رضایت برای ورود به کار در کشور قزاقستان تنها 49 درصد است و هنوز نیمی از افرادی که به دنبال کار در کشور قزاقستان هستند کار مورد نظر خود را پیدا نکرده اند.برای اینکه در این کشور کار مورد علاقه خود را پیدا کنید باید از مهارت بالایی در کار برخوردار باشید.

رضایت در زمینه بهداشت و درمان نیز در این کشور از درصد بالایی برخوردار است.اینطور که مشخص است درمان در کشور قزاقستان در بیمارستان های دولتی هزینه‌ای در بر ندارد.و مهاجران از هزینه خرید دارو در این کشور نیز رضایت دارند.

خرید محصولات و اقلام غذایی در کشور قزاقستان نیز رتبه بالایی دارد در بررسی های اخیر اینطور به نظر می رسد که کشور قزاقستان یکی از بهترین کشورهایی است که تورم در زمینه خرید محصولات غذایی را مناسب اعلام کرده و در این زمینه بررسی های زیادی نیز شکل گرفته است.

در کل رضایت از زندگی در کشور قزاقستان بیش از 71 درصد است این موضوع به رفتار و نوع زندگی مردم در این کشور نیز بستگی دارد ، مردم کشور قزاقستان بسیار مهربان هستند و سعی می کنند همه مسائل را با ملایمت حل کنند و در این کشور فخر فروشی دیده نمی شود. میزان رضایت در اقامت کشور قزاقستان برای ایرانیان بیش از 60 درصد است به طوریکه اداره مهاجرت کشور قزاقستان مسیر ورود به این کشور برای ایرانیان را ساده تر دانسته است.

 

ویژگی های که باعث رضایت مهاجران قزاقستان شده است

 

رضایت مهاجران در قزاقستان

رضایت مهاجران در قزاقستان

 

کشور وسیع قزاقستان کمی بیش از 18 میلیون نفر جمعیت دارد و تنها 64 درصد آن بومیان قزاق هستند. این کشور، سرزمینی چندفرهنگی است و حضور مهاجران در آن باعث شده تا متنوع ترین فرهنگ ها را در خود داشته باشد.قزاقستان یکی از متنوع ترین کشورها در زمینه فرهنگ است.

شهرهای مهم قزاقستان، به ویژه آلماتی، میزبان جوامع بزرگ مهاجرتی است و ملیت های گوناگونی از جمله آلمانی ها، اوکراینی ها و کره ای ها را از سراسر جهان میزبانی می کند.که همین امر باعث مهاجر پذیر شدن این کشور شده است.
2- قزاقستان، بزرگترین کشور محصور در خشکی جهان است

نام قزاقستان در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت و عنوان بزرگترین کشور محصور در خشکی جهان به آن اختصاص داده شده است. این به این معناست که قزاقستان به هیچ یک از آب های آزاد راه ندارد و در این زمینه با مساحت بیش از 2.5 میلیون کیلومتر مربع (حدود یک چهارم از اندازه از ایالات متحده آمریکا)، بیشترین وسعت را در جهان دارد.

همچنین این کشور دارای نیروی دریایی بزرگی می باشد سایر کشورهای حاشیه ساحلی در دریای خزر شامل ایران، ترکمنستان، روسیه و آذربایجان نیز منافع خاص خود را از این دریاچه دارند.

واقعیت جالبی که در مورد مردم قزاق، توجه هر کسی را به خود جلب می کند این است که مردم قزاقستان سه بار در سال، سال نو را جشن می گیرند که دو روز آن جزء تعطیلات رسمی کشور است.یکی از این جشن ها مربوط به کریسمس است و در ژانویه جشن گرفته می شود. دومین جشن در 21 مارس و همزمان با سال نو پارسی یا نوروز است و تعدادی از کشورها از جمله قزاقستان نیز آن را برگزار می کنند.همه عوامل بالا باعث جذابیت این کشور برای مهاجرت و رضایت مهاجران در کشور قزاقستان شده است.

 

مشکلات کشور قزاقستان

 

قزاقستان دارای سه منطقه زمانی است

 

گستردگی قزاقستان باعث شده تا مناطق زمانی مختلفی در آن وجود داشته باشد. برای کسانی که قصد گشت و گذار در شهرهای مختلف این کشور را دارند، این موضوع می تواند باعث دردسر شود و برنامه ریزی های شما را با مشکل مواجه کند.

در قزاقستان هر ماشین، یک تاکسی است

 

در قزاقستان شرکت های رسمی تاکسیرانی وجود ندارد. در عوض هر ماشین نقش یک تاکسی را دارد و اکثر رانندگان اقدام به جابه جایی مسافران می نمایند.گاهی این مسئله موجب دردسرهایی نیز می شود و چون نظارتی بر روی عملکرد این اتومبیل ها وجود ندارد، هزینه های آنها نیز از هیچ قانون و چهارچوبی پیروی نمی کند. همیشه قبل از اینکه سوار هر یک از این ماشین ها بشوید حتما راجع به هزینه آن بحث کنید و به نتیجه برسید بعد به سمت مقصد حرکت کنید.

پایگاه فضایی بایکونور

 

پایگاه فضایی بایکونور قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین تشکیلات پرتاب فضایی فعال در جهان است که در گوشه ای از قزاقستان واقع شده و یکی از مشهورترین مکانهای جهان در زمینه اکتشافات فضایی است.این پایگاه رکورددار تعداد پرتاب‌های فضایی در جهان می باشد. بازدیدکنندگان عموما در شهری در نزدیکی این پایگاه که برای کارکنان این مرکز ساخته شده، مستقر می شوند و برای بازدید از پایگاه از تورهای تقریبا گران قیمتی استفاده می کنند.

 

 شرایط آب و هوایی متنوع قزاقستان

 

رضایت مهاجران در قزاقستان

رضایت مهاجران در قزاقستان

در بسیاری از مناطق این کشور شاهد آب و هواهای متفاوتی خواهید بود؛ از مناطق نیمه گرمسیری در حاشیه دریای خزر تا ارتفاعاتی بر فراز ابرها و بیابان هایی بی آب و علف، همه و همه در این سرزمین قابل مشاهده هستند.بیشتر قزاقستان را جلگه های بدون درخت تشکیل می دهند که در زمستان بسیار سرد و در تابستان ها بسیار گرم هستند و به همین علت جمعیت کمی در آن زندگی می کنند.

گردشگری در قزاقستان

 

ناشناخته بودن این کشور و نبود امکانات توریستی در این کشور باعث شده تا کمتر کسی، قزاقستان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کند. سفر به این کشور کمی سخت است و شاید هزینه های گرانی نیز داشته باشد اما این دقیقا همان چیزی است که باعث شده تا ماجراجویان آن را به عنوان یکی از مقاصد محبوب در نظر بگیرند. سفر به این کشور دنیایی ناشناخته را پیش روی گردشگران می گذارد و با تجربیاتی متفاوت و تازه همراه است.

دریاچه آرال قزاقستان

 

آرال نام دریاچه ای است که در گذشته به عنوان یکی از چهار دریاچه بزرگ دنیا شناخته شده است اما اقدامات خودخواهانه شوروی برای انتقال آب در دهه 1960 باعث شد تا در در سال ۱۹۸۷ دو دریاچه کوچک آرال شمالی و آرال جنوبی از آن باقی بماند.

و روند خشکی این دریاچه ادامه یافت تا اینکه در سال ۲۰۰۷ به ۴ دریاچه آرال شمالی، دو دریاچه در شرق و غرب دریاچه جنوبی پیشین و یک دریاچه کوچک بین دریاچه شمالی و جنوبی تقسیم شد و امروزه تنها بخش کوچکی از آن قابل مشاهده است که آن هم گرفتار آلودگی‌هایی نظیر دورریزهای آزمایشهای نظامی، کودهای شیمیایی، آفت‌کش‌ها، و پسماندهای پروژه‌های صنعتی و همچنین درصد نمک بسیار بالا می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *