مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

دانشگاه های مورد تائید روسیه

خلاصه مقاله : دانشگاه های روسیه از بهترین دانشگاههای دنیا به حساب می آیند. دانشگاه های این کشور تقاضای بسیاری برای تحصیل دارند و سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در ان اقدام می کنند. با ما تا پایان این مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برخی از این دانشگاه ها همراه باشید.
دانشگاه های مورد تائید روسیه

دانشگاه های مورد تائید روسیه

فهرست مقاله
دانشگاه های مورد تائید روسیه
دانشگاه های مورد تائید روسیه

دانشگاه های کشور روسیه در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی داشته اند. همچنین این کشور از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است.

پس به همین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های کشور روسیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با دانشگاه هایی از کشور روسیه آشنا کنیم که مورد تایید وزرات بهداشت ایران می باشند. اما دلیل اینکه بعضی دانشجویان به این موضوع اهمیت می دهند چیست؟

برای دانشجویانی که قصد دارند پس از پایان تحصیلات خود به ایران بازگردند و به کار مشغول شوند بسیار مهم است که دانشگاه محل تحصیلشان مورد تایید ایران باشد و مدرک آنها را تایید کند. اما در مقابل دانشجویانی هستند که روسیه را به دلیل هزینه های پایین تحصیل انتخاب می کنند و قصد دارند بعد از پایان تحصیلات به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. این افراد باید به دنبال دانشگاه هایی با رنک جهانی و مورد تایید کشور مقصدشان باشند تا برای مدرک آنها مشکلی پیش نیاید. با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

 

دانشگاه های مورد تائید روسیه به شرح زیر است

 

دانشگاه لومونوسوف مسکو

دانشگاه لومونوسوف یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور روسیه می باشد که در سال 1775 در شهر مسکو تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 48000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل اند.

این دانشگاه دارای 39 دانشکده است.دانشگاه لومونوسوف از نظر اعتبار سالها در رشته های مختلف بهترین دانشگاه روسیه بوده است.

این دانشگاه بعنوان یکی از زیباترین و بزرگترین دانشگاه های روسیه نیز شناخته می شود. تحصیل در رشته های علوم پزشکی؛ علوم انسانی و هنر در دانشگاه لومونوسوف بسیار توصیه می شود.

این دانشگاه رنکیگ موسسه QS در رتبه 95 جهان قرار دارد. همچنین دانشگاه لومونوسوف در روسیه در رنکینگ بر اساس رشته پزشکی موسسه QS در رتبه 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

که این تنها دانشگاه روسی حاضر در این لیست است.این دانشگاه فقط رشته های پزشکی و داروسازی را ارائه می کند. زبان تحصیل در دانشگاه لومونوسوف مسکو فقط روسی می باشد.

شهریه دوره پاتفک دانشگاه لومونوسوف مسکو حدود 5000 دلار است. این در حالیست که هزینه تحصیل در دانشگاه لومونوسوف در رشته های پزشکی و داروسازی و به صورت سالیانه معادل با 7000 دلار است.

مقاله پیشنهادی:  آشنایی با دانشگاه لومونوسوف

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

دانشگاه سنت پترزبورگ نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است که در سال 1724 در شهر سنت پترزبورگ تاسیس شده است.

که بیش از 30.000 دانشجو در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ مشغول به تحصیل اند که 3000 نفر از آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

 

از فارغ التحصیلان بسیار معروف این دانشگاه می توان به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور و دیمیتری مدودف نخست وزیر کشور روسیه اشاره کرد.

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ در رشته های علوم مهندسی، علوم پایه و زبان دارای رتبه های بسیار خوبی می باشد.

دانشگاه ملی سن پترزبورگ در حال حاضر در رنکینگ کلی موسسه QS رتبه 290 را داراست. دانشگاه ملی سن پترزبورگ دوره پاتفک ندارد.

همچنین تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ فقط به زبان روسی امکان پذیر است. شهریه دوره پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی آن به زبان روسی حدود 5000 دلار در سال است.

 

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

 

دانشگاه های مورد تائید روسیه
دانشگاه های مورد تائید روسیه

دانشگاه نووسیبیرسک در سال 1954 در شهر نووسیبیرسک روسیه در منطقه سیبری واقع شده و برخلاف عمر نه چندان زیاد خود در رنکینگ های بین المللی دارای رتبه بسیار مناسبی می باشد.

در حال حاضر قریب به 8000 دانشجو در دانشگاه دولتی نووسیبیرسک مشغول به تحصیل اند. از این بین 1400 دانشجو از 52 کشور جهان در دانشگاه نووسیبیرسک تحصیل می کنند.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک بهترین دانشگاه روسیه برای تحصیل در رشته های فیزیک، ریاضی و نجوم می باشد.دانشگاه دولتی نووسیبیرسک در رنکینگ کلی موسسه QS رتبه 250 را دارد.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک فقط رشته پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می کند.شهریه دوره پاتفک به زبان انگلیسی 4500 دلار و شهریه دوره پزشکی به زبان انگلیسی 6000 دلار می باشد.

مقاله پیشنهادی:تحصیل در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

 

دانشگاه دوستی ملل یا RUDN

دانشگاه دوستی ملل (رودن) یا RUDN در شهر مسکو واقع شده است.نام این دانشگاه در زمان شوروی سابق پاتریس لومومبا یا Patrice Lumumba بوده است.

 

این دانشگاه در سال 1960 تاسیس شده و در حال حاضر 22000 دانشجو دارد.یکی از نکات مهم این دانشگاه داشتن دانشجو از 140 کشور جهان است.

دانشگاه رودن یا RUDN رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان های انگلیسی، روسی و فرانسوی ارائه می دهد.برای تحصیل زبان روسی در دانشگاه رودن بایستی دوره پاتفک را بگذرانید.

شهریه دوره پاتفک پزشکی در دانشگاه رودن سالی 4500 دلار و شهریه دوره پاتفک دندانپزشکی سالی 4900 دلار است. همچنین شهریه پزشکی به زبان روسی دانشگاه رودن سالی 7000 و شهریه دوره پزشکی به زبان انگلیسی سالی 8000 دلار است.

در حالیکه شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه رودن کمی بیشتر است بطوریکه شهریه دوره دندانپزشکی به زبان روسی سالی 7500 و به زبان انگلیسی سالی 8500 دلار می باشد.

همچنین دانشگاه ملی پزشکی سنت پترزبورگ پاولوف اولین دانشگاه روسی است که دانشجویان دختر را برای تحصیل رشته های علوم پزشکی پذیرفته است.

شهریه دوره پاتفک دانشگاه ملی پزشکی سنت پترزبورگ پاولوف سالی 2800 دلار می باشد و شهریه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی سالیانه 5400 دلار خواهد بود.

سماشکو از دانشگاه های کشور روسیه

 

دانشگاه های مورد تائید روسیه
دانشگاه های مورد تائید روسیه

دانشگاه سماشکو در سال 1922 در شهر مسکو تاسیس شده است.دانشگاه سماشکو در ابتدا فقط برای تحصیل دندانپزشکی تاسیس شده بود.

اما در حاضر هم برای تحصیل پزشکی و هم دندانپزشکی جزو موسسات برتر در کشور روسیه در نظر گرفته می شود.دانشگاه سماشکو رشته های پزشکی و دندانپزشکی را فقط به زبان روسی ارائه می دهد.

لذا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو گذراندن دوره پاتفک اجباری است.شهریه دوره پادفک دانشگاه سماشکو 3000 دلار در سال و شهریه دوره پزشکی و دندانپزشکی 6000 دلار در سال می باشد.

برای آشنایی با سایر دانشگاه های کشور روسیه و کسی اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی  لیست دانشگاه های روسیه نگاهی بیندازید.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.بهترین دانشگاه های روسیه کدام اند؟

  • از نظر رنک جهانی بهترین دانشگا های روسیه دانشگاه ملی مسکو و سنت پترزبورگ هستند.

🙋‍♀️2.چرا روسیه از دانشجویان خارجی استقبال می کند؟

  • روسیه یکی از قدرتمند ترین اقتصاد های دنیا را دارد که در صدد جهانی کردن سیستم آموزشی خود می باشد لذا شرایط را برای دانشجویان خارجی تا حد امکان ساده کرده است.

🙋‍♀️3.چرا دانشگاه های کشور روسیه را انتخاب کنبم؟

  • یکی از مزیت های تحصیل در روسیه هزینه ی کم دانشگاه های این کشور است ضمن اینکه بیشتر دانشگاه های این کشور مورد تایید دنیا میباشند.

🙋‍♀️4.Bologna Process چیست؟

  • یک پیمان بین المللی است که امضا کننده های آن متعهد میشوند تا سیستم آموزش اروپا را اجرا کنند.

🙋‍♀️5.آیا مردم روسیه با  دانشجویان خارجی برخورد مناسیی دارند؟

  • روسیه کشوری چندملیتی است و مردم این کشور برخورد خوب و گرمی با اقوام مختلف دارند. لذا دانشجویان خارجی از لحاظ فرهنگی و اجتماعی مشکلی نخواهند داشت.

🙋‍♀️6.کدام دانشگاه روسیه ی بهترین رتبه ی جهانی را دارد؟

  • طبق رتبه بندی های QS دانشگاه دولتی لومونوسوف رتبه ی 74 جهان را دارد که از سایر دانشگاه های این کشور بالاتر می باشد.

🙋‍♀️7.امکان ورود به دانشکده های پزشکی روسیه بدون گذراندن پادفک وجود دارد؟

  • بله. با داشتن شرایطی میتوانید بدونگذراند این دوره به تحصیل یپردازید.

🙋‍♀️8.آیا تمامی دانشگاههای روسیه امکانات خوایگاه دارند؟

  • دانشگاه های روسیه از لحاظ امکانات تحصیلی و آزمایشگاه های مجهز،خوایگاه, کتابخانه و امکانات مطالعاتی، و مراکز علمی با دانشگاه های غرب برابری می کنند.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!