مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

دانشگاه های مورد تائید روسیه

دانشگاه های روسیه

دانشگاه های مورد تائید روسیه

فهرست مقاله
دانشگاه های روسیه
دانشگاه های روسیه

دانشگاه های روسیه در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی داشته اند. همچنین این کشور از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است.

پس به همین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های روسیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد.

در این مقاله الاعاتی درباره دانشگاه های مورد تائید روسیه که مورد تایید وزارت بهداشت است به شما خواهم داد.

 

دانشگاه های مورد تائید روسیه به شرح زیر است:

دانشگاه های روسیه

دانشگاه های روسیه دانشگاه لومونوسوف مسکو:

 

دانشگاه لومونوسوف یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه می باشد که در سال 1775 در شهر مسکو تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 48000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل اند.

این دانشگاه دارای 39 دانشکده است.دانشگاه لومونوسوف از نظر اعتبار سالها در رشته های مختلف بهترین دانشگاه روسیه بوده است.

این دانشگاه بعنوان یکی از زیباترین و بزرگترین دانشگاه های روسیه نیز شناخته می شود. تحصیل در رشته های علوم پزشکی؛ علوم انسانی و هنر در دانشگاه لومونوسوف بسیار توصیه می شود.

این دانشگاه رنکیگ موسسه QS در رتبه 95 جهان قرار دارد. همچنین دانشگاه لومونوسوف در روسیه در رنکینگ بر اساس رشته پزشکی موسسه QS در رتبه 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

که این تنها دانشگاه روسی حاضر در این لیست است.این دانشگاه فقط رشته های پزشکی و داروسازی را ارائه می کند. زبان تحصیل در دانشگاه لومونوسوف مسکو فقط روسی می باشد.

شهریه دوره پاتفک دانشگاه لومونوسوف مسکو حدود 5000 دلار است. این در حالیست که هزینه تحصیل در دانشگاه لومونوسوف در رشته های پزشکی و داروسازی و به صورت سالیانه معادل با 7000 دلار است.

مقاله پیشنهادی:

شرایط تحصیل در دانشگاه استانبول

هزینه های تحصیل در روسیه چقدر است؟ [2019]

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ:

دانشگاه سنت پترزبورگ نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است که در سال 1724 در شهر سنت پترزبورگ تاسیس شده است.

که بیش از 30.000 دانشجو در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ مشغول به تحصیل اند که 3000 نفر از آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

 

از فارغ التحصیلان بسیار معروف این دانشگاه می توان به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور و دیمیتری مدودف نخست وزیر کشور روسیه اشاره کرد.

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ در رشته های علوم مهندسی، علوم پایه و زبان دارای رتبه های بسیار خوبی می باشد.

دانشگاه ملی سن پترزبورگ در حال حاضر در رنکینگ کلی موسسه QS رتبه 290 را داراست. دانشگاه ملی سن پترزبورگ دوره پاتفک ندارد.

همچنین تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ فقط به زبان روسی امکان پذیر است. شهریه دوره پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی آن به زبان روسی حدود 5000 دلار در سال است.

دانشگاه های روسیه دانشگاه دولتی نووسیبیرسک:

 

دانشگاه های روسیه

دانشگاه نووسیبیرسک در سال 1954 در شهر نووسیبیرسک روسیه در منطقه سیبری واقع شده و برخلاف عمر نه چندان زیاد خود در رنکینگ های بین المللی دارای رتبه بسیار مناسبی می باشد.

در حال حاضر قریب به 8000 دانشجو در دانشگاه دولتی نووسیبیرسک مشغول به تحصیل اند. از این بین 1400 دانشجو از 52 کشور جهان در دانشگاه نووسیبیرسک تحصیل می کنند.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک بهترین دانشگاه روسیه برای تحصیل در رشته های فیزیک، ریاضی و نجوم می باشد.دانشگاه دولتی نووسیبیرسک در رنکینگ کلی موسسه QS رتبه 250 را دارد.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک فقط رشته پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می کند.شهریه دوره پاتفک به زبان انگلیسی 4500 دلار و شهریه دوره پزشکی به زبان انگلیسی 6000 دلار می باشد.

مقاله پیشنهادی:چگونه پس از تحصیل در روسیه کار کنیم؟ [2019]

دانشگاه دوستی ملل یا RUDN :

دانشگاه دوستی ملل (رودن) یا RUDN در شهر مسکو واقع شده است.نام این دانشگاه در زمان شوروی سابق پاتریس لومومبا یا Patrice Lumumba بوده است.

 

این دانشگاه در سال 1960 تاسیس شده و در حال حاضر 22000 دانشجو دارد.یکی از نکات مهم این دانشگاه داشتن دانشجو از 140 کشور جهان است.

دانشگاه رودن یا RUDN رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان های انگلیسی، روسی و فرانسوی ارائه می دهد.برای تحصیل زبان روسی در دانشگاه رودن بایستی دوره پاتفک را بگذرانید.

شهریه دوره پاتفک پزشکی در دانشگاه رودن سالی 4500 دلار و شهریه دوره پاتفک دندانپزشکی سالی 4900 دلار است. همچنین شهریه پزشکی به زبان روسی دانشگاه رودن سالی 7000 و شهریه دوره پزشکی به زبان انگلیسی سالی 8000 دلار است.

در حالیکه شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه رودن کمی بیشتر است بطوریکه شهریه دوره دندانپزشکی به زبان روسی سالی 7500 و به زبان انگلیسی سالی 8500 دلار می باشد.

همچنین دانشگاه ملی پزشکی سنت پترزبورگ پاولوف اولین دانشگاه روسی است که دانشجویان دختر را برای تحصیل رشته های علوم پزشکی پذیرفته است.

شهریه دوره پاتفک دانشگاه ملی پزشکی سنت پترزبورگ پاولوف سالی 2800 دلار می باشد و شهریه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی سالیانه 5400 دلار خواهد بود.

دانشگاه سماشکو:

 

دانشگاه های روسیه

دانشگاه سماشکو در سال 1922 در شهر مسکو تاسیس شده است.دانشگاه سماشکو در ابتدا فقط برای تحصیل دندانپزشکی تاسیس شده بود.

اما در حاضر هم برای تحصیل پزشکی و هم دندانپزشکی جزو موسسات برتر در کشور روسیه در نظر گرفته می شود.دانشگاه سماشکو رشته های پزشکی و دندانپزشکی را فقط به زبان روسی ارائه می دهد.

لذا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو گذراندن دوره پاتفک اجباری است.شهریه دوره پادفک دانشگاه سماشکو 3000 دلار در سال و شهریه دوره پزشکی و دندانپزشکی 6000 دلار در سال می باشد.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *