مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین الملل 2020-2021

خلاصه مقاله : بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین الملل در مسکو در نظر گرفته شده است که مشهور به MIPT است این بورسیه تحصیلی به طور کلی برای کسانی است که عملکرد علمی بسیار بالایی دارند. در صورتی که دانشجوی بین المللی در روسیه هستند و برنامه های STEM MSc را به زبان انگلیسی می گذراند.
بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین الملل 2020-2021

فهرست مقاله
بورسیه تحصیلی روسیه
بورسیه تحصیلی روسیه

دولت روسیه فضای بورسیه تحصیلی خود را بهتر از قبل دنبال کرده است. بر اساس قانون فدرال صندوق بورسیه تحصیلی برای دانشجویان تمام وقت با هزینه بودجه فدرال فراهم شده است. بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین الملل شامل شرایطی می شود که متقاضی با امتیاز ممتاز و عالی اقدام نماید.

 

بورسیه تحصیلی روسیه  در یک نگاه

بورسیه تحصیلی روسیه
بورسیه تحصیلی روسیه

دولت روسیه به صورت سالانه بخشی از بودجه دولتی خود را به متقاضیان خارجی اختصاص می دهد تا نهاد های آموزشی کشور خود را در قدرتمند ترین حالت ممکن دنبال کند. بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین الملل برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا آسانتر از کارشناسی است.

 

شرایط بورسیه تحصیلی  برای دانشجویان بین الملل از نوع دولتی

شرایط بورسیه تحصیلی دولتی روسیه به این صورت است که هر متقاضی تنها یکبار در هر مقطع تحصیلی می تواند اقدام به دریافت بورسیه نماید. متقاضی می بایست در این راستا در آزمون ایالتی EGE شرکت نماید. دولت روسیه هر ساله 15000 بورسیه دولتی برای متقاضیان در نظر می گیرد.

مزایای بورسیه دولتی به این صورت است که متقاضی می تواند تحصیل رایگان در روسیه برای همه دوره های تخصصی داشته باشد. بورس تحصیلی به صورت ماهانه است و مبلغی در نظر گرفته می شود.
به فرد خوابگاه تعلق می گیرد.
دقت کنید که بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین الملل ربطی به هزینه های زندگی دانشجو ندارد. هزینه سفر به دانشگاه به عهده خود شخص است. شخص می بایست بیمه داوطلبانه درمانی VMI داشته باشد. دانشجو می بایست برای تکمیل تحصیل خود دوره کارآموزی را پشت سر بگذارد. آموزش حرفه ای و یا پیشرفت شغلی در لاین بورسیه تحصیلی روسیه قرار ندارد اما شاید شرایط برای اقامت رایگان در خوابگاه فراهم شود.

 

انواع بورسیه تحصیلی روسیه از نوع غیر دولتی

موضوع از این قرار است که بورسیه روسیه تنها شامل وضعیت دولتی نمی شود و یک سری انجمن های رقابتی نیز وجود دارد که شرایط بورسیه غیر دولتی را فراهم می سازند. مثلا:
انجمن جهانی دانشگاهی که طبق همکاری با وزارت علوم فعالیت می کند، هر ساله بورسیه برای متقاضیان بخش بین المللی ارائه می دهد. این نوع از بورسیه تحصیلی شرایط رقابت تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس را فراهم می شود و امتیاز خوبی دارد.

یک دوره مسابقات علمی OPEN DOORS نیز وجود دارد که به فرد این امکان را می دهد که بتواند در یکی از دانشگاه های برجسته روسیه ثبت نام نماید. هدف این برنامه که شرایط تحصیل رایگان برای دانشجویان ممتاز بین المللی فرام شود.

 

بورسیه تحصیلی بنجامین گیلمن

دولت فدرال با بورس بین المللی بنجامین گیلمن بهترین کمک مالی را ارائه می دهد به طوری که دانشجویان دوره کارشناسی با دریافت کمک مالی از دولت روسیه این فرصت را دارند که در خارج از کشور تحصیل نمایند. بیش از 2000 کمک هزینه تحصیلی در این زمینه در نظر گرفته شده است کسانی که قصد تحصیل به زبان غیر روسی را دارند این موقعیت را از دست ندهند.

جایزه بورن در تحصیلات بین المللی از دیگر موارد مهم محسوب می شود. جایزه بورن بر اساس مسائلی است که در آن امنیت ملی هدف اصلی باشد. در واقع در این بخش کسانی که قصد دارند در زمینه چالش های جامعه جهانی و بیماری و گرسنگی تحقیق و تحصیل داشته باشند، اولویت دارند. دانش آموزانی که برای بورس تحصیلی بورن درخواست می دهند می بایست زبان روسی را یاد بگیرند. ارزش این جایزه به 20 هزار دلار نیز رسیده است.

 

بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین الملل مربوط به پژوهش

رنج کمک هزینه تحصیلی برای بخش پژوهش بین 235 الی 550 دلار آمریکا ارزیابی شده است و کسانی می توانند از این بورسیه استفاده کنند که در راستای تحقیق و پژوهش فعالیت می کنند. متقاضی در این زمینه باید موضوع تعیین شده ای را در نظر بگیرد.

یک نوع بورسیه دیگر به عنوان بورسیه شوراهای آمریکا وجود دارد که از 5 الی 25 هزار دلار ارزیابی شده است. این بورسیه شامل هزینه بلیط هواپیما و دستمزد ماهانه و همینطور بیمه خدمات درمانی است. این بورسیه تحصیلی کمک می کند تا زبان روسی را یاد بگیرید و همینطور شامل یک برنامه 8 ماهه است که مهارت های شنوایی برای زبان روسی را پوشش می دهد.

 

بورسیه تحصیلی روسیه مربوط به موسسه آمریکایی

بورسیه تحصیلی روسیه
بورسیه تحصیلی روسیه

یک سری سازمان ها هستند که میتوانند بهترین برنامه تحصیل خارج از کشور را فراهم کنند. AIFS یک موسسه آمریکایی مطالعات خارجه است. که هدف اصلی آن بهبود کیفیت زندگی دانشجویان در راستای فرهنگی با دیگر مناطق دنیا است. برنامه هایی که در این سازمان ارائه می شود. برای بیش از 22 کشور در دنیا است و بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین المللی نیز در این گروه قرار گرفته است.

یکی از کمک هزینه های تحصیلی از سوی این موسسه به عنوان 1000 دلار ارزیابی شده است. به دانشجویان کمک می کند تا هزینه تحصیل در خارج از کشور را پرداخت نمایند.

یک نوع دیگر از بورسیه وجود دارد که مربوط به موفقیت های علمی برجسته است. دانشجو برای استفاده از این بورسیه تحصیلی نیاز به ارائه مقاله ای دارد که نشان دهد. با چه هدفی و در چه زمینه ای قصد فعالیت دارد. 40 مورد از این کمک های مالی هر ساله با مبلغ 1000 دلار در نظر گرفته می شود.

بورسیه پروژه یا آزاد نیز وجود دارد که برای رشته های ریاضی و فیزیک و علوم کامپیوتر ارزیابی می شود.
بورسیه تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین الملل در مسکو در نظر گرفته شده است. که مشهور به MIPT است این بورسیه تحصیلی به طور کلی برای کسانی است که عملکرد علمی بسیار بالایی دارند.

در صورتی که دانشجوی بین المللی در روسیه هستند و برنامه های STEM MSc را به زبان انگلیسی می گذراند.
یک سری بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد که بین 25 الی 100 درصد هزینه تحصیل را پوشش می دهد.برای دانشجویان برجسته بین المللی در همه سطوح تحصیلی در نظر گرفته می شود. این بورسیه تحصیلی دارای شرایط خاص مربوط به خود بوده و شخص باید از نظر علمی قدرتمند ظاهر شود.

برنامه کارشناسی ارشد دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ نیز شامل بورسیه تحصیلی خوبی است.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی هزینه های تحصیل در روسیه نگاهی بیندازید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!