مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

اقامت روسیه 2020

فهرست مقاله
اقامت روسیه
اقامت روسیه

مقدمه:اقامت روسیه:کشور روسیه یکی از کشورهای با اهمیت در قاره آسیا و اروپا می باشد.سالانه افراد بسیاری به دنبال دریافت اقامت روسیه و مهاجرت به این کشور هستند.
شرایط زندگی در سل روسیه مناسب است و سطح رفاه مردم به میزان قابل قبولی بالا است،به همین دلیل مهاجرت به روسیه در سال های گذشته به میزان چشمگیری افزایش یافته است.

اخذ اقامت روسیه پس از اخذ ویزا صورت می‌گیرد. اخذ اقامت روسیه ملزم به رعایت اصول مختلفی است که در این مقاله شرایط آن را برای شما شرح می دهیم.

اقامت روسیه

انواع اقامت روسیه:

اقامت موقت روسیه:

اجازه اقامت موقت (TRP) به شهروندان خارجی حق اقامت در روسیه را قبل از اخذ مجوز اقامت دائم می‌دهد. این نوع مجوز حدود 6 ماه طول می‌کشد تا بدست آید و برای 3 سال معتبر است.

هر چند که هر سال ادارۀ مهاجرت روسیه باید آن را تایید کند.یک شهروند خارجی که به طور موقت اقامت دارد نمی‌تواند محل اقامت در منطقه‌ای را که در آن TRP به دست آورده است،را تغییر دهد.

اقامت دائم روسیه:

افرادی که اقامت موقت کشور روسیه را دارند معمولاً می‌توانند پس از گذشت 1 سال از اقامت خود، برای دریافت اقامت دائم خود در کشور روسیه  اقدام کنند.

که مدت اقامت دائم ۵ سال است . البته برای دریافت اقامت دائم شما باید دارای شرایط و معیار های خاصی باشید.می‌توانید مجوز اقامت دائم روسیه برای خود را که ۵ سال اعتبار دارد.

به تعداد نامحدود تمدید نمایید.اگر فردی، برای یک دورۀ شش ماهه روسیه را ترک کند، اقامت دائم روسیه برای او لغو خواهد شد.

مقاله پیشنهادی:

اقامت روسیه از طریق لاتاری

چه کسب و کارهایی در روسیه پر رونق است؟

اقامت روسیه از طریق کارآفرینی:

شما برای سرمایه گذاری در کشور روسیه باید یک طرح تولیدی خوب داشته باشید.سپس باید بر روی طرح تولیدی خود مجوز اخذ نمایید و به این ترتیب شرکت ثبت نمایید.

ثبت شرکت در روسیه از طریق سرمایه گذاری قرار می‌گیرد.باید در شرکت تأسیس شده بین 10 الی 100 درصد سهام به شما تعلق بگیرد.

و سود سهام سالیانه نیز ده میلیون روبل در نظر گرفته شود.در نظر داشته باشید که در مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری، باید در طول یک سال حداقل دو میلیون روبل مالیات پرداخت نمایید.

در این روش می‌توانید ابتدا اقامت دائم (VNZh) و بعد از ۳ سال، تابعیت روسیه را بگیرید.

اقامت از طریق ثبت شرکت:

 

اقامت روسیه

در این روش یک شرکت ثبت می‌کنید.شرکت مسئولیت محدود حتی با یک نفر هم قابل ثبت است.شما می‌توانید مالک ۱۰۰ درصد شرکت خود باشید و نیازی به شریک روس ندارید.

اما، تا قبل از اخذ جواز کار، نمی‌توانید مدیر عامل باشید و حق امضا ندارید. بنابراین، به طور موقت (برای حدود ۳ ماه) یک مدیر عامل روس استخدامی (بدون سهام در شرکت) معرفی می‌شود تا مقدمات اخذ جواز کار شما را فراهم کند.

بعد از صدور جواز کار، مدیر عامل روس عزل و مدیر عامل ایرانی (که جواز کار گرفته) منصوب می‌شود.

اقامت از طریق کار:

شرایط کارکردن در روسیه برای افرادی که دارای مهارت‌های خاص و حرفه‌ای و دارای سوابق کاری معتبر هستند فراهم می‌باشد.

شما باید در این روش ویزای کار در روسیه را دریافت کرده و می‌توانید به این کشور وارد شوید. نکته مهم برای این اقامت تسلط داشتن به زبان روسی است.

روسیه دارای شرایط اقتصادی مناسبی است و کار کردن در این کشور با دریافت حقوق و مزایای مساوی در میان کارکنان، صرف نظر از ویژگی‌های قومی، مذهبی و ملیتی همراه است.

اگر اقامت از طریق کار را کسب می‌کنید قادر خواهید بود سالها بدون نیاز به خروج از کشور، همراه با همسر و فرزندان خود در روسیه سکونت کنید.

ویزای کار روسیه به صورت مولتی می‌باشد یعنی به دفعات قابل استفاده خواهد بود و می‌توانید بین کشور خود با روسیه در رفت و آمد باشید.دو نوع ویزای کار به صورت ۱ ساله و ۳ ساله در روسیه وجود دارد.

ویزای کار روسیه:

به وسیله  ویزای نیروی کار معمولی نیز می‌توان ویزا و اقامت موقت ۱ ساله دریافت کرد. اما این نوع ویزا، فقط ویزاست و به تابعیت منجر نمی‌شود.

همچنین به وسیلۀ جواز کار نیروی متخصص،می توان ویزای سه ساله گرفت و اقامت موقت به مدت سه سال داشت.

به وسیله این ویزا، خانواده شما به عنوان همراه می‌توانند اقامت را دریافت کنند. ویزای جواز کار نیروی متخصص پس از ۳ تا ۶ ماه می‌تواند اقامت موقت روسیه را تبدیل به اقامت دائم کند.

اقامت از طریق ازدواج:

اگر می خواهید با یک شهروند روس ازدواج کنید و اقامت بگیرید.در صورت اقدام و تسلیم مدارک، بعد از حدود ۹ ماه اقامت موقت (RVP) می‌گیرید که ۳ سال اعتبار دارد.

و به شکل یک مهر داخل پاسپورت است. بعد از یکسال از اخذ اقامت موقت درخواست اقامت دائم می‌دهید و بین ۳ تا ۶ ماه اقامت دائم می‌گیرید.

بعد از یکسال از اخذ اقامت دائم،درخواست تابعیت می‌دهید و در صورت دارا بودن شرایط، تابعیت و پاسپورت روسی می‌گیرید.
کل این پروسه، از زمان ازدواج تا اخذ تابعیت روسیه، در کمترین حالت ۴ سال زمان می‌برد. داشتن فرزند، پروسه را تسهیل می‌کند.

داشتن ملک، چه به نام همسر چه به نام خود، در گرفتن “پراپیسکا” (آدرس رسمی) تاثیر مثبت دارد. هر سال باید حداقل ۶ ماه را در روسیه بمانید.

مقاله پیشنهادی:هزینه تحصیل در روسیه 2020

اقامت از طریق تحصیل:

 

اقامت روسیه

یکی از روش‌های دیگر اقامت روسیه،مهاجرت تحصیلی به روسیه است.در این نوع اقامت شما باید به یکی از دانشگاه‌های مورد نظر درخواست بفرستید.

و در صورت پذیرش و دریافت دعوت نامه از این دانشگاه، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. این ویزا که فقط برای شما صادر می‌شود دارای اعتبار است.

و باید به صورت مرتب تمدید شود این کشور به دلیل داشتن دانشگاههای معتبر و مدرک بین المللی، سالانه مهاجران زیادی را از این روش می‌پذیرد.

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است و به زبان انگلیسی امکانپذیر می‌باشد، در بعضی از تخصص‌ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم ممکن است.

اقامت از طریق سهمیه:

سهمیه (Kvota) به نوعی شبیه سیستم لاتاری آمریکاست. به این روش دل خوش نکنید. اخذ اقامت و تابعیت روسیه از طریق سهمیه، برای ایرانیان عملاً غیر ممکن است.

سخن پایانی:
در این مقاله شرایط اقامت و انواع اقامت در روسیه را برای شما توضیح دادم برای اقدام به گرفتن اقامت از طریق روش های بالا تمام شرایط خود را برای اقامت در نظر بگیرید و بعد اقدام کنید.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *