مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت روسیه از طریق لاتاری

اقامت روسیه از طریق لاتاری

اقامت روسیه از طریق لاتاری

فهرست مقاله
اقامت روسیه از طریق لاتاری
اقامت روسیه از طریق لاتاری

اقامت روسیه از طریق لاتاری

اقامت روسیه از طریق لاتاری یکی از راه های اقامت در این کشور می ­باشد. در این نوشتار بر آن شدیم تا با ارائه اطلاعاتی در خصوص اقامت روسیه از طریق لاتاری، باب آشنایی را به روی کسانی که خواهان مهاجرت به این کشور از طریق دریافت سهمیه هستند باز کنیم.

معرفی کشور روسیه

روسیه کشوری است که در شمال اوراسیا قرار گرفته و با وسعتی به اندازه ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰کیلومتر مربع یکی از پهناورترین کشورهای جهان محسوب می­شود. پایتخت این کشور، شهر مسکو بوده و از بزرگترین شهرهای این کشور محسوب می­شود. کشور روسیه دارای تنوع زیاد در زمینه فرهنگی می­باشد به گونه ای که بیش از 160 گروه از قومیت و فرهنگ­ های گوناگون در این کشور زندگی می­کنند. زبان رسمی این کشور روسی بوده ولی 27 زبان رسمی دیگر نیز در مناطق خودگردان و در جمهوری­های این کشور وجود دارد.

مزایای اقامت در کشور روسیه

کشور روسیه یکی از کشورهای با اهمیت در قاره اروپا و آسیا محسوب می­شود. مناسب بودن شرایط زندگی، بالا بودن سطح رفاه مردم، بالا بودن اقتصاد قوی و رو به رشد و آسان بودن فرایند اخذ ویزا از جمله دلایلی هستند که افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور می­باشند. اخذ اقامت در این کشور همانند سایر کشورها بعد از اخذ ویزا و رعایت اصول مختلفی صورت می­گیرد.

لاتاری

لاتاری نوعی بخت آزمایی و قرعه کشی به اشکال مختلف و با ادوات و اسباب­ های گوناگون است به این صورت که در آن شماره هایی را بین افرادی که مورد تأیید قرار گرفته اند تقسیم می­نمایند و سپس شماره ای را به تصادف بیرون می­کشند فردی که دارنده شماره بیرون کشیده است برنده این قرعه کشی خواهد بود و گرین کارت لاتاری به وی تعلق می­گیرد. بعد از دریافت گرین کارت فرد می­تواند تحت شرایط افراد دارای اقامت بدون کوچکترین مشکلی به کشور خویش سفر کند و با همان کارت دوباره به کشور دارای اقامتش باز گردد.

ویزای مهاجرتی گوناگون

گرین کارت لاتاری یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی به برخی از کشورها از جمله روسیه و آمریکا می­باشد. در این روش افراد متقاضی مهاجرت در وب سایت مربوطه ثبت نام می­کنند و بعد از پذیرفته شدن شماره هایی بین این افراد توزیع می­شود. بعد از توزیع این شماره ها، قرعه کشی انجام می­شود و در نهایت به برندگان، اقامت دائم و گرین کارت داده می­شود.

اقامت دائم روسیه

افرادی که دارای اقامت موقت در کشور روسیه می­باشند بعد از گذشت یک سال از اقامت موقتشان در این کشور، می­توانند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند. مدت زمان اقامت دائم در این کشور 5 سال می­باشد و فرد هر چند بار که تمایل داشته باشد می­تواند آن را تمدید نماید. چنانچه فردی که دارای اقامت دائم در کشور روسیه است به مدت 6 ماه این کشور را ترک کند اقامت دائم برای وی لغو می­شود. لازم به ذکر است که اقامت روسیه از طریق لاتاری منجر به اقامت موقتی می­شود که به صورت سهمیه به افراد برنده قرعه­ کشی تعلق می­گیرد.

اقامت روسیه از طریق لاتاری

اخذ اقامت روسیه از طریق لاتاری پروسه ای پیچیده و دشوار می­باشد به گونه ای که قوانین مربوط به آن به اندازه کافی شفافیت ندارند.

کشور روسیه، کارت یا سهمیه ای به نام (Kvota) دارد. افرادی که قصد اقامت در این کشور را ­دارند می­توانند از طریق این سهمیه به کشور روسیه مهاجرت نمایند. Kvota به نوعی شبیه به سیستم لاتاری آمریکا می­باشد.

اقامت روسیه از طریق لاتاری برای شهروندان ایرانی عملاً غیر ممکن است بنابراین شهروندان ایرانی که خواهان اقامت در این کشور می­باشند می­توانند از روش­های دیگری همچون کار، تحصیل، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و یا از طریق ازدواج اقدام به مهاجرت کشور روسیه نمایند.

در ادامه به توضیحات مختصری در خصوص شرایط مورد نیاز برای شرکت در قرعه­ کشی لاتاری، نحوه ثبت­نام در این قرعه­ کشی و … می­پردازیم.

شرایط مورد نیاز برای شرکت در قرعه­ کشی

فهرست کشورهای مجاز برای شرکت در این قرعه­ کشی همه ساله در دستورالعمل­ قرعه ­کشی همان سال منتشر می­شود و دولت این کشور در ماه ژانویه هر سال این دستورالعمل­ ها را مورد بازنگری قرار می­دهد. در این بازنگری ممکن است کشورهایی را از لیست حذف و یا اضافه نماید، برخی از شرایط را حذف و برخی دیگر را به آن بیفزاید. لازم به ذکر است که فرد خواهان شرکت در این قرعه­ کشی باید متولد یکی از کشورهای مجاز در قرعه ­کشی باشد. یکی از معیارهایی که تعیین می­کند چه کشورهایی حق شرکت در لاتاری را دارند و چه کشورهایی حق شرکت کردن را ندارند به میزان مهاجرانی که در این کشور زندگی می­کنند بستگی دارد.

لازم به ذکر است که نام کشور ایران در لیست اسامی کشورهای مجاز برای شرکت در لاتاری وجود ندارد بنابراین امکان اقامت روسیه از طریق لاتاری برای شهروندان ایرانی ممکن نیست.

اتباع کشورهای خارجی در صورتی­که شرایط لازم از جمله تسلط به زبان روسی را دارا باشند می­توانند جهت کار در روسیه گرین کارت دریافت نمایند.

واضح و مبرهن است کسانی که از این طریق برنده می­شوند و خواهان اخذ ویزا می­باشند باید اثبات کنند که به اندازه کافی از شرایط مالی خوبی برای زندگی برخوردار هستند و می­توانند از پس مخارج خود بر بیایند.

نحوه ثبت­ نام در قرعه­ کشی لاتاری

نام نویسی در این قرعه­ کشی به صورت اینترنتی انجام می­گیرد.

مدارک لازم برای اخذ گرین کارت

اتباع خارجی برای این­که موفق به اخذ گرین کارت این کشور شوند در ابتدا باید مدارک خود را به سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی تحویل دهند تا بعد از تأیید این مدارک، شرایط و امکانات دیگر فرد جهت اقامت در این کشور بررسی گردد.

شرایط اقامت روسیه از طریق لاتاری

همان طور که قبلاً نیز اشاره شد قانون اخذ اقامت کشور روسیه از طریق لاتاری دارای شفافیت کمی می­باشد اما در برخی موارد با داشتن شرایطی احتمال برنده شدن فرد متقاضی افزایش می­یابد.

از شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق لاتاری می­توان به مواردی همچون موارد زیر اشاره کرد.

فرد متقاضی مسلط به زبان روسی باشد.

در کشور روسیه تحصیل کرده باشد.

فرد متقاضی دارای ملکی در این کشور باشد.

و نهایتاً فرد متقاضی دارای یک شغل رسمی و قانونی در کشور روسیه بوده و یا سابقه پرداخت بیمه داشته باشد.

منبع: سفارت روسیه

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!