تحصیلی, روسیه

چگونه از دانشگاه های روسیه بورسیه تحصیلی بگیریم؟

بورسیه تحصیلی روسیه

در این مقاله به بررسی بورسیه تحصیلی روسیه می پردازیم.کشور روسیه با داشتن بهترین و عالی ترین دانشگاه های جهان توانسته است توجه و نظر بسیاری از دانشجویان کشورهای دیگر را به سوی خود جذب کرده است؛ و شما می توانید سالانه شاهد مهاجرت های بسیاری از افراد و دانشجویان به این کشور باشید که هر ساله نیز به تعداد این افراد نیز افزوده می شود.

دانشگاه های کشور روسیه با داشتن بهترین و با کیفیت ترین خدمات و امکانات خود توانسته اند در بین 100 دانشگاه برتر جهان واقع شده اند. روسیه تسهیلات بسیار خوبی را برای دانشجویان که به این کشور مهاجرت می کنند در نظر گرفته است و سعی بر آن دارد تا با آموزش عالی خود بتواند به این دانشجویان در رسیدن به آینده ای موفق کمک کرده باشد.

برخی از بهترین اساتید جهان نیز در دانشگاه های این کشور به تدریس مشغول هستند که دانشجویان با همکاری اساتید خود توانسته اند پروژه ها و کتاب های بسیار معروف و پر فروشی را در زمینه های مختلفی علمی تالیف و ترجمه کنند. شما می توانید در رشته های بسیار مختلفی به تحصیل در روسیه بپردازید که از جمله آن رشته های می توان به رشته های مدیریتی، رشته ی روان شناسی، پزشکی در روسیه اشاره کرد.

اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در بورسیه را دارید می توانید در یکی از این رشته ها پذیرش لازم را به دست آورید و برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنید. همچنین مهاجرت از طریق تحصیل به کشور روسیه یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد و جوانان واقع شده است که در نظر برخی از افراد نیز این راه از مطمئن ترین و راحت ترین راه های مهاجرت به روسیه می باشد.

در این مقاله سعی برآن داریم تا در مورد بورسیه تحصیلی  روسیه، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی  روسیه، مزایا و معایب دریافت بورسیه تحصیلی  روسیه اطلاعاتی را برای کسانی که به دنبال پاسخی برای سوال های خود در مورد بورسیه تحصیلی  روسیه هستند، می باشد. شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید ما را تا آخر این متن همراهی کنید.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی  روسیه

بورسیه تحصیلی  روسیه در مقطع های مختلفی وجود دارد که شما می توانید با توجه به شرایط خود یکی از این مقاطع را برای بورسیه تحصیلی  روسیه انتخاب کنید. برای دریافت بورسیه تحصیلی  روسیه بایستی دارای شرایط بسیار خاصی باشید که از جمله این شرایط می توان به داشتن معدل بسیار خوب و عالی، کسب نمره ی قبولی در زبان روسی، نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه سیاسی و اقتصادی، ارائه ویزای تحصیلی و ارائه پاسپورتی که حداقل 12 ماه از اعتبار آن مانده باشد.

بیشترین بورسیه تحصیلی  روسیه که دانشجویان آن را دریافت می کنند در مقطع کارشناسی ارشد می باشد که این مقطع از بیشترین تقاضا برخوردار است. شما با دریافت بورسیه تحصیلی  روسیه نه تنها فرصت تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های جهان را به دست خواهید آورد بلکه می توانید فرصت زندگی در این کشور با سطح استانداردها بسیار عالی زندگی کنید.

مهاجرت های تحصیلی به کشور روسیه باعث شده است که مسئولان این کشور برنامه ریزی های بسیاربلند مدت و ایده الی را برای دانشجویان غیر بومی در نظر بگیرند و بتوانند از آن ها به عنوان نیروی انسانی در صنایع و بخش های مختلف صنعت استفاده کنند. هم چنین بایستی با این موضوع نیز اشاره کرد که دانشجویانی که بورسیه تحصیلی  روسیه را دریافت نموده اند می توانند برای تامین هزینه های تحصیلی و زندگی خود، ساعات مشخصی را در دانشگاه و یا بیرون از دانشگاه به کار بپردازند و پول خوبی را نیز از کارهای پاره وقت به دست بیاورند. در برخی از شهر های کشور روسیه هزینه های زندگی و تحصیل بسیار زیاد می باشد.

مزایا و معایب دریافت بورسیه تحصیلی  روسیه

 

 • شما می توانید بورسیه تحصیلی روسیه را بدون کنکور دادن به دست بیاورید. کنکور برای بسیاری از افرادی که می خواهند ادامه تحصیل دهند موضوعی بسیار سختی می باشد که با دریافت بورسیه تحصیلی  روسیه دیگر نیازی به ثبت نام در کنکور نمی باشد.
 • می تونید با فرهنگ و آداب و رسوم یک کشور بسیار پیشرفته و بزرگ آشنا شوید.
 •  می توانید زبان انگلیسی و روسی را یاد بگیرید. به جز شهر مسکو در بقیه شهر های روسیه بایستی زبان روسیه را بلد باشید تا بتوانید ارتباطات لازم را برقرار کنید.
 • باعث می شود یک زندگی بسیار موفقی را داشته باشید و هم چنین اعتماد به نفس بالایی را به دست بیاورید.
 • به دست آوردن فرصت های شغلی بعد از فارغ التحصیل شدن در این کشور بسیار زیاد می باشد که می توانید بعد از به پایان رساندن دانشگاه خود درخواست کار در این کشور را داشته باشید.
 • شما می توانید فرصت آشنایی با دانشجویان دیگری که از کشورهای دیگر آمده اند داشته باشید و دوستی های خوبی را داشته باشید.

معایب

 • بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور از مهم ترین معایب این بورسیه  می باشد؛ و برخی از دانشجویان به دلیل عدم پرداخت هزینه های مربوطه مجبور می شوند ترک تحصیل کرده و به کشور خود بازگردند.
 • غربت و دوری از خانواده نیز برای برخی از دانشجوبان مشکل بزرگی می باشد که در بسیاری از مواقع نمی توانند با این موضوع کنار بیایند.

انواع بورسیه تحصیلی  روسیه

از انواع بورسیه های تحصیلی در روسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد که هر دانشجویی با توجه با سابقه ی تحصیلی خود و شرایط خود می توانند یکی از آن ها را انتخاب کنند:

 • بورسیه دولتی
 • بورسیه دستیار استاد
 • بورسیه تحقیقات
 • بورسیه کارشناسی در رشته های مختلف
 • بورسیه کارشناسی ارشد در رشته های مختلف
 • بورسیه دکترا در رشته های مختلف

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *