استونی, مهاجرت

قوانین زندگی در استونی

قوانین زندگی در استونی

استونی شاید برای بسیاری از شما ناشناخته باشد و البته حق هم دارید. با اینکه استونی در لیست اعضای اتحادیه اروپا قرار دارد اما باز هم از دید بسیاری از افراد ناشناخته است. در این مقاله دوست داریم در مورد کشور استونی و شرایط زندگی در استونی صحبت کنیم و اطلاعات جالب در خصوص این کشور ارائه دهیم.

 

موقعیت جغرافیایی استونی

استونی در بخش شرقی اروپا قرار دارد و روسیه همسایه استونی محسوب می شود. استونی از سمت شمال به فنلاند و از سمت غرب با سوئد همسایه است. لاتویا همسایه جنوبی استونی است. استونی در لیست کشورهای کم جمعیت دنیا قرار دارد و به نوعی کشوری ساکت محسوب می شود. 25 درصد از جمعیت این کشور روس های مهاجر هستند. جمعیت این کشور در آخرین آمار بیش از 1.3 میلیون نفر اعلام شده است. تالین پایتخت زیبای استونی است و نیمی از جمعیت استونی در تالین زیبا زندگی می کنند.

وقتی صحبت از استارت آپ در اروپا می شود، کشور استونی خودنمایی می کند. استونی در لیست کشورهای جهان اول قرار دارد و بسیاری از استارت آپ های بزرگ دنیا در این کشور برگزار شده است. اگر نخبه هستید یا روحیه کارآفرینی در شما بالا است می توانید ایده های ناب خود را در استونی جامه عمل بپوشانید. زندگی در استونی برای کسانی که در رشته آی تی تحصیل کرده اند بسیار جذاب و دل انگیز است. به نوعی دولت استونی حمایت خوبی از استارت آپ می کند و این موضوع یک برگه برنده برای مهاجران است.

زندگی در استونی از نظر فرهنگ

زبان اولین موضوع مهم در مهاجرت است و کسانی که قصد مهاجرت به اروپا دارند باید قبل از هر تصمیمی فکری به حال زبان کشور مقصد داشته باشند. هر کشوری در اروپا زبان مخصوص خود را دارد. استونی جمعیت کمی دارد اما زبان اصلی در این کشور زبان استونیایی است. موضوع جالب که البته کمی غم انگیز است اینکه زبان دوم و سوم در این کشور انگلیسی نیست! مردم به زبان روسی و فنلاندی صحبت می کنند. به زبانی ساده اگر قصد کار و زندگی در استونی دارید باید یکی از سه زبان استونیایی، روسی یا فنلاندی را تا حدی بلد باشید. کودکان در دوره مهدکودک تا حد نیاز زبان انگلیسی را یاد می گیرند اما در فرهنگ زندگی در استونی، تاکیدی به تسلط به زبان انگلیسی نخواهد بود.

هزینه زندگی در استونی

هزینه زندگی در استونی مشابه با بسیاری از کشورهای اروپایی است از این رو تخمین هزینه تقریبی زندگی در استونی کار دشواری به نظر نمی رسد اما هزینه مسکن موضوع جدا و جذاب در استونی است! موضوع از این قرار است که شما برای تهیه مسکن در استونی هزینه کمتری به نسبت کشورهای سوئد و فنلاند دارید. تخمین زده شده است که اگر یک خانواده دو نفره باشد، هزینه مربوط به اجاره آپارتمان و خورد و خوراک در ماه حدوداً 1200 یورو است که البته این رقم به صورت متوسط اعلام شده است و نباید مبنای اصلی محاسبات شما باشد.

هزینه تحصیل در استونی مناسب است و مهاجران دانشگاه های تارتو و تال تک و تالین را موارد خوبی برای تحصیل می دانند. از سوی دیگر کمک هزینه تحصیلی و اسکولارشیپ نیز برای مهاجران در نظر گرفته شده است. کار ضمن تحصیل برای مهاجران تا همین چند وقت پیش به صورت فول تایم برقرار بود که در جدیدترین تغییرات زمان کار ضمن تحصیل در هفته در مقیاس 16 ساعت اعلام شده است که البته بر اساس صلاحدید دانشگاه تعیین می شود.

 

زندگی در استونی از دید یک مهاجر

قوانین زندگی در استونی

قوانین زندگی در استونی

سوال اینجاست که آیا واقعا زندگی در استونی خوب است؟ امکانات زندگی به چه صورت است؟

بهتر است در ابتدا تعریفی در مورد زندگی خوب داشته باشید! آمارهایی که از سوی مهاجران به دست ما رسیده است نشان می دهد که اگر فرد زبان استونیایی بلد باشد و یا به یکی از زبان های برنامه نویسی تسلط داشته باشد، بهترین زندگی را در استونی خواهد داشت و به نوعی نانش در روغن است!

در این کشور ایده های استارت آپی رشد داده می شود و دسترسی شما به بازارهای جهانی سانتر می شود. به نوعی سرمایه گذاری بر روی ایده های استارت آپی برای شما یک تیر و چند نشان خواهد بود.

در خصوص نژادپرستی شاید بهتر است به عنوان یک مهاجر کمی بیشتر احتیاط کنید. مردم استونی مهربان هستند و به نوعی زندگی آرام را دوست دارند اما نژادپرستی نیز در رگ و ریشه آنها دیده می شود.

کسی که فرهنگ و تاریخ استونی را دوست ندارد و یا زبان استونی را یاد نگیرد نمی تواند زندگی جالبی در استونی داشته باشد!
70 درصد از مردم استونی دین مشخصی ندارند و تاکیدی بر روی انتخاب دین مشخص در استونی وجود ندارد. 17 درصد از مردم ارتدوکس هستند و سایرین نیز به صورت محدود اعتقاداتی دارند.

سیستم حمل و نقل در استونی

مترو، قطار و تاکسی سیستم حمل و نقل در استونی را تشکیل می دهند. مردم این کشور به دوچرخه سواری علاقه دارند. سرویس اتوبوس رانی در تالین، پایتخت استونی شرایط خوبی دارد. در صورتی که به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشید، ارتباط بهتری با تاکسی رانی خواهید داشت.

فرهنگ زندگی در استونی

قوانین زندگی در استونی

قوانین زندگی در استونی

مردم استونی به احترام گذاشتن بسیار اهمیت می دهند. مردم استونی فرزندان خود را مستقل پرورش می دهند. از سوی دیگر احوالپرسی در این کشور به لبخند آرامی است و مردم از چهره اخمو و عصبانی دوری می کنند.

صحبت کردن با صدای بلند در بین مردم به ندرت دیده می شود و مشکلات بدون پرخاشگری حل می شود.
مردم استونی علاقه زیادی به هنر دارند و سینما بخش مهمی از تفریحات جوانان است.
ورزش های آبی از تفریحات جذاب استونی است و مردم به صورت حرفه ای قایقرانی را دنبال می کنند.
خرافات در استونی به ندرت دیده می شود اما هنوز هم بانوان درگیر برخی از خرافات هستند.

بسیاری از غذاها در استونی مشابه با غذاهای ایرانی است و از نظر زائقه می توان گفت که تشابه زیادی وجود دارد البته نباید انتظار داشته باشید که قرمه سبزی ایرانی در رستوران های استونی سرو شود.

بوق زدن ممتد از دید مردم استونی اصلاً رویکرد خوبی ندارد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی راه های مهاجرت به استونی  مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *