ویزا

با ویزای بازنشستگی مهاجرت کنید

شرایط و قوانین ویزای بازنشستگی چگونه است؟ ویزای بازنشستگی به افرادی که از سن خاصی بگذرند تعلق می گیرد و برای هر کشور شرایط متفاوتی دارد که باید بعد از تعیین کشور مقصد مورد بررسی قرار بگیرد.

کشورهایی وجود دارند که به دلیل شرایط موجود در آنها برای بازنشستگان مناسب تر هستند.اگر شما هم بازنشسته شده اید و به فکر مهاجرت برای زندگی بهتر و راحت تر می گردید در این مقاله شما را با شرایط و کشور هایی که برای بازنشستگان مناسب است آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

شرایط ویزای بازنشستگی ‌

 

بالای 55 سال سن داشته باشید.
ثابت نمایید که درآمد سالیانه ای معادل 65،000 دلار استرالیا در سال دارید. ‌
پذیرش و موافقت یک ایالت را بدست آورده باشید. ‌
دارایی های خالص شما حداقل 750,000 دلار استرالیا باشد. ‌
در صورتیکه مایل باشید خارج از مرکز استان زندگی کنید لازم است 500,000 دلار استرالیا دارایی داشته باشید وسالیانه 50,000 دلار نیز درآمد داشته باشید. ‌

تعهدات ویزای بازنشستگی ‌

ویزای بازنشستگی

ویزای بازنشستگی

  • باید مبلغ 750,000 دلار استرالیا بصورت سپرده نزد دولت ایالتی بمدت 4 سال سپرده گذاری کنید. ‌
  • به غیر از همسر شما همراه دیگری پذیرفته نخواهد شد. ‌
  • مدت ویزای بازنشستگی 4 سال است. ‌
  • حق کار کردن فقط 20 ساعت در هفته را خواهید داشت. ‌

مزایای ویزای بازنشستگی

  • شما می‌توانید به مدت ۴۰ ساعت هر دو هفته کار نمایید.
  • سفر به خارج از استرالیا به تعداد متعدد و ورود به استرالیا بدون هیچ‌گونه قید و شرط تا انقضای آن.
  • با این ویزا در استرالیا به مدت ۴ سال زندگی کنید که در صورت تمایل می‌توانید آن‌را تمدید نمایید.
  • همسرتان می‌تواند شما را در این ۴ سال همراهی نماید.

 

کشورهایی که می توان ویزای بازنشستگی گرفت؟

در ادامه با شرایط کشورهایی که بازنشستگان به راحتی می توانند ویزای آن را دریافت کنند و در آن زندگی کنند آشنا می شوید کشورهای مناسب بازنشستگی شامل:

 

مهاجرت به کشور پرتغال

 

یکی از کشورهای مناسب برای بازنشستگان کشور پرتغال است که به دلیل آب و هوای مناسبی که دارد مورد توجه این افراد قرار می گیرد. بازنشستگانی که به کشور پرتغال مهاجرت می کنند به مدت 10 سال از پرداخت مالیات معاف می باشند. هزینه پایین زندگی و امنیت بالای این کشور از دیگر دلایل برای مهاجرت به این کشور می باشد.

ویزای بازنشستگی پرتغال ابتدا به مدت 4 ماه معتبر است و بعد از گذشت این مدت باید دوباره آن را تمدید کنید. با دریافت این ویزا برای سفر به کشور های اروپایی نیازی به داشتن ویزای شینگن ندارید. برای اخذ این ویزا باید ثابت شود که شما حقوقی بالای 600 یورو در سال دریافت می کنید.

 

 

مهاجرت به کشور مالزی

 

مالزی یکی از کشورهای مناسب برای بازنشستگان می باشد. با توجه به اینکه هزینه های زندگی در این کشور پایین است، مالزی می تواند مقصد مناسبی برای بازنشستگان باشد. علاوه بر این لازم نیست که برای زندگی در این کشور مالیات پرداخت شود.که این شرایط باعث جذب بازنشستگان زیادی به این کشور شده است.

 

مهاجرت به کشور اکوادور

 

یکی از کشور های مناسب برای بازنشستگان کشور اکوادور است که کشوری زیبا در امریکای لاتین می باشد. برای مهاجرت از طریق بازنشستگی در این کشور لازم است که ماهانه درآمدی برابر با 800 دلار داشته باشید. آب و هوای مناسب و قیمت پایین مسکن در این کشور سبب شده است که این کشور مورد توجه مهاجران بسیاری مانند بازنشستگان قرار بگیرد.

 

مهاجرت به کشور تایلند

ویزای بازنشستگی

ویزای بازنشستگی

یکی دیگر از کشور های مناسب تایلند است که سالها است که مکانی قابل توجه برای افراد بازنشته محسوب میشود. این کشوردارای سواحلی بسیار زیبا و مکانی آرام برای گردشگری و متناسب برای افراد بازنشه است. از این رو شمار مهاجرین باز نشسته به تایلند هر ساله رو بافزایش میباشد. از طرف دیگر هزینه متناسب زندگی, وجود انواع غذاهای دریایی که در کشورهای دیگر بسیار گران است و وجود مراکز خرید بسیار متنوع و نوع زندگی ساده در کنار مدرننیتی یکی از مواردی است که تایلند را تبدیل به مقصدی پرطرفدار برای بسیاری از افراد به خصوص بازنشستگان نموده است.

از این رو اداره مهاجرت این کشور قوانینی جهت صدور ویزای بازنشستگی تایلند قابل تمدید بمدت طولانی با شرایط ویژه ای برای افراد بالای ۵۰ سال به بالا وضع کرده اند تا این افراد قادر به اقامت در تایلند بصورت نامحدود باشند.

 

مهاجرت به کشور اسپانیا

یکی دیگر از کشور های مناسب اسپانیا است که سال هاست که به عنوان مقصدی مناسب برای زندگی بازنشستگی در میان اروپایی ها معروف است.دور تا دور کشور اسپانیا سواحل متعددی به چشم می خورد که با ترکیب آب و هوای گرم و دلپذیر، به تنهایی دلیل سفر به اسپانیا را فراهم می کند. این کشور، یکی از ارزان ترین مقاصد اروپایی است.

همچنین وقتی اسپانیا را برای سفر و زندگی انتخاب می کنید، همزمان طیف متنوعی از دیدنی های تاریخی و دوست داشتنی را در برنامه خود گنجانده اید.برای مهاجرت از این روش به اسپانیا شما باید حقوق سالانه 25,560 یورو (380,442,000 تومان) برای متقاضی اصلی و 6,390 یورو (95,110,000 تومان) به ازای هر یک از همراهان خود می توانید ویزای بازنشستگی اسپانیا را بگیرید.

 

مهاجرت به کشورمکزیک

یکی دیگر از کشورهای مناسب کشور مکزیک است که به دلیل جاذبه های طبیعی اش، سالانه پذیرای بیش از یک میلیون بازنشسته از کشور آمریکاست. گرچه زبان ملی کشور مکزیک، اسپانیایی است اما اغلب ساکنان این سرزمین به زبان انگلیسی مسلط اند و بنابراین گردشگران و مهاجران به راحتی می توانند با مردمان مکزیک ارتباط برقرار کنند.

یکی از مواردی که مکزیک را به مقصدی مناسب برای بازنشستگان بدل می کند، تخفیف هایی در زمینه خطوط هوایی، خواربار و صرف غذا در رستوران هاست که به مهاجران رسمی بالای 60 سال تعلق می گیرد. برای مهاجرت از این طریق به این کشور با سرمایه ای حداقلی 100 هزار دلار می توانید صاحب ملک شوید و کارهای مهاجرت و اقامت خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *