انگلستان, انگلیس, خرید ملک

اقامت انگلستان از طریق خرید ملک

اقامت انگلستان از طریق خرید ملک

اقامت انگلستان از طریق خرید ملک, با توجه به قیمت های بالای ملک در لندن و سقف قیمتی که دولت انگلستان جهت اقامت انگلستان از طریق خرید ملک تعیین کرده است, تقریبا خرید خانه های بالای 2 میلیون پوندی منجر به اقامت انگلستان می شود. این واقعیت را منعکس می کند که خرید ملک نیاز به هزینه بالایی دارد لذا شاید کمتر کسی بتواند از پس این مبلغ برآید. با این حال ما خود را موظف می دانیم تا در این مقاله به موضوعاتی مهم در زمینه اقامت انگلستان از طریق خرید ملک بپردازیم امید است که مورد توجه متقاضیان این روش اقامتی در انگلستان قرار بگیرد.

اقامت و تابعیت انگلستان به روشهای مختلف:

بدون داشتن هدف معین پا گذاشتن در این مسیر دشوار خواهد بود لذا متقاضیان اقامت و تابعیت انگلستان باید اطلاعاتی درباره تمامی روشهای موجود کسب کنند و سپس با توجه به شرایط شخصی, وضعیت مالی,تاهل یا مجرد بودن, وضعیت تحصیلی, دارا بودن مدرک زبان انگلیسی, داشتن یا نداشتن سرمایه, وضعیت شغلی فعلی و وضعیت آینده شغلی و … تصمیم درستی اتخاذ کنند.

انواع روشهای اقامت و تابعیت انگلستان:

· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق ازدواج
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تحصیل
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق سرمایه گذاری
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق کار
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق پناهندگی

اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک:

واقعیت این است که اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک برای افرادی منجر به نتیجه بهتری می شود که قبلا از طریق تحصیل یا سرمایه گذاری در انگلستان بوده باشند و بخواهند با خرید ملک اقامت دائم خود را تضمین کنند. اگر بخواهیم روش اقامت انگلستان از طریق خرید ملک را با اقامت انگلستان از طریق تحصیل مقایسه کنیم نتیجه به دست آمده نشان می دهد که هزینه های گزاف و جانبی و هزینه کمیسیون به بنگاه های ملکی بسیار سرسام آور است و در مقابل اقامت انگلستان از طریق تحصیل راحت تر و کم هزینه تر می باشد.

در ادامه اگر بخواهیم منطقی تر نگاه کنیم و تصمیم درست تری بگیریم بهتر است اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک را با اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری مقایسه کنیم.دو نوع سرمایه گذاری در انگلستان با نام سرمایه گذاری 50 هزار پوندی و سرمایه گذاری 200 هزار پوندی وجود دارد.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی:

اگر متقاضی فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های معتبر انگلستان باشد و یا در حال حاضر در انگلستان مشغول به تحصیل باشد می تواند پس از تحصیل با ارائه ایده ای خلاقانه و اجرایی کردن ایده, نظر مساعد دولت انگلستان را به دست آورد. و ویزای تحصیلی خود را به ویزای سرمایه گذاری 50 هزار پوندی تبدیل کند و با شرایطی موفق به اخذ اقامت دائم انگلستان شود. در اینجا با مقایسه روش اخذ اقامت انگلستان از طریق ملک با روش اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی, کاملا متوجه خواهیم شد در مقایسه با قیمت بالای خرید ملک در انگلستان, سرمایه گذاری 50 هزار پوندی بسیار کم هزینه تر به چشم می آید.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی:

متقاضی سرمایه گذاری باید توانایی مالی انتقال این مبلغ را به انگلستان جهت سرمایه گذاری داشته باشد. سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی انگلستان زیر مجموعه ویزای Tier 1 قرار دارد. متقاضیان سرمایه گذاری معروف به صاحبان تجارت هستند. جهت سرمایه گذاری نیازی به پیشنهاد شغلی و دعوتنامه کاری ندارند. در واقع هدف دولت انگلستان, جذب افراد ثروتمند است. در این قسمت با مقایسه روش  خرید ملک با روش سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی باز هم روش سرمایه گذاری به صرفه تر خواهد بود زیرا فرد با کل هزینه 2 میلیون پوند و بدون هزینه های جانبی دیگر مانند هزینه بالای کمیسیون بنگاه قادر به اخذ اقامت انگلستان خواهد شد.

نتیجه کلی که از این مقایسه به دست می آید نشان می دهد خرید ملک تا زمانی که شخص صاحب ملک باشد اعتبار دارد و در صورتی که به هر دلیلی اعم از فروش یا غیره …اقامت فرد تمدید نخواهد شد. حال با تمام این توصیفات در صورتی که فرد همچنان متقاضی اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک باشد نیاز دارد مراحل خرید ملک در انگلستان را بداند.

اقداماتی مبنی بر خرید ملک:

· استفاده از یک عامل یا نماینده تا در صورت لزوم از طرف فروشنده و خریدار اقدام به خرید ملک نماید. و پورسانت نماینده بابت جوش خوردن معامله مبلغی است که باید طرفین پرداخت کنند.
· خریدار مبلغ پیشنهادی خود را به بنگاه املاک تسلیم نماید و بنگاه املاک جهت رضایت فروشنده با مبلغ مورد نظر خریدار, تلاش نماید تا فروشنده را متقاعد کند.
· سپرده گذاری جهت خرید مسکن راه را هموارتر می کند.
· مشورت و درخواست راهنمایی با وکیل کاردان
· تحقیق و جستجوی میدانی توسط خریدار
· اخذ اطلاعاتی از چگونگی دریافت وام مسکن و بازپرداخت وام در مدت تعیین شده
· پرداخت هزینه تمبر به نسبت ارزش ملک
· پرداخت هزینه بیمه جهت حفاظت از ملک خریداری شده
· پرداخت مالیات که نباید فراموش شود
· مالیات بر درآمد سالانه و مالیات بر تمکن مالی که بر شرکت ها لحاظ می شود در صورت ارایه مدارکی جهت مالکیت خصوصی ملک, بر ملک خصوصی وارد نخواهد بود. و این یک امتیاز برای خریدار ملک شخصی خواهد بود.
· طبق قوانین انگلستان در صورت فوت صاحب ملک, 40 درصد از سهم ملک به عنوان مالیات بر درآمد به دولت بریتانیا پرداخت خواهد شد. البته در صورتی که ملک به صورت مشترک خریداری شود امکان حذف مالیات به دولت وجود دارد.
· اگر فردی ساکن انگلستان نباشد ولی در انگلستان اقدام به خرید و فروش ملک کند باید هزینه ای بابت این عملیات به دولت پرداخت کند.
· اگر فردی ساکن انگلستان باشد ولی ملک اصلی خود را فروخته باشد از پرداخت هزینه به دولت انگلستان معاف خواهد بود.
· جهت تمدید PPR صاحب ملک باید اثبات کند, که حداقل 90 روز در سال را در اقامتگاه خود در انگلستان به بوده است. خواه خود فرد یا همسرش باشد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *