مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

خلاصه مقاله : سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان دارای مزیت های متعددی است. این روش علاوه بر سودآوری برای سرمایه گذاری امکاناتی همانند اخذ اقامت موقت آذربایجان را به همراه دارد. برای اخذ اقامت آذربایجان می توان از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی، افتتاح حساب سپرده در بانکهای آذربایجان و یا خرید سهام اقدام نمود.
اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

فهرست مقاله
اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان
اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

سرمایه گذاری در جمهوری آ‌ذربایجان در سالهای اخیر از رشد زیادی برخوردار بوده است. کشور آذربایجان در بخشهای مربوط به نفت و گاز دارای پتانسیل زیادی بوده و شرکتهای خصوصی و سرمایه گذاران زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند.

از دیگر صنایع رو به توسعه در آذربایجان که مورد حمایت دولت نیز قرار دارد. می توان به صنعت کشاورزی، حمل و نقل، فناوری اطلاعات و ارتباطات و صنعت توریسم اشاره نمود. کشور آذربایجان تامین کننده گاز کشورهای اروپایی بوده و نفت این کشور به سراسر جهان صادر می شود. در سالهای اخیر رشد اقتصادی آذربایجان منجر به جلب سرمایه های خارجی شده است.

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان با روشهای مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

انواع روشهای سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان به روشهای مختلفی امکان پذیر است. از جمله روشهای سرمایه گذاری می توان سپرده گذاری در بانک. خرید سهام، ثبت شرکت، کارآفرینی و یا خرید ملک را معرفی نمود. هر کدام از این روشهای سرمایه گذاری دارای شرایط و مقرراتی بوده و توسط دولت آذربایجان تصویب شده است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان:

"اقامت

یکی از روشهای سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان ثبت شرکت است. سرمایه گذاران خارجی محدودیتی در ثبت انواع شرکت ندارند. همچنین امکان مالکیت صد در صد شرکت برای اتباع خارجی وجود دارد. شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی و ایجاد شعب و دفاتر نمایندگی از شعبه اصلی را می توان در عرض دو الی سه روز ثبت نمود.

کارآفرینی در جمهوری آذربایجان:

افراد خارجی که ایده و طرح تجاری داشته و قصد راه اندازی کسب و کار در آذربایجان را داشته باشند می توانند پس از ارائه طرح و اخذ تاییدیه نسبت به ایجاد کسب و کار اقدام نمایند. طرحهای کارآفرینی مورد نظر باید متعهد به پرداخت مالیات، فعالیت اقتصادی و استخدام شهروندان آذربایجان شوند.

خرید ملک در جمهوری آذربایجان:

یکی از روشهای سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان خرید ملک است. افراد خارجی می توانند در هر جای کشور آ‌ذربایجان برای خرید ملک اقدام کنند. شهر باکو بزرگترین شهر آذربایجان بوده و گرانترین منطقه محسوب می شود. در شهرها و مناطق اطراف باکو می توان آپارتمان و خانه های ارزانتر تهیه نمود. نکته قابل توجه این است که خرید زمین در آذربایجان برای اتباع خارجی ممنوع است. با توجه به سرمایه گذاری انجام شده در صنعت توریسم و رونق بخش گردشگری، افراد خارجی زیادی نسبت به خرید ملک در آذربایجان اقدام می کنند.

از دیگر روشهای سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان خرید اوراق مشارکت، سهام شرکتهای آذربایجانی، خرید سهام در بازار بورس باکو و سپرده گذاری در بانکهای آذربایجان است. هر کدام از این روشها دارای مقررات و ضوابطی است که توسط دولت وضع شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان آوات مشورت کنید.

مزیت های سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان دارای مزیت های متعددی است. کشور آ‌ذربایجان دارای ثبات سیاسی و اقتصادی بوده لذا سرمایه گذاران خارجی نگرانی بابت سرمایه های خود نخواهند داشت. نرخ بیکاری آذربایجان در سالهای اخیر شیب نزولی را طی کرده است بطوریکه در سالهای اخیر نرخ زیر پنج درصد را تجربه می نماید. این در حالی است که بسیاری از کشورهای دیگر از جمله ایران دارای نرخ بیکاری بالای ۱۰ درصد هستند.

"اقامت

از دیگر مزیت های سرمایه گذاری در آذربایجان می توان به نرخ تورم پائین و در حدود ۳ درصد اشاره نمود. کشور آذربایجان در حال ورود به سازمان تجارت جهانی است. در سالهای اخیر رشد سرمایه گذاری خارجی قابل توجهی را تجربه نموده است.

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان منجر به اخذ اقامت موقت آذربایجان برای اتباع خارجی و خانواده های آنها می گردد. از طرفی در صورت ادامه شرایط لازم برای اقامت، متقاضیان پس از پنج سال می توانند برای اخذ اقامت دائم آذربایجان درخواست نمایند. در کنار مزیت های متعدد سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان می توان به معایبی همچون پائین بودن سطح حقوق و دستمزد نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی. سطح زندگی متوسط و پائین اغلب افراد جامعه و کیفیت زندگی. رفاه و امنیت پائینتر نسبت به کشورهای اروپای غربی و آمریکایی اشاره نمود.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

یکی از روشهای اخذ اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان به روشهای مختلفی همچون خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام و یا افتتاح حساب سپرده در بانکهای آذربایجانی امکان پذیر است. برای بهره مندی از مزایای اخذ اقامت آذربایجان باید شرایطی از جمله حداقل میزان سرمایه گذاری توسط خریدار رعایت گردد. اتباع خارجی که تمایل به اخذ اقامت موقت آذربایجان از طریق خرید ملک را دارند باید ملکی به ارزش حداقل یکصد هزار منات آذربایجان خریداری کنند.

متقاضیان امکان اخذ ویزای موقت یکساله را داشته که در صورت دارا بودن شرایط لازم قابل تمدید در سالهای بعد است. از دیگر روشهای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور خرید سهام و حساب پس انداز بانکی است. حداقل میزان سرمایه گذاری یکصد هزار منات است. لازم بذکر است که در روش ثبت شرکت حداقل سرمایه اولیه شرکتها ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ منات بسته به نوع شرکت ثبت شده است.

همچنین نکته مهم در اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان این است. که در صورت داشتن سرمایه به میزان حداقل یکصد هزار منات اقامت موقت آذربایجان یکساله و در مواردی که حداقل سرمایه پانصد هزار منات باشد امکان اخذ ویزای سه ساله برای متقاضیان وجود دارد. متقاضیان اخذ اقامت آذربایجان تا پنج سال قابلیت تمدید ویزای موقت را داشته. در صورت درخواست پس از این مدت می توانند برای اخذ اقامت دائم آذربایجان اقدام کنند.

اخذ اقامت آذربایجان با آوات

"اقامت

یکی از روشهای اخذ اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری است. اگر تمایل به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان را دارید با کارشناسان آوات مشورت کنید. آوات با سالها تجربه تخصصی در امور مهاجرت و اخذ اقامت آذربایجان بهترین روش سرمایه گذاری را با توجه به شرایط متقاضی در نظر می گیرد.

انجام کارهای لازم برای اخذ اقامت، خدمات مشاوره تهیه مدارک مورد نیاز، اقدام برای ثبت شرکت، خرید ملک و یا خرید سهام و افتتاح حساب بانکی در بانکهای آذربایجان در مدت زمان کوتاه از جمله خدمات تخصصی آوات در اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان محسوب می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه کنید.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله‌ی ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان به چه صورت است؟ مراجعه کنید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!