مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت توریستی ترکیه

فهرست مقاله
اقامت توریستی
اقامت توریستی ترکیه یکی از راه های دریافت اقامت، بدون نیاز به ثبت شرکت و خرید ملک در ترکیه است. با این روش شما می توانید بدون ثبت شرکت در ترکیه و یا خرید ملک در ترکیه، اقامت موقت بگیرید. بر خلاف سایر شرکت هایی که اقامت در کشور ترکیه را فقط بواسطه ثبت شرکت و خرید ملک در ترکیه می گیرند.
با هر ملیتی که باشند و دیگر الزامی به سرمایه گذاری در ترکیه برای خرید ملک و ثبت شرکت در ترکیه برای گرفتن اقامت نیست. اقامت توریستی ترکیه راحت ترین  و کم هزینه ترین نوع اقامت در این کشور محسوب می شود. که می توان آنرا با اجاره خانه در ترکیه دریافت نمود.

اقامت ترکیه بدون خرید ملک

شرایط گرفتن اقامت توریستی

بطور کلی روند دریافت این اقامت سختگیرانه نیست و مسئولان کشور ترکیه از اواسط سال ۲۰۱۸ قانون اخذ اقامت توریستی ترکیه را آسانتر کرده اند. اما در عین حال پر ریسک ترین نوع اقامت است. چرا که حتی با ارائه کلیه مدارک خواسته شده ، ممکن است اداره مهاجرت درخواست شما را قبول نکند. البته با دلایل منطقی  و شما را به اصطلاح ریجکت کند. این موضوع بستگی به شرایط مختلفی از جمله تعداد درخواست اقامت توریستی در آن زمان دارد.
در این نوع اقامت با اجاره ملک میتوانید درخواست اقامت ۶ ماه تا ۲ ساله دهید. ولی این لزوما به معنی تایید زمان درخواستی شما نیست و باز بنا بر صلاحدید اداره مهاجرت برای شما مدت زمان اجازه اقامت صادر می شود.

مدارک لازم جهت اقامت توریستی ترکیه اجاره ملک

قرارداد اجاره خانه به مدت یک سال به نام شخصی که قصد اخذ اقامت دارد. حد اکثر ۳ نفر این آدرس توسط اداره امنیت چک میشود.
  • تایید اجاره نامه توسط دفترخانه نوتر.
  • پاسپورت و کپی پاسپورت.
  • عکس ۴ قطعه مخصوص کارت اقامت.
  • دریافت شماره مالیاتی از ورگی دایرسی.
  • بیمه سلامتی یکساله.
  • فیش واریز اداره مهاجرت.
  • اقامت توریستی ۹۰ روزه بدون داشتن ویزا
این نوع اقامت دارای مدت ۹۰ روزه یعنی ۳ ماه می باشد .برای گرفتن این نوع اقامت نیازی به اخذ ویزا نمی باشد.برای  اقامت در ترکیه می توانید در کشور ترکیه ۱۸۰ روز ۹۰ روز بدون نیاز به داشتن ویزا یا اجازه اقامت بدون مواجهه با هیچ مشکلی ساکن شوید. البته باید توجه داشت با این نوع ویزا اجازه هیچ نوع کاری مثل .( البته برای هموطنان ایرانی) وجود ندارد

اقامت ترکیه بدون خرید ملک

اقامت از طریق اجاره خانه

این نوع از اقامت در عین کم هزینه و رایج بودن ، کم ثبات ترین و پر ریسک ترین اقامت ترکیه قلمداد میشود. علت اینکه میگوییم پرریسک ترین اقامت ترکیه ، اقامت توریستی است این است که حتا با ارائه کلیه مدارک خواسته شده ، ممکن است اداره مهاجرت درخواست شما را قبول نکند و شما را به اصطلاح ریجکت کند . در اینصورت شما باید ظرف مدت ۱۰ روز خاک ترکیه را ترک کرده و تا ۶ ماه بعد از آن هم نمیتوانید درخواست مجدد برای اقامت توریستی بدهید. اضافه میکنیم که قانون پشتوانه محکمی برای این اقامت ندارد و حتی در صورت صدور این اقامت برای شما، هیچ سابقه ای برای دریافت شهروندی ترکیه به شمار نمیرود.

چگونه این اقامت را دریافت کنیم ؟

در اجرای این مراحل حتما باید دقت های لازم را انجام دهید ; شاید یک اشتباه کوچک باعث عدم پذیرش اقامت شما شده و هزینه های سنگینی برای شما در پی خواهد داشت.

مدت زمان درخواست تا صدور کارت اقامت ترکیه

برای اخذ اقامت ترکیه باید ابتدا وارد خاک ترکیه شوید. با توجه به عدم نیاز به ویزای ترکیه برای ایرانیان، در هر زمانی امکان ورود به خاک ترکیه را خواهید داشت.پس از ورود به ترکیه، ظرف سه روز کد مالیاتی، درخواست اقامت و افتتاح حساب بانکی انجام میشود. میتوانید به ایران بازگردید یا در ترکیه ملک اجاره کنید و شروع به زندگی کنید. پس از ورود طی یک ماه اقامت را دریافت میکنید. اقامت یک ساله خواهد بود و هر سال نیز قابل تمدید است.

روال انجام کار

پس از عقد قرارداد رسمی ، هر زمانی که مساعد بودید، جهت اخذ اقامت ترکیه وارد خاک ترکیه میشوید، در ترکیه، برای شما کد مالیاتی و درخواست اقامت را صادر میکنند. شما امکان اجاره ملک یا خرید ملک، افتتاح حساب بانکی، خرید سیم کارت و شروع زندگی در ترکیه را خواهید داشت. ظرف کمتر از یک ماه، وقت اداره مهاجرت خواهد رسید. که پس از آن اجازه اقامت در ترکیه به شما اعطا خواهد شد. کارت اقامت ترکیه نیز طی 30 الی 90 روز پس از آن به آدرس پستی شما ارسال میشود.

هزینه اخذ اقامت ترکیه

هزینه های اخذ اقامت ترکیه شامل هزینه های حکومتی و اداری، هزینه قرارداد با وکیل یا کارگزار در ترکیه، هزینه اجاره ملک یا سند تاپو، هزینه کمیسیون املاک، هزینه سفر اولیه به ترکیه میباشد.شامل موارد زیر است.
هزینه اجاره خانه .(از ۷۰۰ لیر به بالا)
هزینه دفترخانه رسمی (جهت تأیید اجاره نامه در دفترخانه رسمی ترکیه. این مورد ملزم به حضور صاحب ملک و
همراه داشتن اصل سند خانه می‌باشد.). (۲۰۰ تا ۳۰۰ لیر)
هزینه گرفتن بیمه یک ساله .(۲۰۰ تا ۹۰۰ لیر – بسته به سن)
هزینه ترجمه مدارک .(برای هر مدرک حدوداً ۳۰۰ هزار تومان)
مالیات اتباع خارجی یا پول خاک .(۸۹ لیر + ۸۰ دلار)
اگر میخواهید اقامت ترکیه را دریافت کنید راه های دیگری غیر از ویزای توریستی وجود دارد که می توانید شانس خود را از آن طریق امتحان کنید که ما در مقاله ای با نام راه های اخذ اقامت ترکیه تمام این موارد را بیان کرده ایم.

آیا با اقامت توریستی ترکیه می‌توان کار کرد؟

بله. اما برای کار در ترکیه، اولاً باید ۶ ماه از تاریخ اقامت شما در ترکیه به روش اقامت ترکیه با اجاره خانه (یا هر روش دیگری) گذشته باشد. و ثانیاً شما باید موفق به اخذ اجازه کار در ترکیه شده باشید.
برای دریافت اجازه کار در ترکیه، لازم است شما توسط یک کارفرمای ترک استخدام شده باشید. و برای شما بیمه رد شود و ظرف فرصت تعیین شده، برای دریافت اجازه کار به اداره کار ترکیه مراجعه کنید.
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات