مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار

اقامت در ترکیه از طریق کار

اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار

فهرست مقاله
اقامت در ترکیه از طریق کار
اقامت در ترکیه از طریق کار

آیا قصد اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار را دارید؟ آیا اطلاعاتی در این زمینه ندارید؟ می توانید با مطالعه این مقاله به دقیق ترین و به روز ترین اطلاعات را کسب کرده و تصمیمات درستی در این زمینه اخذ کنید.کشور ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که در دو قاره اروپا و آسیا واقع شده و در همسایگی کشورمان قرار گرفت است. پایتخت کشور ترکیه شهر زیبای آنکارا و واحد پول این کشور لیره می باشد.

کشور ترکیه با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار جذاب و بی نظیر از جمله بهترین و مهم ترین مقصدهای توریستها و گردشگران می باشد و هر ساله شاهد ورود مسافران و گردشگران انبوهی به این کشور می باشیم. مساحت این کشور حدود 783562 کیلومتر مربع بوده و جمعیتی حدود هشتاد میلیون نفر براساس آخرین سرشماری را دارا می باشد.

دین اصلی ترکیه اسلام و حدود 80 درصد مردم ترکیه مسلمان سنی و 19.8 درصد دیگر مسلمان شیعه می باشد. مهاجرت به کشور ترکیه بسیار مورد توجه کشورهای همسایه قرار گرفته است و با توجه به آن که کشورهای همسایه مسلمان می باشند از این جهت تراکم ادیان در ترکیه کم تر به چشم می خورد. زبان رسمی مردم ترکیه ترکی استانبولی بوده که از جمله قدیمی ترین زبان های دنیا به شمار می آید.

کشور ترکیه از شما به دریای سیاه، از غرب با دو دریای مرمره و اژه و از جنوب غربی به دریای مدیترانه محدود می باشد از این جهت می توان گفت کشور ترکیه از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار است.

اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار

اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار یکی از روش های راحت و آسان برای افرادی که خواهان مهاجرت و اقامت در این کشور هستند، می باشد؛ و می توان گفت در سال های اخیر از جمله پرتقاضاترین روش های سفر به این کشور است.

اگر به دنبال اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار هستید بایست یک ماه قبل از زمان مهاجرت خود به این کشور با مشاوران و متخصصین مربوطه در این خصوص مشاوره داشته و اطلاعات مفیدی را کسب نمایید در این صورت می توانید با در اختیار داشتن طیف گسترده ای از اطلاعات گام های محکمی در این خصوص بردارید و به هدف خود نزدیک تر شوید.

با توجه به این که فرصت های شغلی در این کشور بسیار زیاد میباشد بایست ابتدا بهترین شهر را برای اقامت خود در این شهر انتخاب کنید تا با توجه به درآمد کاری خود بتوانید از مخارج زندگی خود در ترکیه بر بیایید. البته اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار به دو روش انجام می گردد.

در روش اول فرد خود اقدام به اخذ ویزای کار ترکیه جهت سفر به این کشور و یافتن شغل مناسبی برای خود بوده و در روش دوم فرد از طرف ارگان ها و شرکت های خاصی دعوت به کار می شود در این روش نیز صاحب کر دعوتنامه ای را برای شما ارسال نموده که این موضوع در اخذ و صدور ویزای کاری ترکیه شما تاثیر مثبتی را خواهد داشت.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

اخذ ویزای کار ترکیه یکی از روش های راحت و آسان اخذ اقامت در ترکیه و مهاجرت به این کشور می باشد. چرا که در این روش متقاضی می تواند با پرداخت مالیات و اقامت کوتاه مدت در این کشور اقدام به درخواست اقامت دائم نماید. کشور ترکیه در سال های در زمینه اقتصاد پیشرفت چشمگیری داشته از این جهت افراد بسیاری جذب کار و راه اندازی کسب و کار در این کشور شده اند.

البته برای اخذ ویزای کار ترکیه و اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار بایست شرایط لازم را دارا باشید و تمامی مدارک مورد نیاز را مهیا و تهیه و به سفارت خانه ترکیه واقع در شهر تهران ارائه دهید. شما پس از کسب ویزای کاری ترکیه و مهاجرت به این کشور می توانید از اقامت به مدت زمان مشخص اقدام به اخذ اقامت دائم نمایید و توجه داشته باشید که بدون ارائه درخواست و تقاضا به سفارت خانه ترکیه، جهت صدور اقامت دائم شما هیچ گونه اقدامی صورت نخواهد گرفت.

از نکاتی که در این زمینه می توان به آن اشاره نمود این است که زمانی که ویزای کار ترکیه برای فرد صادر می شود فرد اجازه دارد حدود 2 ماه در این کشور اقامت داشته باشد و پس از پایان اعتبار بایست کشور را ترک کند و در صورتی که مایل به اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار است در طول دو ماه حق خارج شدن از خاک کشور ترکیه را نخواهد داشت و در صورتی که بایست از کشور خارج شوند باید دلایل محکمی را ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار

از مدارک ضروری و مهم جهت اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         یک قطعه عکس

–         ارائه کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی

–         برگه درخواست کار به همراه برگه پیشنهاد کاری از کارفرما در صورت وجود

–         ارائه برگه اقامت و پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

–         آدرس و ایمیل کارفرما در صورت وجود

–         ارائه مدارک تحصیلی در تمامی مقاطع

–         برگه درخواست الکترونیکی

–         مدارک صحت کمپانی مبنی بر این که تقاضای شما را قبول کرده اند.

متقاضیان بایست تمامی مدارک را بدون هیچ گونه کم و کسری مهیا نموده و در روزی که به سفارت خانه مراجعه خواهند کرد به مسئولین مربوطه تحویل دهند.

هزینه اخذ اقامت در ترکیه

هزینه اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار از دیگر نکاتی می باشد که برای افراد جای سوال می باشد شما می توانید در مشاوره های خود در این زمینه اطلاعات دقیقی به دست آورده و یا به صورت اینترنتی و آنلاین نیز می توانید در زمینه هزینه های اخذ اقامت در ترکیه کسب اطلاعات کنید. در صورتی که فرد به مدت 8 سال و با تمدید ویزای کاری خود در این کشور اقامت داشته باشد می تواند درخواست اقامت دائم کرده. با ارائه مدارک مربوطه به وزارت کار و امور اجتماعی در آنکارا اقامت دائم خود را دریافت کنند.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *