مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

اقامت آذربایجان با خرید ملک

اقامت آذربایجان با خرید ملک

اقامت آذربایجان با خرید ملک

فهرست مقاله
اقامت آذربایجان با خرید ملک
اقامت آذربایجان با خرید ملک

طبق قانون آذربایجان، مردم محلی و خارجی ها می توانند اقدام به خرید ملک در این کشور کنند و اقامت آذربایجان با خرید ملک را دریافت نمایند. باکو شهری در حال پیشرفت است. و به همین دلیل دولت آذربایجان سخت گیری زیادی در کیفیت ساخت املاک در این شهر دارد.تمام املاک موجود در باکو(به خصوص املاک تازه ساخت شده)از مصالح با کیفیت ساخته شده و تمام اصول مهندسی در ساخت این املاک رعایت شده است.

 

موضوعاتی که در این مقاله به آنها خواهیم پراخت عبارتند از: 

 

• فرآیند جست‌وجو و خرید آپارتمان در آذربایجان 

• شرایط خرید ملک در آذربایجان

• مدارک و اسناد لازم برای خرید ملک در آذربایجان

• ثبت و انجام قرارداد ملک

• داشتن بیمه و سایر شرایط خرید وفروش ملک

• مالیات خرید و فروش املاک

• حق کمیسیون و شرایط دیگر مشاورین املاک آذربایجان

• بازار املاک و مستغلات در جمهوری آذربایجان در یک نگاه

• هزینه خرید ملک در مناطق مختلف باکو

• مسکن یارانه‌ای

• جنوب آذربایجان محبوب سرمایه گذاران

• وام بانکی برای خرید ملک و آپارتمان در باکو

• انواع وام و تسهیلات مسکن در آذربایجان

 

فرآیند جست‌وجو و خرید آپارتمان در آذربایجان و نقش دولت

اقامت آذربایجان با خرید ملک

در آذربایجان هم مانند بسیاری کشورهای در حال توسعه جهان می‌توان برای خرید ملک از روش‌های معمول مانند: مراجعه به آژانس‌های املاک و روش‌های پیشرفته و نوین نظیر وبسایت‌ها وسرویس‌های آنلاین استفاده کرد که اغلب آگهی دهندگان این وبسایت‌ها، مالکان آپارتمان‌ها هستند.

مقالات مرتبط:

 

اقامت آذربایجان با خرید ملک

اقامت آذربایجان با خرید ملک قابل اجرا است  و این امر شرایط خاص خود را دارا می باشد. افراد خارجی که قصد اخذ اقامت دائم آذربایجان را دارند و در این خصوص سرمایه گذاری در ملک را در این کشور نشانه گرفته اند باید در بازار ملک این کشور حد اقل به مبلغ 100.000 منات آذربایجان (59000 دلار آمریکا) سرمایه گذاری کنند. در خرید ملک در آذربایجان این نکته را در نظر داشته باشید که در این کشور زمانی که یک نفر خارجی یک ملک را خریداری کند فقط آن خانه به شخص خارجی فروخته می شود و زمینی که آن ملک روی آن قرار گرفته است به فروش نمی رسد.

 

شرایط خرید ملک در آذربایجان

اقامت آذربایجان با خرید ملک

اقامت آذربایجان با خرید ملک مکن است به این صورت که شهروند خارجی و همچنین شهروند آذربایجان می توانند هر ملکی را به جز زمین خریداری کنند. یعنی میتوانند یک خانه یا آپارتمان بخرند اما حق خرید زمین را ندارند. اگر شما اتباع خارجی با یک شهروند آذربایجان ازدواج کنید و زمین بخرید، با این حال، طبق قانون خانواده تمامی ملک که در طول ازدواج به دست آمده است یک ملک مشترک است، بدین ترتیب همسر خارجی برای نیمی از زمین واجد شرایط خواهد بود. در صورت جدا شدن از همسر زمین خریداری شده متعلق به جمهوری آذربایجان خواهد بود.

 

مدارک و اسناد لازم برای خرید ملک در آذربایجان

 

این مدارک عبارتند. از کارت شناسایی (پاسپورت، کارت ملی و یا مجوز اقامت موقت) مدرکی که ثابت کند. که مالکیت ملکی که قصد فروش آن را دارید متعلق به شماست.مانند سند خرید یا رسید بانکی. همچنین یک اظهارنامه از جانب اشخاصی که در آپارتمان زندگی می کنند. به همراه رضایت نامه کتبی از تمامی افرادی که همراه با مالک در خانه مذکور زندگی می کند.

 

ثبت و انجام قرارداد ملک

اقامت آذربایجان با خرید ملک

ثبت و انجام مراحل مربوط به تنظیم قرارداد خرید و فروش ملک در دفتر اسناد رسمی توسط یک مشاور املاک. در شهر باکو 200 منات آذربایجان ( حدود 254 دلار آمریکا) و در سایر مناطق کشور 80 منات آذربایجان ( حدود 102 دلار آمریکا ) می باشد.

 

داشتن بیمه و سایر شرایط خرید وفروش ملک

 

داشتن بیمه این کشور یکی دیگر از ضروریات است. که اخذ آن 50 منات آذربایجان معادل 64 دلار آمریکا در سال هزینه در پی خواهد داشت. بسیاری از دفاتر اسناد رسمی یک سازمان بیمه نیز دارند. پرداخت هزینه های مذکور و پرداخت هزینه خرید ملک را می بایست از طریق انتقال بانکی انجام دهید. و با پول نقد امکان پذیر نیست.

 

مالیات خرید و فروش املاک

 

طبق قوانین و مقررات مالیاتی در صورتی که شخصی ( از اتباع خارجی ) قصد خرید. یک ملک ( خانه، آپارتمان و یا یک اتاق در یک آپارتمان عمومی ) را داشته باشد نیازی به پرداخت مالیات نخواهد داشت. با این وجود، در صورتیکه شهروند خارجی پس از انجام معامله و موافقت برای خرید ملک صاحب ساختمان به شمار رود و قصد سکونت در آن را نداشته باشد، می بایست مالیات مربوط به ملک خود را پرداخت نماید.

حق کمیسیون و شرایط دیگر مشاورین املاک آذربایجان

 

میزان حق کمیسیون مشاوران املاک در جمهوری آذربایجان معمولا از حداقل 2 تا حداکثر 4 درصد ارزش کل ملک متغیر است. اتباع خارجی در جمهوری آذربایجان ممکن است برای خرید ملک مجبور باشند تا یک تفاهم‌نامه مشترک شامل. یک قرارداد شرایط خرید و فروش و یک قرارداد مربوط به آژانس املاک منعقد کنند. اما به دلیل پیچیدگی آن باید حتما از یک وکیل مجرب کمک بگیرند.

 

بازار املاک و مستغلات در جمهوری آذربایجان در یک نگاه

 

در جمهوری آذربایجان، می‌توان با هر بودجه و قیمتی آپارتمان و خانه پیدا کرد. شاید به همین دلیل نرخ مالکیت ملک نسبت به اجاره‌نشینی بسیار بالاتر است. البته در این کشور هم مثل همه نقاط جهان، قیمت مسکن در پایتخت (باکو)، از سایر شهرها گران‌تر است. در باکو، قیمت ملک بر اساس موقعیت مکانی و منطقه تعیین می‌شود. که این قیمت‌ها در مناطق اعیان‌نشین از همه جا بالاتر است.

 

هزینه خرید ملک در مناطق مختلف باکو

 

در شهر باکو به طور کلی چیزی در قسمت های قدیمی تر شهر باکو ممکن است با تفاوت قیمت بالایی روبرو شوید. به طور کلی هزینه هر متر خانه در شهر باکو به تومان، بین ششصد تا نهصد هزار تومان می باشد. که البته بازهم این قیمت در شرایط خاص متفاوت است، مثل نوساز بودن خانه، قرار داشتن در محله های قدیمی، محله های بالا و … . این عوامل همگی در هزینه خرید ملک در باکو تاثیر دارند. 

 

مسکن یارانه‌ای

 

این سیستم تمام اطلاعات ضروری و مورد نیاز جهت ثبت نام برای دریافت آپارتمان با بهترین و ساده‌ترین شرایط را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. پیش‌بینی می شود این سیستم به زودی به بهترین راهکار برای خانه‌دار شدن اقشار کم درآمد و طبقه متوسط آذربایجان تبدیل شود.

 

جنوب آذربایجان محبوب سرمایه گذاران

 

جنوب آذربایجان از محبوب‌ترین مناطق خرید ملک توسط خارجی‌ها محسوب می‌شود. که در این بین شهرهایی چون جلیل آباد، لنکران و کاچماز، به دنبال باکو، از شهرهای پرطرفدار خریداران خارجی هستند.  البته، بنا بر آمارها، 45 درصد از املاک خریداری شده توسط مشتریان خارجی در آذربایجان را «زمین» و 40 درصد را آپارتمان تشکیل می‌دهد.

 

وام بانکی برای خرید ملک و آپارتمان در باکو

 

در این شهر به خاطر افزایش خریداران املاک، برای واحدهایی که آماده هستند، تا هشتاد درصد وام بانکی داده می شود. همینطور میتوان با سی درصد از قیمت ملک از راه تسهیلات بانکی، ملک یا آپارتمان مورد نظر را خریداری کرد. 

انواع وام و تسهیلات مسکن در آذربایجان

 

شرایط پرداخت وام مسکن در جمهوری آذربایجان بدین صورت است. که تحت عنوان «وام استاندارد اجتماعی»، به افراد حداقل 35000 و حداکثر 50000 «منات» (واحد پول آذربایجان) با نرخ سود سالانه به ترتیب 4 و 8 درصد پرداخت می‌شود. حداکثر مدت بازپرداخت این وام نیز 25 تا 30 سال و پیش پرداخت آن نیز به ترتیب 20 و 15 درصد است.

 

 

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *