شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در نروژ – آپدیت

فهرست مقاله
اقامت پس از تحصیل در نروژ
اقامت پس از تحصیل در نروژ

اقامت پس از تحصیل در نروژ

اقامت پس از تحصیل در نروژ به عنوان دغدغه اصلی دانشجویانی که از طریق تحصیل وارد این کشور شده و پس از اتمام تحصیلات خود خواهان اقامت در این کشور هستند مطرح می­شود. سوالی که ممکن است برای این افراد به وجود آید این است که شرایط و ضوابط مربوط به اقامت پس از تحصیل در نروژ چیست؟ از چه راه هایی می­توان درخواست اقامت پس از تحصیل در نروژ را ارائه داد و سوال هایی از این دست. این نوشتار سعی دارد با توضیح مختصری از شرایط و ضوابط لازم برای اقامت پس از تحصیل در نروژ به سوالات این عزیزان پاسخ دهد.

راه های اخذ اقامت پس از تحصیل در نروژ

از جمله راه های اخذ اقامت در نروژ به صورت زیر می­باشد:

تمدید ویزای تحصیلی نروژ به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

دانشجویانی که در یک مقطع خاص مانند مقطع کارشناسی از یکی از دانشگاه های نروژ فارغ التحصیل شده و خواهان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستند می­توانند با تمدید ویزای تحصیلی خود اقامت پس از تحصیل در نروژ را کسب نمایند. تمدید این ویزا تا زمان فارغ التحصیلی در مقطع بالاتر اجازه اقامت در نروژ را برای فرد صادر خواهد کرد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نروژ

این روش برای آن دسته از دانشجویانی است که تمایل دارند پس از پایان تحصیلات خود در نروژ کار کنند. در این صورت این افراد می­توانند برای اخذ ویزای جست و جوی کار در نروژ اقدام نمایند. با اخذ این ویزا اجازه اقامت  در نروژ برای فرد صادر خواهد شد.

شرایط لازم برای تمدید ویزای تحصیلی در نروژ

افرادی که می­خواهند ویزای تحصیلی خود را تمدید نمایند باید طبق شرایط زیر اقدام نمایند:

  • درخواست برای تمدید ویزای تحصیلی باید سه ماه قبل از پایان اعتبار ویزای تحصیلی قبلی صورت بگیرد.
  • هزینه های مربوط به تمدید ویزای تحصیلی باید پرداخت شود.
  • فردی که خواهان تمدید مجدد ویزای تحصیلی خود در کشور نروژ است باید دانش آموز و یا دانشجوی یکی از دانشگاه های این کشور باشد.
  • برای تمدید ویزای تحصیلی دوره تحصیلی متقاضی باید به صورت پیوسته باشد.
  • تحصیلات متقاضی باید به صورت تمام وقت انجام بگیرد.
  • برای دانشجویانی که در موسسات دینی و یا مذهبی تحصیل می­کنند و یا برای دانش آموزانی که در دبیرستان های دولتی نروژ مشغول به تحصیل هستند امکان تمدید ویزای تحصیلی به مدت بیشتر از یک سال وجود نخواهد داشت.
  • دانشگاه و یا دبیرستانی که متقاضی خواهان ادامه تحصیل در آن است باید دارای ظرفیت خالی برای تحصیل این افراد داشته باشد.
  • متقاضی باید از تمکن مالی مناسب برای تأمین مخارج تحصیل و زندگی خود در طول مدت اقامتش در نروژ برخوردار باشد.
پیشنهاد مطالعه »
راه های اخذ تابعیت استرالیا [2019]

شرایط لازم برای اخذ ویزای جست و جوی کار

کسانی که پس از اتمام تحصیلات خود در نروژ قصد کار کردن در این کشور و اخذ اقامت در نروژ را دارند می­توانند طبق شرایط زیر برای اخذ ویزای جست و جوی کار اقدام نمایند:

متقاضیان مدارک تحصیلی را که برای اخذ ویزای جست و جوی کار ارائه می­دهند باید دارای اطلاعاتی همچون مقطع تحصیلی و سطح تحصیلات، نام و نوع دانشگاه و همچنین مدت دوره تحصیل باشد.

چنانچه متقاضیان دارای سابقه کار باشند باید رزومه ای که شامل اطلاعاتی همچون سوابق کاری، نام کارفرمای قبلی، مدت زمانی که کار می­کرده اند و … ارائه دهند.

متقاضیان اقامت پس از تحصیل در نروژ از طریق کار باید بتوانند ثابت کنند که از تمکن مالی مناسب برای تأمین مخارج و هزینه های زندگی در طول مدت جست و جوی کار در نروژ برخوردار هستند.

متقاضیان باید بیمه درمانی و یا مدارک سفر خود را ارائه دهند.

متقاضیان باید مدارکی ارائه دهند که نشان می­دهد مکان مناسبی برای اقامت در طول مدت جست و جوی کار در نروژ دارند مثل اقامت در هتل، منزل خویشاوندان، دوستان و …

لازم به ذکر است با ویزای جست و جوی کار متقاضیان اجازه کار کردن در نروژ را به دست نمی­آورند چرا که مدت اعتبار این ویزا 6 ماهه و غیر قابل تمدید است. با اخذ این ویزا فقط می­توان شغل مورد نظر خود را پیدا کرد. پس از یافتن شغل مورد نظر و دریافت پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما می­توان برای اخذ مجوز کار اقدام کرد و از طریق آن اقامت پس از تحصیل در نروژ را کسب کرد.

ویدیوی آقای جهانیان در مورد تحصیل در نروژ

شرایط یافتن یک شغل مناسب پس از تحصیل در کشور نروژ

سوالی که ممکن است برای متقاضیان اقامت در نروژ از طریق کار به وجود آید این است که در کجا و در چه زمینه ای می­توان شغل مناسب را پیدا کرد؟

پاسخ این است که کشور نروژ به علت برخورداری از منابع سرشار نفتی و گازی، صنایع ماهیگیری، معدن، جنگلداری، تولید کاغذ و … می­تواند در زمینه های مذکور برای متقاضیان جست و جوی کار فرصت شغلی ایجاد نماید. پایتخت این کشور شهر اُسلُ به علت جای دادن 2000 شرکت که در زمینه تکنولوژی دریایی فعالیت می­کنند مکان مناسبی برای پیدا کردن یک کار خوب در این زمینه می­باشد. همچنین شهر برگن نروژ که مرکز توریستی این کشور، مرکز تحصیلی و مالی نروژ و دومین شهر بزرگ آن می­باشد فرصت های کاری فراوانی را در زمینه صنعت نفت، پرورش آبزیان و تکنولوژی زیردریایی و … ارائه می­دهد و بدین جهت شهری مناسب برای پیدا کردن یک شغل مناسب می­باشد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کشور نروژ

لازم به ذکر است اقامت پس از تحصیل در نروژ به جزء راه های بیان شده فوق از راه دیگری نیز امکان پذیر است و آن اقامت در نروژ از طریق ازدواج می­باشد. کسانی که با یک تبعه نروژی ازدواج نمایند می­توانند با اخذ ویزای ازدواج نروژ در این کشور به صورت موقت اقامت نمایند. اخذ این ویزا نیز نیازمند شرایطی همچون ارائه مدارک ازدواج که به زبان نروژی ترجمه شده است، واقعی بودن ازدواج، شروع زندگی زناشویی در زیر یک سقف و … است که فرد از طریق دارا بودن این شرایط می­تواند برای اخذ این ویزا اقدام نماید.

همانطور که بیان شد تبدیل ویزای تحصیلی نروژ به اقامت از طریق ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، دریافت یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرما و یا ازدواج امکان پذیر است و فرد در صورت دارا بودن شرایط هر یک اقدام به ویزای آن کرده و اقامت کشور نروژ را کسب می­نماید. پس از گذشت چند سال از اقامت در نروژ چنانچه فرد تمایل داشته باشد می­تواند برای کسب تابعیت و شهروندی این کشور اقدام نماید.

منبع: سفارت نروژ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما

مهاجرت

امور مهاجرت

امروزه افراد با هدف های گوناگونی مانند تحصیل کار زندگی

02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی