شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اقامت پس از تحصیل در فرانسه

اقامت پس از تحصیل در فرانسه

اقامت پس از تحصیل در فرانسه

برخی از افراد متقاضی با هدف اقامت پس از تحصیل در فرانسه راهی این کشور می شوند. به طور معمول متقاضیانی که بتوانند به مدت ۵ سال از راه کار، ادامه تحصیل در کشور فرانسه بمانند امکان درخواست اقامت دائم در فرانسه را در اختیار خواهند داشت. این مدت زمان برای اشخاصی که در یکی از دانشگاه های کشور فرانسه تحصیل کرده و فارغ التحصیلی خود را اخذ کرده باشند کمتر بوده و مدت زمان آن ۲ سال بعد از اتمام تحصیلات است. چهار روش به منظور اخذ اقامت دائم در فرانسه موجود است که البته با موضوع شهروندی فرانسه تفاوت دارد:

  • کسانی که در کشور فرانسه به دنیا می آیند قادر به اخذ ملیت فرانسوی در سن ۱۸ سالگی خواهند بود.
  • اشخاصی که یکی از والدین آنها فرانسوی است یا قرار بر این است که فرانسوی شود و بیرون از خاک فرانسه متولد شده اند.
  • اشخاصی که به مدت بیش از ۵ سال در کشور فرانسه اقامت نمایند از این امکان برخوردار می باشند که برای اقامت کشور فرانسه اقدام کنند. این مدت برای آن دسته از کسانی که دوره ۲ ساله تحصیلی به طور مثال فوق لیسانس را در یکی از دانشگاه های فرانسه به اتمام رسانده اند ۲ سال است.
  • فرد متقاضی می تواند از طریق ازدواج با یک شخص فرانسوی پس از ۴ سال نسبت به درخواست ملیت فرانسوی اقدام نماید.

اقامت پس از تحصیل در فرانسه از طریق APS

افرادی که در حال تحصیل در مقطع فوق لیسانس در یکی از دانشگاه های فرانسه هستند و به دنبال آن هستند که علاوه بر اخذ مدرک فوق لیسانس اقامت فرانسه را نیز اخذ نمایند می توانند از طریق احراز شرایط  لازم جهت اخذ APS امکان اقامت پس از تحصیل در فرانسه را به دست آورند.

پیشنهاد مطالعه »
روش اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه 2019

مجوز APS شکل خاصی از اجازه جهت اقامت دانشجویی است که فرد متقاضی را قادر می سازد که به مدت چند ماه بعد از اتمام تحصیلات و اخذ مدرک فوق لیسانس و یا مدرک بالاتر در کشور فرانسه به کار بپردازد. زمانی که فرد متقاضی برای اخذ مجوز APS اقدام می کند این امکان را خواهد داشت که به مدت یک سال در وضعیت تحصیلی باقی بماند.

در شرایطی که در پی قرارداد کار CDI به منظور استخدام باشد. در طول مدت زمانی که فرد متقاضی در جستجوی کار در فرانسه است قادر به انجام کار پاره وقت به میران ۹۶۴ ساعت در طول یک سال خواهد بود صرف نظر از این که شغل مربوطه با رشته او مرتبط باشد یا نباشد. این مساله همان ۲۰ ساعت کار دانشجویی در طول یک هفته است.

شرایط لازم جهت اخذ APS به منظور اقامت پس از تحصیل در فرانسه

افراد متقاضی به منظور دستیابی به اجازه اقامت پس از تحصیل در فرانسه می بایست موفق به احراز شرایط لازم در این زمینه گردند. هر دانشجویی که موفق به اخذ حداقل مدرک فوق لیسانس از یکی از موسسات معتبر واقع در کشور فرانسه شده باشد شرایط لازم جهت اقدام برای اخذ مجوز APS را دارا می باشد.

دانشجویان برخی رشته ها (مهندسی، پزشکی و حسابداری) و اشخاصی که مدرک دکتری یا مدرک فناوری دارند نیز حائز شرایط لازم جهت اقامت پس از تحصیل در فرانسه می باشند. متقاضیان بعضی از کشورها شرایط لازم به منظور امکان اقامت یک سال APS را ندارند به این خاطر که کشور آنها برنامه های مبادله کار خاص با فرانسه دارد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل درکشور مجارستان

دریافت مجوز APS به منظور اخذ اجازه اقامت پس از تحصیل در فرانسه به مدت زمان طولانی جهت پردازش و انجام بررسی های لازم توسط مقام ذیصلاح نیاز دارد به همین دلیل فرد متقاضی می بایست فرم درخواست خود را حداقل چهار ماه قبل از آن که اقامت دانشجویی او منقضی شود تکمیل نموده و ارائه نماید. در مناطقی مثل شهر پاریس که متقاضیان زیادی به منظور اقامت پس از تحصیل در فرانسه وجود دارد فرد متقاضی می بایست حداقل شش ماه قبل از آن که اقامت تحصیلی او به پایان برسد برای اخذ مجوز APS اقدام نماید. زمانی که فرد متقاضی مدارک مورد نیاز به منظور اقدام در این رابطه را به دست آورد می بایست به اداره پلیس یا مقام ذیصلاح مراجعه کند تا فایل اقامت او راه اندازی شود.

مدارک لازم جهت اقدام برای اخذ APS

  • سه قطعه عکس گذرنامه
  • کارت اقامت دانشجویی که به میزان ۴ تا ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده است.
  • مدرک فوق لیسانس یا گواهی اشتغال به تحصیل

 

سایر مقالات

اخذ پذیرش فرانسه در سال 2019

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

کار دانشجویی در فرانسه

تحصیل دکتری در فرانسه

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان ایرانی

شرایط تحصیل در فرانسه برای مهاجران چگونه است؟

 

 

افراد علاقه مند به کسب اقامت فرانسه در مسیر اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه باید به نکات مهمی توجه نمایند. اگر فرد متقاضی در حال اقدام به منظور اجازه اقامت موقت در کشور فرانسه است و در صورتی که ۶ ماه از اعتبار کارت اقامت دانشجویی وی باقی مانده باشد و هنوز موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس نشده است این امکان را خواهد داشت که گواهی اشتغال به تحصیل دریافت نماید. از این طریق فرد متقاضی می تواند اثبات کند که در حال سپری کردن دوره تحصیلی خود به منظور اخذ مدرک فوق لیسانس است و در پایان آن سال تحصیلی مدرک خود را دریافت خواهد نمود.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت مجارستان با ثبت شرکت

زمانی که فرد متقاضی مدرک فوق لیسانس خود را دریافت نمود می تواند آن را به مقام ذیصلاح تحویل دهد تا به منظور اخذ اقامت فرانسه به پرونده APS او الحاق گردد.

در شرایطی که دانشجوی فارغ التحصیل کلیه اسناد و مدارک لازم را در چارچوب زمان مناسب تهیه نماید به طور معمول درخواست صدور مجوز APS توسط مقام ذیصلاح رد نمی شود. تنها زمانی مقام ذیصلاح می تواند در شرایط خاصی از صدور مجوز APS جهت اقامت فرانسه برای فرد متقاضی خودداری کند که میزان بیکاری در رشته تحصیلی دانشجوی مورد نظر بالا باشد.

زمانی که فرد متقاضی اجازه اقامت موقت در کشور فرانسه را به دست آورد می تواند شروع به جستجوی هر شغل تمام وقتی نماید که با مدرک تحصیلی او مرتبط باشد. شغلی که فرد متقاضی به دنبال یافتن آن است می بایست دارای چنین شرایطی باشد:

کار موقت CDD یا کار دائم CDI

  • پرداخت به میزان حداقل یک و نیم برابر درآمد سرانه کشور در سال مالی مربوطه
  • کار مرتبط با رشته تحصیلی
  • انطباق حقوق با کارمندان فرانسوی شرکت مربوطه در مقایسه با فرد متقاضی

منبع: سفارت فرانسه

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ