رد کردن لینک ها

چرا افراد به فکر ثبت شرکت در آلمان می ­افتند؟

ثبت شرکت در کشور آلمان

قوانین مرتبط با تأسیس شرکت در کشور آلمان هیچ محدودیتی برای راه­ اندازی کسب و کار توسط اتباع خارجی ایجاد نمی­کند و افراد تابع سایر کشورها می­توانند با ایجاد کسب وکار و مدیریت آن از طریق ثبت شرکت در کشور آلمان اقامت آلمان را نیز دریافت نمایند.

چرا افراد به فکر ثبت شرکت در آلمان می ­افتند؟

علل بسیاری برای وجود دارد که سرمایه­ گذاران سراسر جهان را به راه ­اندازی کسب­ وکار و ثبت شرکت در آلمان ترغیب می­سازد. آلمان از لحاظ اقتصادی یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیاست و در بسیاری از رشته­ های علوم و تکنولوژی پیشتاز می­باشد. این کشور امکان سرمایه ­گذاران تاجرین و کارآفرینان غیربومی را مهیا کرده و حتی از این امر استقبال می­کند.

همچنین باید در نظر داشت که مقدار مالیات در این کشور متناسب و شرایط معیشت مردم نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد. این­ها همه عوامل اقتصادی قابل توجهی هستند که راه ­اندازی و ثبت شرکت در آلمان را به خوبی توجیه می­سازند. علاوه بر این، همانطور که در بالا اشاره شد، با ثبت شرکت،  فرد می­تواند در زمانی تقریباً معادل 6 ماه ویزای اقامت بلندمدت یا دائم در آلمان را دریافت نماید. علاوه بر این­ها می­توان دلایل دیگری نیز برای ایجاد و ثبت شرکت در آلمان برشمرد:

آلمان  تولیدکننده­ای برتر در جهان است

آلمان کشوری است که به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سطح جهان با تولیداتی با کیفیت و خوشنام است. علاوه بر این نرخ کارگر در آلمان در سال­های اخیر رو به کاهش بوده است. رشد بازار جهانی و محبوبیت تولیدات این کشور در سرتاسر جهان، آلمان را به کشوری ایده­ آل برای سرمایه ­گذاری تبدیل کرده است.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

آلمان نیروهای کار بسیار کارآمدی دارد

سیستم آموزشی آلمان از مدرسه تا دانشگاه، جزء برترین­های جهان محسوب می­شود و طبیعتاً نیروهای کار توانمند و کاربلدی از طریق این سیستم وارد بازار کار این کشور می­شوند.

آلمان در خلاقیت و نوآوری حرف اول را می زند

میزان اختراعات و نوآوری­ های آلمان در سرتاسر جهان در سطح بسیار بالایی قرار دارد. نوآوران و مخترعان آلمانی پیوسته با دریافت بودجه­های کلان تحقیقاتی از دولت، کشور خود را پیشتاز در نوآوری در کل جهان نگه ­می­دارند.

کیفیت زندگی در آلمان در بالاترین سطح است

جامعه امن، مقاوم و مدرن آلمان، آن را حائز استانداردهای عالی زندگی در جهان کرده است. سیستم آموزش عالی و آموزش و پرورش و نظام بیمه آلمان نیز در جهان حرف بسیاری برای گفتن دارد. علاوه بر این­ها نباید از امکانات بالای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای ساکنان این کشور چشم ­پوشی کرد.

زیرساخت­های عالی آلمان در سطج جهان قابل توجه است

آلمان کشوری است که در قلب قاره اروپا قرار دارد و همین امر آن را به بازاری مناسب برای سرمایه ­گذاران سایر کشورها تبدیل کرده است. زیرساخت­ های برتر و بستر مناسب این کشور برای سرمایه ­گذاری هم از نظر ارتباطات و انرژی و هم حمل ­ونقل جهانی، آلمان را به عنوان مسیری کوتاه و آسان برای رسیدن به موفقیت در کسب­وکار معرفی می­سازد.

طریقه ثبت شرکت در آلمان

چگونگی ثبت شرکت در کشور آلمان با توجه به نوع شرکت تأسیسی متفاوت است:

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت­های با مسئولیت محدود (GMBH)، بهترین و راحت­ترین نوع شرکت برای تأسیس و ثبت در کشور آلمان هستند. در این سال­ها، رایج­ترین نوع قانونی شرکت­ها، این نوع از شرکت­ها می­باشند که به دلیل ساده و سریع بودن فرایند راه­اندازی آن­ها بسیار مورد توجه واقع شده­اند.

پیشنهاد مطالعه »
سرمایه گذاری در آلمان

کمترین هزینه اولیه برای ثبت شرکت­ های با مسئولیت محدود در سال 2018، 25000 یورو بوده است که می­تواند در چند مرحله واریز شود. اما لااقل نصف این مقدار باید در هنگام ثبت در حساب فرد تقاضادهنده و آماده پرداخت باشد. این شرکت­ها می­توانند حداکثر توسط 3 نفر ثبت شوند و البته یک نفر باید عنوان مدیریت را برعهده بگیرد.

مدیر لازم نیست حتماً سهام­دار و یا آلمانی باشد. درضمن باید در نظر گرفت که ثبت شرکت باید حتماً ثبت تجاری باشد یعنی نام شرکت باید در Handelsregister قرار بگیرد. مدارکی که در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی ثبت شده، باید به امضای همه مدیر عاملان برسد.

میزان زمانی که برای ثبت این نوع از شرکت­ها در آلمان لازم است حدود 2 تا 3 هفته می­باشد. هزینه­ ای که برای ثبت به دولت آلمان باید پرداخت شود در سال 2018 بین 700 تا 800 یورو بوده است البته هزینه وکیل رسمی آلمان را نباید فراموش کرد.

پس از ثبت پرونده در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی، شرکت قانوناً ثبت شده و باید در ادامه در اداره تجارت محلی نی  به ثبت برسد.

شرکت سهامی عام

افرادی که در حیطه تجارت جهانی تازه ­کار هستند معمولاً ابتدا با شرکت­های مسئولیت محدود کار خود را شروع می­کنند و بهتر است به سراغ شرکت­ های سهامی عام نروند.

تعداد اعضای مورد نیاز برای تأسی و ثبت شرکت ­های سهامی عام در آلمان در ابتدای کار 5 نفر است و لازم است 50000 یورو برای این کار سرمایه شود. سهامی این شرکت­ها باید در ابتدای کار در بازار بورس ثبت شوند و اساس­نامه این نوع از شرکت­ها در دفترخانه اسناد رسمی و یا دادگاه ثبت می­شود. باقی مراحل ثبت شرکت ­های سهامی عام مشابه شرکت­های با مسئولیت محدود است.

پیشنهاد مطالعه »
درباره آلمان

سایر انواع شرکت­ها

سایر انواع شرکت­ها نیز قابلیت تأسی و ثبت شدن در آلمان رادارند کهتنها به بیان جزئیات مختصری از آن­ها بسنده می­شود

شرکت­های شراکت کلی:در این شرکت­ها یک مدیر و تصمیم ­گیرنده وجود ندارد بلکه تمامی شرکا به یک اندازه توانایی دارند.

شرکت­های شراکت محدودد:این شرکت­ها مشابه مورد قبلی هستند با این تفاوت که هر یک از شرکا محدودیت ­های مختلفی دارند.

شرکت­های مسئولیت محدود با شراکت محدود: این نوع از شرکت­ها ترکیب دو مورد بالا هستند.

شرکت­های تابعه: این نوع از شرکت­ها، غیرمستقل هستند، به شرکت مادر وابستگی دارند و تنها به صورت فیزیکی جدا شده­اند.

شرکت­های شعبه ­ای: این نوع از شرکت­ها، مرکزی جهت فروش و وابسته به شرکت اصلی هستند (غیرمستقل).(3)

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان و اقامت

مراحل ثبت شرکت در آلمان باید در خود کشور آلمان انجام شود. بدین منظور لازم است یک سری مدارک را در هر دو زبان آلمانی و انگلیسی آماده سازید:

فرم ویزای بلندمدت جهت تقاضای ثبت شرکت

اصل شناسنامه

اصل گذرنامه دارای اعتبار

چند قطعه عکس پرسنلی

آخرین مدرک تحصیلی

فیش حقوقی 6 ماه آخر

طرح کلی شرکت

مدارک نشان­دهنده تسلط نسبی فرد بر زبان­های آلمانی و انگلیسی

بیمه شرکت در آلمان

اخذ بیمه برای ثبت شرکت در آلمان ضروری و الزامی نیست اما بنابر احتیاط، توصیه بر پیگیری آن است. بیمه می­تواند شرکت را از خطرات و زیان­هایی که حتی ممکن است حاصل تصمیمات اشتباه باشند، حفظ نماید. اگر شرکت بیمه باشد، تعامل با سایر شرکت­ها آسان­تر و مطمئن­تر است. به همین دلیل توصیه می­شود بیمه شرکت و کارمندان نیز در هنگام ثبت شرکت در آلمان مورد توجه قرار گیرد.(2)

منبع: سفارت آلمان

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره