ثبت شرکت, فرانسه

نحوه ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

یکی از راه هایی که به کمک آن می توان اقامت دائم فرانسه را کسب کرد ثبت شرکت در فرانسه است. به بیان دیگر، از طریق ثبت شرکتمی توان به نوعی اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمود و اقامت فرانسه را به طور دائم به دست آورد. از این رو افرادی که تمایل دارند جهت اقامت فرانسه اقدام به عمل بیاورند می توانند از این مسیر به هدف خود دست پیدا کنند. به منظور ثبت شرکت در فرانسه ضروری است افراد متقاضی از شرایط و ضوابط لازم در این زمینه به خوبی آگاهی داشته و با توجه به آن دست به اقدام زده و به روش مناسب اقامت فرانسه را کسب نمایند.

مزایای ثبت شرکت در فرانسه

یکی از بهترین راه ها جهت مهاجرت به کشور فرانسه برای افراد علاقه مند به اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت در این کشور اروپایی است. ثبت شرکت در فرانسه دارای چندین مزیت است که عبارتند از:

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که ثبت شرکت  از آن برخوردار است مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت برای فرد متقاضی است. کسانی که اقدام به ثبت شرکت در فرانسه می نمایند از این ضمانت بهره مند هستند که شرکت مورد نظر تماما به خودشان تعلق خواهد گرفت. بنابراین شرایط جهت فعالیت افراد متقاضی ثبت شرکتبه گونه ای فراهم است که برای این افراد الزامی از آن جهت که درصد زیادی از سود سهام متعلق به شرکت خود را به شخصی با تبعیت به طور مثال یک شخص فرانسوی اختصاص دهند وجود نخواهد داشت.

روند ثبت شرکت  برای کسانی که علاقه مند به فعالیت در این زمینه و کسب اقامت فرانسه از این طریق هستند نسبت به سایر کشورها از نظر زمانی بسیار کوتاه مدت است.

مزیت دیگری که در رابطه با ثبت شرکت می توان برشمرد پایین بودن هزینه آن است.

به دلیل برخورداری کشور فرانسه از سیستم اقتصادی باز و ممتاز، ثبت شرکت در این کشور انتخاب بسیار خوبی به منظور انجام فعالیت های اقتصادی در این کشور می باشد.

کشور فرانسه از موقعیت استراتژیک برخوردار است و این امر مزیت دیگری در مسیر سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای سرمایه گذاران خارجی به حساب می آید.

زیرساخت های موجود در کشور فرانسه از سطح وسیع جهانی بهره مند هستند.

کشور فرانسه به عنوان مرکز مالی پیشگام در قاره اروپا شناخته می شود.

معرفی برخی از انواع شرکت های فعال در فرانسه

در کشور فرانسه بیش از ۱۰ نوع شرکت جهت راه اندازی کسب و کار وجود دارد و افرادی که تمایل به ثبت شرکت  دارند قادر خواهند بود با آگاهی از ضوابط ایجاد این شرکت ها در بازار کار فرانسه مشغول فعالیت شوند.

بدیهی است شناخت انواع شرکت های فعال در این کشور کمک شایانی به دستیابی به موفقیت در مسیر ثبت شرکت در فرانسه می نماید. در ادامه به معرفی مهم ترین انواع شرکت های فعال در فرانسه می پردازیم.

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع از شرکت را می توان با یک نفر به عنوان مدیرعامل و بین ۲ تا ۵۰ نفر به عنوان عضو سهامدار ایجاد نمود. میزان سرمایه ای که فرد متقاضی در آغاز کار تامین می کند می بایست در کلیه اسناد و مدارک رسمی منظور گردد. در شرکت با مسئولیت محدود مدیرعامل نیز می تواند از شرکت حقوق بگیرد.

شرکت تک سهامدار با مسئولیت محدود

این نوع شرکت یک شرکت شخصی محسوب می شود و تنها به وسیله تاجر انحصاری راه اندازی و مدیریت می شود.

شرکت ناشناس

این شرکت می بایست با حداقل ۷ نفر به عنوان عضو سهامدار تشکیل شود اما هیچ اجباری جهت افزایش تعداد سهامداران آن وجود ندارد. هیات مدیره شرکت ناشناس متشکل از یک مدیرعامل، مدیر اجرایی شرکت و ناظر است. در آغاز فعالیت شرکت حداقل سرمایه ای به مبلغ ۳۷۰۰۰ یورو مورد نیاز است و هیات مدیره شرکت از این قدرت و اختیار برخوردار است که هر زمان که تمایل داشته باشد نسبت به اخراج مدیرعامل اقدام نماید.

شرکت سهامی ساده

بر اساس ضوابط ثبت شرکت در فرانسه، شرکت سهامی ساده را می توان با حداقل ۲ نفر عضو سهامدار و سرمایه ای به میزان حداقل ۲۳۰۰۰ یورو راه اندازی نمود. شرکت سهامی ساده نسبت به شرکت با مسئولیت محدود از انعطاف بسیار بیشتری برخوردار است.

شرکت مدنی و مشاغل حرفه ای: این نوع شرکت در زمینه حرفه های خاص شغلی فعالیت می کند به طور مثال ارائه خدمات گوناگون در زمینه های پزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری و مشاوره املاک. این شرکت در حقیقت نوعی مشارکت عمومی به شمار می رود و حداقل به دو نفر جهت شراکت نیازمند است.

تمامی شرکا در سود و زیان شرکت به یک نسبت سهم می برند.

کلیه تصمیمات جهت انجام امور گوناگون شرکت باید به شکل جمعی گرفته شوند و اعمال هر نوع تغییری در سهام شرکت را می بایست از طریق اکثریت آراء به انجام رساند.

نحوه اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

افرادی که تمایل دارند از طریق ثبت شرکت به اقامت فرانسه دسترسی پیدا کنند می بایست مراحل زیر را طی نمایند:

در ابتدای کار باید طرحی که برخوردار از توجیه اقتصادی باشد توسط فرد متقاضی ارائه گردد.

پس از آن که طرح مورد نظر توسط سفارت مورد تایید قرار گرفت فرد متقاضی ثبت شرکت باید نسبت به صدور ویزای کوتاه مدت درخواست دهد تا بتواند وارد خاک فرانسه شده و جهت ثبت شرکت اقدام به کار نماید.

فرد متقاضی پس از آن که موفق به اخذ ویزا و به انجام رساندن کارهای اولیه جهت ثبت شرکت در فرانسه شد باید مجددا به کشور خود مراجعه کند و به منظور اخذ ویزای بلندمدت فرانسه درخواست دهد. پس از اخذ ویزای بلندمدت، فرد متقاضی اجازه اقامت فرانسه را به منظور ورود به خاک این کشور و تاسیس شرکت به دست می آورد و می تواند فعالیت خود را شروع کند که در چنین شرایطی اقامت فرانسه به مدت یک سال به وی تعلق می گیرد.

مدت زمان اقامت فرانسه برای فرد متقاضی تا وقتی که وی در حال فعالیت در فرانسه است قابل تمدید خواهد بود تا زمانی که فرد اقامت فرانسه را به صورت دائم کسب کند.

منبع:سفارت فرانسه

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *