ایتالیا, کاری

موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا

موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا

موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا

سوال در مورد موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا از جمله سوالاتی است که ممکن است برای هر مهاجری که به قصد کار به این کشور وارد می­شود پیش بیاید. این نوشتار سعی دارد ضمن آشنایی مخاطبان با موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا شرایط کار در ایتالیا و نیز مشاغلی که این کشور در آنها با کمبود نیرو کار مواجه است بیان نماید.

مهاجرت کاری به ایتالیا

همه ساله افراد زیادی کشور خود را به منظور کار در ایتالیا ترک می­نمایند. این افراد با دارا بودن شرایط لازم همچون داشتن مدرک کارشناسی، دعوتنامه از طرف یک کارفرمای ایتالیایی و … جهت اخذ ویزای کار ایتالیا اقدام می­نمایند. فرایند دریافت دعوتنامه از سوی یک کارفرمای ایتالیایی نیز به این صورت است که وی آگهی استخدام نیرو برای شغل مورد نظر را در اداره کار کشور ایتالیا آن هم به مدت 3 ماه انتشار می­دهد اگر کسی در طول این مدت در خاک ایتالیا برای شغل مورد نظر پیدا نشد آگهی استخدام مجدداً به مدت 3 ماه دیگر در سایت کاریابی اتحادیه اروپا انتشار می­یابد باز هم اگر در طول این مدت کسی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای این شغل داوطلب نشد در این صورت کارفرما می­تواند نیروی کار مورد نیاز خود را از افرادی که در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا زندگی می­کنند انتخاب نماید.

راه دیگر اخذ ویزای موقت جست و جوی کار با اعتبار 6 ماهه است که به فرد اجازه داده می­شود که از طریق آن به کشور ایتالیا وارد شده و به مدت 6 ماه به جست و جوی کار بپردازد. حال با این شرایط و با اخذ ویزای کاری فرد به امید کار در ایتالیا وارد این کشور می­شود. از طرفی دانشجویانی که در ایتالیا مشغول به تحصیل بوده واکنون نیز فارغ التحصیل شده اند می­توانند با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری اجازه کار در این کشور را به دست آورند. این حالت برای پناهندگان و کسانی که از طریق ویزای ازدواج به ایتالیا وارد شده اند نیز صادق است.

کار در ایتالیا

هر چند که پیدا کردن یک شغل خوب و مناسب برای گذران زندگی در ایتالیا به علت وجود رکود اقتصادی در این کشور کمی مشکل است اما متقاضیان کار در ایتالیا می­توانند از طریق موسسه های کاریابی  ایتالیا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

انواع موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا

موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا در دو نوع وجود دارند:

  • موسسات معتبر کاریابی خصوصی
  • موسسات معتبر کاریابی دولتی
  • موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا که به شکل خصوصی می­باشند خود نیز به دو دسته تقسیم می­شوند:
  • Lavori‌ (سازمان های موقت)
  • Ricersa (شرکت های جست و جوی اجرایی)

برای جست و جوی کار در ایتالیا بهتر است متقاضیان ابتدا در موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا که به صورت موقت هستند به جست و جوی بپردازند تا بتوانند از این طریق توانایی های خود را اثبات کرده و سپس به دنبال یک شغل دائمی باشند. در ایتالیا آژانس های کاریابی موقت Gbjob، Synergie، Uedior، Unimpiegoو Risores برای جست و جوی کاری پاره وقت موجود می­باشند.

از جمله کارهای موقت که می­توان در کشور ایتالیا به آن مشغول شد اشتغال در کارهای صنعتی، کارهای خانگی، منشی گری، مربی مهد کودک، باغبانی، کامپیوتر و مشاغل مربوط به آموزش کودکان است.

همچنین متقاضیان می­توانند از طریق سایت های موسسات کاریابی معتبر در ایتالیا و یا سایت برخی از کارخانه ها و شرکت هایی که در ایتالیا فعالیت می­کنند به دنبال کار مورد نظر خود باشند. از جمله این سایتها می­توان به سایتهای www.informagiovani.it، www.monstar.it، www.obiettivolavoro.it و www.fionline.it اشاره کرد.

متقاضیان رشته های مهندسی صنایع و مکانیک می­توانند از طریق برقراری ارتباط با سایت www.lowara.it شغل مورد نظر خود را پیدا نمایند. شرکت lowara ایتالیا در صورت نیاز به نیروی کار از این افراد نیز در صورت داشتن شرایط لازم استفاده خواهد کرد.

مهندسینی که دارای سابقه کار هستند نیز می­توانند از طریق سایت www.overmecanical.it درخواست خود را به شرکت OVERMECANICAL که تولید کننده صنایع سلولزی و ماشین آلات است ارائه دهند.

موسسه معتبر کاریابی informagiovani یکی از موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا است که اطلاعات کافی را در مورد یافتن یک کار موقت همچنین اطلاعات لازم در مورد کمک هزینه های تحصیلی و دوره های آموزشی را در اختیار متقاضیان قرار می­دهد. آدرس اینترنتی این موسسه معتبر به صورت زیر می­باشد:

www.informagiovani.it

متقاضیان جوان از طریق مراکز محلی اطلاعات می­توانند اطلاعات مورد نیاز و همچنین آموزشهایی که در زمینه شغلی لازم است در شهرهای مختلف این کشور کسب نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام در آژانس های کاریابی در ایتالیا

  • ارائه گواهی که نشان دهنده اجازه اقامت چه اقامت موقت و چه اقامت دائم در کشور ایتالیا است.
  • Codice ( کد مالیاتی یا کد مالی)
  • اخذ ویزای کار و به عبارت دیگر مجوز انجام کار در کشور ایتالیا. لازم به ذکر است پناهندگان نیز برای انجام کار نیاز به مجوز کار دارند.
  • ارائه گواهی از سوابق و تجربه کاری و به عبارت دیگر ارائه رزومه کاری (Cv)
  • ارائه عکسی شبیه به عکس پاسپورت

آدرس اینترنتی برخی از دفاتر موقت و سازمان ها در ایتالیا به شرح زیر است:

www.eurointerim.it

www.manpowrr.it

www.adeco.it

www.sinterim.it

www.vedior.it

www.kellyservioces.it

شرایط لازم برای پیدا کردن کار مناسب در ایتالیا

برای مشاغلی همچون مدیران اجرایی و حرفه ای تسلط به چند زبان، برخورداری از سابقه قوی کاری از جمله شرایط لازم برای یافتن یک شغل مناسب می­باشد.تسلط به زبان ایتالیایی نیز در یافتن یک شغل مناسب در ایتالیا کارساز است.

از جمله شرکت های کاریابی موجود دیگر در ایتالیا شرکت کاریابی ALISPA است که در شهر توسکانی در سال 1997 احداث شده است. این شرکت ایجاد کننده فرصت های بسیاری برای افراد جویای کار مخصوصاً در زمینه مدیریت منابع انسانی می­باشد. این شرکت در زمینه های زیر نیروی مورد نیاز خود را جذب می­نماید: تولید پوست که در تولید پوشاک مورد استفاده قرار می­گیرد، سیم کشی برق و کارمند زرگر.

همانطور که مشاهده شد این نوشتار سعی کرد ضمن آشنایی متقاضیان کار در کشور ایتالیا با موسسات معتبر کاریابی در ایتالیا شرایط لازم را که برای جست و جوی کار در این کشور لازم است بیان نماید. بهتر است متقاضیان قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار ایتالیا با شرایط لازم برای کار در این کشور آشنا شده و اطمینان حاصل نمایند که می­توانند در این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنند و با موفقیت در این مسیر گام بردارند.

منبع:سفارت ایتالیا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *