مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

خرید خانه در وان ترکیه

خلاصه مقاله : شهر وان در کشور ترکیه از شمال وغرب به دریاچه وان از شرق به کوههای مرتفع سیاه کوه و اِرک و از جنوب با کوه آرتوس همسایه شده است. این شهر که دارای جمعیتی نزدیک به ٣۶۱،۱۶۳ نفر است، در بین ایرانیان بسیار محبوب است. یکی از دلایل محبوبیت شهر وان نزدیکی به مرز مشترک ایران و ترکیه است. به طوری که بسیاری از ایرانیان سالی چند بار به این شهر برای خرید سفر می کنند. این فاصله به حدی کم است که از مرز رازی در شهرستان خوی تا شهر وان تنها یک ساعت مسافت است. به جز امکانات خرید و بازارگردی، وجود اماکن تفریحی بسیاری نیز در محبوبیت آن تاثیر گذار بوده است.
قیمت خرید خانه در شهر وان ترکیه

خرید خانه در وان ترکیه

فهرست مقاله
قیمت خرید خانه در شهر وان ترکیه
قیمت خرید خانه در شهر وان ترکیه

آمار خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان هر روز در حال افزایش است. این امر نه تنها برای افرادی است که زیاد به این کشور سفر می‌کنند یا به طور کلی مهاجرت کرده‌اند، بلکه به قصد سرمایه گذاری نیز صورت می‌گیرد.

کشور ترکیه به دلیل اقتصاد رو به رشدش، امکانات و خدمات مناسب و از همه مهم‌تر هزینه‌های پایین زندگی، این روزها تبدیل به مقصد بسیاری از افراد شده است.

نکته‌ی مهم در این بین، انتخاب شهر مورد نظر است.خیلی از افراد نزدیکترین شهر به ایران را انتخاب می کنند. خرید خانه در وان ترکیه طرفداران زیادی دارد. از این رو قبل از اقدام به خرید خانه، با توجه به اهداف و شرایط خود، پس از آشنایی با شهر وان، اقدام به تصمیم گیری نمایید.

 

قیمت خرید خانه در شهر وان ترکیه

آشنایی با شهر وان

 

شهر وان در کشور ترکیه از شمال وغرب به دریاچه وان از شرق به کوههای مرتفع سیاه کوه و اِرک و از جنوب با کوه آرتوس همسایه شده است. این شهر که دارای جمعیتی نزدیک به ٣۶۱،۱۶۳ نفر است، در بین ایرانیان بسیار محبوب است. یکی از دلایل محبوبیت شهر وان نزدیکی به مرز مشترک ایران و ترکیه است.

به طوری که بسیاری از ایرانیان سالی چند بار به این شهر برای خرید سفر می کنند. این فاصله به حدی کم است که از مرز رازی در شهرستان خوی تا شهر وان تنها یک ساعت مسافت است. به جز امکانات خرید و بازارگردی، وجود اماکن تفریحی بسیاری نیز در محبوبیت آن تاثیر گذار بوده است.

 

اماکن دیدنی شهر وان

 

حال که قصد خرید خانه در وان ترکیه را دارید، بد نیست که با جاذبه‌های گردشگری و طبیعی این شهر آشنا شوید. اولین جاذبه ی گردشگری این شهر دریاچه ی وان است. به جز وسعت زیاد این دریاچه، وجود ماهی های نادر آن از دیگر زیبایی های آن به حساب می آید. ماهی های این دریاچه در هیچ کجای ترکیه، به دلیل شرایط خاصشان برای زنده ماندن، یافت نمی شوند.

این مورد تنها به دیدن این منظره ختم نخواهد شد. می توانید با کرایه قایق به داخل جزایر آن رفته و گشت و گذار کنید. اگر اهل خرید و پاساژگردی هستید، مرکز خرید وان ای وی ام می تواند مقصد بعدی شما باشد. این مرکز خرید با داشتن بیش از ۹۰ برند مختلف جدیدترین مرکز خرید این شهر به حساب می آید.

 

برای آنکه با تمام موارد خرید ملک و نحوه اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه آشنا شوید توصیه می کنیم که به مقاله ای بانام شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک مراجعه کنید.

 

مراحل خرید خانه در وان ترکیه

 

 1. در اولین مرحله لازم است به صورت حضوری از ملک مورد نظر بازدید کرده و آن را به طور دقیق بررسی نمایید. در این مرحله نه تنها به خود ملک بلکه به محله و بستر آن نیز باید توجه ویژه ای داشته باشید.
 2. پس از انتخاب ملک بر اساس خواسته های خود، باید نسبت به امضا قراداد با فروشنده با همراه داشتن گذرنامه اقدام نمایید.
 3. در این مرحله باید مبلغی را که معمولا ۵ هزار یورو است پرداخت کنید. این توافق نامه در ۳ زبان تنظیم خواهد شد که شامل زبان ترکی، زبان انگلیسی و زبان شخص خریدار می شود.
 4. هم چنین از این قرارداد در دو نسخه برای هر دو طرف تهیه خواهد گشت. موارد آورده شده در این قرار داد شامل تمام شرایط و ضوابط مربوط به فروش بوده و لازم الاجرا است.

 

مدارک لازم جهت اخذ اقامت یک ساله

 

 • پر کردن فرم مخصوص اقامت ترکیه در سایت اداره مهاجرت و دریافت وقت
 •  ۴ قطعه عکس پشت سفید و واضح (۳x۴)
 • سند رسمی ملک و یا اجاره نامه به نام متقاضی
 • بیمه یک ساله شخص متقاضی، ۲۰۰ الی ۸۰۰ لیر (بسته به نوع بیمه)
 • پرینت حساب بانکی
 • اصل پاسپورت که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
 • پرداخت مالیات مربوط به دوره اقامت (حدود ۴۰۰ لیر)
 • شماره مالیاتی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه درخواست می شود.)

 

 

پرداخت هزینه ملک معمولا به دو صورت رخ می دهد:

 

در روش اول این پرداخت به صورت دو مرحله است. بدین صورت که هنگام امضای قرارداد فروش، ودیعه که معمولا ۵٫۰۰۰ یورو است، پرداخت می شود.  مابقی هزینه هنگام دریافت سند تصویه حساب خواهد شد.

در روش دوم ابتدا در هنگام امضای قرارداد فروش، ودیعه ای به صورت ۱۰ درصد از مبلغ ملک پرداخت می شود.

هزینه های دیگر

بخش دیگری از هزینه نیز در مدت ۳ تا ۴ ماه پس از مرحله ی قبلی پرداخت می شود. تصویه حساب نهایی نیز در زمان امضای سند صورت می پذیرد. مرحله آخر نیز دریافت سند ملک است. پس از آمده شدن سند، شخص خریدار شخصا باید برای تحویل گرفتن آن مراجعه نماید. البته اگر به کسی وکالت داده باشید، آن فرد مجاز به دریافت سند از طرف شما خواهد بود.

 

 شاید شما مایل باشید در شهرهای دیگر ترکیه نیز سرمایه گذاری کنید و یا قصد اقامت داشته باشید در این حوزه توصیه می کنیم به مقاله ای با نام شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک مراجعه کنید چرا که ما در این مطلب درباره تمام شهر های مهم ترکیه و نحوه اقامت در این کشور توضیحات جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

 

 

برای پرداخت مبلغ خانه از کدام واحد پولی میتوان استفاده کرد؟

 

با توجه به تفاوت پروژه ها در بعضی موارد فقط دلار (تعداد کمی را شامل می شود).و در اکثر موارد لیر به عنوان مبنای واحد نرخ گذاری، فروش و معامله مورد پذیرش خواهد بود و از ریال به هیچ عنوان استفاده نمی گردد.

 

به هنگام خرید خانه در وان ترکیه، هزینه سند بر عهده ی کیست؟

 

در خانه های خریداری شده از شرکت سازنده، هزینه ی سند نصف به نصف بین طرفین تقسیم می شود. در خانه های دست دو و غیر شرکتی، کل هزینه سند بر عهده ی خریدار است.

 

در صورت فروش خانه ی خریداری شده، چقدر سود یا زیان میکنم؟

 

در خانه های دست دوم، اگر در کوتاه مدت (۱ یا ۲ سال) اقدام به فروش ملک خود نمایید، ضرر نکرده ولی احتمالا سودی هم کسب نخواهید کرد. اگر خانه خود را بصورت نوساز خریداری کرده و بعد از ۱ یا ۲ سال، اقدام به فروش کنید، احتمالا از مبلغ پرداخت شده ی اولیه، ۱۰ الی ۱۲ درصد کمتر بفروش خواهد رسید. صدالبته، با احتساب تورم سالانه و کمی صبر بیشتر، سرمایه گذاری شما در دراز مدت به ثمر خواهد نشست.

 

هزینه های جانبی برای خرید خانه به جز مبلغ اصلی ملک چیست؟

 

در بعضی موارد هزینه های دفترخانه و در پرداخت های قسطی، هزینه حق معامله دفتر املاک که معمولا 2 الی 3 درصد و بعلاوه 4 درصد هزینه ثبت و دریافت سند خانه بوده. و بعد از خرید خانه هزینه انتقال قبوض به نام خریدار و همچنین مبلغ بیمه زلزله (داسکه) که اجباری می باشد که هزینه ی آن 500 الی 1000 لیر خواهد بود.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
سارا
سارا
2020/07/18 19:06

سلام
هزیننه خرید آپارتمان کوچیک در شهر وان چقدر میشه