Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل دکتری در انگلستان

تحصیل دکتری در انگلستان

تحصیل دکتری در انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای هدف تحصیل در مقطع دکتری است. تحصیل دکتری در انگلستان به طور معمول به شیوه پژوهش محور انجام می‌شود و دانشجویان بر اساس علاقه و استعداد خود استاد مورد نظر را انتخاب کرده و برای پذیرش این دوره تحصیلی اقدام می‌کنند. تحصیل دوره دکتری در انگلستان به دو شیوه قابل تحصیل است. یکی از این شیوه‌ها به صورت پاره وقت و نوع دیگر آن به صورت تمام وقت انجام می‌شود.

شرایط تحصیل در دوره دکتری انگلستان

دوره دکتری در انگلستان به مدت ۴سال به طول می‌انجامد، در حالی که مدت زمان تحصیل در ان دوره ۷یا ۸ ساله است. در دوره‌های تحصیل تمام وقت، مهلت نوشتن پایان‌نامه تا یک سال تمدید شده و دانشجویان دوره‌های دکتری سه ساله در سال چهارم خود پایان نامه را تحویل داده و مدرک آیلتس ۷ را ارائه می‌دهند. برای تحصیل دکتری در انگلستان، دو گزینه وجود دارد. فرد موضوع پژوهشی خود را انتخاب کرده و تحت نظارت دانشگاه در باره پروژه کار می‌کند. موضوع دوره دکتری در این زمینه بخشی از پروژه دانشگاه محسوب می‌شود. بر این اساس رزومه کاری و ریز نمرات کارشناسی ارشد فرد نیز مورد محاسبه قرار گرفته و بعد از پذیرش دانشگاه و یا دریافت بورس تحصیلی با استاد راهنمای خود وارد مذاکره می‌شود. بر اساس این موارد استاد می‌تواند در زمینه بورس تحصیلی دانشجو تشخیص لیاقت دهد.

پذیرش و تحصیل دکتری در انگلستان

برای پذیرش و تحصیل دکتری در انگلستان باید علاوه بر داشتن مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالا، مدرک آیلتس ۷ را نیز ارائه کرد. نوشتن پروپوزال برای ارائه به دانشگاه نیز از مدارکی است که از دانشجو و متقاضی بورسیه این کشور، درخواست خواهد شد. پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان در حدود    ۴ تا ۵ ماه زمان برده و در همه شهرهای کشور انگلستان امکان ادامه تحصیل برای آنها فراهم خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در رشته حقوق در انگلستان

تحصیل دکتری در دانشگاه‌های انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان در مقطع دکتری، در رده رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان قرار می‌گیرند. دانشگاه‌های این کشور از نظر فضاهای آکادمیک و امکانات آموزشی یکی از مناسب‌ترین مکان‌ها برای تحصیل دکتری در انگلستان هستند. تحصیل دکتری در انگلستان نسبت به سایر کشورها کوتاه مدت‌تر است. دانشجوی دکتری در انگلستان می‌تواند در حین تحصیل امکان کسب درآمد را نیز برای خود فراهم کند. با پایان یافتن تحصیل و دریافت مدرک دکتری نیز فرد شانس بیشتری برای اشتغال و کار پس از اتمام تحصیل در این کشور خواهد داشت. شرایط زندگی در انگلستان در حین تحصیل و شرایط رفت و آمد به این کشور آسان‌تر از کشورهای دیگر بوده و تطابق با فرهنگ این کشور برای ایرانی‌ها به دلیل تشابه با فرهنگ ایران بسیار آسان‌تر است.

انواع بورسیه دکتری در انگلستان

متقاضیان تحصیل در انگلستان اگر از شرایط ارائه بورسیه در این کشور اطلاع کافی و جامع داشته باشند و شرایط خود را با آن بسنجند و از این طریق اقدام کنند، دغدغه تامین هزینه‌های تحصیلی و زندگی خود را نخواهند داشت. دانشگاه‌های انگلیس هریک به طور جداگانه اقدام به اخذ دانشجوی بورسیه می‌کنند.

بورسیه تحصیل دکتری در دانشگاه کمبریج، مخصوص دانشجویان بین‌المللی این کشور است که معمولا به ۹۵نفر از دانشجویان برتر این رشته تعلق می‌گیرد. این نوع بورسیه کمک هزینه تحصیلی و مخارج زندگی فرد هنگام تحصیل در انگلستان را در بر می‌گیرند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ که شامل ۳۰نفر از دانشجویان تمام وقت که سطح علمی قابل توجهی داشته باشند می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد که شامل تمامی هزینه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی فرد شده و بلی رفت و آمد به کشور خود را نیز در بر می‌گیرد و ظرفیتی در حدود ۹۵نفر را به خود اختصاص داده است.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اعزام دانشجو به انگلستان

بورسیه تحصیلی دانشگاه سا-س-ک-س انگلستان که طبق بورسیه بر اساس عملکرد تحصیلی فرد در سال های گذشته به وی تعلق گرفته و تخفیف‌های ۵۰درصدی را شامل شده و به ۲۵نفر از آنها اهدا می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه هنر لندن که برای ۸دانشجو از کشورهای کم درآمد لحاظ شده و ارزش آن برای زندگی و تحصیل فرد مناسب تشخیص داده می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه لندن برای یک سال تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود. بورسیه تحصیلی دانشگاه بریتیش انگلستان که سالانه در حدود ۱۰۰۰۰۰کمک هزینه تحصیلی اهدا کرده و در ازای آن باید کارآموزی در اداره توسعه بین‌المللی و دیگر ادارات را انجام دهند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بین‌المللی وست مینستر که هزینه‌های تحصیلی و هزینه زندگی در لندن، حتی بلیط هواپیما را شامل شده و مخصوص کشورهای در حال توسعه بوده و به یک نفر تعلق می‌گیرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه برادفورد انگلستان نیز برای دانشجویان کشورهای در حال بحران است که وضعیت آنها در حالت جنگ و حوادث طبیعی به سر می‌برد.

تحصیل در انگلستان چگونه می‌گذرد؟

استاندارد تحصیل در انگلستان با سه الگو دنبال می‌شود. اولین الگو این است که فرد با استاد راهنمای خود ملاقات کند و موضوع پیشنهادی خود را با وی در میان بگذارد. پس از مشورت با استاد راهنمای خود یک برنامه را تنظیم کرده و طبق آن یک مهلت مقرر را تعین کند و به بررسی تحقیقات و پایان نامه هایی که استاد مربوطه کار کرده است، را نقد کند تا مشخص شود باید در حوزه ای پژوهش خود را دنبال کند. در این بازه زمانی، فرد باید مطمئن باشد که چیزی به تحقیقات وی اضافه کرده و تلاش وی منجر به یک کار تکراری نشود.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل رایگان در انگلستان

در سال دوم تحصیل دکتری در انگلستان، باید به جمع آوری داده‌ها و تحلیل و توسعه آنها پرداخت. در این زمان نوشتن پایان نامه آغاز شده و فرد نتایج و ایده‌های خود را در کنفرانس دانشگاهی ارائه کرده و یافته های خود را به دیگران آموزش می‌دهد. در این زمان دانشجوی دکتری می‌تواند با دانشجویان دیگری که موضوعات مشابه دارند همکار شده و با همکاری یکدیگر پروژه خود را به پیش ببرند. بنابراین فرد می‌تواند پژوهش‌های خود را از طریق کارگاه، سخنرانی و ارسال مقاله برای انتشار در مجله دانشگاه و یا کتاب، برای عموم مردم به اشتراک بگذارد.

در سال سوم تحصیل دکتری در انگلستان، دانشجوی دکتری، مرحله نوشتن را آغاز کرده و برای جلسه دفاع دکتری خود در حدود ۳ساعت زمان، لحاظ خواهد شد. در طول این مدت فرد طرح خود را به کمیته داوری ارائه کرده و از آن دفاع می‌کند. دانشجوی دکتری انگلستان در محیطی تحصیل می‌کند که بر زبان انگلیسی مسلط هستند و همین امر سبب می‌شود که فرد احاطه بیشتری به زبان پیدا کرده و بتواند روابط بین‌المللی بهتری را برقرار کند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ