اتریش, تحصیلی

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش دکتری در اتریش

دکتری در اتریش

دکتری در اتریش

کشور اتریش با داشتن حدود 8 میلیون نفر جمعیت، یکی از پرجمعیت ترین کشورهای قاره اروپا بوده است. پایتخت این کشور شهر وین از زیباترین و شگفت انگیز ترین شهر های جهان می باشد که سالانه میلیون ها گردشگر برای بازدید از این شهر و کشور عازم اتریش می شوند. این کشور با کشورهایی از جمله آلمان، اسلوواکی، ایتالیا، سوئیس و مجارستان همسایه بوده و افرادی که بتوانند هر یک از ویزاهای مربوط به کشور اتریش را اخذ نماید می تواند از کشورهای همسایه اتریش نیز دیدن کند.

اتریش دارای اقتصادی بسیار پیشرفته و پویایی می باشد به طوری که نرخ تورم و بیکاری در این کشور نزدیک به صفر بوده و افراد بسیاری زیادی از کشورهای دیگر برای زندگی در اتریش مهاجرت های مختلفی را انجام می دهند.

در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد تحصیل در اتریش، تحصیل دکتری در اتریش و شرایط و ضوابط لازم برای آن اطلاعاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم.

تحصیل در اتریش

همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد، یکی از راه ها و روش های مهاجرت به کشور اتریش و به دست آوردن اقامت دائم و موقت این کشور، می توان به مهاجرت از طریق تحصیل در اتریش می باشد.

تحصیل در این کشور از بهترین فرصت هایی می باشد که امکان دارد برای هر دانشجویی اتفاق بیفتد. شما با به دست آوردن فرصت تحصیل در این کشور، با اساتید برتر جهان آشنا شده و از امکانات مدرن دانشگاه های این کشور بهره مند شوید.

دانشجویان در مقاطع مختلف برای ادامه تحصیل در این کشور به مهاجرت می پردازند که از جمله ی آن ها می توان به تحصیل در مقطع کارشناسی، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیل در مقطع دکتری اشاره کرد. شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و مفیدتر در مورد ادامه تحصیل خود در این کشور با مشاوران خبره و با تجربه ما در سازمان مهاجرت آوات در ارتباط بوده و با گرفتن وقت مشاوره، اطلاعات مفیدی را به دست بیاورید. توجه داشته باشید که همکاران ما در این سازمان سعی بر آن دارند تا بهترین و موثرترین راه را برای شما علاقمندان نشان دهند.

اگر شما نیز قصد تحصیل در اتریش را دارید فرصت و زمان را از دست ندهید و با مراجعه به کنسولگری کشور اتریش درخواست خود را برای ادامه تحصیل در این کشور، اعلام نمایید.

دکتری در اتریش

از پرطرفدارترین مقاطعی که دانشجویان درخواست ادامه تحصیل در آن را دارند، می توان به تحصیل دکتری در اتریش اشاره کرد. دانشجویان بسیار زیادی بعد از فارغ التحصیلی خود اقدام به اخذ پذیرش دکتری در اتریش دارند و با به دست آوردن پذیرش مربوطه می توانند در رشته و دانشگاه مورد نظر خود به تحصیل بپردازند. توجه داشته باشید که شما می توانید در رشته های بسیار متنوعی از جمله پزشکی، روانشناسی، دندانپزشکی، مدیریتی و حقوق به ادامه تحصیل بپردازید.

دانشگاه های کشور اتریش نیز با داشتن بهترین امکانات و خدمات رفاهی خود برای دانشجویان مقطع دکتری، سعی بر آن دارد تا توجه و رضایت دانشجویان خود را به دست بیاورد. هم چنین مسئولان مربوط در این کشور خدمات بسیار ویژه ای را برای دانشجویان غیر بومی ارائه می دهند که از جمله این خدمات و امکانات می توانیم به خوابگاه های دانشجویی، کار دانشجویی و غیره اشاره کرد.

امروزه با توجه به مزیت های فراوانی که در تحصیل دکتری در اتریش وجود دارد، دانشجویان کشور ما نیز به دنبال اخذ پذیرش دکتری در اتریش هستند و سعی دارند بعد از به اتمام رسیدن دوره ی کارشناسی ارشد، برای ادامه در مقطع دکتری به این کشور مهاجرت داشته باشند.

شرایط و مدارک لازم برای دکتری در اتریش

برای تحصیل دکتری در اتریش بایستی یک سری شرایط و مدارکی را از قبل تهیه و آماده کنید که از جمله ی این شرایط و مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-ارائه آخرین مدرک تحصیلی خود

-ارائه زیر نمرات به صورت ترجمه شده

-ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی یا آلمانی

-گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری

-گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء سابقه

-دریافت و اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش

-دعوتنامه در صورت وجود داشتن

اصل مدارک شناسایی و پاسپورت نیز یکی از مدارکی می باشد که برای ادامه تحصیل در این کشور الزامی بوده و بایستی از قبل تهیه کنید. از مهم ترین مدارکی تحصیل دکتری در اتریش می توان به اخذ ویزای تحصیلی این کشور اشاره کرد، از آن جایی که اخذ ویزای مربوط نیازمند زمان می باشد، به شما عزیزان علاقمند به مهاجرت تحصیلی توصیه میکنیم که در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت و اخذ ویزای تحصیلی خود داشته باشید تا از برنامه های سفر خود جا نمانید.

فواید به دست آوردن پذیرش دکتری در اتریش

از مزیت های تحصیل دکتری در اتریش می توانیم به مواردی از جمله زیر اشاره کرد که بایستی توجه داشته باشید این مزیت ها از عواملی هستند که افراد را برای تحصیل در این کشور ترغیب تر می کند و افراد برای به دست آوردن این مزیت ها تلاش بسیار زیادی می کنند:

-فرصت زندگی در یکی از زیباترین و بهترین کشورهای جهان

-یادگیری زبان انگلیسی و آلمانی

-آشنا شدن با افرادی که از کشورهای دیگر برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اند.

-فرصت آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور

-بازدید از کشورهایی که در حوزه شینگن قرار گرفته اند

-به دست آوردن اقامت موقتی این کشور

-فرصت به دست آوردن آینده ی شغلی بسیار مناسب در این کشور

شما می توانید با توجه به مزیت هایی که در فوق به آن اشاره شد، اقدام به تحصیل دکتری در اتریش داشته باشید و آینده ی درخشانی را برای خود رقم بزنید. از نکاتی که بایستی در هنگام زندگی در اتریش به آنها توجه داشته باشید این است که به قوانین و مقررات کشور اتریش احترام گذاشته و از آنها پیروی کنید تا مشکلی برای شما و هیچ یک از شهروندان این کشور به وجود نیاید. هم چنین قبل از مهاجرت خود می توانید مطالعاتی را در زمینه، فرهنگ این کشور داشته باشید در هنگام ورود به اتریش دچار شوک فرهنگی نشوید.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *