شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

قوانین تحصیل دکتری در آلمان برای مهاجران در سال 2019 تغییر کرد

دکتری در آلمان

قوانین تحصیل دکتری در آلمان برای مهاجران در سال 2019 تغییر کرد

فهرست مقاله
دکتری در آلمان
دکتری در آلمان

تحصیل دکتری در آلمان

تحصیل دکتری در  آلمان، اصولی قانونی دارد که باید آنها را در نظر گرفته ، طی کرده و بعد از سپری شدن پیش نیاز های مورد نیاز ، مجاز به تحصیل در کشور  آلمان بود. مواردی مانند وکیل مهاجرت ، اخذ اقامت تحصیلی در  آلمان ، راه های مهاجرت شغلی به این کشور ، روش اخذ پذیرش و انتخاب استاد راهنما ، موارد مهم این مبحث هستند که مروری به آنها خواهیم داشت .

تحصیل در  آلمان

تحصیل در آلمان باید مزایایی داشته باشد تا شخص را قانع به مهاجرت کرده و در نهایت مجاب شود که انتخابی شایسته اتفاق افتاده است .

مزایای تحصیل دکتری در  آلمان

دانشگاه های  آلمانی در بیشتر مواقع به صورت کاملا رایگان اقدام به جذب دانشجو می کنند و همین نکته باعث انتخاب آنها از جانب بسیاری شده است . به دنبال این تصمیم شرایطی پیش آمده که باید در رقابتی نسبتا سخت ، دانشجو ها بررسی و اولویت بندی شوند .

نکته

اشخاصی که مدرک خود را در مقطع کارشناسی ارشد دارند ، امتیاز بهتری را در این رقابت خواهند داشت .

آزمونی وجود ندارد که بر اساس آن شما را انتخاب کنند . اکثر کشورهای اروپایی این قاعده را رعایت می کنند . ملاک گزینش معدل دانشجو ، دانشگاهی که در آن فارغ التحصیل شده ، مقاله های بین المللی که تایید شده اند ، همچنین توصیه نامه استاد راهنماست که همگی با هم در پذیرش دانشجو تاثیری مستقیم دارند .

نمره بالای زبان های خارجی که شخص کسب کرده باشد نیز امتیازی خاص لحاظ می شود .

استاد راهنما

تحصیل دکتری در  آلمان توجه به گزینه ای مهم را می طلبد که بعضی از دانشجو ها از آن غافل می شوند . استاد راهنما و چگونگی ارتباط با ایشان ، نکته ای بسیار کلیدی برای رسیدن به موفقیت در هدف نهایی است .

روند این ارتباط با مشاوره ، درخواست های اصولی و دائمی از جانب دانشجویان از شخص استاد راهنما است که در طول تحصیل می تواند انجام شود . کارهای پژوهشی و انجام دادن تحقیقاتی مشخص ، در نهایت منجر به یک تز خواهند شد که پایان نامه ای کتبی بوده و دفاعیه آن نیز به طور شفاهی برگزار می شود .

مدارک مورد نیاز مقطع دکتری در  آلمان

مقاله های بین المللی که چاپ شده و همچنین مورد تایید باشند . مقالاتی که با نظارت و راهنمایی اساتید راهنما ، در طول تحصیل توسط دانشجو ها نوشته می شوند .

برگزاری ژورنال های چاپ شده ای از جانب دانشجو ، در کنار کنفرانس های بین المللی که با موفقیت طی شده اند .

مدرک زبان با سطحی مشخص شده که آیلتس هفت آکادمیک است .

طرح دکتری که به همراه تایید رسمی استاد راهنما ، ارائه می شود . ( Proposal )

ثبت اختراعی جهانی . این مورد هرچند ضروری اعلام نشده است اما تاثیر آن کاملا مثبت خواهد بود .

سابقه کاری ، که کاملا با رشته تحصیل شده منطبق باشد .

نکات پروسه اخذ پذیرش در  آلمان

پروسه  اخذ پذیرش دکتری در  آلمان مدت زمانی کوتاه را در پی نخواهد داشت ، پس دانشجویان متمایل به این کار باید به صورت همزمان اقدام به درخواست از چند استاد راهنما را داشته باشند ، تا در نهایت یکی از آنها این درخواست پذیرش را قبول بکند . معمولا این پروسه تا یک و نیم سال، بازه زمانی دارد .

تحصیل دکتری در  آلمان را چون نباید پروسه ای ساده تلقی کرد ، متقاضیان زیادی را ترغیب کرده است تا با تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در  آلمان ، که در اصل تحصیل مجدد یک مقطع خواهد بود ، بتوانند در محیط تحصیلی ارتباطی راحت تر و مستقیم با استاد راهنما را برقرار کرده و مشکلات مقطع دکتری را با این روش از پیش رو بردارند .

تحصیل مدرک دکتری در  آلمان مدت زمانی سه تا چهار ساله را نیاز دارد که صد البته با فعالیت بیشتر دانشجو کاهش این بازه زمانی ، دور از ذهن تصور نمی شود .

ارائه پایان نامه دکتری در  آلمان ، با زبان رسمی آنجا صورت می گیرد ، مگر در برخی رشته ها که مجاز به ارائه با زبان انگلیسی باشند ، مانند رشته های مهندسی .

هزینه تحصیل دکتری در  آلمان

هزینه تحصیل مقطع دکتری در  آلمان ، کاملا رایگان و با فاند 800 الی 2500 یورو در ماه ، مقرر شده است . نکته مهم در این مورد دردسر های پیدا کردن اساتید راهنما است که همسو با تقاضای فاند در  آلمان باشد . این امر عامل رقابت های بیشتری در بین دانشجو ها خواهد شد .

شرایط اقامت  آلمان پس از تحصیل

اقامت پس از تحصیل ، با مجوزی قانونی از جانب این کشور جهت اجازه برای کار دانشجویی ، آن هم تنها برای سه ساعت در هر هفته تصویب شده است . بعد از فارغ التحصیلی می توان کارتی با عنوان کارت اقامت یک ساله را دریافت کرده و در طی این مدت مشغول به اشتغال شد.

اگر شغل مربوطه با قراردادی سه ساله تعریف شده باشد ، آن هم به صورت رسمی ، برای اخذ اقامت دائم  آلمان می شود اقدام به انجام مراحل مربوطه کرد . معمولا اشخاصی با مدرک دکتری که در جستجوی شغل در کشور  آلمان هستند ، شغلی درخور را نمی توانند پیدا کنند و ترجیح کارفرما ها بیشتر به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد است .

مقطع دکتری در  آلمان

تحصیل مقطع دکتری در  آلمان برای اشخاصی با وضعیت تأهل راه کاری دارد تا خانواده شخص نیز برای اقامت در کنار او باشند . بعد از دریافت کارت اقامت دانشجویی و اقدام برای اجاره کردن محلی جهت اقامت ، می شود مراحل مربوطه بعدی را طی نمود .

وقت مصاحبه در سفارت  آلمان

تحصیل دکتری در  آلمان از دید مرحله دریافت وقت مصاحبه را باید پروسه ای طولانی مدت در نظر گرفت . با توجه به سیاست های کشور  آلمان در این حوزه ، متقاضیان باید زمانی تا مرز دو سال را برای پروسه های پذیرش خودشان سپری کنند .

تسریع پروسه تحصیل در  آلمان

اخذ ویزای تحصیل دکتری در  آلمان را با راهکاری جهت تسریع دادن می توان کوتاه تر کرد . این کار با طی شدن دوره زبان  آلمانی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ممکن است ، تا با داشتن مدرکی موثر در تسریع روند اخذ ویزا ، جهت اخذ ویزای تحصیلی به سفارت  آلمان مراجعه کرد .

منبع:سفارت آلمان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی