مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بازار کار داروسازی در استرالیا

خلاصه مقاله : رشته ی داروسازی از زیر مجموعه و گرایش های رشته ی علوم پزشکی می باشد که در رابطه با تولید و ساخت دارو تخصص ارائه می شود و در این رشته واحدهای مربوط در رابطه با نحوه ی داروسازی و بهداشت های مربوطه را می گذرانید. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در زمینه ی بازار کار دارو سازی در کشور استرالیا در اختیار شما قرار دهیم.
بازار کار داروسازی در استرالیا

بازار کار داروسازی در استرالیا

فهرست مقاله
بازار کار داروسازی در استرالیا
بازار کار داروسازی در استرالیا

رشته ی داروسازی در استرالیا از رشته های پر طرفدار استرالیا بین دانشجویان ، رشته ی داروسازی می باشد.دانشگاه هایی که در رشته ی داروسازی در کشور استرالیا فعالیت می کنند مدارکی بین المللی به متقاضیان خود ارائه می دهند.تحصیل رشته ی داروسازی و سپس مشغول شدن سریع به کار داروسازی در استرالیا توانسته است طرفداران بسیاری را برای تحصیل به خود جذب کند.

داروسازی از حرفه هایی می باشد که دارای بازار کاری دائم و روبه رشد است و در زمینه ی دارو و درمانی برای مداوای یک بیمار به عنوان متداول ترین شیوه در دنیا محسوب می گردد.

بعد از پایان دوره ی تحصیلی و فارغ التحصیلی  می توانید برای اقامت کشور استرالیا اقدام کنید و پس از گذراندن دوره های اداری از شهروندان کشور استرالیا محسوب می شوید.

چشم انداز شغلی برای داروسازی در کشور استرالیا در رتبه ی خوبی قرار دارد و اگر تمایل به کار در این زمینه را دارید می توانید با داشتن حداقل مدرک لیسانس جایگاهی مناسبی در بازار کار داروسازی پیدا کنید .

مقاله پیشنهادی:درآمد داروسازی در کانادا

شرایط ورود به کار داروسازی در استرالیا

آزمون APEC : آزمونی حرفه ای میباشد که توسط کمیته ارزیابی داروسازی کشور استرالیا برگزار می شود . این آزمون دانش شما در رشته ی داروسازی را در صنعت داروسازی به شکل یک علم ارزیابی می کند.

آزمون APEC دشوارمیباشد، پس باید برای آماده سازی خود در این آزمون زمان و انرژی کافی بگذارنید.بهتر است بدانید تنها داشتن مدرک آکادمیک داروسازی برای قبولی در آزمون APEC کافی نیست.

کار دارو سازی صنعتی شامل ساخت و توزیع دارو ها و محصولاتت پزشکی می باشد . این مورد شامل کنترل کیفیت، ارتقا محصول، ساخت محصول، مدیریت ، تحقیق و مدیریت بازار یابی است .

برای دارو سازی صنعتی باید در دوره هایی که دارو و محصولات پزشکی را ارائه می کند نام نویسی کنید، اگر چه بعضی از ارگان ها ممکن است افرادی را استخدام کنند که شرایط لازم را دارا باشند .

شرایط پذیرش سریع در مراکز دارو سازی در استرالیا

بازار کار داروسازی در استرالیا
بازار کار داروسازی در استرالیا

اگر شما مدرک و گواهینامه داروسازی در انگلستان , ایرلند یا نیوزیلند را دریافت کرده اید , این امکان وجود دارد که توسط سازمان ها و مراکز استانی و ایالتی استرالیا نام نویسی کنید و پذیرفته شوید.

برای قبولی در این مراکز ممکن است به یک دوره ی کوتاه برای آموزش نیاز داشته باشید که توسط دارو سازان استرالیایی اجرا می شود قبل از اینکه امکان ثبت نام برای شما در این دوره ها ایجاد شود.

اگر در حال برنامه ریزی جهت مهاجرت به استرالیا هستید به مهارت هایی که توسط APEC ارزیابی می شود نیاز دارید و نیازی به طی کردن دوره معالجات APEC ندارید.

مقاله پیشنهادی:دانشگاه های تحصیل داروسازی در استرالیا

فرصت های شغلی داروسازی در استرالیا

بعد از فارغ التحصیلی در رشته ی داروسازی می توانید در کارخانه‌ داروسازی‌ (صنعت‌ ساخت‌ و کنترل‌ دارو)، واحدهای‌ تهیه‌ و تولید لوازم‌ آرایشی‌ و بهداشتی‌ و یا در کارهای‌ اجرایی‌ وزارت‌ بهداشت‌ درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ فعالیت‌ کنید.

از کارهای دیگری که می توانید انجام دهید، ارائه خدمات‌ دارویی‌ در سطح‌ داروخانه‌ها و بیمارستانها، فعالیت‌ در مراکز خدمات‌ بهداشتی‌ و درمانی‌ دولتی‌ در بخشهای‌ معاونت‌ دارو و غذا، بخش‌ تدوین‌ قوانین‌، مدیریت‌ بازرسی‌، سیاست‌ گذاریهای‌ دارویی‌ و نظایر آن‌ و فعالیت‌ در مراکز دانشگاهی‌ و تحقیقاتی‌، مؤسسات‌ پژوهشی ( مثل موسسه‌ رازی‌، انستیتوپاستور و…) و شرکتهای‌ پخش‌ و توزیع‌ دارو می باشد.با حرفه ای شدن در این کار و داشتن تجربه و سرمایه کافی نیز می توانید به طور مستقل کار کرده و برای خود داروخانه تاسیس کنید.

میزان درآمد کار داروسازی در استرالیا

بازار کار داروسازی در استرالیا
بازار کار داروسازی در استرالیا

داروسازانی که در بخش های دولتی استخدام هستند، مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کنند. آن دسته از داروسازانی که در بخش خصوصی فعالیت می کنند، بسته به سطح تحصیلات، میزان تخصص، سابقه و مهارت خود درآمدهای متفاوتی دارند.

برخی نیز که به صورت مستقل کار کرده و به عنوان مثال برای خود داروخانه دارند، بسته به میزان فعالیت، نوع خدمات و تعداد مشتری ای که دارند، درآمدهای متفاوتی دارند.

در جدیدترین پژوهش صورت گرفته توسط تعدادی از متخصصان شغلی داروسازی در کشور استرالیا، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند.بر این اساس متوسط حقوق و درآمد داروسازها در گروههای مختلف ارزیابس شده است که شامل:

حقوق دکتر داروساز که در حوزه های مختلف مشغول بکار است، در شرکتهای کوچک به طور متوسط بین 1100000 تا 19300000 تومان و در شرکتهای بزرگ بین 1600000 تومان تا 14000000 تومان می باشد.

بهتر است بدانید این تفاوت در درآمدها به میزان سابقه کاری، تجربه و تخصص ، حوزه های مختلف کاری، نوع شرکت، شهر محل کار شما و …. بستگی دارد.در استرالیا – متوسط درآمد سالانه این شغل 72.000 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

عوامل موثر در انتخاب کار داروسازی در استرالیا

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی. ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند.

یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند. باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

 

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند. نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند. که در این شغل موفق می شوند.

اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند. عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.امتحان APEC چیست و چه افرادی باید آن را بگذرانند؟

  • برای پیدا کردن شغل در رشته ی داروسازی هنگام ورود به بازار کار باید امتحانی تحت عنوان APEC را بدهید که توسط این آزمون میزان بار علمی شما و بقیه افراد سنجیده می شود.

🙋‍♀️2.میزان درآمد یک داروساز در استرالیا چه مقدار است؟

  • میزان درآمد داروساز ها در این کشور برای هر ساعت چیزی حدود 50 دلار است.

🙋‍♀️3.هزینه تحصیل داروسازی در استرالیا چه میزان است؟

  • شهریه ی رشته داروسازی برای دانشجویان بین المللی بصورت سالیانه معادل ٢٩,٢٣۵ دلار  است.

🙋‍♀️4.برای کار به عنوان یک داروساز در کشور استرالیا نیاز به چه مجوزی داریم ؟

  • وظیفه ی نظارت بر کار داروسازها و بررسی مدارک آنها در کشور استرالیا بر عهده ی دو سازمان اداره APEC و اداره VETASSESS است که باید برای فعالیت در این کشور به عنوان یک داروساز مجوز این موسسات را دریافت کنید.

🙋‍♀️5.چگونه میتوان در استرالیا به جستجوی کار پرداخت؟

  • مرسوم ترین روشهای جستجوی کار در این کشور از طریق سایت های کاریابی یا ار طریق ارسال رزومه و دریافت پیشنهاد, می باشد.

🙋‍♀️6.شرایط تحصیل داروسازی در استرالیا چیست؟

  • برای تحصیل داروسازی در استرالیا و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد لازم است. در دوره های دانشگاهی استرالیا با کسب نمره قبولی در امتحانات ورودی شرکت کنید. سپس یک دوره کارآموزی یک ساله را با یک داروساز مجرب که ممکن است. توسط سازمان داروسازان به شما معرفی شود بگذرانید. هنگامی که دوره کارآموزی خود نزد یک داروساز مجرب را به پایان رساندید.

🙋‍♀️7.طول دوره تحصیل رشته ی داروسازی در استرالیا چه مدت است؟

  • مقطع کارشناسی رشته ی دارو سازی در استرالیا 4 سال به طول می انجامد اما تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در رشته داروسازی 2 سال طول می کشد.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Sanaz
Sanaz
2020/11/30 02:13

سلام حقوق داروسازانی که در خود استرالیا مدرک pHd بگیرند و در کارخانه کار کنند چه قدر در سال است؟؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  Sanaz
2020/12/05 09:50

سلام و درود
باتوجه به شرایط کاملا متفاوت است

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!