مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بورسیه داروسازی در کانادا

فهرست مقاله
بورسیه داروسازی در کانادا
بورسیه داروسازی در کانادا

کانادا ممکن است یکی از مقصد های پرطرفدار برای دانشجویان بین المللی باشد ، اما متأسفانه تحصیل در اینجا ارزان نیست . بورسیه داروسازی در کانادا به دلیل تقاضای بسیار بالای متقاضیان در جهان محدود بوده و اخذ آن مستلزم داشتن شرایطی است.

علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به این کشور ممکن است گاهی به سبب هزینه های بالا از تحصیل در این کشور صرف نظر کنند اما مهاجرت از طریق بورسیه داروسازی در کانادا  امکان مهاجرت ارزان تحصیلی را برای علاقمندان در رشته داروسازی فراهم می کند.

 

بورسیه داروسازی در کانادا

شهریه و هزینه تحصیل داروسازی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در رشته داروسازی، میانگین هزینه سالیانه قابل پرداخت

 

دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، 116.15 دلار کانادا
دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع دکترا 116.15 دلار
هزینه زندگی 11000 دلار
میانگین هزینه اجاره شخصی 5.250 دلار
هزینه دروس انتخابی 15000 تا 16000 دلار
هزینه کتاب و بقیه هزینه ها 500 تا 2000 دلار

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو

بورسیه تحصیلی دانشگاه اتاوا برای دوره ارشد 8000-17000 دلار کانادا در سال و برای مقطع دکترا 10000-20000 دلار کانادا می باشد .این بورسیه تحصیلی کاملا رقابتی و براساس صلاحیت علمی دانشجو به متقاضی پذیرش تحصیلی دانشگاه اتاوا تعلق می گیرد.

 

بورسیه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه منیتوبا

دانشجویان واجد شرایط دریافت بورس های تحصیلی برای 24 ماه اول برنامه کارشناسی ارشد خود و 48 ماه اول برنامه دکتری خود بورسیه دریافت می کنند.

  • بورس تحصیلی 18000 دلار (دکترا) و 14000 دلار (کارشناسی ارشد) برای یک دوره 12 ماهه

 

دانشگاه کلگری

ارزش بورس تحصیلی از 1000 دلار تا 40،000 دلار است و رشته های مختلف تحصیلی را در بر می گیرد.

 

مقالات پیشنهادی:

 

انواع بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه داروسازی در کانادا
بورسیه داروسازی در کانادا
  1. بورسیه دولتی
  2. بورسیه غیر دولتی

 

بورسیه دولتی تحصیلی کانادا

چند نوع بورسیه دولتی داریم که یکی از آنها بورسیه Banting می باشد که دانشجویان بین المللی که می خواهند در رشته های علوم طبیعی و اجتماعی در مقطع لفوق لیسانس و دکترا تحصیل کنند تعلق می گیرند.  بورسیه CGS-M  کمک هزینه دانشجویی در مقاطع بالاتر مانند ارشد قابل دریافت می باشد.

 

بورسیه پژوهش IDRC – بورس های تحصیلی دولت کانادا برای دانش آموختگان کشورهای در حال توسعه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا پژوهش در سطح دکترا در یک دانشگاه به رسمیت شناخته شده در کانادا است.

بورس های تحصیلی کارشناسی ارشد -NSERC انواع کمک هزینه تحصیلی دولت کانادا، کمک های مالی و برای دانش آموزان برجسته از لحاظ علمی، برای انجام تحصیل در رشته های علوم طبیعی و مهندسی در یک دانشگاه معتبر کانادا ارائه میگردد.

سازمان برنامه کمک هزینه تحصیلی علمی کشورهای آمریکایی -(OAS) کمک هزینه تحصیلی دولت کانادا از سازمان کشورهای آمریکاییمنشا می گیرد (OAS)، و برای دانشجویان فارغ التحصیل از هر کشور عضو سازمان کشورهای آمریکایی می باشد (از جمله کشورهای منتخب در امریکای لاتین و جزایر کارائیب).

کمک هزینه های دانشجویی Vanier کانادا – کمک هزینه تحصیلی دولت کانادا برای دانشجویان دکترای بین المللی، برای تحصیل در یک دانشگاه معتبر کانادا می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در بورس های تحصیلی دولتی کانادا و فرصت های مالی خارجی بیشتر، با سفارت کانادا در کشور خود تماس حاصل فرمایید.

بورسیه تحصیلی پزشکی کانادا نیز در این کشور در برخی دانشگاه های خاص ارائه می شود برای اطلاعات بیشتر بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. شرایط اخذ بورسیه پذیرش از دانشکاه های کانادا متفاوت می باشد.

 

بورسیه تحصیلی غیر دولتی

این بورسیه از صندوق محیط زیست تامین میگردد- بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی جهت تحقیقات در رابطه با حیوانات در سطح دکترا در یک دانشگاه معتبر کانادا در کبک و یا بریتیش کلمبیا است.

بورس های تحصیلی و فرصت های مطالعاتی ترودو – بنیاد ترودو تعدادی از بورس های تحصیلی و فرصت های مطالعاتی را به افراد واجد شرایط ارائه می دهد، کمک هزینه های تحصیلی و تعلیماتی به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا تعلق می گیرد.

 

منبع: https://admissiontable.com/19-scholarships-in-canada-for-international-students/

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *