مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بورسیه داروسازی در کانادا

خلاصه مقاله : رشته داروسازی در کانادا یکی از بهترین و پر طرفدارترین رشته ها در کانادا می باشد. سالانه دانشجویان زیادی تمایل دارند که برای قبولی در این رشته وارد دانشگاه های کانادا شوند. چرا که دانشگاه های کانادا در رشته های پزشکی بسیار سیستم مدرن و آموزش تخصصی را دارا می باشد.دریافت بورسیه ی داروسازی این شرایط را برای متقاضی به وجود میاورد تا دغدغه ی هزینه های تحصیلی را نداشته باشد و به راحتی به ادامه ی تحصیل بپردازد.
بورسیه داروسازی در کانادا

بورسیه داروسازی در کانادا

فهرست مقاله
بورسیه داروسازی در کانادا
بورسیه داروسازی در کانادا

کانادا ممکن است یکی از مقصد های پرطرفدار برای دانشجویان بین المللی باشد ، اما متأسفانه تحصیل در اینجا ارزان نیست . بورسیه داروسازی در کانادا به دلیل تقاضای بسیار بالای متقاضیان در جهان محدود بوده و اخذ آن مستلزم داشتن شرایطی است.

علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به این کشور ممکن است گاهی به سبب هزینه های بالا از تحصیل در این کشور صرف نظر کنند اما مهاجرت از طریق بورسیه داروسازی در کانادا  امکان مهاجرت ارزان تحصیلی را برای علاقمندان در رشته داروسازی فراهم می کند.

شرایط پذیرش در رشته داروسازی در کانادا چگونه است؟

رشته داروسازی در کانادا در دانشگاه های معتبر امکان پذیر است و دانشجویان بین المللی می توانند در دوره های تخصصی داروسازی و یا رشته های پزشکی دیگر نیز شرکت کرده و یا تمام مراحل کار آشنا شوند. دوره های تحصیل داروسازی در این کشور به طور معمول بر روی دروس فیزیک، زیست شناسی، آناتومی، فیزیولوژی و شیمی متمرکز می باشد.

برای تحصیل رشته داروسازی در کانادا دانشجوی متقاضی باید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی علوم پایه در یکی از رشته های مربوط به علوم پزشکی ( Science )، حرکت شناسی ( Kinesiology ) و یا روانشناسی ( Psychology ) شروع کند که در این دوره باید دروس شیمی و بیولوژی و زبان و ریاضی را با نمره بالای ۷۵٪ گذرانده و پس از اتمام تحصیلات کارشناسی علوم پایه میتوانند در آزمون ورودی رشته دارو سازی ( Pharmacy College Admission Test ) که به اختصار PCAT گفته میشود شرکت نماید .

این تست ورودی رشته داروسازی در کانادا شامل ۲۳۲ سوال تستی و نوشتن یک متن می باشد . جدول زمانی و نحوه ثبت نام آزمون ورودی دارو سازی در کانادا را در سایت پیرسون موجود است .

دانشجویان پس از گذراندن موفقیت آمیز آزمون PCAT وارد دوره ۴ ساله داروسازی می شوند و به عنوان کارشناس دارو ساز فارغ التحصیل می گردند و همچنین در صورت تمایل میتوانند در مقطع دکتری داروسازی که طول مدت آن ۲ سال است ادامه تحصیل دهند .

نیازی به ارائه مدرک زبان برای ثبت نام در آزمون داروسازی وجود ندارد . ولی گذراندن این آزمون برای داروساز شدن در کانادا کافی نیست و شما نیاز به پشت سر گذاشتن آزمون های مربوط به هر استان به صورت جداگانه دارید که در این مرحله استان ها معمولا یکی از مدارک مورد نیازشان مدرک زبان است . در پایان هزینه تحصیل رشته داروسازی در کانادا در مقطع لیسانس $۱۰,۵۴۸ و در مقطع فوق لیسانس $۳۲,۸۸۶ می باشد .

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  تحصیل داروسازی در کانادا  مراجعه کنید.

شهریه و هزینه تحصیل داروسازی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در رشته داروسازی، میانگین هزینه سالیانه قابل پرداخت

 

دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، 116.15 دلار کانادا
دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع دکترا 116.15 دلار
هزینه زندگی 11000 دلار
میانگین هزینه اجاره شخصی 5.250 دلار
هزینه دروس انتخابی 15000 تا 16000 دلار
هزینه کتاب و بقیه هزینه ها 500 تا 2000 دلار

 

بورسیه داروسازی در کانادا;بورسیه دانشگاه تورنتو

بورسیه تحصیلی دانشگاه اتاوا برای دوره ارشد 8000-17000 دلار کانادا در سال و برای مقطع دکترا 10000-20000 دلار کانادا می باشد .این بورسیه تحصیلی کاملا رقابتی و براساس صلاحیت علمی دانشجو به متقاضی پذیرش تحصیلی دانشگاه اتاوا تعلق می گیرد.

 

بورسیه داروسازی در کانادا;بورسیه دانشگاه منیتوبا

بورسیه داروسازی در کانادا
بورسیه داروسازی در کانادا

دانشجویان واجد شرایط دریافت بورس های تحصیلی برای 24 ماه اول برنامه کارشناسی ارشد خود و 48 ماه اول برنامه دکتری خود بورسیه دریافت می کنند.

  • بورس تحصیلی 18000 دلار (دکترا) و 14000 دلار (کارشناسی ارشد) برای یک دوره 12 ماهه

 

بورسیه داروسازی در کانادا; دانشگاه کلگری

ارزش بورس تحصیلی از 1000 دلار تا 40،000 دلار است و رشته های مختلف تحصیلی را در بر می گیرد.

 

انواع بورسیه تحصیلی در کانادا

  1. بورسیه دولتی
  2. بورسیه غیر دولتی
بورسیه داروسازی در کانادا
بورسیه داروسازی در کانادا

بورسیه تحصیلی دولتی کانادا

چند نوع بورسیه دولتی داریم که یکی از آنها بورسیه Banting می باشد که دانشجویان بین المللی که می خواهند در رشته های علوم طبیعی و اجتماعی در مقطع لفوق لیسانس و دکترا تحصیل کنند تعلق می گیرند.  بورسیه CGS-M  کمک هزینه دانشجویی در مقاطع بالاتر مانند ارشد قابل دریافت می باشد.

 

بورسیه پژوهش IDRC – بورس های تحصیلی دولت کانادا برای دانش آموختگان کشورهای در حال توسعه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا پژوهش در سطح دکترا در یک دانشگاه به رسمیت شناخته شده در کانادا است.

بورس های تحصیلی کارشناسی ارشد -NSERC انواع کمک هزینه تحصیلی دولت کانادا، کمک های مالی و برای دانش آموزان برجسته از لحاظ علمی، برای انجام تحصیل در رشته های علوم طبیعی و مهندسی در یک دانشگاه معتبر کانادا ارائه میگردد.

سازمان برنامه کمک هزینه تحصیلی علمی کشورهای آمریکایی -(OAS) کمک هزینه تحصیلی دولت کانادا از سازمان کشورهای آمریکاییمنشا می گیرد (OAS)، و برای دانشجویان فارغ التحصیل از هر کشور عضو سازمان کشورهای آمریکایی می باشد (از جمله کشورهای منتخب در امریکای لاتین و جزایر کارائیب).

کمک هزینه های دانشجویی Vanier کانادا – کمک هزینه تحصیلی دولت کانادا برای دانشجویان دکترای بین المللی، برای تحصیل در یک دانشگاه معتبر کانادا می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در بورس های تحصیلی دولتی کانادا و فرصت های مالی خارجی بیشتر، با سفارت کانادا در کشور خود تماس حاصل فرمایید.

بورسیه تحصیلی پزشکی کانادا نیز در این کشور در برخی دانشگاه های خاص ارائه می شود برای اطلاعات بیشتر بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. شرایط اخذ بورسیه پذیرش از دانشکاه های کانادا متفاوت می باشد.

 

بورسیه تحصیلی غیر دولتی کانادا

این بورسیه از صندوق محیط زیست تامین میگردد.  بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی جهت تحقیقات در رابطه با حیوانات در سطح دکترا در یک دانشگاه معتبر کانادا در کبک و یا بریتیش کلمبیا است.

بورس های تحصیلی و فرصت های مطالعاتی ترودو – بنیاد ترودو تعدادی از بورس های تحصیلی و فرصت های مطالعاتی را به افراد واجد شرایط ارائه می دهد، کمک هزینه های تحصیلی و تعلیماتی به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا تعلق می گیرد.

شرایط تحصیل پرستاری در کانادا

انجمن پرستاری کانادا (Canadian Nurses Association) و کالج های استانی مربوطه این گروه از پرستاران را تشویق می کنند تا ادامه تحصیل داده و مدرک لیسانس خود را اخذ نمایند.

امروزه آموزش 4 ساله برای پرستاران دارای پروانه کار (RN) در کانادا اجباری است . با این حال برخی دانشگاه های کانادا با ارائه ی دروس در فصل تابستان، دوره ی تحصیلی خود را سرعت می بخشند.

کمک پرستاران دارای مجوز کار (prn ها) را نباید با پرستاران روانپزشکی دارای مجوز کار یا با کمک پرستاران با جواز کار (lpn ها) اشتباه گرفت، این کمک پرستاران در کالج ها آموزش می بایند و بعد از دو سال مدرک دیپلما دریافت می کنند و می توانند مشغول به کار شوند.

تحصیلات عالی پرستاری در کانادا

در کل کشور کانادا، 32 مدرک ارشد در رشته ی پرستاری و مجموعا 15 مدرک دکترا در بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا، انتاریو، کبک و نوا اسکوشیا وجود دارد. برخی از موسسات دوره های آموزش از راه دور در رشته ی پرستاری را ارائه می دهند.

معرفی دانشگاه های برتر پرستاری در کانادا

نام دانشگاه

رتبه

سایت رسمی

دانشگاه تورنتو

رتبه ی 6 ام جهان

https://www.utoronto.ca

دانشگاه آلبرتا

رتبه ی 16 ام جهان

https://www.ualberta.ca/index.html

دانشگاه بریتیش کلمبیا

رتبه ی 20 ام جهان

https://www.ubc.ca

دانشگاه مک گیل

رتبه ی 39 جهان

https://www.mcgill.ca

دانشگاه اتاوا

رتبه ی 40 ام جهان

https://www.uottawa.ca/en

دانشگاه  Montreal

رتبه ی 51 تا 100 ام

https://www.umontreal.ca/en

دانشگاه کلگری

رتبه ی 51 تا 100 ام

https://www.ucalgary.ca

دانشگاه وسترن آنتاریو

رتبه ی 51 تا 100 ام

https://www.uwo.ca

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی شرایط تحصیل داروسازی و پرستاری در کانادا  مراجعه کنید.

 

منبع:  www.admissiontable.com

سوال های متداول بورسیه داروسازی در کانادا

🙋‍♀️1.یک دانشجوی داروسازی کانادا میتواند به کار دانشجویی مشغول شود؟

  • امکان کار دانشجویی 20 ساعت در هفته برای دانشجویان داروسازی در نظر گرفته شده است.

🙋‍♀️2.هزینه ی زندگی یک دانشجوی داروسازی چه میزان است؟

  • هزینه یک دانشجوی داروسازی سالانه 35000 هزار دلار می باشد.

🙋‍♀️3.مدت زمان تحصیل داروسازی در کانادا چند سال است؟

  • تحصیل داروسازی در این کشور 5 سال طول خواهد کسید.

🙋‍♀️4.چه مدرک زبانی برای تحصیل داروسازی نیاز است؟

  • برای تحصیل در رشته ی داروسازی در کانادا باید مدرک مهارت زبان انگلیسی با حداقل نمره ی 6.5 آیلتس داشته باشید.

🙋‍♀️5.تست PCAT چیست؟

  • در این آزمون مهارت های لازم افرادی که در این رشته تحصیل مرده اند مورد بررسی قرار میگیرد

🙋‍♀️6.آیا میتوان ویزای تحصیلی کانادا را  به ویزای کاریتبدیل کرد؟

  • پس از فارغ التجصیلی, دانشجویان بین 2 تا 3 سال فرصت دارند تا با پیدا کردن کار مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

🙋‍♀️7.دوره های تکمیلی داروسازی چیست؟

  • بسیاری از داروسازان پس از پایان تحصیلات یک دوره ی تکمیلی را پشت سر میگذارند تا دانشو تجربه ی بیشتری به دست آورند .این دوره ها میتواند شامل دوره  یکساله در بیمارستان یا دوره  یکساله در صنعت داروسازی یا …. باشد.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات