مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

پذیرش داروسازی در استرالیا

فهرست مقاله
پذیرش داروسازی در استرالیا
پذیرش داروسازی در استرالیا

دانشکده های استرالیا مدارک حرفه ای در زمینه های مختلف از تخصص داروسازی را ارائه می دهند . پذیرش داروسازی در استرالیامکان پذیر است؛ دروس این رشته تحصیلی داروسازان را با ترکیب و تولید دارو و انجام تحقیقات در مورد تولید ، ذخیره سازی ، کنترل کیفیت و توزیع آشنا می سازد. دانشکده های داروسازی استرالیا به دلیل اعتبار در سطح جهانی و رتبه علمی بالا سالانه پذیرای هزاران دانشجو از سراسر جهان می باشد.

رشته ی داروسازی در استرالیا

 

از رشته های پزشکی پر طرفدار،رشته ی داروسازی می باشد . دانشگاه هایی که در رشته ی داروسازی در کشور استرالیا فعالیت می کنند ، مدارکی بین المللی به متقاضیان خود ارائه می دهند از این رو رشته ی داروسازی در استرالیا طرفداران بسیاری را جذب خود کرده است .

داروسازی از حرفه هایی است که همیشه دارای بازار کاری دائم و روبه رشد است و در زمینه ی دارو و درمانی برای مداوای یک بیمار به عنوان متداول ترین شیوه در دنیا محسوب می گردد.

رشته ی داروسازی از زیر مجموعه و گرایش های رشته ی علوم پزشکی می باشد که در رابطه با تولید و ساخت دارو تخصص دارد و شما باید در این رشته واحدهای مربوطی در رابطه با نحوه ی داروسازی و بهداشت های مربوطه را بگذرانید .

در پایان دوره ی تحصیلی و فارغ التحصیلی نیز می توانید برای اقامت کشور استرالیا اقدام کنید و پس از گذراندن دوره های اداری از شهروندان کشور استرالیا محسوب می شوید.

آینده شغلی برای داروسازان در کشور استرالیا در رتبه ی خوبی قرار دارد و اگر تمایل به کار در این زمینه را دارید می توانید با داشتن حداقل مدرک لیسانس جایگاهی مناسب در بازار کاری پیدا کنید.

نکتهدیگر این است که برای شغل رشته ی داروسازی هنگام ورود به بازار کار باید امتحانی تحت عنوان APEC را بدهید که توسط این آزمون میزان بار علمی شما و بقیه افراد سنجیده می شود.

مقاله یشنهادی:شرایط قبولی رشته ی داروسازی در استرالیا

شرایط تحصیل داروسازی در استرالیا

برای داروساز شدن در استرالیا شما باید دوره هایی مانند کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته داروسازی را به پایان برسانید . سپس بعد از فارغ التحصیلی باید در هیات داروسازی استرالیا ثبت نام کنید.

و دوره انترنی یک ساله را با یک داروساز سپری کنید . بعد از پایان دوره انترنی قبولی در آزمون ثبت هیات داروسازی الزامی است ، این آزمون از دو بخش کتبی و شفاهی ارائه می شود.

دوره تحصیل رشته داروسازی در استرالیا چهار سال است . برای ورود به دانشگاه های استرالیا و تحصیل در رشته پزشکی دانش کافی در دروس ریاضی ، شیمی ، زیست شناسی و فیزیک ضروری است.

تسلط به زبان انگلیسی و نمره ATAR برای پذیرش در مقطع کارشناسی در این رشته الزامی است . دوره تحصیلات عالی یا همان کارشناسی ارشد در رشته داروسازی دو ساله است.

که دانش کافی در رشته هایی مانند فیزیولوژی ، شیمی ، بیوشیمی ، زیست شناسی انسانی ، فارماکولوژی و ریاضیات و قبولی در یکی از آزمون های GAMSAT ، MCAT برای این مقطع مورد نیاز است.

آزمون های ورودی داروسازی دانشگاه های استرالیا

پذیرش داروسازی در استرالیا
پذیرش داروسازی در استرالیا

ارزیابی سطح دانش شما و بقیه متقاضان از علوم دارویی در آزمون (KAPS)- سطح A است. آزمون KAPS برای ارزیابی سطح معلومات شما از علوم پایه دارویی مربوط به رشته داروسازی در کشور استرالیا است.

شما باید هر دو مولفه را به صورت موفقیت آمیز به منظور دریافت نامه ارزیابی مهارت APC تکمیل نمایید.
ارزیابی دانش علوم دارویی (KAPS)، شامل دو آزمون است تا دانش خود را از علوم پایه دارویی در شاخه داروسازی در کشور استرالیا ارزیابی کنید.

آزمون ارزیابی صلاحیت داروساز در خارج از کشور (CAOP) – سطح B
آزمون CAOP به منظور ارزیابی توانایی شما برای اعمال دانش و شناخت دارویی برای شروع کار در کشور استرالیا طراحی شده است.

هزینه تحصیل داروسازی در استرالیا

برای پرداخت هزینه شهریه تحصیل داروسازی در دانشگاه های استرالیا به طور شما باید حدود ٩,١٨۵ دلار در سال شهریه پرداخت کنید. برای حمایت مالی از دانشجویان این دوره طبق شاخص استاندارد SCA محاسبه و بصورت یکسال فشرده ارائه شده است.

پرداخت شهریه شما بستگی به تقویم تحصیلی و دروس اخذ شده تان دارد.شهریه سالیانه در هر سال ضمن در نظر داشتن واحدهای درسی انتخاب شده متفاوت از سال قبل خواهد بود.

با توجه به آمار و گزارشات ارائه شده، هزینه تحصیل شما به عنوان دانشجوی بین المللی بصورت سالیانه معادل ٢٩,٢٣۵ دلار برای رشته داروسازی است.

هزینه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های استرالیا نیز در سال ، برای مقطع کارشناسی ارشد حدود مبلغ ٢٠٠٠٠ دلار تا ٣٠٠٠٠ دلار ارزیابی شده و برای مقطع دکترا در رشته داروسازی حدود ١۴٠٠٠ دلار تا ٣٧٠٠٠ دلار گزارش شده است.

هزینه تحصیل در این کشور معمولا بر اساس واحد نتخابی شما محاسبه می شود نه بر اساس سال تحصیلی تان در صورتی که شهر انتخابی شما در لیست شهرهای دارای صلاحیت دانشگاه های استرالیا باشد.

به شما مبلغ کمک هزینه تحصیلی نیز تعلق می گیرد. این حمایت از طرف خود دولت استرالیا است و بعنوان فاند شناخته می شود.

پذیرش داروسازی در استرالیا
پذیرش داروسازی در استرالیا

 

مدارک مورد نیاز پذیرش از دانشگاه های استرالیا

 • کپی شناسنامه
 • عکس پاسپورتی
 • مدرک دیپلم دوره دبیرستان
 • ریز نمرات
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش از دانشگاه
 • رزومه تحصیلی
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی
 • مدارک مورد نیاز برای ویزای پزشکی در استرالیا
 • ارائه نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های فرانسه
 • فتوکپی از پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • ارائه مدرک تافل و یا آیلتس
 • ترجمه رسمی فتوکپی شناسنامه به زبان انگلیسی
 • ارائه گواهی تمکن مالی و پرینت حساب
 • ارائه اصل و فتوکپی مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • رزرو خوابگاه
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزا

مقاله یشنهادی:ارزان ترین کشور ها برای تحصیل در رشته داروسازی

 

کار ضمن تحصیل داروسازی در استرالیا در استرالیا

اگر به صورت تمام وقت در دانشگاه های استرالیا مشغول تحصیل شوید، مجاز به انجام کار پاره وقت ۴۰ ساعت در هفته می باشید . در آمد حاصل از این کار پاره وقت می تواند بخشی از هزینه تحصیل در استرالیا را برای شما در این کشور پوشش دهد.
لیست دانشگاه های داروسازی استرالیا به شرح زیر است
دانشگاه موناش کارشناسی داروسازی
دانشگاه گریفیث کارشناسی داروسازی
دانشگاه جیمز کوک کارشناسی داروسازی
دانشگاه سیدنی کارشناسی داروسازی
دانشگاه نیوکاسل کارشناسی داروسازی
دانشگاه کوئینزلند کارشناسی داروسازی
دانشگاه ساث استرالیا کارشناسی داروسازی

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *