تحصیلی

شرایط تحصیل داروسازی در خارج از کشور

رشته ی داروسازی در خارج از کشور  یکی از پر طرفدار ترین رشته های گروه علوم پزشکی به شمار می روند “رشته داروسازی” در خارج از کشور را هم می توان جزو رشته های بسیار پر طرفدار گروه علوم پزشکی قرار داد.

رشته داروسازی نقش مهمی در رابطه با تولید و ساخت دارو، بررسی وضعیت دارو در بدن انسان و موجودات زنده و همچنین میزان تأثیر دارو در سلامت جامعه و کم کردن بحران‌ های بیماری‌ زا ایفا می کند.

درس های‌ رشته داروسازی


دروس‌ پايه‌داروسازی

دروس پایه داروسازی شامل:بيولوژی نظری، فيزيک‌ نظری، رياضيات‌ پايه‌ و مقدمات‌ آمار، شيمی عمومی، بيوشيمی، فيزيولوژی، شيمی آلی، تشريح‌، اصول‌ خدمات‌ بهداشتی، آمار حياتی، شيمی تجزيه‌، ميکروب شناسی نظری و عملی، انگل شناسی و قارچ شناسی، ايمونولوژی، کمک های اوليه‌، کامپيوتر است.

مقاله پیشنهادی:چگونه در ایتالیا داروسازی بخوانیم؟

دروس‌ تخصصی داروسازی

دروس تخصصی داروسازی شامل:گياه شناسی دارويی، اشکال‌ دارويی، تغذيه‌ و رژيم‌ درمانی، مواد خوراکی نظری، مديريت‌ در داروسازی، درمان‌شناسی، اطلاعات‌ دارويی، شيمی دارويی، فارماکولوژي‌، مفردات‌ پزشکی، فرآورده های دارويی بيولوژيکی، فيزيکال‌ فارماسی، روش های دستگاهي‌،

سم‌شناسی، بيوفارماسی، داروسازی صنعتی، کنترل‌ ميکروبی دارويی، کارآموزی صنعت‌، زبان‌ تخصصی، مقدمات‌ داروسازی، گياه شناسی داروسازی، کارآموزی داروخانه‌.بهتر است بدانید بيشتر درس های اين‌ رشته‌‌ همراه‌ با آزمايشگاه‌ ارائه‌ می شود.

مزایای تحصیل رشته ی داروسازی در خارج از کشور

• از میان تمام رشته هایی که امروزه در دانشگاه های انگلستان ارائه می شوند، تعداد کمی از آن ها کاربرد مدرن بیشتری نسبت به پژوهشات داروهای درمانی جدید، دارند.فارغ التحصیلان داروشناسی بخش بزرگی از تولیدات این کشور را به عنوان یک نیروی کار در بر می گیرند.

• چشم انداز کارشناسی ارشد این رشته به طور متوسط بین 60 تا 70 درصد می باشد. پس از پایان تحصیلتان احتمال زیادی وجود دارد که در شغل های حرفه ای پذیرفته شوید یا می توانید تحصیلات خود را ادامه دهید.

• اغلب دوره های داروشناسی و داروسازی 4 ساله می باشند وبا تجربه کاری حقیقی در بسیاری از شرکت های داروسازی همراه هستند. شما برای این کار نقدا دستمزد دریافت می کنید.

• تعداد کمی از دوره ها نه تنها امکان یک سال کار در شرکت را برایتان فراهم می کنند بلکه به شما اجازه می دهند این کار را در خارج از کشور دنبال کنید.

• اغلب این کار در کشور های انگلیسی زبان همچون ایرلند یا آمریکا می باشند، اما اگر توانایی صحبت به زبان های دیگر را هم داشته باشید این فرصت گسترده تر نیز خواهد بود.

• یکی از مزایای کلیدی تحصیل داروسازی و داروشناسی وضعیت مالی آن می باشد. دستمزد پایه این رشته در بین تمام بخش ها بیشترین میزان میباشد. با افزایش تقاضا،این دستمزد در حدود متوسط بین المللی دستمزد ارشد می باشد.

با بهترین دانشگاه های تحصیل داروسازی در خارج از کشور آشنا شوید


شرایط تحصیل در دانشگاه فیلیپین

یکی از کشورهای مناسب تحصیل کشور فیلیپین است.فیلیپین نه تنها از هزینه کمی برای دانشجویان برخوردار می باشد، بلکه از نظر فرهنگی نیز متنوع است.تحصیل داروسازی در این جا یک انتخاب عالی خواهد بود زیرا این کشور دارای یکی از بهترین سیستم های آموزش پزشکی در جنوب شرقی آسیا است.

همچنین فرصت خوبی برای فارغ التحصیلان پزشکی در کشورهایی مانند ایالات متحده، انگلیس و خاورمیانه وجود دارد.در این جا چند موسسه آموزش عالی با شهریه ای از 7 هزار و 500 دلار در سال تا 12000 دلار در سال برای شما در نظر گرفته شده است.تا بتوانید مدرک داروسازی خود را دریافت کنید.دانشگاه های مناسب فیلیپین برای تحصیل داروسازی شامل:

• دانشگاه ایالتی کاگیان ( Cagayan State University ).
• دانشکده پزشکی AMA ( AMA ).
• دانشگاه Perpetual Help Data ( UPHS ).
• دانشگاه Our Lady of Fatima ( OLFU ).
• دانشگاه مرکزی مانیل ( MCU ).
• دانشگاه De La Salle ( DLSHSI ).

شرایط تحصیل داروسازی در خارج از کشور در دانشگاه سیدنی

به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزش عالی در استرالیا، جای تعجب نیست که سیدنی نسل آینده را در برگیرد دانشگاه سیدنی علاوه بر تحصیلات بالینی محور، دارای برنامه آموزشی کارآموزی می باشد. بخش داروسازی یکی از بزرگترین و فعال ترین ارگان در محوطه این دانشگاه می باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه میلان:
مدرک تحصیل داروسازی دوره مستقیم لیسانس و ارشد آن 5 ساله است.دوره تحصیلی ترکیبی لیسانس و ارشد میلان این امکان را برای شما فراهم می کند که مهارت ها و صلاحیت های لازم را برای فعالیت به عنوان داروساز مجاز،کسب نمایید.

در این دانشگاه امکان آموزشات بالینی وجود دارد سطح زبان انگلیسیتان نیز باید در حد خوبی باشد. تمام دوره تحصیل شما به زبان ایتالیایی تدریس می شود.

شرایط تحصیل داروسازی در خارج از کشور در دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو

دانشگاه UCSF در یکی از گران ترین شهر های آمریکا قرار گرفته است،اما بسیار توصیه می شود.دوره تحصیلی دکترای داروسازی این دانشگاه در نشریات داروسازی مختلف به عنوان یکی از دانشگاه های برتر آمریکایی به شمار می رود.

همچنین به عنوان دانشجو بسیار تشویق می شوید که در فعالیت های فوق برنامه شرکت کنید از شرکت در جمله ابداعات خدمات ارتباطی،پیوستن به سازمان های حرفه ای داروسازی و مشارکت در مراقبت سلامتی و رویداد های علمی در محوطه دانشگاه.

شرایط تحصیل داروسازی در خارج از کشور در دانشگاه منچستر

با وجود رقابت مستقیم از سوی دیگر دانشگاه های داروسازی برتر انگلستان همچون ناتینگهام، کاردیف و کویینز، دانشگاه منچستر این لیست را بر اساس شهرت جهانی اش بابت برتری آکادمیک و بی عیب بودنش ایجاد کرده است.

همچنین این دانشگاه دارای امکانات رفاهی مدرن شامل آزمایشگاه های ضد عفونی شده و شبیه سازهای بیمار SimMan می باشد.در حالی در این دانشگاه تاکید بسیاری بر مواجه کردن دانشجویان با کار داروسازی در زندگی حقیقی و بیمارستان ها از طریق تحصیل، می شود.

شرایط تحصیل در دانشگاه تورنتو


تدریس در دانشگاه داروسازی لزلی دان متعلق به این دانشگاه صورت می گیرد. این دانشگاه جهت تحصیل داروسازی در کانادا دارای استاندارد های طلایی می باشد.
علاوه بر ارائه، کار آزمایشگاهی و جایگیری بالینی،تشویق می شوید که مهارت های کلیدی پایه همچون ارتباط و حل مسئله را نیز یاد بگیرید.

یکی از موارد مهم دانشگاه تورنتو ، علاقه اش به توسعه رهبران صنعت، تعهدی که انتظار می رود دانشجویان آن را جدی بگیرند، می باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه کالج لندن

دانشگاه لندن یکی از بهترین گزینه های تحصیل داروسازی در انگلستان، در لیست بهترین دانشگاه داروسازی جهان قرار دارد که با شرایط مناسبی را برای تحصیل شما فراهم می کند.

مقاله پیشنهادی:درآمد داروسازی در کانادا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *