شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

دریافت اقامت دائم آلمان + شرایط و قوانین

شرایط دریافت اقامت آلمان

مجوز اقامت دائم آلمان نیز یک گواهی اقامت دائمی است که برای افرادی با شرایط اشتغال و اقامتی صادر می شود . شرایط اعطای آن بسیار شبیه به اجازه اقامت موقت است . با این تفاوت که اجازه اقامت دائم آلمان به شما این اختیار را می دهد برای جا به جایی در کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز اخذ مجوز خاصی اقدام کنید .

شرایط اقامت آلمان و اخذ تابعیت

اگر شما جز کسانی هستید که بصورت مستمر در آلمان سکونت دارید می توانید تحت شرایطی که در زیر بیان می شود اقامت دائم آلمان را کسب کنید .
شما در ابتدا برای اقامت دائم آلمان درخواست خود را ارسال می کنید . در صورتی می توانید درخواست اقامت دائم را خودتان ارسال کنید که شما حداقل 16 سال تمام داشته باشید . برای کودکان و نوجوانان زیر 16 سال ، والدین باید درخواست اقامت دائم آلمان را ارسال کنند.

فرم های درخواست در اختیار مقامات مربوطه قرار می گیرند. کسانی که می توانند در خواست شما را پذیرش کنند :

• اداره مهاجرت شهر یا شهرداری شما .
• خدمات مهاجرت جوانان ( JMD ) .
• مشاوره مهاجرت برای مهاجرین بزرگسال ( MBE ) .
• شهرستان یا اداره منطقه.

 

شما می توانید قبل از ارسال درخواست از طریق برنامه ، از طریق سازمان های موجود در شهر خود با مشاوران گفتگو کرده سپس اقدام به ارسال درخواست خود کنید.

هزینه اقامت دائم در آلمان

طبق روال طبیعی اداره مهاجرت آلمان هزینه 255 یورو برای هر نفر اخذ می شود . برای کودکان زیر سن قانونی، که همراه با والدین آنها درخواست می شود ، باید 51 یورو پرداخت کنید . جوانان که بدون والدینشان حق درخواست دارند نیز باید 255 یورو پرداخت کنند.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای job seeker آلمان

اگر شما دارای فرزندان بیشتری باشید و هزینه پرداخت شده توسط شما زیاد شود . می توانید درخواست پرداخت اقساط هزینه اقامت دائم کنید .
با توجه به حجم زیاد مهاجرین در طی سالهای اخیر به آلمان ، دولت فدرال این کشور شرایطی را تدوین کرده که شما با طی آن به نوعی سنجیده می شوید آیا برای هماهنگی با ساختار اجتماعی آلمان آماده اید یا هنوز خود را با اجتماع آلمانی تطبیق نداده اید .

شما باید بدانید با توجه به عملکرد مهاجرین در طی دهه اخیر نگرانی های بسیار زیادی از سوی دولت آلمان درباره با مهاجرین وجود دارد بنابراین آنها اصولی را بنام برنامه طبیعی شدن یا همگامی با جامعه آلمانی تدوین کرده اند که براساس آن شما ارزیابی شده و در صورت گذراندن کامل موارد ذکر شده موفق به اخذ اقامت دائم آلمان می شوید .

تحصیل در آلمان

 

مهاجرت به آلمان

 

 

شرایط اخذ طبیعی شدن یا هماهنگی برای اخذ اقامت دائم آلمان

1. داشتن کارت آبی اروپا یا اجازه اقامت موقت یکی از شرایط است که نشان می دهد شما شهروند مناسبی هستید و این موارد می تواند برای اخذ اقامت دائم شما را کمک کند .
2. آزمون طبقاتی برای اخذ اقامت دائم آلمان یکی از موارد کلیدی که نشان دهنده هماهنگی شما با جامع آلمان می باشد ، در واقع میزان آگاهی شما از قوانین اجتماعی ، نظم و قانون و همچنین شرایط زندگی در آلمان را بیان می کند .
3. داشتن اقامت عادی و قانونی در آلمان برای یک دوره هشت سال نیاز می باشد . این بازه زمانی می تواند هفت سال پس از پشت سر گذاشتن یک دوره یکپارچه سازی و یا حتی شش سال برای دوره های کاری ادغام ویژه نیز باشد .
4. داشتن منبع درآمدی کامل برای گذران زندگی خود در طی زمان اقامت در آلمان بدون کمک گرفتن از اعضای خانواده و همچنین بدون استفاده از بیمه بیکاری و موارد کمک های اجتماعی مشابه بصورت مستقل باشید .

پیشنهاد مطالعه »
مدارک ثبت شرکت در آلمان

5. دانش کافی درباره آلمان و همچنین زبان آلمانی و ساختار آن ، در واقع نشان دهنده یکی شدن با آلمان و فرهنگ آن می باشد .
6 . یکی از مواردی که بسیار مهم و تعیین کننده در روال اقامت دائم آلمان می باشد نداشتن هیچگونه محکومیت و همچنین عدم سوء پیشینه در زمان اقامت در آلمان است .
7 . برای اینکه آنها به شما دیدی همانند شهروندان خود داشته باشند و در واقع به نوعی شما بتوانید شهروندی آلمانی باشید باید تضمینی به اصول پایه ای آزاد دموکراتیک قانون اساسی دولت فدرال آلمان را به اثبات برسانید .

بررسی روند نتایج طبیعی شدن یا هماهنگی برای اقامت دائم آلمان

مراحل طبیعی شدن یا هماهنگی در آلمان از طریق قانون Einbürge بصورت سالانه بررسی می شود . خروجی های داده های بدست آمده از این کار ، بر اساس نظر سنجی هایی که از شما اخذ می شود از جمله : سال تولد ، جنس ، وضعیت تاهل ، محل اقامت در زمان طبیعی شدن یا هماهنگی ، مسافت طی شده در قلمرو آلمان ، اساس حقوقی طبیعی شدن یا هماهنگی می باشد .
این نظر سنجی از طریق مقامات رسمی شهرداری یا منطقه ای جمع آوری و سپس به اداره ملی ارسال می شود . سپس اداره فدرال کلیه آمار منتشر شده در کل کشور را جمع آوری کرده و خلاصه کرده و بررسی می کند . سپس نتیجه را برای کسب شهروندی شما به اطلاع شما می رساند .

در صورتی که نتوانید یکی از شرایط بالا را بدست آورید ، بر طبق قانون اداره مهاجرت فدرال آلمان شما حق اقامت آلمان را نمی توانید کسب کنید . البته که اداره حقوقی مهاجرت می تواند با تصویب قانونی در مورد طبیعی بودن یا هماهنگی شما رای دهد در صورتی که شما صاحب فرزندی شوید و اینکه یک سری از الزامات را گذرانده باشید .

قوانین اقامت دائم برای کودکان

در صورتی که شما بیش از 8 سال در آلمان اقامت داشته باشید و یا مجوز اقامت دائم را کسب کرده باشید در صورت داشتن فرزند می توانید برای او نیز می توانید درخواست اقامت  آلمان داشته باشید . پس از رشد کودکان و رسیدن به سن 21 سالگی ، می تواند بین تابعیت آلمانی و غیر آن تابعیت خود را انتخاب کند .راه های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان و کار در آلمان و ازدواج در آلمان و….امکان پذیر است .

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش

منبع : سفارت آلمان


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ