مهاجرت

مهاجرت به خارج از کشور

مهاجرت به خارج از کشور

مهاجرت به خارج از کشور امروزه در بین افرد بسیار رایج شده است که هر فردی با توجه به هدف تحصیلی کاری و… یکی از روش ها را برای مهاجرت خود انتخاب می کند اگر شما هم جزو افراد مشتاق به مهاجرت هستید در ابتدا باید با مفهوم کلمه مهاجرت سپس با انواع روش های مهاجرت آشنا شوید.

 

مهاجرت چیست ؟

 

مهاجرت به معنای جا به جایی مردم از مکانی به مکانی دیگر برای کار یا زندگی است. مردم معمولاً به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نامساعد دورکننده ای مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت مهاجرت می کنند.

 

مهاجرت واژه ای است که این روزها زیاد به گوش شما می خورد و حتی شاید گاهی از دشواری های زندگی روزمره خسته شوید و به آن فکر می کنید.

 

اخیرا در بسیاری از کشورها به خصوص ایران ، شمار مهاجران افزایش پیدا کرده و روز به روز بیشتر می شود شاید شما هم جزو افرادی باشید که دغدغه مهاجرت را داشته باشید پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

انواع روش های مهاجرت

 

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از روش های مهاجرت است که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.دلایل بسیاری برای مهاجرت تحصیلی وجود دارد مانند سطح عملی بالا در دانشگاه کشورهای دیگر، نظام تحصیلی رایگان، ارائه خدمات علمی و آموزشی بسیار عالی،شرایط بسیار خوب کار پس از پایان تحصیل و دلایل دیگری که باعث شده است بسیاری از دانشجویان به مهاجرت فکر کنند.

 

مهاجرت از طریق کار

 

مهاجرت کاری یکی از بهترین روش های مهاجرتی شناخته شده است و در صورت داشتن شرایط اخذ اقامت کاری به شما پیشنهاد می کنم از این روش استفاده کنید. اخذ ویزای کار از دو روش امکان پذیر است.

مقاله پیشنهادی:بهترین کشور برای مهاجرت کاری

 

اخذ ویزای کار از طریق پیشنهاد کار

مهاجرت به خارج از کشور

مهاجرت به خارج از کشور

روش اول برای اخذ ویزای کار از طریق پیشنهاد کار است.شما در صورتی می توانید از این طریق برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایید که یک کارفرمایی در کشور مدنظرتان دعوتنامه ای جهت استخدام شما ارسال نماید.

 

لازم است بدانید این روش آسان نیست لازم است بدانید شخص کارفرما در صورتی می تواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید که شخص مناسبی را برای استخدام در شغل مورد نظر در کشور خود و کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیدا نکرده باشد.

 

و برای جهت اثبات این موضوع کارفرما باید ۶ ماه آگهی استخدام خود را صادر نماید که این زمان شامل ۳ ماه آگهی استخدام در کشور خود و ۳ ماه آگهی در کل اتحادیه شینگن است در صورتی که فردی برای کار پیدا نشد کارفرما می تواند برای شما دعوت نامه ارسال کند.

 

ویزای جستجوی کار

 

روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار است.این ویزا برای مدت ۶ ماه به شما تعلق می گیرد که ۶ ماه فرصت دارید در کشور آلمان حضور داشته باشید و شغل مورد نظر خود را متناسب با رشته تخصصی خود در کشور موردنظرتان بیابید.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 

روش ثبت شرکت نیز یکی از روش های مناسب برای مهاجرت و اخذ ویزاست.در حال حاضر روش سرمایه گذاری یکی از روش های متداول در ثبت شرکت در کشورهای مختلف است که با سرمایه بسیار کم نیز امکانپذیر است.

 

برای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف می توانید از طریق ثبت شرکت، اقامت و تابعیت کشور مورد نظرتان اقدام نمایید.
برای ثبت شرکت در کشورهای مختلف ابتدا باید طرح توجیه اقتصادی تان مورد تأیید اتاق بازرگانی کشور موردنظرتان واقع شود و به طور معمول طرح هایی تأیید خواهند شد که از سود دهی خوبی در بهره مند باشند.

 

برای سرمایه گذاری سرمایه اولیه ای که برای ثبت شرکت نیاز داردید حدود ۲۵ هزار یورو می باشد. البته متاسفانه در تایید طرح های تجاری سخت گیری های بسیاری زیادی صورت می گیرد و هر سال تعداد بسیاری کمی از افراد می توانند از این طریق اقدام برای مهاجرت اقدام نمایند.

 

به همین دلیل به شما توصیه می کنم برای سرمایه گذاری کشوری مانند اتریش را انتخاب نمایید که از استانداردهای زندگی و کاری بسیاری بالایی برخوردار است و به شما را در این مسیر کمک می کند.

مقاله پیشنهادی:ارزان ترین راه مهاجرت

 

مهاجرت از طریق تولد

 

یکی از راه های متداول دیگر برای مهاجرت به کشور های مختلف مهاجرت از طریق تولد است که اعطای تابعیت از طریق تولد در دنیا دارای دو سیستم خاک و خون می باشد.

 

این روش را در کشورهای مختلفی برای مهاجرت می توان استفاده کرد.مثلا در برخی کشورها مثل کشور آلمان یک شخص می تواند چندین اقامتگاه دارا باشد.

 

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به خارج از کشور

مهاجرت به خارج از کشور

یکی از آسان ترین روش های اخذ تابعیت از طریق ازدواج با یک شخص دیگر و یا شخص مقیم کشور مورد نظرتان است اما باید توجه داشته باشید که امروزه به دلیل سوء استفاده هایی که از این طریق انجام شده است قوانین بسیار سختگیرانه ای در این راه وضع شده است.
در حال حاضر تنها افرادی می توانند مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج را دریافت کنند که قصد واقعی شان از این امر را ثابت نمایند.

 

در واقع اگر شخصی قصد ازدواج با یک تبعه و یا مقیم یک کشور را داشته باشد باید مدارکی همچون عکس های خانوادگی، ایمیل، سند ازدواج، گواهی تجرد و گواهی عدم سوء پیشینه را به سفارت کشور مورد نظر ارائه دهد.همچنین شخص مورد نظر باید ثابت نماید از نظر مالی امکان تأمین همسر خود را در کشور مورد نظر خواهد داشت.

 

مهاجرت از طریق پناهندگی

 

یکی دیگر از روش های متداول مهاجرت پناهندگی است. توجه داشته باشید که به دلیل خطراتی که در این روش وجود دارد این روش را به شما پیشنهادی نمی کنم.

 

امروزه با توجه به حجم زیاد پناهندگی در سر تا سر دنیا امکان رد درخواست پناهندگی بسیار زیاد است و لیست پناهندگی با دقت بسیار زیادی بررسی می شوند با این حال بهتر از روش های دیگری برای مهاجرت به کشور موردنظرتان استفاده کنید که ریسک کمتری داشته باشد.

 

مؤسسه حقوقی آوات دارای اطلاعات کامل مهاجرتی از تمامی روش های مهاجرت مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد.

 

شما می توانید از مشاوره مهاجرتی رایگان با کارشناسان متخصص در این زمینه و همچنین وکلای مؤسسه حقوقی آوات بهرمند شوید.
برای این امر فرم ارزیابی را تکمیل و ارسال نمایید.پس از بررسی فرم شما کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *