مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

نحوه افتتاح حساب بانکی در روسیه

خلاصه مقاله : قطعا شما به عنوان مهاجر نمی توانید پول خود را به صورت نقدی نگه داری کنید و یا بدون داشتن یک حساب ارزی از ایران یا هر کشور دیگر پول دریافت کنید، همچنین شاید نیاز به خرید به صورت اینترنتی داشته باشید به همین دلیل افتتاح حساب ارزی کاری بسیار واجب برای مهاجران است در این مقاله درباره ی شرایط افتتاح بانکی در روسیه می پردازیم
نحوه افتتاح حساب بانکی در روسیه

نحوه افتتاح حساب بانکی در روسیه

فهرست مقاله
نحوه افتتاح حساب بانکی در روسیه
نحوه افتتاح حساب بانکی در روسیه

افتتاح حساب بانکی در روسیه و کشورهای خارجی دارای مزایای مختلفی است که همه ی افراد با ایجاد حساب ارزی می توانند ازاین مزایا برخوردار شوند برای مثال افراد می توانند نقل و انتقالات مالی خود را مدیریت کنند و یا در صورت همکاری با شرکت های خارجی می توانند حقوق خود را از شرکت مورد نظر دریافت کنند و بسیاری از کارهای دیگر.

در نهایت آن که افراد می توانند با حساب بین المللی خود کردیت کارت آن کشور را دریافت کنند و از مزایای بی نظیر آن استفاده کنند در این مقاله قرار است به افتتاح حساب بانکی در روسیه و مزایا و شرایط مختلف آن بپردازیم.

شرایط افتتاح حساب بانکی در روسیه

همه ی کسانی که قصد سفر به روسیه را دارند چه برای مهاجرت تحصیلی باشد چه مهاجرت کاری و… می توانند با افتتاح حساب بانکی در این کشور موجب تسهیل کارهای خود در این کشور شوند زیرا با یک حساب  در کشورهای خارجی می توان به خرید اقلام مورد نظر خود در آن کشور پرداخت.

 

"شرایط

همچنین شما با افتتاح حساب بانکی در روسیه می توانید ویزا کارت (visa card) و مستر کارت ( master card)دریافت و با استفاده از آن ها در تمام دنیا حتی به صورت اینترنتی خرید کند.

آشنایی با شرایط بانکداری در روسیه

بانکدار روسیه نوعی سیستم بانکی مستقل از دیگر کشورهای اروپایی محسوب می شود که از نظر فناوری نیز همانند دیگر کشورهای اروپایی پیشرفته نیست زیرا در روسیه شیوه زندگی مردم عمدتا مبتنی بر استفاده از پول نقد است و حتی بسیاری از روسی ها دارای حساب بانکی نیستند.

با این وجود مهاجران برای رفع بسیاری از نیازهای خود در کشورهای خارجی به یک حساب بانکی احتیاج دارند و درواقع می توان گفت افتتاح حساب امری ضروری برای آن ها محسوب می شود.

در روسیه یک بانک مرکزی و تعداد زیادی شعبه بانک های تجاری وجود دارد که به انجام خدمات ارزی، اعتباری و سرمایه گذاری می پردازند. یکی دیگر از مشکلات بانکداری روسیه این است که به دلیل عدم وجود شعبه های بانکی در مناطق مختلف مثل روستاها موجب بروز مشکلاتی در زندگی مهاجران خواهد شد.

 

با این وجود افتتاح حساب در روسیه کار بسیار پرسرعتی است و هر کس با صرف دو تا سه ساعت می تواند یک حساب بانکی  داشته باشد و این نیز یکی از مزیت های ایجاد حساب در بانک های روسیه به شمار می رود.

هزینه افتتاح حساب بانکی چقدر خواهد بود

کمترین میزان هزینه برای افتتاح حساب بانکی در روسیه 900 روبل و بیشترین مقدار آن تا چندین هزار روبل نیز می تواند هزینه بر باشد.

همچنین در بانک های روسیه با سه ارز روبل، دلار و یورو کارها انجام می شود و شما به عنوان مشتری این بانک ها می توانید از یک یا هرسه این ارزها استفاده کنید.

همچنین افراد بعد از دریافت کارت بانکی به هنگام استفاده از دستگاه های خودپرداز، به خصوص اگر خودپردازی به جز خودپرداز بانک مورد نظرشان باشد هزینه ای از حساب آن ها کم خواهد شد.

نحوه افتتاح حساب بانکی در روسیه

موضوع مهم در مورد داشتن حساب بانکی در این کشور این است که افراد برای افتتاح حساب بانکی در روسیه باید تابعیت کشور را داشته باشند؛البته بعضی بانک های خاص نیز به افرادی که دارای اقامت موقت روسیه هستند برای ایجاد بعضی از حساب ها مجوز صادر می کنند؛ همچنین اگر شما برای کار به روسیه مهاجرت کرده باشید به احتمال زیاد کارفرمای شما برای پرداخت حقوق ماهیانه تان حساب بانکی برایتان افتتاح می کند.

 

"نحوه

 

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در روسیه

  •  در مرحله ی اول شما باید دارای ویزا و پاسپورت روسی باشید.
  •  در مرحله دوم فرم در خواست خود را برای افتتاح حساب بانکی در روسیه تکمیل و ارسال کنید.
  •  و برای آخرین مرحله باید آدرس رسمی خود در این کشور را با نشان دادن قبوض برق و گاز خود به بانک ها اثبات کنید.

لازم به ذکر است در بعضی موارد خاص نیاز به اثبات اشغال خود در روسیه خواهید داشت.

 

انواع کارت های بانکی در روسیه و مزایای استفاده از آن ها

 

در سیستم های بانکی روسیه انواع کارت های (mir)، کارت های شتاب، ویزا کارت (visa card) و مستر کارت (master card) وجود دارد که البته بانک شما به هنگام دریافت این کارت ها و اولین واریزی به آن ها مبلغی را از حساب شما کم خواهد کرد.

 

یکی از ویژگی های مثبت افتتاح حساب بانکی در این کشور و دریافت کارت بانکی این است که کارت شما دارای سه سال اعتبار است و حتی در صورت اتمام مهلت ویزایتان فرقی نمی کند ویزای شما توریستی، کاری، تجاری و… باشد باز هم اجازه ی استفاده از کارت بانکی خود تا سه سال را خواهید داشت.

از دیگر مزیت های استفاده از کارت های بانکی روسیه این است که شما می توانید با این کارت ها از هر کشوری چه به صورت حضوری چه صورت اینترنتی خرید کنید.

معرفی چند نمونه از بانک های روسیه

  • بانک sber
  • بانک vtb
  • بانک gazprom
  • بانک raiffeisen
  • بانک citi
  • بانک alfa

بعد از افتتاح حساب بانکی در این کشور  نقل انتقالات مالی شما به چه صورت انجام می شود؟

از آن جایی که در شرایط فعلی، ایران در تحریم است و شرایط دریافت ارز به سختی انجام می شود افرادی که قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارند می توانند تا 5 هزار دلار را به صورت نقدی به همراه خود ببرند که البته این پول نیز مبلغ کمی برای مهاجرت است و برای تمام سفر یک مهاجر قطعا کافی نیست و هزینه های بیشتری ممکن است به وجود بیاید.

همچنین اگر بیشتر از 5 هزار دلار همراه خود داشته باشید و در گمرک این مقدار پول شما کشف شود قطعا متحمل جریمه نقدی خواهید شد؛ به همین دلیل افراد بعد از رسیدن به مقصد با افتتاح حساب بانکی  می توانند با کمک صرافی های مورد اعتماد در ایران مبالغ مورد نیاز خود را به حساب ارزی خود منتقل کنند.

 

برای انتقال حواله ارزی باید از صرافی و واسطه های تجاری کاملا مورد اطمینان استفاده کرد البته که هر فردی بعد از انتقال مبلغ مورد نظر خود باید تا سقف 3 درصد نیز کارمزد انتقال خود را متحمل شود.

در این مقاله سعی شد اطلاعات کلی برای افتتاح حساب در روسیه توضیح داده شود.

 

برای مطالعه بیشتر به مقاله ی هزینه ی ثبت شرکت، افتتاح حساب بانکی و جواز کار در روسیه نگاهی بیاندازید.

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات