مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مدارک ثبت شرکت در عمان چیست؟

خلاصه مقاله : سرمایه گذاران زیادی از سراسر دنیا خواهان سرمایه گذاری در این کشور خصوصا از طریق ثبت شرکت در عمان هستند. بنابراین اولین سوالی که ذهن این سرمایه گذاران را به خود مشغول می کند در رابطه با مدارک ثبت شرکت در عمان و مراحل انجام این پروسه است و می خواهند که در مود مراحل و مدارک ثبت شرکت در عمان کسب اطلاعات نمایند. از این رو ما در این مقاله در مورد دو مبحث مدارک ثبت شرکت در عمان و مراحل انجام این پروسه به اختصار تشریح می نماییم.
مدارک ثبت شرکت در عمان

مدارک ثبت شرکت در عمان چیست؟

فهرست مقاله
مدارک ثبت شرکت در عمان
مدارک ثبت شرکت در عمان

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی مدارک ثبت شرکت در عمان، مزایا و مراحل ثبت شرکت در عمان و به طور کلی شرایط ثبت شرکت در این کشور بپردازیم.

از آنجایی که کشور عمان دارای اقتصادی رو به رشد است و قصد دارد در ﺁینده از اقتصاد بر پایه نفتی خود فاصله بگیرد لذا برای تحقق این هدف خود مرزهای سرمایه گذاری خارجی را باز گذاشته است تا اقتصاد کشور رونق گیرد.

از این رو سرمایه گذاران زیادی از سراسر دنیا خواهان سرمایه گذاری در این کشور خصوصا از طریق ثبت شرکت در عمان هستند. بنابراین اولین سوالی که ذهن این سرمایه گذاران را به خود مشغول می کند در رابطه با مدارک ثبت شرکت در عمان و مراحل انجام این پروسه است و می خواهند که در مود مراحل و مدارک ثبت شرکت در عمان کسب اطلاعات نمایند. از این رو ما در این مقاله در مورد دو مبحث مدارک ثبت شرکت در عمان و مراحل انجام این پروسه به اختصار تشریح می نماییم.

ثبت شرکت در عمان

مدارک ثبت شرکت در عمان

کشور عمان یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در جنوب ایران قرار دارد. از آنجایی که کشور عمان طی 5 سال گذشته جزء ایمن ترین کشورهای خاورمیانه شناخته شده است.

و همچنین این کشور سومین واحد پولی با ارزش دنیا را در اختیار دارد لذا باعث شده که در چند سال اخیر مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور توجه ایرانیان و سایر کشورهای جهان را به خود جلب نماید به همین علت امروزه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در عمان بسیار مورد توجه و استقبال عده کثیری از ایرانیان و سایر افراد در کشورهای دیگر قرار گرفته است. به همین علت ما در این مقاله سعی داریم علاوه بر بررسی وضعیت اقتصادی کشور عمان، شرایط و مدارک را نیز مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

مقاله پیشنهادی:شرایط ثبت شرکت در عمان چگونه است؟

شرایط ثبت شرکت در عمان

پیش از بررسی موضوع ثبت شرکت در عمان و مراحل و مدارک بهتر است که ابتدا این کشور را از نظر اقتصادی بررسی نماییم. کشور عمان دارای اقتصادی قوی است که اقتصاد آن بر پایه نفت، پارچه، ماهیگیری و محصولات کشاورزی استوار است.

از آنجایی که این کشور قصد دارد در ﺁاینده ای نزدیک اقتصاد خود را از فروش نفت جدا کند و اقتصاد کشور خود را در زمینه‌ های دیگری پرورش دهد. لذا بستر و شرایط بسیار مناسبی برای متقاضیان و سرمایه‌گذاران خارجی و افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند در نظر گرفته شده است.

از مواردی که متقاضیان ثبت شرکت در عمان و سرمایه گذاری در این کشور باید به آن دقت داشته باشند توجه به سیستم بانکداری  کشور عمان و مقایسه ارزش آن با سایر نظام‌های بانکداری جهان می‌باشد.

طبق آخرین گزارش بانک جهانی، کشور عمان برای  شروع و ایجاد کسب و کار موفق به کسب رتبه نخست در میان سایر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شده است. از این رو متقاضیان زیادی به دنبال کسب اطلاعات در مورد مراحل و مدارک می باشند.

مدارک ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان برای ایرانیان یکی از فرصت های طلایی منحصر به فرد است. زیرا با محدودیت های تجاری که در حوزه بین المللی برای ایرانیان به وجود آمده باعث شده که توسعه تجارت ایرانیان در جهان با مشکل روبه رو شود.

به طوری که ایجاد یا ادامه فعالیت های شرکت های ایرانی در برخی از کشورها دچار مشکل شده است. این مشکلات شامل محدود کردن تبادلات تجاری این شرکت ها و تمدید نشدن ویزای مالکان این شرکت ها می باشد.

بنابراین به دلیل اینکه تبادلات تجاری، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران و عمان دارای موقعیت بسیار عالی است لذا برای ایرانیان علاقه مند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در عمان زمینه های بسیار مناسب و مطلوبی فراهم شده است.

انواع ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان به دو صورت ثبت شرکت حقیق و حقوقی قابل اجرا می باشد. البته غیر از این دو مورد ثبت شرکت در مناطق آزاد در عمان نیز امکان پذیر است.

بنابراین افرادی که علاقه مند به ثبت هر کدام از این شرکت ها هستند باید اطلاعات لازم در مورد مدارک ثبت شرکت در عمان برای همان شرکت را داشته باشند. از این رو ما در این قسمت مدارک ثبت شرکت در عمان را برای این متقاضیان شرح می دهیم.

مدارک ثبت شرکت در عمان

مدارک ثبت شرکت در عمان

  1. افرادی که تمایل به ثبت شرکت در عمان دارند بدانند که از اولین مدارک ثبت شرکت در عمان داشتن یک شریک عمانی است که باید 30 درصد از سهام شرکت او متعلق به او باشد و در آن سرمایه گذاری کند.
  2. از دیگر مدارک مربوط به داشتن گواهی عدم سوء پیشینه در ایران است که این گواهی باید در دارالترجمه های رسمی ایران به زبان عربی ترجمه شده باشد. همچنین این گواهی باید مورد تایید وزارت امور خارجه ایران و سفارت عمان در تهران باشد.
  3. از دیگر مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کشور عمان می توان به ارائه اسکن گذرنامه اشاره کرد که این کار به منظور دریافت تاییدیه از وزارت امن عمان می باشد.
  4. متقاضیان ثبت شرکت در عمان باید پرینتی از حساب بانکی شخصی 6 ماهه خود ارائه دهند. که این پرینت باید مورد تایید بانک باشد همچنین این پرینت باید به عربی ترجمه شود و تمام مبالغ نیز به دلار تبدیل شده باشد.همچنین تمام این پروسه باید مورد تایید وزارت خارجه ایران و سفارت عمان در تهران باشد.
  5. یکی دیگر از مدارک ارائه گواهی عدم سوء پیشینه شریک عمانی می باشد.
  6. لازم به ذکر است افرادی که خواهان ثبت شرکت در عمان هستند باید دارای شرکتی در ایران باشند که از فعالیت آن حداقل ۳ سال گذشته باشد. لذا این افراد باید تمام اوراق این شرکت را به همراه آخرین تغییرات آن را تهیه و به زبان عربی تبدیل نمایند. این مدارک نیز باید مورد تایید وزارت امور خارجه ایران و سفارت عمان در تهران باشد.
  7. پرینتی از گردش حساب 6 ماهه شرکت و همچنین اوراق تسویه حساب مالیاتی شرکت تهیه و آن را نیز به زبان عربی ترجمه نموده است که ثابت کند مبالغ ﺁن به دلار تبدیل شده است. این ترجمه و پروسه نیز باید مورد تایید وزارت امور خارجه ایران و سفارت عمان در تهران باشد.

 

مقاله پیشنهادی:شرایط ثبت شرکت در عمان چگونه است؟

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!