مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار

خلاصه مقاله : اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار یکی از روش های مرسوم جهت مهاجرت به این کشور است. متقاضیان با داشتن پیشنهاد شغلی معتبر می توانند تقاضای ویزای کاری نمایند. مدت زمان اعتبار ویزا یکسال و یا دو سال است و در صورت داشتن شرایط لازم در سال های بعد تمدید می شود. برای اخذ ویزای کاری آذربایجان با آوات تماس بگیرید.
اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار

اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار

فهرست مقاله
اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار
اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار

اقامت آذربایجان از طریق کار یکی از روش های مرسوم مهاجرت به این کشور است.اخذ اقامت کشور آذربایجان در سالهای اخیر با استقبال زیادی روبرو شده است. روش های مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت آذربایجان وجود دارد که هر یک دارای شرایط و قوانین خاصی است. اخذ اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل، خرید ملک و یافتن شغل صورت می گیرد.

کشور آذربایجان فرصت های شغلی بیشماری در اختیار متقاضیان قرار می دهد. این موقعیت های شغلی به ویژه در زمینه نفت و گاز، ساخت و ساز، کامپیوتر و فناوری اطلاعات و رشته های گروه پزشکی بیش از سایرین است. افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی در هر یک از موارد فوق هستند و یا متخصصان و افراد با سابقه کار مرتبط شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد شغلی دارند.

دولت آذربایجان به متقاضیان خارجی دارای پیشنهاد شغلی ویزای کار آذربایجان می دهد. بدین ترتیب امکان اقامت آذربایجان از طریق کار و پیشنهاد شغلی از کارفرمای آذری وجود دارد. اخذ ویزای کار آذربایجان دارای شرایط و مزیت های زیادی است که در ادامه به آن پرداخته می شود.

شرایط اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار

برای اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار، متقاضی باید دارای شرایط لازم طبق قوانین دولت جمهوری آذربایجان باشد. داشتن ۱۸ سال تمام، پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای معتبر آذری، نداشتن کاندیدای آذربایجانی برای شغل مورد نظر، نداشتن منع قانونی برای خروج از کشور و پاسپورت معتبر برخی از این شرایط است.

اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار
اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار

روال کار بدین صورت است که کارفرمای آذربایجانی نسبت به درخواست نیرو برای موقعیت شغلی مورد نیاز خود اقدام می کند. آگهی های استخدام برای این موقعیت شغلی باید اطلاع رسانی گردد. در صورتی که هیچ یک از شهروندان و اتباع آذربایجانی واجد شرایط این موقعیت شغلی نباشند کارفرما می تواند درخواست تامین نیرو از افراد خارجی نماید. اقامت آذربایجان از طریق کار پس از تایید کارفرما حدود یک الی دو ماه طول می کشد. کارفرما فرم های درخواست نیرو و مجوز اداره کار را به اداره مهاجرت ارسال نموده و مشخصات فرد مورد نظر را ارسال می نماید.

در این مرحله اتباع خارجی با داشتن پیشنهاد شغلی معتبر می توانند درخواست ویزا و اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار را داشته باشند. افرادی که در سازمانهای بین المللی و یا وزارت امور خارجه کشورهای خارجی کار می کنند حق کار در کشور آذربایجان را ندارند.

با توجه به فرصتهای شغلی زیادی که در مشاغل تخصصی و فنی در آذربایجان وجود دارد مهندسین و متخصصان امکان برخورداری از فرصت های شغلی خوبی خواهند داشت.

مراحل اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار

یافتن شغل یکی از روش های مرسوم جهت اخذ اقامت و ویزای کشورهای خارجی است. کشورهای مختلف جهان روش های مختلفی برای تامین نیروی متخصص خود دارند. اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار با پیشنهاد شغلی یا به اصطلاح آفر شغلی امکان پذیر است. برای اینکار باید به موسسات کاریابی متعددی که در کشور آذربایجان فعالیت دارند مراجعه نمود.

این مراکز کاریابی رزومه های متقاضیان را بررسی نموده و آنهایی که متناسب با نیاز کارفرما است را برای آنها ارسال می نمایند. انواع مصاحبه های شغلی اعم از مصاحبه آنلاین از طریق اسکایپ و واتزاپ یا مصاحبه های حضوری جهت تایید صلاحیت کاندیدا صورت می گیرد. یکی از موارد بسیار مهم در اخذ اقامت کاری آذربایجان تسلط بر زبان آذری است. اگر چه برخی شرکت ها و سازمان های بین المللی در آذربایجان هستند که به زبان انگلیسی نیاز دارند، با این حال دانستن زبان آذری و حتی روسی شانس پذیرش افراد را بالا می برد.

داشتن تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار مرتبط و تخصصی در یافتن شغل مناسب تاثیر بسزایی دارد. متخصصان، مهندسان، پزشکان و مدیرانی که از تجربه تخصصی و علمی خوبی برخوردارند می توانند به سهولت پیشنهاد شغلی مناسبی دریافت نمایند. برای اطلاع از آدرس موسسات کاریابی، وب سایت و چگونگی اقدام برای اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار با کارشناسان حرفه ای آوات تماس بگیرید.

مزایای اخذ ویزای کار آذربایجان

اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار
اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار

اخذ ویزا و اقامت آذربایجان از طریق کار علاوه بر اخذ ویزای کار دارای مزایای متعددی است. متقاضیانی که پیشنهاد شغلی معتبر دارند می توانند ویزای کار یکساله و یا دو ساله دریافت کنند. ویزای کار از طریق سفارت آذربایجان صادر می شود.

متقاضیان با ارائه مدارک هویتی و نامه پیشنهاد شغلی معتبر به سفارت مراجعه می کنند. مامور سفارت پس از بررسی مدارک نسبت به صدور مجوز ورود به خاک آذربایجان اقدام می کند. ویزای کار در سال های بعد قابل تمدید است. البته در صورتی که متقاضی بیمه و مالیات پرداخت کرده باشد و قرارداد کار وی هنوز اعتبار داشته باشد این کار صورت می گیرد. اخذ اقامت کاری آذربایجان به مدت پنج سال منجر به اخذ اقامت دائم می شود.

متقاضیانی که پنج سال در آذربایجان کار و زندگی کرده باشند می توانند تقاضای اقامت دائم داشته باشند. متقاضیان پس از دو سال امکان اخذ تابعیت و پاسپورت آذربایجان را دارند. از دیگر مزیت های اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار امکان درخواست اقامت موقت برای خانواده متقاضی است. همسر و فرزندان زیر هجده سال متقاضی می توانند وی را در آذربایجان همراهی کرده و از مزایایی همانند تحصیل برخوردار شوند.

نکته قابل توجه این است که اخذ تابعیت آذربایجان تنها با لغو تابعیت اصلی متقاضی امکان پذیر است. بدین ترتیب افرادی که درخواست اخذ پاسپورت آذربایجان را دارند باید از تابعیت قبلی خود خارج شوند.

اخذ اقامت کاری آذربایجان با آوات

اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار
اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار

اقامت اذربایجان از طریق کار با داشتن پیشنهاد شغلی معتبر و درخواست کارفرما برای استخدام متقاضی امکان پذیر است. با توجه به اینکه فرآیند کاریابی و استخدام در کشور خارجی وقت گیر است، در صورت داشتن منابع معتبر و ارتباط با کاریابی ها و سایت های بزرگ می توان این مدت زمان را کوتاه نمود. موسسه آوات سالهای زیادی در اخذ اقامت موقت آذربایجان تجربه عملی دارد.

این موسسه با سایت های کاریابی متعددی در تماس بوده که احتمال یافتن شغل را بالا می برد. برای یافتن شغل مناسب و مهاجرت کاری به کشور آذربایجان توصیه می شود با آوات در تماس باشید. با خدمات مشاوره تخصصی آوات می توانید در مدت زمان کوتاه نسبت به اخذ اقامت کاری آذربایجان اقدام کنید.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  شرایط کار در آذربایجان به چه صورت می باشد؟ نگاهی بیندازید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!