مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اخذ اقامت در آلمان

خلاصه مقاله : با توجه به بالا بودن سطح زندگی و اقتصاد بسیار قدرتمند کشور آلمان، افراد بسیار زیادی از کشورهای مختلف به این کشور مهاجرت می کنند. در ادامه مقاله ی که برای شما تهیه و آماده کرده ایم سعی بر آن داریم تا اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد اخذ اقامت در آلمان، راه های اقامت آلمان و مزیت های اخذ اقامت در آلمان ارائه دهیم.
اخذ اقامت در آلمان

اخذ اقامت در آلمان

فهرست مقاله
اخذ اقامت در آلمان
اخذ اقامت در آلمان

آیا به دنبال اخذ اقامت در آلمان هستید؟ به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید  تا اطلاعات مفیدی را در مورد اخذ اقامت در آلمان  به دست بیاورید. برای شروع از معرفی کشور آلمان شروع می کنیم. کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشورهای جهان و قاره اروپا می باشد. کشور آلمان را به عنوان قطبی صنعتی قاره اروپا می نامند. واحد پولی این کشور یورو بوده و تمام مبادلات ارزی آن با این واحد پولی صورت می گیرد.

مردم کشور آلمان به زبان آلمانی اصیل صحبت می کنند و برای آن که  بتوانید در این کشور به راحتی ارتباط داشته باشید بهتر می باشد که قبل از سفر خود به این کشور زبان آلمانی را فرا بگیرد. کشور آلمان دارای بهترین و مجهزترین فرودگاه های جهانی می باشد که از جمله آن ها می توان به فرودگاه های فرانکفورت هان، فرودگاه مونیخ، فرودگاه برلین تگل، فرودگاه بادن بادن و فرودگاه دوسلدروف اشاره کرد.

آب و هوای این کشور نیز بسیار معتدل و ملایم می باشد و شما می توانید هر چهار فصل را در این کشور لمس کنید. همچنین این کشور دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی بوده و سالانه میلیون ها گردشگر برای بازدید از این جاذبه به آلمان مسافرت می کنند. زندگی کردن در کشور آلمان یکی از بهترین فرصت هایی می باشد که هر  فرد می تواند در طول زندگی خود به دست بیاورد.

همچنین شما می توانید با مراجعه حضوری خود به سازمان مهاجرت آوات اطلاعات خوبی را در مورد اخذ اقامت در آلمان به دست بیاورید. همکاران ما در این سازمان سعی بر آن دارند تا با ارائه بهترین و دقیق ترین اطلاعات را در مورد  اقامت آلمانن اطلاعات خوبی را برای شما راهنمای خوبی داده باشند.

اخذ اقامت در آلمان

یکی از موضوعاتی که برای بسیاری از افراد در مهاجرت به کشور آلمان مهم بود اخذ اقامت در آلمان می باشد به طوری که هدف از مهاجرت افراد به این کشور اخذ اقامت آن می باشد. افراد به خوبی می دانند که با به دست آوردن اقامت این کشور میتوانند یک زندگی مرفه و خوبی را داشته باشند و آینده ی درخشانی را برای خود رقم بزنند. کشور آلمان نیز قوانین بسیار راحتی را برای این گونه افراد وضع کرده است تا بتوانند به راحتی تابعیت این کشور را به دست بیاورند.

شما می توانید با دست آوردن اقامت در این کشور، برای خانواده ی خود و بستگان درجه یک خود دعوتنامه ارسال کرده و آن ها را نیز به آلمان دعوت کنید. بی شک پروسه دریافت اخذ اقامت در آلمان زمانبر و طولانی می باشد که بایستی بسیار شکیبا بوده و حوصله به خرج دهید. هم چنین بایستی در ارائه مدارک مورد نظر نهایت دقت را داشته باشید تا هیچ گونه کم و کاستی نداشته باشید چرا که این عوامل باعث طولانی شدن زمان صدور ویزای کشور آلمان و تاخیر در مهاجرت شما خواهد شد. راه ها و روش های بسیار زیادی برای اخذ اقامت در آلمان وجود دارد که در ادامه راجع به برخی از این راه ها توضیحاتی را به خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

راه های اخذ اقامت به آلمان

افراد بسیاری زیادی به دنبال اخذ اقامت در آلمان هستند که بتوانند در این کشور زندگی بسیار خوبی را داشته باشند. از راه های مهاجرت به این کشور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مهاجرت از طریق ازدواج:

اخذ اقامت در آلمان
اخذ اقامت در آلمان

بسیاری از افراد برای مهاجرت به دنبال راهی آسانی هستند که این راه و روش یکی از این راه های آسان می باشد و شما می توانید با فراهم کردن مدارک و شرایط لازم می توانند از این طریق اقدام به مهاجرت و اقامت آلمان را داشته باشند.

دریافت ویزای ازدواج چه شرایطی دارد؟

 

 1. جدی بودن در امر ازدواج

قطعی بودن ازدواج توسط یک دفتر نامشخص و سفارت آلمان بررسی می‌شود و بدین صورت است که یک مصاحبه جداگانه و به طور همزمان از هر دو همسر انجام می‌شود. متقاضیان باید نشان دهند که آنها برای ازدواج قطعی و جدی هستند و می‌خواهند با هم زندگی کنند و این آماده سازی باید قبل از درخواست برای ویزا انجام شود.

 1. آزمون زبان

شخص خارجی متقاضی ازدواج برای ورود به آلمان باید تسلط به زبان آلمانی در سطح  A1  را اثبات کند. چون دادگاه اداری فدرال در لایپزیگ تصمیم گرفته این الزام قانونی را برای نشان دادن دانش زبان آلمانی در مورد متقاضی ازدواج با یک شهروند آلمانی را بررسی‌کند.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج  نگاهی بیندازید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

یکی دیگر از راه های اقامت آلمان سرمایه در این کشور می باشد، برخی از سرمایه گذاران نیز برای کسب سود بیشتر به دنبال راه های سرمایه گذاری در این کشور هستند؛ که در این راه بایستی بتواند قدرت و توان مالی خود را اثبات کنند.

بهترین سرمایه گذاری در ﺁلمان

آلمان یک کشور صنعتی با اقتصاد قوی است. 40 شرکت از 500 شرکت های بزرگ دنیا در آلمان قرار دارد. به همین دلیل از مهمترین کشورها برای سرمایه گذاری بین المللی است.

این کشور اتحادی قوی با ایالات متحده و کشورهای دیگر از طریق صادرات دارد. از این رو مهاجرت به ﺁلمان از طریق سرمایه گذاری به اکثر متقاضیان مهاجرت به این کشور توصیه می شود.

 • برجسته ترین روش های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • از طریق سرمایه گذاری سهام آلمان واقع در ایالات متحده
 • سرمایه گذاری مستقیم در بورس آلمان
 • سرمایه گذاری در صندوق های بورس اوراق بهادار

 

مزایای مهاجرت به ﺁلمان از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور

 

 • ذاشتن حقوق و مزایا مطابق با شهروندان اتحادیه اروپا
 •  عدم نیاز به مدرک زبان
 •  امکان زندگی در آلمان
 •  راه اندازی کسب و کار
 • بردن خانواده به آلمان

 

مقاله پیشنهادی:اقامت از طریق کارآفرینی در آلمان

مهاجرت از طریق کار و اشتغال:

در کشور آلمان فرصت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد که این موضوع افراد زیادی را وسوسه می کند تا برای داشتن شغل مناسب به این کشور مهاجرت کرده و از این طریق بتوانند اقامت کاری در آلمان خود را دریافت کنند.

 

مهاجرت از طریق تحصیل:

کشور آلمان دارای برترین و بهترین دانشگاه های جهان می باشد که این دانشگاه ها با داشتن امکانات مدرن خود، توانسته است نظر و توجه افراد بسیاری از جوانان را به سوی خود جلب کند. به همین دلیل نیز می توانند با کسب پذیرش دانشگاه های آلمان می تواند به ادامه تحصیل بپردازند و اخذ اقامت در آلمان را به دست بیاورند.

شرایط کار برای اقامت پس از تحصیل در آلمان

کارفرما در آلمان به طور جدی ملزم به بیمه کردن کارمندان خود است در غیر اینصورت دولت آلمان جریمه سنگینی برای او در نظر می­گیرد. در کشور آلمان ساعات کاری کارمندان 35 تا 40 ساعت در  هفته است و مشاغلی مانند کامپیوتر، برق، مهندسی صنایع و مکانیک، شیمی و فیزیک، داروسازی، پرستاری و پزشکی از جمله مشاغل مورد نیاز در آلمان هستند.

حقوق سالیانه رشته ­های فنی  30000 یورو می­باشد و رشته­ های پزشکی، داروسازی و پرستاری نیز حقوق بالایی دارند. دانشجویان خارجی که از دانشگاه­ های این کشور فارغ­التحصیل می­شوند می­توانند به راحتی در حوزه شغل­های مورد نیاز مشغول به کار شده و اقدام به اخذ  اقامت پس از تحصیل در آلمان نمایند.

چگونه می­توان با یک شغل اقامت آلمان را دریافت کرد؟

قسمت خدمات شغلی دانشگاه به فرد متقاضی در آماده ­سازی مدارکش جهت اشتغال به کار کمک خواهد کرد.و همینطور به دلیل ارتباطی که با صنایع و شرکت­ها دارد. می­تواند اطلاعات خوبی درباره موقعیت­ های شغلی در اختیار دانشجو بگذارد. همچنین ممکن است دانشگاه با آژانس ­های کاریابی نیز در ارتباط باشد .که این خود زمینه را برای کسب اطلاعات درباره شغل­های مختلف فراهم می­سازد.

اگر فرد متقاضی اقامت پس از تحصیل در آلمان در پی یافتن شغل مناسب است. پس باید فعالانه جستجوی خود را انجام دهد. بدین منظور می­تواند رزومه خود را به آژانس کاریابی ارائه دهد، در روزنامه ­ها و سایت­ های کاریابی به دنبال شغل مطلوبش باشد. و یا حتی اجازه دارد به طور فردی آگهی مبنی بر نیاز به شغل را در روزنامه چاپ کند. علاوه بر این­ها فرد فارغ­ التحصیل می­تواند دوره ­های کارآموزی و کارورزی را برای به دست آوردن تجربه و آشنایی با شرکت­ ها پشت سر بگذارد. آژانس­های کاریابی برای پیدا کردن چنین فرصت­ هایی نیز می­توانند به فرد کمک کنند.

پیشنهاد میکنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان نگاهی بیندازید.

مزیت های اقامت آلمان

اخذ اقامت در آلمان
اخذ اقامت در آلمان

شما می توانید با به دست آوردن اقامت دائم در آلمان، از مزایا و مزیت های بسیار زیادی بهره مند شوید. از مهم ترین مزیت های اخذ اقامت در آلمان می توانیم به موارد زیر اشاره کرد:

1

فرصت داشتن یک زندگی فوق العاده

2

فرصت آشنا شدن با فرهنگ مردم آلمان

3

سفر به کشورهایی که در حوزه ی شینگن قرار گرفته اند

4

فرصت آشنایی با افراد دیگری که از کشورهای متفاوت آمده اند و انجام تبادلات فرهنگی بین آدم ها

 

اقامت آلمان به دو حالت صورت می گیرد، برخی از افراد در وهله ی اول ورود خود به این کشور اقامت موقت کشور آلمان را به دست می آورند و بعد از گذشت زمان و فراهم کردن شرایط و مدارک لازم می توانند اقامت دائم خود را به دست بیاورند.

منبع: سفارت آلمان

سوال های متداول

🙋‍♀️1.چرا افراد به کشور آلمان مهاجرت می کنند؟

 • دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد از جمله زمینه سرمایه گذاری امن, زیر ساخت خوب,وجود طرح های گوناگون برای تشویق سرمایه گذاران و بسیاری موارد دیگر.

🙋‍♀️2.فردی که قبلا ازدواج کرده است آیا میتواند با یک تبعه ی آلمانی ازدواج کند؟

 • افرادی که قبلاً ازدواج کرده اند باید گواهی فوت و یا طلاق نامه ترجمه شده به زبان آلمانی را به کنسولگری ارائه دهند. تا ثابت کنند که ازدواج قبلی با این مدارک حل شده است.

🙋‍♀️3.برای خرید ملک در آلمان , آیا می توان وام گرفت؟

 • برای گرفتن وام  جهت خرید ملک در آلمان باید کاری مناسب با در امد کافی داشته باشید و مدارک لازم برای اثبات این موضوع ارائه  دهید.

🙋‍♀️4.خرید ملک برای افراد غیر بومی محدودیتی دارد؟

 • خیر .خرید ملک در آلمان محدودیتی ندارد.و فرد هر تعداد که بخواهد میتواند ملک خریداری کند.

🙋‍♀️5.برای تحصیل در آلمان باید به زبان آلمان مسلط بود؟

 • در بعضی رشته ها و دانشگاهها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.اما برای تحصیل در دانشگاههای دولتی و رایگان المان باید به زبان آلمانی اشنایی داشته باشید.

🙋‍♀️6.بدون تسلط به زبان آلمانی میتوانم در این کشور کار پیدا کنم؟

 • بدون دانستن زبان آلمانی شانس کمتری برای پیدا کردن کار و زندگی در این کشور دارید.

🙋‍♀️7.با سرمایه گذاری در بورس المان هم میتوانم اقامت این کشور را بگیرم؟

 • این روشی برای کسب سود است و به طور دقیق نمی توان گفت آیا منجر به اقامت میشود یا نه.

🙋‍♀️8.پس از ازدواج برای دریافت ویزا چه باید کرد؟

 • برای دریافت ویزا، پس از ازدواج، شما باید به سفارت آلمان در ایران مراجعه کرده. و مدارک مربوط به ثبت ازدواج و تقاضای خودتان را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه کنید.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!