مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

خلاصه مقاله : شما هم اکنون می توانید با داشتن 250.000 $ (دلار) سرمایه، در کشور ترکیه اقدام به خرید خانه کنید.  دولت کشور ترکیه به متقاضیان خارجی که این مبلغ را صرف خرید خانه در ترکیه می کنند پاسپورت ارائه می دهد.
پاسپورت ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

فهرست مقاله
پاسپورت ترکیه
پاسپورت ترکیه
قوانین دولت ترکیه برای سرمایه گذاری اتباع خارجی در ترکیه، در گذشته بسیار دشوار بود. به عنوان مثال برای سرمایه گذاری باید حتما یکی از شرکاء یکی از اتباع ترکیه ای می بود. اما در سال های اخیر قوانین سرمایه گذاری به کلی تغییر یافت و این تغییر سبب رشد اقتصاد ترکیه با کمک سرمایه گذاران خارجی شده است. از طریق سرمایه گذاری در ترکیه می توانید برای خود و خانواده خود پاسپورت ترکیه را اخذ کنید.
برای اینکه سرمایه گذاری شما منجر به تابعیت ترکیه شود، باید در یکی از زمینه های سرمایه گذاری اعلام شده توسط دولت ترکیه سرمایه گذاری کنید. و همچنین ملزم به سرمایه گذاری حداقل مبلغ اعلام شده در هر زمینه هستید.
معمولا پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه برای سرمایه گذار بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد.

دریافت تابعیت ترکیه با خرید ملک

امضای قانون اعطای تابعیت ترکیه که توسط پرزیدنت اردوغان در سپتامبر 2018 امضا شد خبر خوشحال کننده ای بود برای کسانی که به دنبال دریافت پاسپورت ترکیه به همراه خرید ملک بودند.قبل از این قانون دریافت پاسپورت برای خرید ملک حدود یک میلیون یورو هزینه داشت.
ولی اکنون این مبلغ دویست و پنجاه هزار دلار هزینه دارد. از طرف دیگر سرعت گرفتن پاسپورت در ترکیه بسیار راضی کننده است.شما می توانید ظرف 3 الی 6 ماه پاسپورت خود را دریافت نمایید.

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

شما هم اکنون می توانید با داشتن 250.000 $ (دلار) سرمایه، در کشور ترکیه اقدام به خرید خانه کنید.  دولت کشور ترکیه به متقاضیان خارجی که این مبلغ را صرف خرید خانه در ترکیه می کنند پاسپورت ارائه می دهد.
بعد از تصویب این قانون، شرایط خرید ملک در ترکیه بسیار آسان تر شد؛ زیرا در گذشته در صورتی می توانستید از طریق خرید ملک پاسپورت کشور ترکیه را کسب کنید.
 که حداقل 1.000.000 $ (دلار) سرمایه داشتید. تصویب قانون جدید موجب جذب سرمایه گذاران زیادی به کشور ترکیه شده است و لازم به ذکر است. که شما می توانید بعد از امضاء کردن قرارداد و پرداخت هزینه های مربوطه به سرعت پاسپورت کشور ترکیه را بدست بیاورید.

راه های دریافت تابعیت ترکیه

سرمایه گذاران در کشور ترکیه بعد از خرید ملک به مدت 3 سال مجوز فروش آن را نخواهند داشت. و این قانون توسط وزارت حفاظت از محیط زیست ترکیه و همچنین شهرسازی ترکیه تصویب شده است.
 همچنین به یاد داشته باشید که کسب شهروندی کشور ترکیه با گذشت 3 سال از تاریخ خرید ملک و یا خانه در کشور ترکیه امکان پذیر می باشد. علاوه بر اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک،شما  می توانید در زمینه های مختلفی در کشور ترکیه سرمایه گذاری کنید و پاسپورت و اقامت دائمی این کشور را بدست بیاورید.
 تاسیس کمپانی و استخدام نیروی کار، خرید اوراق بهادار دولتی و کارآفرینی در ترکیه از رایج ترین روش های دریافت پاسپورت این کشور اوراسیایی می باشند.

پاسپورت ترکیه

مزایای داشتن تابعیت ترکیه

همانطور که می دانید، کشور ترکیه یکی از مهم ترین پل های ارتباطی بین قاره آسیا و قاره اروپا می باشد. متقاضیانی که موفق به خرید ملک به ارزش 250.000 $ (دلار) یا بیشتر می شوند.
یا حداقل 500.000 $ (دلار) در یک زمینه در کشور ترکیه سرمایه گذاری می کنند، می توانند به راحتی از 3 الی 6 ماه پاسپورت کشور ترکیه را بدست بیاورند و از مزایای آن به صورت کامل بهره مند شوند. شما می توانید بیش از 115 کشور دنیا در قاره های گوناگون سفر کنید که این یکی از بهترین مزایای داشتن پاسپورت این کشور است که این قاره ها عبارتند از.
 • کشورهای آسیایی
 • کشورهای اروپایی
 • کشورهای آفریقایی
 • کشورهای قاره اقیانوسیه
 • کشورهای کارائیب
 • کشورهای قاره آمریکا
 • کشورهای خاورمیانه
اخذ تابعیت ترکیه با خرید ملک موجب کسب کارت ملی ترکیه می شود. شما متقاضیان و سرمایه گذاران و همچنین اعضای خانواده شما سرمایه گذاران میتوانید از خدمات درمانی، پزشکی، تحصیلی و سایر موارد بهره مند شوید. بعد از اتمام دوره کاری،شما  متقاضیان از بیمه بازنشستگی برخوردار می شوید و لازم به ذکر است که به زودی دارندگان پاسپورت کشور ترکیه می توانند بدون نیاز به ویزا به کشور های حوزه شنگن نیز سفر کنند.
به یاد داشته باشید که با سرمایه گذاری کردن در کشور ترکیه،شما  متقاضیان و مهاجران خارجی می توانید بدون وجود هیچگونه محدودیتی در کشور ترکیه زندگی کنید. پاسپورت کشور ترکیه حداقل 10 سال اعتبار دارد. و می توانید قبل از اتمام اعتبار آن اقدام به تمدید پاسپورت خود کنید.

مالیات و اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

 • خریداران ملک باید مالیات بر مسکن پرداخت کنند. و میزان مالیات تعیین شده در کشور ترکیه 3% می باشد. در این مرحله، شما متقاضیان بعد از خرید ملک در کشور ترکیه می بایست در یکی از بانک های این کشور اقدام به افتتاح حساب کنید.
 • افتتاح حساب در کشور ترکیه الزامی می باشد و جهت خرید ملک در این کشور می بایست یک حساب بانکی داشته باشید.
 • مدارک مورد نیاز جهت انجام افتتاح حساب در کشور ترکیه مدارک شناسایی، آدرس ملک و پاسپورت می باشند.
 • با باز کردن حساب در کشور ترکیه شما به عنوان یک متقاضی یک کد مالی اختصاصی دریافت خواهید کرد و این کد برای پرداخت مالیات می باشد.
برای آنکه با تمام موارد خرید ملک و نحوه اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه آشنا شوید توصیه می کنیم که به مقاله ای بانام شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک مراجعه کنید.

انواع اقامت کشور ترکیه

کسب اقامت کشور ترکیه به روش های مختلفی صورت می گیرد و این اقامت به صورت های گوناگون هست. جهت روشن شدن این امر باید ذکر نمود که اقامت این کشور در دو گونه ی اقامت موقت و دائم خلاصه می شود. اما این امر به معنی دریافتی شهروندی این کشور نیست. بنابراین شهروندی و اقامت دو مقوله ی کاملا جدا است.

نکته ی پایانی

اخذ تابعیت ترکیه با خرید ملک روندی می باشد که سالانه مورد استقبال افراد زیادی در خصوص مهاجرت به ترکیه قرار گرفته است. این کشور اروسیایی به دلیل نزدیکی هزینه های زندگی و تحصیل به ایران با روند رو به رشدی در باب اخذ اقامت و تابعیت مواجه شده است.با توجه به قوانینی که گفته شد شرایط خود را برای گرفتن پاسپورت در نظر بگیرید.
Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *