مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در دانشگاه سینان

خلاصه مقاله : دانشگاه سینان در دنیا توانسته رتبه 4708 را کسب نماید و در رتبه کشوری مقام 76 به خود اختصاص داده است. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید باید از شرایط پذیرش دانشگاه معمار سینان اطلاع داشته باشید و با آگاهی قبلی اقدامات لازم را انجام دهید تا پایان با ما همراه باشید.
میمار سینان

تحصیل در دانشگاه سینان

فهرست مقاله
میمار سینان
 دانشگاه هنرهای زیبا میمار سینان در سال تحصیلی 1971-1972 با نام هنرستان دولتی دبلت استانبول تأسیس شد. هدف این موسسه ، که تا سال 1982 وابسته به اداره کل هنرهای زیبا بود. حمایت ، پخش و صیانت از موسیقی ، تئاتر ، اپرا ، فرهنگ و هنر باله در کشور ما در یک تفاهم معاصر و جهانی و آموزش مهارت های شایسته ، فرهیخته ، پژوهشگر ، خلاق ، مفسران و مربیان این حوزه.
در سال تحصیلی 1982-1983 ، دانشگاه هنرهای زیبا Mimar Sinan ، هنرستان دولتی MSGSU ، گروه موسیقی ، گروه هنرهای نمایشی و گروه موسیقی شناسی. آموزش در مقاطع متوسطه ، دبیرستان و کارشناسی را ارائه می دهد. پس از اتمام برنامه کارشناسی ، برای کسانی که می خواهند در زمینه های انفرادی و دانشگاهی پیشرفت کنند ، موسسه علوم اجتماعی MSGSU و برنامه های کارشناسی ارشد هنر در دسترس هستند.

شرایط پذیرش دانشگاه معمار سینان

دانشگاه سینان در دنیا توانسته رتبه 4708 را کسب نماید و در رتبه کشوری مقام 76 به خود اختصاص داده است. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید باید از شرایط پذیرش دانشگاه معمار سینان اطلاع داشته باشید و با آگاهی قبلی اقدامات لازم را انجام دهید. اگر می خواهید تحصیل در این دانشگاه را تجربه کنید تا پایان با ما همراه باشید.
دانشگاه معماری سینان در ماه فوریه سال 2002 به عنوان دانشگاهی وابسته به ریاست جمهوری کشور ترکیه تاسیس شد و آغاز به کار کرد. ادارات و آکادمی های مختلف کار خود را با هماهنگی دفتر کار انجام میدهند.
این دفتر کار با شبکه های دانشگاهی BSUN، انجمن اروپایی هنر های زیبایی، انجمن محافظه کاران اروپا، برنامه های آموزشی در اتحادیه اروپا همکاری دارند. این دانشگاه علاوه بر توافق نامه اراسموس با دانشگاه هایی در اروپا پروتکل هایی جهت همکاری با دانشگاه های بزرگ و معتبر در دنیا دارد.
دانشجویان خارجی و بین المللی هزینه های کمی را برای تحصیل در این دانشگاه پرداخت می نمایند، شهریه های تحصیلی با توجه به رشته های مختلف متفاوت می باشد.
دانشجویانی که موفق شوند پذیرش دانشگاه های دولتی را دریافت کنند هزینه های کمتری را نسبت به شهریه های دانشگاه های خصوصی ترکیه پرداخت می کنند. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی دانشجویان باید 20000 $ پرداخت نمایند. دانشجویان دانشگاه های دولتی برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مبلغی بین  1500 تا 6000 $ بپردازند.

اگر می خواهید در ترکیه به تحصیل بپردازید حتما مقاله های تحصیل در ترکیه و دانشگاه های ترکیه را مطالعه بفرمایید چرا که شما در ابتدا باید درباره رشته های تحصیلی و شرایط عمومی و تخصصی اطلاعات خود را افزایش دهید و سپس اقدام کنید.

 

آموزش در دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان

دانشگاه معمار سینان دارای ۳ دانشکده، یک مدرسه ی عالی آموزش شغلی، یک مرکز آموزش فنون موسیقی، ۲ انستیتو و یک مرکز تحقیقات است و در حدود ۶ هزار دانشجو و ۵۰۰ استاد و هییت علمی دارد.

 اسامی دانشکده ها و بعضی از مراکز علمی و تحقیقاتی

 • دانشکده ی ادبیات و علوم طبیعی ( بارشته هایی مثل باستان شناسی، آموزش و پرورش، فیزیک، آمار، ریاضیات، تاریخ هنر، جامعه شناسی، تاریخ، فنلاند و ادبیات ترکی)
 • دانشکده هنرهای زیبا ( با رشته هایی مثل: عکاسی، صنایع دستی سنتی ترکیه، طراحی گرافیک، مجسمه سازی، نقاشی، طراحی صحنه و صحنه لباس، هنر سرامیک و هنر شیشه ای، سینما و تلویزیون، طراحی پارچه و طراحی مد، چیدمان کتاب، کاشی کاری، خوشنویسی، ترمیم و حفاظت از آثار هنری )
 • دانشکده معماری ( با رشته هایی مثل: طراحی صنعتی، معماری داخلی، معماری، برنامه ریزی شهری و برنامه ریزی منطقه ای )
 •  هنرستان موسیقی استانبول (موسیقی، موسیقی شناسی، هنرهای نمایشی )
 • هنرستان موسیقی کودکان
 •  مدرسه فنی و حرفه ای ( طراحی نساجی، ترمیم معماری )
 •  موسسه علوم طبیعی
 •  موسسه علوم اجتماعی
 •  موسسه هنرهای زیب
 • دانشکده کامپیوتر

 

رشته های تحصیلی دانشگاه

 • باستان شناسی کلاسیک
 • ریاضیت و تاریخ هنر،
 • جامعه شناسی
 • تاریخ
 • ادبیات و زبان ترکی
دانشکده هنرهای زیبا: سینما و تلویزیون
دانشکده معماری: معماری، برنامه ریزی شهر و منطقه

ثبت نام در دانشگاه معمار سینان

تمام برنامه های کاربردی جهت پذیرش دانشگاه معمار سینان، باید از طریق سرویس درخواست آنلاین Søknadsweb به صورت دیجیتالی ارائه شوند. شما می توانید درخواست خود را از 5 ژانویه تا 1 مارس 12:00 (ظهر) ثبت کنید. پیوست های زیر باید برای تکمیل برنامه به Søknadsweb آپلود شوند:
 • رونویسی پرونده های مربوط به تحصیلات مربوطه به زبان انگلیسی
 • فرم درخواست
 • رزومه
 • نمونه کارها دیجیتال
 • راهنمای تبدیل اعتبار
 • مستند سازی دانش رضایت بخش انگلیسی
 • فرم درخواست

امکانات دانشگاه

میمار سینان
میمار سینان

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه دارای30 هزار جلد کتاب است. این کتابخانه به150 نشریه ادواری مشترک است. ساعت کار آن در روزهای داخل هفته تا 30/18 و شنبه ها از 11 تا 16 میباشد. کتابخانه مذکور از امکانات رایانه و اینترنت برخوردار است.

تغذیه

در غذاخوری مرکزی ناهار داده میشود. هر دانشکده و مدرسه عالی نیز دارای بوفه میباشد.

فعالیتهای فرهنگی

تعداد زیادی باشگاههای دانشجویی دارد و در زمینه هایی چون موسیقی، هنر، ادبیات، ورزش و… فعالیتهایی از سوی دانشجویان انجام میشود.

ورزش

در مجتمع دانشگاه میدانهای باز ورزشی برای بازیهای فوتبال، والیبال و بسکتبال وجود دارد. دانشجویان به کوهنوردی و ورزشهای طبیعی نیز علاقه نشان میدهند.

بیمه

دانشجویان باید بیمه ای که تمام خدمات پزشکی را تحت پوشش قرار میدهد انتخاب کنند.درمانگاه دانشگاه معمار سینان فقط درمان های سرپایی را انجام می دهد.
هنرستان هنرهای زیبا دانشگاه هنرهای زیبا Mimar Sinan ، پاره وقت ، هنرستان کودکان و SAGEP (برنامه توسعه هنری) نام برنامه گواهینامه را دارد.

تلفن و آدرس اینترنتی این دانشگاه: ۰۰ ۱۶ ۲۵۲ (۰۲۱۲) www.msu.edu.tr

 

شبکه های اجتماعی دانشگاه بوغازیچی

 

فیسبوک توییتر یوتیوبinstagram

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!