مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای شنگن مولتی

فهرست مقاله
ویزای شنگن مولتی
ویزای شنگن مولتی

ویزای شنگن انواع زیادی دارد که یکی از انواع آن ویزای شنگن مولتی است ملاک تقسیم‌بندی ویزای دو بار ورود ویزای مولتی شنگن. دفعات مجاز ورود به اروپا است. ویزای مولتی یا مولتیپل شینگن ( البته با نام‌هایی همچون ویزای بلند مدت اروپا یا ویزای مولتی اروپا نیز شناخته می‌شود) که بنا به درخواست شما و از طرف یکی از سفارت‌های اروپایی عضو این پیمان صادر می‌شود.اعتبار ویزای مولتی شنگن نیز می‌تواند از ۳ ماه تا ۵ سال باشد.لازم است بدانید بیشتر ویزاهای مولتی شنگن اعتباری ۳ ماهه، ۶ ماهه و یا ۱ ساله دارند.

 

 

کشورهای عضو پیمان شینگن

 

کشور های اتریش – بلژیک – جمهوری چک – دانمارک – استونی – فنلاند – فرانسه – آلمان – یونان – مجارستان – ایسلند – ایتالیا – لتونی – لیتوانی – لوکزامبرگ – مالت – هلند – نروژ – لهستان – پرتغال – اسلواکی – اسلوونی – اسپانیا – سوئد – سوئیس – لیختن‏ اشتاین جزو کشورهای عضو ویزای شنگن هستند.

لازم است بدانید شنگن توافقنامه‏‌ای است که در 14 ژوئن 1985 میان پنج‏ کشور از ده کشور عضو اتحادیه اروپا امضا شده است.حوزه‏‌ی شینگن نیز در 26 مارس 1995 به صورت پراکنده شکل گرفت. نام این پیمان از روستایی کوچک به نام شینگن در لوکزامبرگ گرفته شده‏ است که توافقنامه ابتدا در آنجا امضا شد. با افزایش بیش از پیش تعداد کشورهایی که به حوزه‏‌ی شینگن وارد می‏‌شدند، مانند کشورهایی که در حال حاضر نیز برای ملحق شدن به حوزه‏‌ی شینگن کاندید می‌‏شوند، این توافقنامه و معاهدات مربوط به آن در قوانین اتحادیه‏‌ی اروپا گنجانده شد و سریعا در سال 1999 به اجرا در آمد.

 

مدت اعتبار ویزا شنگن مولتی چقدر است؟

 

"<yoastmark

با در دست داشتن ویزای فوری شنگن مولتی حق ورود چندین باره را به کشورهای حوزه شینگن و اروپا را خواهید داشت. در اصل مدت اعتبار ویزای این ویزا، بیش از ۶ ماه خواهد بود.اگر ویزای شینگن مولتی را دریافت کنید می توانید برای مدت ۱ الی ۴ سال این نوع از ویزا را داشته و از آن استفاده نمایند.

 

 

شرایط دریافت ویزای شینگن مولتی

 

اگر قصد اخذ ویزای شنگن مولتی را دارید، باید مدارک زیر را برای سفارتخانه ها آماده کنید.

  • داشتن ویزای قبلی شینگن که مدت‌زمان زیادی از آن نگذشته باشد.
  • دعوت‌نامه معتبر
  • داشتن گردش مالی مناسب
  • ارائه ترجمه سابقه بیمه تأمین اجتماعی قوی
  • تعداد ویزای بالا از سایر کشورها در گذرنامه

در هنگام تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن مولتی موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

در بند ۲۴ فرم در خواست برای گزینه تعداد ورود به کشور مورد نظرتان ۳ گزینه را باید در نظر گرفته بگیرید که با انتخاب هر کدام از آن ها، یک نوع ویزای شینگن به شما تعلق می گیرد.اگر گزینه single را انتخاب کنید، تنها یک بار حق ورود به کشور مورد نظرتان را دارید. اگر گزینه Two را انتخاب کنید، حق ۲ بار ورود به کشور مورد نظرتان را دارید. با انتخاب گزینه Multiple entries حق ورود چندین بار به کشور مورد نظرتان را دارید.

 

"<yoastmark

 

فرم درخواست ویزای شنگن مولتی

 

(Duration of the intended stay or transit Indicate number of days) مدت زمان اقامت یا عبور از کشور مورد نظرتان که ۳۳ روز در مدت ۷ ماه زده می شود.درخواست زمان اقامت شما به خود شما و کارتان بستگی دارد و می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال می توانید مدت ۴۰ روز را در ۸ ماه بزنید. در این صورت در طول مدت ۸ ماهی که ویزایتان صادر می شود می توانید حدود ۴۰ روز چه پراکنده و چه پشت سر هم به آن کشور سفر کنید. مدت اقامت شما می تواند حدود ۱۴ روز درخواست شود اما برای ویزای شینگن مولتی می توانید تا ۳ ماه در یک سال فرم مربوطه را پر کنید.اگر بیمه مسافرتی دارید با ارائه دادن آن می توانید به راحت گرفتن ویزای شنگن مولتی خود کمک کنید.

 

تفاوت ویزای شنگن مولتی و سینگل

 

اگر شما این ویزا را دریافت کنید، می توانید طی دفعات مختلفی از این ویزا استفاده کنید و به کشور مورد نظرتان سفر کنید. اما با ویزای شنگن سینگل تنها می توانید یک بار برای خروج از کشور مورد نظرتان اقدام کنید و دیگر نمی توانید به آن کشور برگردید.ویزای سینگل مانند ویزای یک بار مصرف می باشد که به ویزای یکبار ورود معروف است و ویزای مولتی ویزای چند بار مصرف می باشد و به چند بار ورود معروف می باشد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات

مقالات پیشنهادی ویژه شما