شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

برای محاسبه اینکه برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟ باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت. بدون شک باید به این نکته دقت کرد که مهاجرت به کانادا از زمان تصمیم‌گیری و اقدام تا مرحله دست‌یابی به آن، مراحل مختلفی دارد که هر یک از این مراحل، نیاز به هزینه کردن پول لازم به خود را دارند.  روش‌های مهاجرت به کانادا روش‌های متنوعی هستند همانند مهاجرت تحصیلی به کانادا و مهاجرت کاری به کانادا و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج.

تفاوت در نوع این روش‌ها سبب می‌شود که هزینه مورد نیاز آنها نیز متفاوت باشد. در برخی موارد نیز گزینه‌هایی وجود دارد که ممکن است سفر به کانادا را برای شما بدون هزینه در نظر بگیرند. در سازمان مهاجرتی کانادا سیستمی وجود دارد که به طور سریع طرح‌ریزی شده است و به متقاضیان مهاجرت امکان می‌دهد که بدون هزینه در این سیستم مهاجرتی ثبت نام کنند. اگر متقاضی امتیازات لازم را به دست آورد و دارای شرایط لازم برای مهاجرت بود می‌تواند در وب سایت مهاجرتی کانادا ثبت نام کند. مواردی که برای مهاجرت به کانادا، نیازمند صرف پول هستند عبارتند از:

۱-هزینه بلیط برای مصاحبه قبل از مهاجرت

برای این مورد ممکن است شما قبل از رفتن نیاز به مصاحبه در کشور کانادا باشید. این مصاحبه برای شما یک بلیط رفت و برگشت و یک یا چند شب اقامت را هزینه خواهد کرد. بنابراین شما باید مقداری پول برای گذراندن این مورد داشته باشید.

۲- پول برای استقرار مهاجر در کشور سوم

برای مصاحبه ممکن است از شما بخواهند که کشوری دیگر غیر از کانادا را انتخاب کنید. در این صورت نیز شما برای حاضر شدن در جلسه مصاحبه در کشور سوم نیازمند پول لازم برای بلیط و اقامت خواهید بود که باید آن را برای هزینه کردن تهیه و آماده کرده باشید.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به ساسکاچوان

۳-مقدار پول لازم برای انجام معاینات پزشکی

برای مهاجرت به هر کشوری از شما تست و معاینات پزشکی برای مشخص شدن سلامت گرفته می‌شود. کشور کانادا نیز از این مورد به دور نیست. بنابراین یکی از مواردی که متقاضی در مواجهه با آن نیازمند پول خواهد بود انجام معاینات پزشکی برای مهاجرت به کانادا است.

۴-مقدار پول لازم برای هزینه وکیل مهاجرت

اگر متقاضی برای مهاجرت به کانادا وکیل بگیرد،باید هزینه وکیل را نیز جزو مقدار پول لازم برای مهاجرت به کانادا در نظر گفت. برای وکلا نرخ ثابتی موجود نیست. اما معمولا هزینه گرفتن وکیل مهاجرتی در حدود ۱۰۰۰تا ۵۰۰۰دلار بوده و این مبلغ بسته به وکیل، متفاوت خواهد بود.

۵-مقدار پول لازم برای ورود به کانادا

مقدار هزینه‌ای که فرد متقاضی مهاجرت به کانادا باید بپردازد مبلغی شامل ۴۹۰دلار برای هر فرد می‌شود که شامل مهاجرانی که برای تجارت، سرمایه‌گذاری، و در زمینه اقتصادی و تحصیلی می‌شوند می‌باشد.

۶-هزینه‌های دولتی مهاجرت به کانادا

هزینه‌های دولتی کانادا شامل هزینه‌هایی است که توسط سازمان مهاجرت کانادا گرفته می‌شود. اداره مهاجرت کانادا مواردی که باید در نظر گرفته شود را در سایت خود قرار داده است که با توجه به آن می توان مقدار پولی که در این زمینه از متقاضی دریافت می‌شود را محاسبه کرد.

۷-هزینه آغاز زندگی در کانادا

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا این سوال را دارند که چه مقدار پول برای آغاز زندگی در کانادا نیاز است؟ آغاز زندگی در کانادا به این معناست که شما وارد کانادا شده و خانه و شغلی برای خود فراهم کنید تا زندگی شما روی روال بیفتد. بنابراین بهتر است برای شروع زندگی، مقداری پول و سرمایه به اندازه زندگی یک ساله با خود ببرید تا در اوایل کار دچار مشکل نشوید.

مهاجرت به کانادا 2019 (لیست هزینه ها + شرایط)

 

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

 

از سوی دیگر باید برای اداره مهاجرتی کانادا ثابت شود که شما توانایی لازم برای پرداخت هزینه خود در این کشور را دارید. مقدار پول لازم بعد از مهاجرت به کانادا برای شروع یک زندگی یک نفره، مبلغی در حدود ۱۰۰۰۰دلار و تقریبا ۲۳۰۰۰دلار برای پنج نفر است.

بنابراین شما باید در هنگام اقدام برای مهاجرت و صدور ویزای کانادا، هزینه‌ای را به صورت نقد و یا چک بانکی کانادا همراه خود داشته باشید زیرا ممکن است در فرودگاه، افسر سازمان مهاجرت این مبلغ را از شما درخواست کند. در چنین شرایطی شما نمی‌توانید این پول را قرض کرده و یا سند ملکی به وی ارائه دهید بلکه باید پول نقد به همراه خود داشته و آن را برای فرد ارائه دهید.

۸-مقدار پول لازم برای تهیه ویزا

برای مهاجرت به کانادا، فرد متقاضی نیازمند دریافت ویزا است که خود مقداری پول نیاز دارد. برای مهاجرت ویزاهای مختلفی وجود دارد که هزینه‌های متفاوتی دارند. هزینه ویزای یک بار مصرف برای هر نفر۷۵ دلار است. ویزای اقامت موقت در کانادا برای هر نفر ۲۰۰دلار پول لازم دارد.

مبلغ دریافتی برای اعضای خانواده یک نفر در حدود ۴۰۰دلار بوده و ویزای قابل تکرار آن در جدود هر نفر ۱۵۰ دلار است.

تحصیل در کانادا

 

افراد متقاضیانی که مهاجرت را از طریق کار دنبال می کنند علاوه بر هزینه‌های گفته شده، مقداری پول برای دریافت مجوز کار در کانادا نیاز دارند که برای هر نفر در حدود ۱۵۰ دلار است.

و کسانی که برای تحصیل به کانادا می‌روند علاوه بر هزینه‌های گفته شده در بالا نیاز به مقداری پول به طور جداگانه برای دریافت مجوز تحصیلی نیاز است که برای هر نفر در حدود ۱۲۵دلار پول لازم دارد.

پیشنهاد مطالعه »
همه چیز در مورد سوئد

مهاجرت به کانادا، علاوه بر هزینه‌های ذکر شده پول‌های دیگری نیز لازم دارد که ممکن است در جاهای مختلف به صورت جسته و گریخته هزینه شوند. فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا است باید برای ترجمه مدارک خود پول بپردازد.

همچنین برای دادن آزمون آیلتس نیز باید مقدار پولی را به صورت جداگانه هزینه کند تا بتواند در این آزمون شرکت کند. بنابراین باید دانست که طی کردن هر یک از مراحل برای مهاجرت به کانادا هزینه‌بر بوده و مقدار پول لازم برای هزینه هر مرحله را می‌طلبد. برای مثال در صورت کامل شدن مدارک پذیرش و اخذ ویزا، یک فرد برای سفر مهاجرتی به کانادا به مقدار پول جداگانه نیازمند است.

بنابراین مشخص است که مقدار پول لازم برای مهاجرت به کانادا را نمی‌توان به صورت دقیق تخمین زد و برآورد کرد زیرا مقدار هزینه و پولی که متقاضی برای مهاجرت به کانادا نیاز دارد بر اساس نوع مهاجرت فرد متفاوت بوده و هزینه‌ها باید بر اساس نوع مهاجرت متقاضی محاسبه شود.

منبع:سفارت کانادا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ