مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

بازار کار در روسیه چگونه است؟

مهاجرت کاری به روسیه

بازار کار در روسیه چگونه است؟

فهرست مقاله
مهاجرت کاری به روسیه
مهاجرت کاری به روسیه

مهاجرت کاری به روسیه

در این مقاله می پردازیم به مهاجرت کاری به روسیه.کشور روسیه یکی از بزرگ ترین و قدرتمند ترین کشورهای جهان می باشد که در حال حاضر می توان گفت نهمین اقتصاد پیشرفته و بزرگ دنیا را در بر دارد. وجود اقتصادی بسیار پیشرفته در این کشور سبب شده است که توجه بسیاری از افراد به سوی آن جلب شود و برای زندگی کردن در این کشور دست به مهاجرت هایی بزنند.

کشور روسیه با داشتن صنایع بسیار پیشرفته و متعدد خود دارای کارخانه ها و شرکت های بسیار بزرگ در حوزه های مختلفی می باشد و حتی در هر صنعتی می توانید برندی از این کشور را مشاهده کنید. همین امر سبب شده است که این کشور بستر مناسبی را برای اشتغال زایی مردم خود و کشورهای دیگر به وجود بیاورد.

راه های بسیار متنوعی برای مهاجرت به کشور روسیه وجود دارد که از جمله آن ها می توان مهاجرت از طریق ازدواج، مهارجت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق کار را نام برد که در حال حاضر افراد بسیای سالانه با استفاده از این راه ها و روش های ذکر شده، به کشور روسیه مهاجرت می کنند.

هم چنین بایستی به این نکته نیز اشاره کرد که کشور روسیه نیز تسهیلات بسیار خوبی را برای افرادی که به کشور خود مهاجرت می کنند در نظر گرفته است و سعی بر آن دارد تا بهترین امکانات را در اختیار این افراد قرار داده و همانند شهروندان خود با مهاجرین رفتار نماید. در ادامه سعی بر آن است تا در مورد یکی از راه های مهاجرت که مهاجرت کاری به روسیه می باشد توضیحاتی کامل تری را برای علاقمندان به این موضوع ارائه دهیم و امیدواریم  که با همراهی ما تا آخر متن اطلاعات خوب و مفیدی را به دست بیاورید.

مهاجرت کاری به روسیه

اگر به دنبال اشتغال در یک حرفه و صنعت مناسب با توانایی های خود هستید و می خواهید در مدت زمان کوتاهی پیشرفت بسیار خوبی را داشته و همچنین سود و مزایایی کلانی را به دست آورید، کشور روسیه یکی از بهترین گرینه های روی میز می باشد که شما می توانید با انتخاب آن یکی از معقولانه ترین تصمیم زندگی خود را بگیرید

در وهله ی اول بایستی اطلاعاتی را در مورد شرایط قانون کار در این کشور را مورد بررسی قرار دهید و با مزایای و منافعی که بعد از شاغل شدن در این کشور به دست می آورید اطلاعات دقیقی داشته باشید که همکاران ما در سازمان مهاجرت آوات می توانند در زمینه به شما کمک کنند و اطلاعات انتظارات مورد نیازشما را برآورد سازند.

شما می توانید با همکاران ما تماس حاصل کرده و تمام سوالات خود را در این زمینه مطرح کنید و جواب های به روز و مفیدی را دریافت نمایید. کشور روسیه با داشتن وسعتی پهناور و قوانین بسیار منعطف خود، محل مناسبی برای ترقی و رشد می باشد و این امر باعث شده است هر ساله بر تعداد متقاضیانی که درخواست مهاجرت کاری به این کشور را دارند افزوده شود.

یکی از کشورهای که مردم ان درخواست مهاجرت کاری به روسیه را دارند کشور ما می باشد که آمارها نشان می دهد کشور روسیه در ردیف های اول مهاجرت های کاری جوانان ایرانی واقع شده است که دلیل اصلی آن می تواند نزدیکی و در همسایگی بودن این دو کشور باشد.

شرایط لازم برای مهاجرت کاری به روسیه

از راحت ترین راه های اخذ ویزای کاری روسیه می توان به داشتن دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرمای روسیه ای اشاره کرد که در این صورت فرد متقاضی به راحت و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید ویزای کاری خود را تهیه نموده و به کشور روسیه مهاجرت داشته باشد البته بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که اخذ دعوتنامه معتبر از سوی شرکت روسیه ای کاری بس سختی باشد و برای دریافت ان باید بتوانید رزومه و مدارک علمی بسیار معتبری را تهیه و آماده کنید تا کارفرمای مربوطه با مطالعه ی رزومه شما علاقه ای به همکاری با شما را پیدا کند. یکی از مهم ترین گام ها یادگیری زبان روسی می باشد چرا که مردم این کشور به زبن روسی صحبت می کند و تمام مراوده های صورت گرفته به این زبان می باشد.

به خصوص که شما در شهری غیر از مسکو مشغول به کار شوید؛ بنابراین سعی بر آن داشته باشید تا قبل از مهاجرت کاری به روسیه حتما زبان روسی خود را تقویت کرده تا در مهاجرت خود با مشکلات ناگواری روبه رو نشوید. از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت  می توان به سن قانونی فرد اشاره کرد که حتما بایستی از 18 سال بیشتر باشد. نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه و ارائه گواهی پزشکی نیز از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت می باشد که متقاضیان بایستی به این موارد نهایت دقت و توجه را داشته باشند تا در هنگام سفر خود با هیچ گونه معضلی روبه رو نشوند.

نکات مورد توجه در مهاجرت کاری به روسیه

افرادی که به کشور روسیه به منظور کار سفر می کنند می توانند در حوزه هایی مانند حسابداری، قانون، هتلداری و گردشگری و غیره فعالیت داشته باشند. از نکاتی که در مهاجرت کاری به روسیه بایستی مورد توجه واقع شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان محلی کشور روسیه و احترام گذاشتن به آنها
  • یادگیری هر چه سریع تری زبان روسی
  • آشنایی با قوانین حاکم بر جامعه روسی و به خصوص افرادی که به عنوان مهاجر هستند
  • در صورتی که کار خود را از دست بدهید دولت روسیه به شما در حدود 3 ماه فرصتی رادر نظر می گیرد تا بتوانید شغل مناسب جدیدی را پیدا کنید در غیر این صورت مجبور به ترک روسیه خواهید بود.
  • با شاغل شدن در این کشور می توانید به صورت موقت اقامت آن جا را به دست آورید.

هم چنین شما می توانید با مهاجرت کاری به روسیه در یکی از دیدنی ترین و با شکوه ترین کشور جهان زندگی کرده و از زیبایی های موجود در این کشور لذت ببرید.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *