شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

صفر تا 100 مهاجرت کاری به نروژ برای ایرانیان [آپدیت 2019]

صفر تا 100 مهاجرت کاری به نروژ برای ایرانیان [آپدیت 2019]

مهاجرت کاری به نروژ

برای درخواست مهاجرت کاری به نروژ ابتدا باید بدانید بر طبق قوانین اداره مهاجرت آن کشور شما در آخرین اولویت برای تصدی شغلی که متقاضی داشته باشد قرار دارید ، در ضمن در تمامی قوانین اداره مهاجرت نروژ به تکرار بیان شده شما باید دارای مهارت حرفه ای در زمینه کاری درخواستی باشید .
برای نحوه اقدام در کل دو حالت وجود دارد ، اول اینکه شما با درخواست کاری در نروژ خود مستقیما برای مهاجرت کاری اقدام کنید و یا با ارائه رزومه کاری خود به کارفرمای کاری مد نظرتان ،آنها برای شما اقدام کنند .عموما حالت دوم در صورت رزومه کاری خاص و یا شرایط علمی و تجربه کاری متفاوت رقم می خورد .
با دانستن پیش زمینه بالا ، چک لیست درخواست کار در نروژ را برای شما بررسی و راه حل های دریافت این نوع ویزا را شرح خواهیم داد .

ویدیوی آقای جهانیان در مورد تحصیل در نروژ

شرایط کلی مهاجرت کاری به نروژ

قبل از هر توضیح باید بگوییم استفاده از این لیست ،در زمان ملاقات با پلیس نروژ و یا سفارت یا کنسولگری آن می باشد .همچنین باید در این لیست و کپی های تهیه شده از آن کلیه مدارک درخواست شده را قرار دهید .
شما باید همچنین اسناد اصلی را به مقامات ذکر شده تحویل دهید .
اگر کارفرمای شما در نروژ بخواهد از طرف شما برای مهاجرت کاری به نروژ درخواست اجازه اقامت کند ،باید اجازه کتبی از شما داشته و در آنصورت ارائه کپی مدارک کاری و تحصیلی شما از طرف کارفرما بدون اشکال می باشد .
مدارک تحصیلی و تجربه کاری شما باید به زبان های انگلیسی یا نروژی ترجمه شده باشد .
مهم ترین مسئولیت شما این است که اطمینان حاصل کنید تمامی اسناد موجود در لیست زیر را برای درخواست خود ارائه کرده اید . در غیر اینصورت و با کسر بودن مدارک ،درخواست مهاجرت کاری به نروژ برای شما رد خواهد شد.

نکته : برخی سفارتخانه ها ممکن است در صورت درخواست خارج از کشور ، مدارک اضافی بر اساس شرایط محلی شما درخواست کنند که شما ملزم به ارائه آن مدارک هستید .

چک لیست درخواست مهاجرت کاری به نروژ

مستندات شما در هنگام ارائه باید برای اولین بار درخواست شده باشد و در صورتی که قبلا درخواست کرده اید به احتمال زیاد رد خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

1. کپی از گذرنامه و کلیه صفحات که در آن توضیحاتی داده شده .

• اگر درخواست خود را داخل نروژ انجام می دهید تنها اصل گذرنامه کافی میاشد .

• در صورتی که درخواست مهاجرت کاری به نروژ را خارج از آنجا انجام می دهید باید هم اصل و هم کپی را ارائه دهید .

• و اگر کارفرمای شما با اجازه کتبی از طرف شما درخواست مهاجرت کند ، تنها کپی مدارک کفایت می کند.

2. نامه امضا شده از پورتال برنامه اداره مهاجرت نروژ که همان فرم درخواست می باشد .

• نامه پیوستی می باشد که در جواب درخواست آنلاین که ثبت کرده اید برای شما ارسال می شود .باید آنرا چاپ و با خود بهمراه داشته باشید .

3. دو عکس جدید با اندازه گذرنامه جدید با پس زمینه سفید

4. اسناد و مدارکی باید ارائه دهید مبنی بر اینکه شما جایی برای زندگی در نروژ دارید .

• این می تواند شامل یک خانه ، آپارتمان ،یک اتاق در یک آپارتمان مشترک یا موارد مشابه باشد .اگر اجاره نامه دارید باید قراردادی که توسط صاحب خانه ، مدیریا کارگزار مسکن تایید شده است ،در اختیار داشته باشید .توصیه میشود شماره آپارتمان که در قرارداد مشخص شده که شامل یک حرف و چهار عدد مثل U0138 می باشد را ذکر کنید.

اگر هنوز برای اسکان خود محلی را تهیه نکرده اید می توانید در توضیحات در یک برگه جداگانه شرح دهید درباره جایی که می خواهید زندگی کنید و یا چگونه می خواهید آنرا تهیه کنید .

5. مدارک آموزش تحصیلی و حرفه ای که برای مهاجرت کاری به نروژ لازم دارید

• برای این مدرک در سایت اداره مهاجرت نروژ UDI ،فایل پی دی اف 3 صفحه ای قرار داده شده آنرا دریافت و چاپ می کنید و سپس کلیه موارد را با دقت پر می کنید باید بدانید که مبنای قضاوت درباره مدارک تحصیلی شما این فرم می باشد .
• اگر تحصیلات خود را در یک دانشگاه یا کالج تحصیلی انجام داده اید ،باید اسناد و مدارکی که نشان دهد شما چه تحصیلاتی یا مدرک تحصیلی دارید را در اختیار داشته باشید .
• در صورتی که شما دارای تحصیلات یا یک دوره آموزشی حرفه ای را در سطح دبیرستان کامل کرده باشید باید در هر دو مورد دیپلم و کپی از نمرات که نشان دهد مدت زمان و تحصیل ،سطح و محتوا را نشان میدهد باید همراه داشته باشید .
• اگر کارفرما از طرف شما درخواست داده باشد می تواند از مدارک گفته شده با اجازه کتبی از طرف شما یک سری کپی ارائه دهد .در صورت لزوم بعدا شما اصل مدارک را باید تحویل دهید .

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به نروژ

6. مدارک تجارب کاری برای درخواست مهاجرت کاری به نروژ

• اگر قصد دارید مهاجرت کاری به نروژ را برای فعالیت در صنعتی انجام دهید و در آن حرفه یک توافقنامه جمعی اعمال می شود ، باید یک کپی از صفحه اول توافق نامه تهیه و همچنین یک نسخه از صفحه ای که نرخ های دستمزد پرداختی را نشان می دهد ،جایی که کارفرما میزان پرداخت شما را مشخص کرده ارائه کنید .
• اگر قصد فعالیت در صنعتی را دارید که هیچ توافق نامه ای جمعی در آن اعمال نمی شود باید اسنادی را ارائه کنید که میزان پرداختی به شما از کمترین دریافتی محل کاری مورد نظر شما کمتر نباشد .
• شما باید اسنادی را که حاوی اطلاعات دقیق کارفرمایان پیشین شما است ،در مورد مدت زمانی که در آنجا مشغول به کار بوده اید ،چه آموزشی هایی را داده اید ،دستاوردهای کاری و مدارک تحصیلی خود را باید همراه داشته باشید .
• شما فقط باید مستندات کار را علاوه بر مدارک تحصیلی یا به جای آن مستند سازی کنید ، اگر تجربه کاری باید بخشی از ارزیابی اینکه آیا شما یک کارگر ماهر هستید یا نه ،باید دارای مدارک مستدل و کافی باشد زیرا مبنای قضاوت درباره مهارت شما می باشد .
کلیه موارد گفته شده باید تهیه و در لیست تکمیل و امضا شود .

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

پیشنهاد مطالعه »
چه کسانی نمی توانند در خواست پناهندگی درنروژ را داشته باشند؟

منبع: سفارت نروژ

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ