رد کردن لینک ها

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا به دلیل سیستماتیک بودن این کشور رواج بیشتری یافته است و هر ساله افراد متخصص بسیاری توسط این ویزا به کانادا مهاجرت می نمایند. ویزای پیشنهاد کار به افرادی تعلق خواهد گرفت که کار تخصصی آنها یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا بوده باشد. جهت اطلاع از مشاغل مورد نیاز کانادا می توانید از طریق وب سایت کارو سرمایه کانادا اقدام نمائید که تمامی مشاغل مورد نیاز در این وب سایت ذکر شده است.

داشتن تخصص و مهارت کاری عامل تاثیر گذار در انتخاب فرد خواهد بود که باید همراه با سابقه کاری ارائه گردد. شغل های بسیاری در کانادا وجود دارند که نیاز به نیروی کاری متخصص داشته و هر ساله به تعدادی نیروی کار اعلام نیاز می نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار زمانی امکان پذیر خواهد بود که کشور کانادا نسبت به مشاغلی اعلام نیاز نماید که معمولا شغل های مرتبط به مهندسی عمران، صنایع، برق و کامپیوتر، جوشکاری، مکانیک، آشپزی، نجاری، حسابداری، خدمات دولتی از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا در اکثریت مواقع می باشند البته می توانید مشاغل مورد نیاز کانادا را از طریق وب سایت کار و سرمایه کانادا مشاهده نمائید.

مهاجرت از طریق پیشنهاد کار به گونه ای خواهد بود که شما باید متعهد شوید که برای اسپانسر خود کار کرده و نیاز های وی را برطرف نمائید. معمولا کار فرمایان کانادایی به دلیل کمبود نیروی کارآمد اقدام به پیشنهاد کار به کشور های خارجی می نمایند پس باید تمام توان خود را بکار بگیرید تا تمامی اعمال خواسته شده را به درستی انجام دهید.

مراحل اخذ ویزای کانادا از طریق پیشنهاد کار

باید بدانید که جهت ثبت نام 3 روش وجود خواهد داشت که ما روش ثبت نام از طریق برنامه express entry را آموزش داده ایم:

در ابتدا باید فرمی را پر نمائید که در این فرم تمامی مهارت های کاری شما به همراه میزان تحصیلات، میزان آشنایی با زبان بر حسب مدرک، سوابق کاری و عواملی مشابه درخواست خواهد شد که حتما باید فرم را با صداقت کامل پر نمائید چرا که تمامی اطلاعات ذکر شده باید همراه مدرک باشد و همچنین صحت اطلاعات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

باید در نظر داشته باشید که جهت تکمیل این فرم باید در کمتر از 60 روز اقدام نمائید و در صورت عدم توجه باید تمامی مراحل را از اول طی کنید پس از تکمیل اطلاعات می توانید تمامی مشاغل مورد نیاز کانادا را مشاهده نمائید که با هر بار به روز رسانی وب سایت امکان وجود شغل های جدید خواهد بود. البته داشتن امتیاز کافی در انتخاب شما بسیار موثر خواهد بود چرا که افرادی که امتیاز بالاتری کسب نموده اند در ابتدا برگزیده خواهند شد.

همچنین داشتن دعوتنامه از طرف یکی از ایالت های کانادا و یا پیشنهاد شغلی از یک اسپانسر قوی و داشتن مدرک تحصیلی بالا نیز در امتیاز دهی تاثیر گذار خواهد بود که پس از تایید اطلاعات و کسب امتیاز کافی دعوتنامه ای از طرف کانادا برایتان ارسال خواهد شد که باید کمتر از 3 ماه اقدام به مهاجرت به کانادا نمائید و در صورت عدم توجه به تاریخ ویزا لغو خواهد شد.

شرایط لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار

داشتن شرایطی جهت پذیرش کشور کانادا مورد نیاز خواهد بود که باید ابتدا  به شرایط مورد نیاز توجه کرده و سپس اقدام به دریافت این ویزا نمائید. در ادامه به بررسی برخی از شرایط مورد نیاز این ویزا پرداخته ایم:

  • سن متقاضی تاثیر بسزایی در مورد قبول قرار گرفتن وی خواهد بود چرا که هر چه سن متقاضی مناسب تر بوده باشد امتیاز بیشتری کسب نموده و شانس انتخاب بیشتری نیز خواهد داشت در حالت کلی می توان 30 سال را به عنوان بهترین امتیاز در نظر گرفت.
  • داشتن مدرک زبان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و حداقل مدارکی که فرد متقاضی باید ارائه دهد موارد زیر می باشد:

در آیلتس حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد و یا در تافل حداقل 12 امتیاز گوش کردن، 13 امتیاز خواندن، 21 امتیاز نوشتن و18 امتیاز صحبت کردن را گرفته باشد. و حتما باید  clb7 را که مدرک دانایی زبان می باشد کسب نمائید.

  • میزان تحصیلات نیز حائز اهمیت خواهد بود که باید میزان تحصیلات خود را همراه با مدرک فارق التحصیلی ارائه نمائید.
  • برای ویزا های کانادا باید بضاعت مالی خود را نشان دهید اما چون این ویزا از طریق پیشنهاد کار می باشد نیازی به این امر نخواهد بود و قرار داد و یا کاغذی از اسپانسر شما کافی خواهد بود.

نحوه امتیاز دهی به ویزای پیشنهاد کار کانادا

همانطور که در بخش های قبلی به آن اشاره شد از مهمترین عوامل پذیرش امتیاز کسب شده فرد خواهد بود که توسط آزمون نمی باشد و توانایی ها و مقبولیت فرد سبب گرفتن امتیاز بالا تری خواهد شد. در زیر به بررسی ریز تر انواع امتیاز دهی پرداخته ایم:

  • امتیاز دهی از طریق مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی از جمله عوامل تاثیر گذار در امتیاز دهی می باشد که از 2 تا 26 امتیاز متغییر می باشد که بستگی به مدرک تحصیلی و محل تحصیل و نمره قبولی خواهد داشت و بایستی آخرین مدرک طی 5 سال اخیر گرفته شده باشد و در غیر این صورت باید شواهدی برای کار کردن خود در 12 ماه اخیر در این دوره 5 ساله ارائه نمائید.

  • سابقه کاری فرد

داشتن سابقه کاری کمک بسیاری به بالا بردن امتیاز شما خواهد کرد و سابقه کاری 5 ساله شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت که تا سقف 8 امتیاز خواهد بود.

  • سن متقاضی

سن متقاضی سبب متفاوت بودن امتیاز ها خواهد شد و از 2 تا 16 امتیاز قابلیت تغییر خواهد داشت.

  • مهارت های زبان

مهارت زبان انگلیسی جهت پذیرش ضروری می باشد و بر حسب رده های زبان انگلیسی نمره های متفاوتی نیز کسب خواهید نمود البته لازم به ذکر است که کسی امتیاز کامل از این بخش را خواهد گرفت که به زبان فرانسوی نیز تسلط داشته باشد و در این صورت شرایط دریافت امتیاز کامل یعنی 22 امتیاز را خواهد داشت.

  • پیشنهاد شغلی معتبر

داشتن پیشنهاد شغلی که با اهمیت بوده باشد و به کشور مقصد سود آور باشد امکان دریافت امتیاز کامل یعنی 10 امتیاز از این بخش را مهیا خواهد نمود.

  • همراه بودن خانواده

وجود همسر نیز امتیازی برای متقاضی خواهد داشت که مهارت های وی نیز حائز اهمیت می باشد و مدرک تحصیلی و محل تحصیل همسر8 امتیاز، سن او 3 امتیاز و مهارت های زبان فرانسوی وی 6 امتیاز به همراه خواهد داشت. و بودن نوزاد نیز سبب اخذ 8 امتیاز خواهد شد.

منبع:سفارت کانادا

مهاجرت کاری به کانادا
1 رتبه میانگین رای 5

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره